Jump to content

Kuvanje


krezavy

Recommended Posts

 

 

Još jedna interesantna stvar iz istočnoevropskih kujni je pire od graška. Priprema se isto kao i pire od krompira, može da se doda maslac, luk, šta god. Bude vrlo interesantno na tanjiru zbog boje, plus ko mrzi da vija graškove ili mu ispadaju sa viljuške, pripremom pirea od graška rešava problem.

To cu morati da napravim. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Videh Ajlinovu molbu da postavljamo recepte za turšiju, pa here it is:

 

Ovaj recept sam još davno dobio od ortakove keve, pošto sam se bio oduševio kako su im ispali kiseli krastavci.

Znači, ono je kao kupovna turšija, ako ne i bolja.

Ja još dok sam živeo sa mojima u par navrata spremao i uvek je ispadala ekstra.

Ostaje sveža čak i proleće, krastavci su tvrdi, kiseli... baš kao što treba.

 

Daklem...

 

Kiseli krastavci:

(u pitanju su kornišoni, naravno)

 

Potrebno:

 

-5 kg krastavaca

-5 L vode

-3 rakijske casice secera(0.05)

-3 rakijske casice soli(0.05)

-1 glavica crnog luka

-1 glavica belog luka

-1 vinobran

-1 konzervans

-1 kesica bibera u zrnu

-3 casice esencije (sa 3 čašica je baš kiselo (kako ja volim), a ako neko voli manje kiselo, neka stavi 2)

 

Priprema:

 

U 5 L vode staviti sve sastojke osim esencije i krastavaca dok ne prokljuca.

Nakon sto prokljuca ,sklanja se na stranu i stavlja se esencija.

Kada se ohladi, sve to procediti i dobijenu corbu naliti u bure gde su

prethodno naredjani krastavci i ostaviti da stoji otvoreno jedan dan.

Nakon 24 casa zatvoriti bure i ostaviti da odstoji desetak dana.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

добија пун смисао јер се ради о прављењу туршије кол'ко сам вид'о.

д сркл из комплит.

 

знаш оно, ко кад се прави кисело млеко, па ти неко од пријатеља, кумова, родбине да ''мају''.

исто је и са туршијом, не мож' диспадне лепа ако нема те струготине од венца са ракијске чашице :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakve bre lignje punjene tunjevinom? Stvarno ljak :mrtav:

 

Znaš u čemu je fora, u stvari zavisi gde je jeo, ako mu je pravio Langouste ili tako neki besan restoran onda razumem, jer to može da bude vrrrlo ukusno, samo ako se koristi tunino meso (znači crveno sveže!), a ne ovaj dreš iz tajvanske konzerve pete kategorije, triput užegle i dvaput skuvane i usoljene utovljene tune sa kostima... e to je ljak, kad se to skuva sa već jednom zaleđenim pa odleđenim lignjama, pa ponovo skuvanim... brrrljak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaš u čemu je fora, u stvari zavisi gde je jeo, ako mu je pravio Langouste ili tako neki besan restoran onda razumem, jer to može da bude vrrrlo ukusno, samo ako se koristi tunino meso (znači crveno sveže!), a ne ovaj dreš iz tajvanske konzerve pete kategorije, triput užegle i dvaput skuvane i usoljene utovljene tune sa kostima... e to je ljak, kad se to skuva sa već jednom zaleđenim pa odleđenim lignjama, pa ponovo skuvanim... brrrljak

Pa ti zaista ne vezes... Sam pravim. Ko jos koristi Tajvan pored Rio Mare a moze i Eva. Mediteran zakon.

Edited by Concrescence

Share this post


Link to post
Share on other sites

Već procesuirana riba nije pogodna dalje da se dinstuje jer dobija neke vonjeve i ukuse čudne, to će možda neki hemičar da ti bolje objasni, al to sad nije važno ako se tebi sviđa to što kuvaš, i svaka čast za strpljenje! Vrlo vas je malo :da:

 

Nego.. odakle ti to da sva Rio Mare tunjevina dolazi iz Mediterana?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Već procesuirana riba nije pogodna dalje da se dinstuje jer dobija neke vonjeve i ukuse čudne, to će možda neki hemičar da ti bolje objasni, al to sad nije važno ako se tebi sviđa to što kuvaš, i svaka čast za strpljenje! Vrlo vas je malo :da:

 

Nego.. odakle ti to da sva Rio Mare tunjevina dolazi iz Mediterana?

Ta tunjevina uopste ne mijenja ukus. Samo se lignje prze, fil je vec unutra i samo se malo zagrije. Vrlo jednostavno za napraviti. Savjetujem da probas pa onda sudis...

 

Sto se tice Rio Mare, prije da je iz Indonezije ali kvalitet je kvalitet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh, da nisam probala! Pravila, plus probala. Neko drugi je jeo. Meni se to jednostavno ne sviđa. Pogotovo uzimajući u obzir to da se sva konzervirana riba u toj limenci u kojoj se prodaje se i kuva i konzervira iz sirovog stanja.

 

Hence, podvodim moju odbojnost prema tom jelu pod odbojnost prema konzerviranoj ribi, to jedem samo u najvećoj besparici, eno stoje tri eve u frižideru mesecima, mislim, da u frižideru pada prašina bilo bi s prsta na njima :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...