Jump to content

Kuvanje


krezavy

Recommended Posts

Samo da izrazim svoje hiljadito odusevljenje ukusom klope koju dobijes tako sto pustis da ti u ulju zagore piletina (sa kozhicom), sargarepa i cele glavice crnog luka :wub: uzmes kilo 'leba pa umaces i deljes nozem dno serpe :D

 

Juce sam spremala default spagete, sranje je sto se sve odvojeno sprema pre spajanja: pecurke se iseku na 5mm snitove, posole, sipa se 1 prst vode i stavi na najjace, gotove su kad uvri sve (one ce ispustiti jos dosta vode; ne smeju da potamne, ako voda jos nije nestala ipak sklonite pa prospite visak) - poenta je da je to jedini nacin da zadrze svoj ukus i teksturu.

 

Piletina na kockice, BEZ SOLI (od nje se stvrdne), direkt u ulje, prziti dok ne zagori pomalo. Obariti spagete.

 

U serpicu staviti ulje i seckani crni luk (beli, sta god hocete), kad pozuti dodati piletinu i pecurke, doliti malo vode da ne zagori, sipati mileram (recimo Dukat ili Kuc) - to je ono gusto a ne previse kiselo. Po potrebi dodati jos vode. Kad ima recimo jedna kafena soljica vode da uvri dodajte soljicu vode u kojoj ste razmutili kafenu kasicicu (vrsnu) brasna i brzo mesajte. Masa momentalno postaje gusta. Odmah sklonite da ne zagori i umeshajte spagete.

Edited by Double Fire

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mhm volim senf da dodajem mesu i pri dinstanju i pri punjenju snicli i pecenju u rerni :da:

Pojaca ukus super.

 

Ajd da napisem jedan recept mislim da ga ovde nisam pisala.

Uzmete glavicu ili dve karfiola (zavisi za koliko osoba se sprema), obarite ga, ocedite od vode i poredjate cvetice u vatrostalni sud. Zatim izmedju cvetica poredjate kockice zdenka sira (opet kolicina zavisi od toga koliki je sud i koliko ima karfiola, ja recepte nikad ne pratim doslovno, vise volim da procitam nesto da dobijem ideju pa onda skuvam po osecaju, mnogo sam vise zadovoljna rezultatom :D ). Kada ste praznine izmedju cvetica ispunili zdenka sirom, umutite 2-3 jaja sa jednom pavlakom (posolite po ukusu), prelijete jaja i pavlaku po krafiolu i siru. Ubacite u rernu da se zapece, kada jaja dobiju boju (nema potrebe za dugim pecenjem jer je karfiol vec kuvan, cisto da se jaja i pavlaka lepo sjedine sa tim) izvadite iz rerne i poredjate od gore tanke listove kackavalja koji se dobro topi i vratite na kratko u rernu da se kackavalj otopi.

I to je to :D

Ja ovo obozavam jer je lagano, topi se bukvalno u ustima, a puno je sira :wub:

Uz ovo mozete na primer spremiti przenu piletinu. Dragi i ja smo jednom prilikom spremili to i piletinu przenu u bademima i super je bila kombinacija :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Senf samo sa zečetinom.

 

 

I na meso dobro ide, kad šnicle u njega zamažeš pre spuštanja na tiganj :da:

 

 

 

Sirotinjska čorba

Glavica luka, iseckati sitno na malo ulja

Dodati vode i u nju šta se ima: par prstohvati heljde/pirinča, na kockice iseckan krompir pronađen u dubinama frižidera, tarana ili rezanci, neko drugo povrće ili sve to zajedno po malo

Preliti jednom do dve čaše paradajz soka i kuvati na tihoj vatri dok se sirotinjski sadržaj čorbe ne skuva

Začiniti po želji (so, biber, mirođija, bosiljak...)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Tanya: taj karfiol mu dodje suvisan koliko i onaj plasticni papir na topi tost-u :) stvarno, kako je to lagan recept kad ima jaja, zdenku, pavlaku i kackavalj? :) Fali samo majonez.

 

@Major: ajde majke ti nemoj na temi o kuvanju da zvucis kao da neko moze da bude u pravu i u krivu kad je ukus u pitanju :lol: Reci 'ja to volim samo s zecetinom' :D

Edited by Double Fire

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Tanya: taj karfiol mu dodje suvisan koliko i onaj plasticni papir na topi tost-u :) stvarno, kako je to lagan recept kad ima jaja, zdenku, pavlaku i kackavalj? :) Fali samo majonez.

