Jump to content

Kuvanje


krezavy

Recommended Posts

u onom kineskom trznom centru, na poslednjem spratu ima neki ducan (sve profi, sa policama i zamrzivacima i fiskalnom kasom) gde prodaju raznovrsne gluposti za jelo. ima tamo sipa, kalamara, oktopod, skampa, krabi itd, a ima i konzervirana riba ribon (haha), sa nekim povrcem - sitan neki taman pasulj, sve u nekoj salamuri sladunjavo-kiselkastog ukusa (1 konzerva kosta npr 120 din).

prosle nedelje je yours truly pazarila 2 takve konzerve, i za danasnji rucak spremila sledece:

- 2 konzerve ribe ribona + pasuljcic

- oko 500 g krompira, barenog i iseckanog na kockice

- 1 veca glavica luka, sitno seckana

- kiseli bambus - 1 kesica (nabaviti u pomenutom ducanu)

sve to pomesati u vecoj ciniji

dressing:

- 1 kasicica belog bibera

- limunov sok (po ukusu)

- maslinovo ulje (po ukusu) - riba ribon nije konzervirana u ulju, tako da je jelo suvo bez 2-3 kapi ulja

- majonez light + jogurt

- seckani persunov list

 

daklem, ovo je neki varijetet krompir salate. nije lose za eksperiment.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam, zato i pitam :D vidiš da nečemu služi kad ne bacaš smeće redovno, da pomogneš drugarici :P

Zato će drugarica meni da pomogne kad svrati i da izbaci smeće, opere suđe i malo prebriše pod. :P

Edited by d4rk3lf

Share this post


Link to post
Share on other sites

npr:

 

oljustis patlidzan, iseckas na kockice. malo posolis. na maslinovom ulju isprzis beli luk (moze seckan, ili ceo cesanj ako nameravas da ga izvadis iz jela a da smek ostane),ubacis patlidzan, dodas bosiljak, podlijes malo vode, i krckas dok se patlidzan ne pretvori u pastu, koju mozes posluziti uz ribu, sir, piletinu, sta god.

 

npr br 2:

 

oljustis patlidzan, iseckas na kockice, malo posolis. na maslinovom ulju isprzis crni luk secen na kockice ili polumesece (kako god da se to "strucno" zove), dodas patlidzan, takodje podlijes malo vode, i dinstas dok patlidzan ne omeksa (ne treba da se pretvori u pastu u ovom slucaju). kad je patlidzan omeksao, dodas 2-3 razmucena jajeta, i mesajuci przis nekoliko minuta. to ti didje kao neka kajgana sa patlidzanom, meni jedan od omiljenih varijeteta patlidzana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isprobah orijenatlnu piletinu i onaj egzotični preliv za rižu sa prethodne strane.

 

Piletinu nisam pržio, već pekao u vatrostalnoj činiji i ispala je odlično (za moj ukus), mada čini mi se da bi pržena bila bolja (next time). Zeleni biber je dodao poseban šmek.

Dok sam spremao preliv za rižu u jednom trenutku sam pomislio da ima previše sastojaka, međutim na kraju je ispalo odlično. Neverovatno dobra kombinacija.

 

Sada je na redu slatka palenta, pa me zanima gde da nađem bundevu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au, moram da ti priznam da sam iznenađena prijatno! Muško, da kuva, i da nema predrasudu kad vidi med kao jedan od sastojaka jela! Svaka čast. I, drago mi je da ti se dopada recept, došao je iz najmanje sive ćelije mog malog mozga :P

 

Bundeve ima na pijacama, sad joj je vreme, imaš i isečene na kriške, pa kupiš koliko ti treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam nikakvih problema sa slatko-slano-ljuto kombinacijama :haha: Ali nisam znao da je recept iz tvoje glave, lepo. Ja za sada samo kopiram tuđe, npr.

Još jedan dobar recept za piletinu (bolje ako su šnicle, mada može i sa batacima i krilima :haha:) (400-500g):

-šargarepa

-beli luk (2-3 glavice)

-kašika meda

-paradajz

-peršun

 

Iseckati sitno beli luk i šargarepu i dodati med. E,sad, piletina se može marinirati u ovako dobijenoj marinadi, a može se i samo preliti. Na kraju preko piletine poređati na kolutove isečen pradajz i dodati peršun. Sve to lepo staviti u rernu na nekih 220 stepeni C i peći nekih 40-ak minuta (manje ili više, zavisi od rerne i količine mesa). Naravno, treba malo i posoliti piletinu (mada meni ne smeta ni bez soli).

Neka vas ne zavara ova količina belog luka, neverovatan ukus ima u kombinaciji sa medom i šargarepom.

Prijatno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dok sam spremao preliv za rižu u jednom trenutku sam pomislio da ima previše sastojaka, međutim na kraju je ispalo odlično. Neverovatno dobra kombinacija.

 

 

E? Baš mi je drago :da: Dok sam kuckala recept shvatila sam da ne zvuči privlačno zbog mnogobrojnih sastojaka, ali eto, vidiš kako je dobar :bigblue: Svaka čast! Najbolji su recepti koje smišljaš dok praviš ručak :bigblue:

 

 

-šargarepa

-beli luk (2-3 glavice)

-kašika meda

-paradajz

-peršun

 

 

Skapirala sam da je ubitačno dobra kombinacija chilli sosa i meda, iliti paradajz pirea i meda (za pravo slatko-kiselu kombinaciju je sos: paradajz pire, malo mljevene paprike, chilli sos, med) :da: Btw, odličan ti ovaj recept + ja obožavam luk :mrgreen:

Edited by Kokopelli

Share this post


Link to post
Share on other sites

oktopod je na pola puta izmedju light morske ribe (tipa oslic ili skusa) i lignji (gumasto zilava konzistencija). daklem, ukus ribe, ali iziskuje vise truda sto se zvakanja tice.

par kapi limuna i malo belog bibera............ mmmmmm. skoro kao sex.

 

edited due to illiteracy.

Edited by feyd

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Elf- Pa mislila sam da li postoji tako neki recept, da probam nesto drugacije, ovo klasicno me malo smorilo. :bigblue:

Pa dobro :) nisam se ni bunio :haha:

 

Eksperimentiši ekstremno... polij piletinu tartar sosom, a kikiriki skuvaj :haha: pa onda napuni piletinu kikirikijem, pa izdinstaš malo piletinu, umotaš je u spanać, poliješ maslinovim uljem, spališ kratko vatrom - duneš da se ugasi i staviš da se peče u rerni... :bigblue:

I tako... možda smisliš novi recept i naplaćuješ licencu skupo. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

speaking of belo meso i kikiriki, ne znam da li je taj recept isti onaj koji ti je dosadio (nisam ovo nikada pravila, ali sam izjedala): pileci file ispeces na grilu (malo posoljeno i pobibereno only), a od kikirikija i slicnih nuts napravis preliv, tako sto seckani kikiriki, bademe, lesnike, indijski & brazilski orah isprzis na malcice putera/ulja, i dodavsi pavlaku za kuvanje (neutralnu) krckas - minuta i prelijes preko narecenog filea.

 

ima jedno 5 miliona kalorija u jednoj porciji, ali nije lose, mada malo isprazno za moj ukus.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...