Jump to content

Kuvanje


krezavy

Recommended Posts

mada dosta puta samo izdinstam luk na vodi, bez ulja....

 

drugi metod - staviti luk u toku kuvanja. arome ostaju unutra, samo se istopi. njam.

 

 

inače eliminisala sam skoro sasvim crni luk, sad sve kuvam na praziluku. ima mnogo lep ukus i ne oseća mi se kuća toliko. ako na vreme otvorim prozore&terasu :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

na vodi može da bude i ona piletina u paradajzu koju sam već pisala, :mhihi: postiš, jel' da?

 

 

dobra je i šarena čorba na vodi ako ti čorbi nije već dosta? luk/praziluk na vodi, posoliš, bućneš pola kesice graška, isto toliko šećerca, iseckanu šargarepu, krompir, možeš malo pirinča ili neku posnu taranu, i naravno biber& aleva paprika. to sve neka se krčka dok paprika ne uđe "u pore" povrću i luk se potpuno ne istopi... pazi da ti vatra ne bude velika da se povrće ne raspadne. paprika je ključ :)

 

 

ima i varijanta red krompira - red oslića - red luka - samo ne zaboravi da posoliš. i limunov sok. pa sve udinstaš. preporučljivo je da koristiš začine da ti bude interesantnije... evo jedne tabele upotrebe začina

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

na vodi može da bude i ona piletina u paradajzu koju sam već pisala, :mhihi: postiš, jel' da?

 

 

dobra je i šarena čorba na vodi ako ti čorbi nije već dosta? luk/praziluk na vodi, posoliš, bućneš pola kesice graška, isto toliko šećerca, iseckanu šargarepu, krompir, možeš malo pirinča ili neku posnu taranu, i naravno biber& aleva paprika. to sve neka se krčka dok paprika ne uđe "u pore" povrću i luk se potpuno ne istopi... pazi da ti vatra ne bude velika da se povrće ne raspadne. paprika je ključ :)

 

 

ima i varijanta red krompira - red oslića - red luka - samo ne zaboravi da posoliš. i limunov sok. pa sve udinstaš. preporučljivo je da koristiš začine da ti bude interesantnije... evo jedne tabele upotrebe začina

 

Pokusacu sa tom corbom, tnx :pivopije: Mada, kapiram da cu se kao i godinama unazad 'razbijati' od pasulja na vodi, to je prava hrana :veseli:

Edited by KazimKazim

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Ni u šta ni vegeta ni začin ce.

 

Sranje do sranja. Samo pravi začini i prava 'rana :)

 

 

 

edit: Elfe daj više taj gulaš obećavani sunce mu žarko. Taman sam počela da jedem normalno ;)

Edited by Ајлин

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...