Spremi jednom ako te ne mrzi pa ces videti. :) Meni od mlecnih proizvoda nikad ne moze biti tesko jelo, narocito ako je sve to istopljeno u rerni, kao da jedes puding od sira :D

Karfiol je tu najbitniji, jer je njegov ukus osnova, a oko njega se ispreplicu svi ti sirevi. Karfiolov karakteristicni ukus se samo jos vise istakne uz pomoc svih tih mlecnih proizvoda.

Ako volis karfiol svidece ti se. Ako nisi ljubitelj, preskoci :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Major: ajde majke ti nemoj na temi o kuvanju da zvucis kao da neko moze da bude u pravu i u krivu kad je ukus u pitanju :lol: Reci 'ja to volim samo s zecetinom' :D

Mi scusi. :D

Наравно да нисам хтео да напишем апсолутну истину, него да изразим своје мишљење. :D

 

Иначе, обожавам карфиол припремљен на сваки начин. Чорба, из туршије, похован, било како.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja bivša je volela da jede kuvani karfiol.

 

Ja to ne razumem.

Meni to nema ukus uopšte. :)

Ko da jedeš - ništa. :)

 

Jedino kad karfiol ima ukus neki (pa ni tada nešto prerano) jeste kad se ukiseli.

Ili eventualno sa zečetinom, što kaže Kuruz. :)

Edited by d4rk3lf

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja bivša je volela da jede kuvani karfiol.

 

Ja to ne razumem.

Meni to nema ukus uopšte. :)

Ko da jedeš - ništa. :)

 

Jedino kad karfiol ima ukus neki (pa ni tada nešto prerano) jeste kad se ukiseli.

Ili eventualno sa zečetinom, što kaže Kuruz. :)

nesto onda nije u redu sa tvojim culom ukusa :D

Karfiol ima poseban ukus u odnosu na ostale povrcke. U koje god jelo da se doda u ne znam koliko maloj kolicini mozes da provalis da ga ima. Taj ukus se nisacim ne mesa. Moja mama ima obicaj da u supu dodaje razno povrce, izmedju ostalog ponekad ubaci i malo karfiola, nenormalno lepa supa bude sa njim :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh :( sredi taj kamicak pa da mozes da ruckas sve sto je lepo :da:

bas necu, tera me da jedem zdravije a bezopasan je (u mom slucaju tj polozaju i velicini) :da:

mast nikad nisam volela, nekako mi je gadno. volim posebno i kackavalj i zdenku i pavlaku al ne mogu da zamislim jelo sa sva tri :D dok npr moj decko voli a cak i njemu taj recept zvuci suvise masno :D

pretpostavljam da su ti przenice sa sirom jedno od gotivnijih jela :D

Edited by Double Fire

Share this post


Link to post
Share on other sites

bas necu, tera me da jedem zdravije a bezopasan je (u mom slucaju tj polozaju i velicini) :da:

mast nikad nisam volela, nekako mi je gadno. volim posebno i kackavalj i zdenku i pavlaku al ne mogu da zamislim jelo sa sva tri :D dok npr moj decko voli a cak i njemu taj recept zvuci suvise masno :D

pretpostavljam da su ti przenice sa sirom jedno od gotivnijih jela :D

nope, ja masno skoro uopste ni ne jedem :) :) :)

to volim zato sto je kombinacija karfiola i mlecnih proizvoda :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Vecera za pola sata. :D

Jedno belo meso iseci na kocikice i zaciniti sa vegetom i karijem. Iseci povecu glavicu luka i izdinstati na vodi dok skroz ne smeksa, u to dodati meso i doliti malo vode da se meso skuva u tome. Ostaviti otklopljeno da voda ispari.

U drugi tiganj staviti malo margarina, kada se istopi na tome malo proprziti povrce (ja sam koristila meksicki miks).

Onda se sve to zajedno sipa u tanjir i klopa se. :D

Ja volim da krknem puno pavlake :haha: i jedem bez hleba.

 

http://neotrend.net/components/com_virtuemart/shop_image/product/2176266c42522a753933ac9f801a57cf.png

http://i726.photobucket.com/albums/ww268/Gagga1104/DSC01381.jpg?t=1253905886

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo ti to stavi na glavu u lonac i nalij 'ladne vode, pa za jedno 40 min turi svo povrće osim krompira (in di end) i okreni na pola+poklopi i zaboravi na nju jedno sat i dva'es...

 

Za dobru supu ti ne treba ništa više osim odluke da je napraviš :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...