Jump to content

Kuvanje


krezavy

Recommended Posts

@Ajlin i darkelf: kod mene nema a idem u svako doba dana, kad ne spavam idem u 7, kad spavam idem u 16... jbg jesce se iz tegle.

Zapravo Kalenic bas i nema neki izbor, samo standardica + leti dobiju praziluk i tresnje.

 

Vise nema dobrog paradajza... samo bledunjav i bezukusan. Steta sto je onaj u konzervi tako skup, bas je njam njam. Ko je na vreme razmisljao i nabavio domaci pire od paradajza (onaj sto se toci u pivske flase :D ) boli ga uvo. Ja imam jos svega par flasa i gotovo.

 

Jedno od omiljenih jela za hladne dane - svinjski kare (onaj lep uzak komad najlepseg svinjskog mesa), iseckan na kolutove oko 2 prsta debljine, uvaljan u brasno (tj 50% brasno 50% vegeta), przen na ulju i kao prilog pire krompir i salata. Obavezno neka supica pre toga :wub: Mnogo se brzo i lako sprema.

I neprevazidjena teletina u senfu i ulju. Ko ima stomak za sve to zavidim mu :D

Nedeljni rucak obavezno krompir na kriske, prst vode, ulje, aleva, vegeta, par glavica crnog luka isecenih na cetvrtine i neka dobra panceta preko :da:

 

E da, za lenje - kupite kese za pecenje, stavite neko lepo meso sa sargarepom, lukom i krompirom, sipajte solju vode (ili vise) i zacinite pa na 200 stepeni. Ako stavite vise vode imate predivnu supicu. Istocite visak vode, dodate ulje, vratite na 10min i eto. Samo u zadnje vreme mi te kese pucaju kao blesave (ne u toku pecenja nego je neka greska u proizvodnji u pitanju), pazite na to pre stavljanja u rernu. Za svaki slucaj stavite sve to u pleh. I probusite par sitnih rupica pri vrhu da ne bi eksplodiralo.

Edited by Double Fire

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vise nema dobrog paradajza... samo bledunjav i bezukusan. Steta sto je onaj u konzervi tako skup, bas je njam njam. Ko je na vreme razmisljao i nabavio domaci pire od paradajza (onaj sto se toci u pivske flase :D ) boli ga uvo. Ja imam jos svega par flasa i gotovo.

 

Jebiga kad ste beogradjani.

 

Nego nisam izvalio a mrzi me da citam ovu temu, jel postoji josh neki muskarac ovde da voli da kuva i da zna da spremi nesto vise od virsli ( sem mene )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisi pratio temu, Dead Man Drinking...

 

Ko je na vreme razmisljao i nabavio domaci pire od paradajza (onaj sto se toci u pivske flase :D ) boli ga uvo. Ja imam jos svega par flasa i gotovo.

 

Meni ga baka pravi - uh što je dobar! :da: Kad odem u posjetu obavezno nosim manju torbu na točkice :haha: (sir, kajmak, pršuta, paradajz sos, neprskano voće, cvekla - 100% organic food, njami) Najviše volim prepečene korice domaćeg hleba. Baka mi obavezno ispeče jednu veknicu pred put, a ja samo koricu jedem :haha: Volim i sredinu, ali nije to to. Uostalom, treba izbjegavati skrob u većim količinama. Pokušavam se pridržavati pravila - ne miješati skrob i vlakna.

 

Ko ima stomak za sve to zavidim mu biggrin.gif

 

Većina koja to jede sigurno ima stomak :haha: Šalim se, ali stvarno je kalorijska bomba :mrtav:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisi pratio temu, Dead Man Drinking...

 

Ko sto rekoh mrzelo me da citam.

E jos da se razume u automobile gde bi mu kraj bio.

 

A ti si car jer nisi pa se sad valjas u dobrom paradajzu :rolleyes:

 

ne znam sto sam car zbog toga - al da imamo dobar paradajz imamo.

A tek kakav sam imao dok mi je baba bila ziva.

 

Placi. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ti si juznjak, i ti imas dobar paradajz. Sve cemu je blizu morava ima paradajz za primer. A bogami i drugo voce i povrce.

Nisam zbog toga šmrcao, nego...

 

meseci stavljam recepte! razmenjujem iskustva, kačim skrinšotove, trudim se, učim, mučim se i kad neko pita "ko od muških zna da kuva ovde", one kažu dead man drinkin. DEAD MAN DRINKING!!!???

 

Umalo mi srce nije prepuklo.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

meseci stavljam recepte! razmenjujem iskustva, kačim skrinšotove, trudim se, učim, mučim se i kad neko pita "ko od muških zna da kuva ovde", one kažu dead man drinkin. DEAD MAN DRINKING!!!???

Umalo mi srce nije prepuklo.

 

E vaistinu nije lepo od njih. No vidis, talente nekih ljudi zene jednostavno ne vide.

Evo ako ti ista znaci, dead man drinking nema 2 blage o kolima.

A i ti si stara garda.

 

Alal vera za skil. Muskarac koji ne zna da kuva nije muskarac!

Share this post


Link to post
Share on other sites

tnx for support. :pivopije:

 

Ja sam pre tu i tamo znao ponešto da spremam, ali tek kad sam počeo sam da živim, počeh i da kuvam ozbiljnije, i mic po mic, postade mi maltene ko hobi.

