Jump to content

Kuvanje


krezavy

Recommended Posts

Drugarica Ajlin to vec uradila. :D

 

 

Kineska piletina sa kikirikijem i povrćem:

 

Belo meso

Pola glavice kupusa ili jedna manja

Kikiriki malo pakovanje

Curry

Soja sos do 1/3 bočice ili manje ako je kvalitetniji

Veća glavica crnog luka

Manji krastavac

Po želji kurkuma, cimet

 

 

Belo meso očistiti od kostiju i iseći na komade zgodne za zalogaj. Pola glavice svežeg kupusa iseći na kockice. Na sitno isečenoj i proprženoj većoj glavici crnog luka uz dodavanje malo vode udinstati meso. Dodati kupus i još malo vode (ne treba da pliva!) i ostaviti da se krčka na tihoj vatri uz obavezan poklopac. Oljuštiti krastavac i iseći ga uzduž krstasto, pa zatim na tanje kriške i dodati u jelo. Povremeno promešati i dodati curry i soja sos (glavni začini za ovo jelo!), i ko voli, kurkumu ili malo cimeta, i na kraju i sam kikiriki.

 

Udinstati uz povremeno mešanje.

 

Napomena: ne dosoljavajte meso, soja sos je sastavljen iz morske vode, pa svakako proverite ukus za vreme kuvanja.

 

 

Prijatno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Делује интересантно, али ми се не допада то што има толико купуса, ја готивим купус салату, али осим тога ништа. Рецимо кад би могло то да се изостави, ово би било идеално јело за мене. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ја ћу то без купуса да правим. Али пре тога морам да узмем рецепт за оне макароне од кумине маме, многооо су биле добре, са ренданом шунком и сусамом. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@feyd

 

Ne, ne neee Feyd!!! Super si mi recept dala!

 

Šta se desilo: nisam ti rekla da sam "popravila krvnu sliku" patlidžanu dodavši 5-6 šampinjona što mi ostalo od podvarka i malo slatke pavlake, nadajući se da će mleko da ubije gorčinu... i dalje je bilo gadno, i još uz to vruće.

 

Sad se ohladilo i fenomenalno je! :da:

 

 

@ekipa koja pravi kinesku piletinu

 

Povrće (kupus&krastavce) bi mogli zameniti ili pirinčem ili kineskim pirinčanim rezancima. Ako se pravi sa bez ništa ima da se otrujete, prejako je :haha:

Edited by Ајлин

Share this post


Link to post
Share on other sites

Правићу то ових дана, договирх се са кевом. Елем, је л' могуће без купуса да се прави?

Kupus se skoro i ne oseti, meni se ne bi svidelo bez kupusa, veoma je zacinjeno. Ako nadjes dobru zamenu za kupus probaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Моји хрчкови се не жале. :mrgreen:

 

Сад ћемо да видимо како ће то да испадне. :lol:

 

Ако ми се допадне, следећу пит зовем и вас да једемо скупа. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne volim kuvanu boraniju, volim svezu zelenu, nekad je samo malo proprzim i jedem uz meso.

Znaš ti da ja do skoro nisam ni znao da može tako da se spremi.

Nikad boraniju tako nisam ni jeo (što je logično, jer nisam ni znao :D )

 

Moji su uvek kuvali čorbu od boranije i graška u nikakvim drugim oblicima ih nisam jeo. Jedino grašak u ruskoj salati. Može li grašak da se prži?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@feyd

 

Ne, ne neee Feyd!!! Super si mi recept dala!

 

Šta se desilo: nisam ti rekla da sam "popravila krvnu sliku" patlidžanu dodavši 5-6 šampinjona što mi ostalo od podvarka i malo slatke pavlake, nadajući se da će mleko da ubije gorčinu... i dalje je bilo gadno, i još uz to vruće.

 

Sad se ohladilo i fenomenalno je! :da:

 

Da bi patlidzan izgubio gorcinu preporucuje se da se poprska limunovim sokom i stoji jedno vreme :meshuggah:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste, da sve si u pravu :da:

Isto i za tikvice ako su matorije važi.

 

Moja greška je bila u tome što nisam jedra patlidžana odstranila jer iz koštica izbija dodatna gorčina... ali slatka pavlaka je srećom to pokupila tokom stajanja u frižideru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ću da probam, smara me ovo sa stajanjem.

 

 

@Elf: isto kao i pirinač ili bilo koje drugo povrće bogato skrobom, i grašak može da se prži ali prvo mora da se skuva.

 

Još jedna interesantna stvar iz istočnoevropskih kujni je pire od graška. Priprema se isto kao i pire od krompira, može da se doda maslac, luk, šta god. Bude vrlo interesantno na tanjiru zbog boje, plus ko mrzi da vija graškove ili mu ispadaju sa viljuške, pripremom pirea od graška rešava problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...