Jump to content

Kuvanje


krezavy

Recommended Posts

današnji ručak:

- krem supa od povrća

1 glavicu crnog luka, 2 čena belog luka iparče đumbira - zajedno iseckati najsitnije na svetu i propržiti na maslinovom ulju. dodati po pola kašičice mlevenog korijandera i kumina, 200 grama smrznutog graška, 4 šargarepe (seckane na kockice), 2 peršuna, naliti vodom (ili supom iz kocke), dodati 1 čili (ko voli), so, biber i kuvati dok se povrće ne skuva do pola. tada dodati 3 krompira (seckano na kockice) i 400-500 karfiola. kuvati dok svo porvće ne omekša. izvaditi polovinu povrća iz supe, ostatak usitniti štapnim mikserom i vratiti povrće u supu (ko voli da je potpuno glatka, iymiksuje sve zajedno).

1380409_10151616724220904_1110931257_n.jpg

 

- pohovani karfiol:

glavicu karfiola iseći na kriške i njih kuvati 2-3 minuta u posoljenoj kipućoj vodi. kriške karfiola ostaviti da se ohlade. orli (o rly): umutiti sneg od 3 belanca, dodati 3 žumanca, 3-4 kašike brašna, 2 dcl tamnog piva i malo praška za pecivo, začiniti solju i biberom po ukusu. ohlađene kriške karfiola uvaljati u brašno pa u orli, i staviti da se peku u nauljenu tepsiju koja je zagrejana u rerni (250 stepeni). kriške tako peći po 3-4 minuta sa svih strana.

krem od sira: pomešati feta sir i "grčki" jogurt u odnosu 1:1, začiniti seckanim vlascem, solju, biberom i limunovim sokom.

salata: sitno seckan kineski kupus, crni luk, rendana šargarepa i kiseli krastavci. dressing: jogurt + senf + maslinovo ulje + limunov sok + so + biber

1395779_10151616724260904_572518745_n.jpg

 

žderati.

 

1385330_10151616724285904_1450316548_n.jpg

  • Upvote 8

Share this post


Link to post
Share on other sites

Realno probao sam stotine vrsta pica u mnogim zemljama i dosao do zakljucka da je sve go kurac u poredjenju sa ovim. Samo ja roknem jos priloga.

 

1003232_10202309533558123_1051439874_n.jpg

 

Kad ovo grunes zaboravis masne zabare i njihove providne picice. Ovo je picka kako valja da bude.

Edited by HEFEST
  • Upvote 1
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neki vidim ne vole debele pice. To je zato sto verovatno nisu ni probali ovako nesto. Ko jeste zna da se ostale ne mogu meriti ni po cemu sa ovom.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Divcibare, hotel, za rucak kazu pica, ja se obradovao kao da ce mi je sve 4 nindza kornjace razviti i napraviti(cetvrti razred jbg)...i dobijem ovakvu felnu gore.

Pica jeste do jaja sa testom kao za hleb ali treba napraviti da naraste koliko i pravo testo za picu, a ne da bude lepinja sa picom na vrhu. :mhihi:

Share this post


Link to post
Share on other sites

^ i jos cetvrtasti pleh, da ne lici na original ni najmanje :rockdevil:

Kad se setim jbt olimpijada '92. a strina kaze bice pica za rucak kad ono stavila seckani paradajz i koziji sir. Mislim da je i nasekla virsle preko. Koji shok kad si dete :haha:

Edited by MissionVao

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...