Jump to content

Kuvanje


krezavy

Recommended Posts

PILECJE BELO SA KIKIRIKIJEM u vise varijanti

 

Stavish tanko seceno pilecje belo u marinadu od narandzinog soka, soja sosa, origana i malo maslinovog ulja (ili namazes pastetom od maslina ako imas, bolje zelene) i pustish da malo odstoji, ili ako volish holesterol za pocetnike stavi malo putera u sve to

zatim izgrilujesh

 

a) na teflonu

prethodno spremish iseckan/izmleven kikiriki (sa delicima djumbira ako imas) i dodas kap dve maslinovog ulja te uvaljash tanko secene komadice piletine u to i onda sutnes u vruc teflon

 

B) isprzish u tiganju u suncokretovom ulju u koje si prethodno naseckala kikiriki i stavila kap dve maslinovog ulja i bosiljak

 

c) zajebesh komplikacije, uzmesh tanko secene komade piletine, dobro posoljene ili natopljene soja sosom, urolash sa kikirikijem zakacish cackalicom i sutnesh u rernu, prethodno premazavshi rolnice taknkim slojem ulja po izboru

 

d) zajebesh bilo kakvo cimanje, pilecje belo isecesh na tanke trake, iseckash kikiriki, strpash sve u tiganj i stavish sta hoces od zacina (odlicno ide aleva paprika zbog boje i ukusa) i sprzish to za par minuta. :D

Edited by Smorock

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ala smo se aktivirali! Za'ladnelo pa se ogladnelo, šta li..

 

 

Ali nisam znao da je recept iz tvoje glave, lepo.

 

Jeste - pa sve što ovde kačim su moje špecije, ako baš prekucavam nečiji recept onda sam ga probala i obavezno korigovala :da: kao ovaj sad što ću da okačim :)

 

Nisam htela sve da citiram, ali interesantan ti je onaj recept što si ostavio, probaću ga.

 

 

 

Da... još će od tebe ispasti kuvar. :P:haha:

 

A taman si pomislio da si jedino muško na ovoj temi, hehe.

 

 

 

Je l' ima neko recept za belo meso sa kikirikijem ili nesto slicno?

 

 

Kineska piletina sa kikirikijem i povrćem:

 

Belo meso

Pola glavice kupusa ili jedna manja

Kikiriki malo pakovanje

Curry

Soja sos do 1/3 bočice ili manje ako je kvalitetniji

Veća glavica crnog luka

Manji krastavac

Po želji kurkuma, cimet

 

 

Belo meso očistiti od kostiju i iseći na komade zgodne za zalogaj. Pola glavice svežeg kupusa iseći na kockice. Na sitno isečenoj i proprženoj većoj glavici crnog luka uz dodavanje malo vode udinstati meso. Dodati kupus i još malo vode (ne treba da pliva!) i ostaviti da se krčka na tihoj vatri uz obavezan poklopac. Oljuštiti krastavac i iseći ga uzduž krstasto, pa zatim na tanje kriške i dodati u jelo. Povremeno promešati i dodati curry i soja sos (glavni začini za ovo jelo!), i ko voli, kurkumu ili malo cimeta, i na kraju i sam kikiriki.

 

Udinstati uz povremeno mešanje.

 

Napomena: ne dosoljavajte meso, soja sos je sastavljen iz morske vode, pa svakako proverite ukus za vreme kuvanja.

 

 

Prijatno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

U drustvo je stigao Flavor Wave, nadam se da cu uskoro imati izvestaj :mrgreen: Na netu sam videla da em ne struji vazduh pa moras sam da okreces em ne moze da stane pile em se uzasno polako sprema (sve suprotno od reklame), videcemo...

Meni ne pada na pamet da dam 12k na glupu rernicu, imam Tefalov rostilj tiganj koji sprema pilece belo bez icega na savrsen nacin. Videcu kako povrce reaguje na njega.

Nego ima li gde one uske tamno zelene boranije? Svi prodaju ona prezrela sranja s semenjem ko pasulj :puke: Em je sva u zhilama i pasulju em nema ukus, bukvalno se raspada. Pijaca i svi megamarketi provereno nikad ne dobijaju to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@feyd

Aha. Nisam valjda pustila dovoljno da odstoji, šta li.

 

 

@double fire

Ako nađeš mladu, onda je samo preplašiš malo u ključaloj vodi da hrska i preliješ maslinovim uljem belim lukom i parmezanom ... milina. Ova iz kesice je malo matorija, mora da se kuva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

*Hefest, sta to spremas brate?  :pivopije:

 

Veceras bi mogla da pripremim smjesu za sarmice :da:

 

Palacinke na HEFEST-ov nacin. Veliki sam gurman.

 

 

Moze pa da savijamo zajedno. :pivopije:

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...