Mrzi me da svaki dan baš nešto kuvam (mrzelo i moju kevu uostalom), ali bar 2-3 puta nedeljno skuvam ručak komplet.

 

Umeti da kuvaš nije problem naučiti.

Dobro umeti da kuvaš je već problem.

Treba vremena da se pohvataju svi mali fazoni i trikovi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Elfe, pa ovo je dobrim delom tvoja tema koliko si recepata ostavio! Nepotrebno se nerviraš :D

 

 

@Double fire: za one koji neće da investiraju u kese za pečenje, alu folija je takođe dobar izbor, ne lepi se a sve ispadne fantastično.

 

 

Večeras stavljam cveklu. Ako uspem majci da ukradem tegle :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije baš tvoj recept, dobila sam neki bez konzervansa, ali je isto dosta slan recept :da: Sve sam đuture nalivala, ko će da se zeza sa pet recepata, sve je to povrće iscela pa nek' se kiseli :haha:

 

Svo to povće što vidite je koštalo cca 300 kinti, sem paradajza koji sam pobrala. Stvarno se isplati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heljdine palačinke punjene tamnom čokoladom :D

 

Moja cimerka jela sa kajmakom :haha:

 

12933_1292927162576_1212191088_30884337_5055471_n.jpg

 

Kad sam topila čokoladu i mazala poslednju palačinku mnogo gadno sam opekla kažiprst lijeve ruke i kucam 300 godina ovu poruku...

Edited by Kokopelli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hajmo ljudi jel zna neko gde mogu da kupim teglu od 5 litara ili ako neko hoce da proda otkupljujem dva komada :D

 

Vrrlo teško. Ja tražila i nisam našla. Ovu jednu što se vidi na slici sam pozajmila, a i ona nije od 5 lit nego znatno manja.

 

@Koko

Super izgledaju! tačno to što si dodala malo belog brašna im je dalo elastičnost. Kad se naprave 100% od heljde ne mogu baš tako da se lepo ispresavijaju, ali su vrrrlo ukusne :da:

Edited by Ајлин

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hajmo ljudi jel zna neko gde mogu da kupim teglu od 5 litara ili ako neko hoce da proda otkupljujem dva komada :D

 

 

imam kuci (u subotici :D) nekolike od 5 l i najmanje jednu od 10. e sad... kako to doneti autobusom u bg, that is the question.

Share this post


Link to post
Share on other sites

друже, ови ти палачинци изгледају ки да можеш на њи посвету да напишеш. мислим се да ти дам минус.

Nisi probao ono veče kada si imao priliku... Pitaj Ajlin kakve su :da:

 

 

 

@Koko

Super izgledaju! tačno to što si dodala malo belog brašna im je dalo elastičnost. Kad se naprave 100% od heljde ne mogu baš tako da se lepo ispresavijaju, ali su vrrrlo ukusne :da:

 

Uh, jesu, baš su dobre! From now on samo ove pravim :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravila prvi kolac koji se pece i ispao je sjajno! U pitanju je brauni, inace zeznut posto treba da bude mekan i socan a da nije ziv i sl.

4 jajeta

200g brasna

400g secera (kristal, beli)

240g cokolade za mesenje (npr Menaz)

2 kafene kasicice (npr Dr Oetker) koncentrata vanile

1/2 kafene soli

250g putera

 

Na pari istopite cokoladu i puter, skinite s pare kad je sjedinjeno. Predjite na mikser. Dodajte kristal secer pa vanilu pa jedno po jedno jaje (posle svakog dobro pomesati). Zatim dodajte brasno i na kraju so. Unapred zagrejte rernu na 165 stepeni, resetka na sredini. Podmazite modlu (onu sto joj se skida rub), sipajte masu i pecite 40ak minuta (dok cackalica ne bude suva, s par vlaznih mrvica po sebi kad se ubode).

Odvojeno spremite preliv - dovedite 125ml slatke pavlake do vrenja i njom prelijte 120g cokolade, sjedinite. Kad izvadite brauni iz rerne ohladite ga na terasi zatim prelijte i stavite u frizider da se sve stegne.

 

Ovo je dupli recept za one koji imaju veci pleh (moj je 28cm u precniku). Imala sam mali problem sto je samo dno kolaca ostalo za nijansu previse vlazno pa kapiram da bi duplo manje sastojaka u 20-23cm plehu bilo idealno (kao u originalnom receptu).

Druga stvar - ja volim da se userem od slatko (Manda TM) ali mi je preliv totalno suvisan, pogotovo jer on zadrzi 'shmek' Menaz cokolade (ili koju vec koristite) sto nije bas sjajno s obzirom da ovaj deo koji se pece ima fenomenalan ukus a preliv onda blago 'priprost'. Ako imate kvalitetnu crnu blago slatku cokoladu onda okej.

U preliv sam na svoju ruku iseckala orahe cisto da bi nesto hrskalo bez dominiranja svojim ukusom, moze a ne mora. Sledeci put cu ih naseckati u samo 'testo' i necu prelivati nicim.

 

Uzasno je prosto, nema greske, treba vam 15min da spremite sve i stavite u rernu. Naravno s duplo manje sastojaka se pece 25min a ne 40+.

Edited by MissionVao

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...