Jump to content

Kuvanje


krezavy

Recommended Posts

Guest Bata Životinja

ja koristim delimano već 4-5 godina, tiganj je i dalje u savršenom stanju

 

pa nauči da ne grebeš po njemu, pobogu

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene onaj teflon nekako uvek deluje masan, jebo mu pas majku, koliko god prao, uvek se smorim ko masina za sudove, casa blista, escajg ko u Srebre, tanjiri bling bling, a jebeni tiganj ko umocen u ulje, sjebe ritual totalno.fuuuuu.

 

Za keramiku samo drvenarija i pljastika od orudja i duze ce traje.imam par tih keramickih, neka boranija, al drze se dobro.

 

A imam neki cepterov, tesko ko tuc, eno ga kao da je nov.Nit je teflon nit je keramika..nista se ne lepi, on mi je za giros, i ostala mesista, uz minimalno ulja, skoro nista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

jebeš to kuvanje bez ulja, meso se prži u ulju i konzumira s vinom, inače šnicla može da pomisli da ju je pojeo neki pas na ulici

 

niste razmišljali o osećanjima teletina, zar ne

 

Sreto, spermom sam te hranio

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

verovatno je onako kolokvijalno reko ''začini'', možeš tu da računaš i so i vegetu itd...

 

realno, Srbi svako meso ukajmače, a to je samoubistvo, totalna bomba jesti meso sa sirom ili kajmakom, a redovno ga trpaju u roštilj

 

+ nemam pojma kako deluje ljuta paprika i ta čuda

 

a najgore je kad narendaju žuti sir da se otopi preko - što se odma ne urokaju, umesto što čekaju aortu da im otkaže

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljuta paprika snizava krvni pritisak i generalno zacini su dobri za zdravlje.

 

a stvarno, to kad kajmak stave da se istopi sav, koja je poenta toga? i tartar kad onako krvnicki mazu na pohovano kao nije im se dovoljno masno ispohovalo.

 

najjace od svega je jedan specijalitet koji ne znam kako se zove ali vise puta sam ga vidjao kod ljudi a ide tako sto uspes jedno litru ulja u dublju tepsiju, i onda potopis komade svinjetine u to i stavis testa pored sto bolje da se natopi isto naravno i to u pecnicu :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Neki dan sam jeo biftek punjen mocarelom sa pesto sosom i sluzen na grilovanoj paprici i rukoli. Mene odusevio ovaj pesto sos. Lici na spanac po izgledu, ali ukus totalno drugaciji. Nekako je spojio onaj ukus mesa sa paprikom i rukolom savrseno. Bas fantasticno legao.

 

18.jpg

 

Dok sam ovo jeo nisam pojma imao da jedem bosiljak i pinjole.

 

Sastojci

 

 

 

 

 

3-4 šolje lišća od bosiljka

3 čena belog luka

100 g parmezana

20 g pinjola (ili 50 g indijskog oraha)

1-1,5 dl maslinovog ulja

kašičica (ili manje) soli

Edited by HEFEST

Share this post


Link to post
Share on other sites

zanimljiva opservacija

otkad me cima alergija, kao da sam izgubila osecaj za ljuto

ne skroz ali onako

pri cemu ne koristim nikakve lekove

primecuje se po mom kuvanju, svi placu od ljutine, meni je ok

a ja inace ne jedem ljuto

should I be worried?

 

najjace od svega je jedan specijalitet koji ne znam kako se zove ali vise puta sam ga vidjao kod ljudi a ide tako sto uspes jedno litru ulja u dublju tepsiju, i onda potopis komade svinjetine u to i stavis testa pored sto bolje da se natopi isto naravno i to u pecnicu :haha:

to kad hoces da se otarasis rodbine u skorijoj buducnosti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Majci moje devojke posle neke obicne prehlade kako se cinilo nestalo culo ukusa. Ne oseca ni jedan ukus sem blede tragove kada hrana dospe u zeludac pa pocne da vari. Doktor rekao da je zbog virusa i da ce proci za 6 meseci, ali evo njoj vec 2 godine kako nema culo ukusa. Bas mi zao zene. Kaze sada hranu bira po tome kakve je teksture tj. po culu dodira. Sta joj je prijatnije u ustima. Ne mogu da zamislim tako da zivim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Zena kul lik samo tako. Stvarno depresija je za nju stran pojam. E sada sto se tice mozga isla je na sve moguce preglede, CT skenere, magnetne rezonance i zdrava kao dren. Cak sta vise po mom misljenju previse zdrava. Ipak je tasta. :haha: Doktori su u cudu i pricaju non stop kako jedino virus moze da bude. Meni to bas cudno jer do sada po njihovim procenama to je trebalo odavno da se vrati u normalu. Ocigledno nasi doktori nemaju blage veze ni o cemu. Sreca pa nije smrtonosno. Kod nas doktori samo kijavicu lece, a za sve ostalo ko da igras ruski rulet sa samo jednim praznim mestom u burencetu.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

ljuta paprika snizava krvni pritisak i generalno zacini su dobri za zdravlje.

 

a stvarno, to kad kajmak stave da se istopi sav, koja je poenta toga? i tartar kad onako krvnicki mazu na pohovano kao nije im se dovoljno masno ispohovalo.

 

najjace od svega je jedan specijalitet koji ne znam kako se zove ali vise puta sam ga vidjao kod ljudi a ide tako sto uspes jedno litru ulja u dublju tepsiju, i onda potopis komade svinjetine u to i stavis testa pored sto bolje da se natopi isto naravno i to u pecnicu :haha:

 

nači par dana blejim s nekim rođacima, raspadam se

 

oni za doručak jedu kajganu sa naseckanom šunkom, pečenicom i topi sirom

za ručak piletinu u kajmaku, i narendan edamer preko

kao ne večeraju već deru čips i smoki s zaječarskim

 

i rođak mi kaže: ''otkad jedem ovako spustio sam pritisak''

 

pa šta je jeo pre toga jbt?

 

edit: zaboravio sam da dodam da piju nes kafu 4 puta dnevno, šećer mleko, itd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Ja jedem tako ceo zivot. Ovi sto piju herba fast mi nece biti nikad jasni. A ti tvoji rodjaci su izgleda neki siptarski izrodi cim su normalni ispali.

Edited by HEFEST

Share this post


Link to post
Share on other sites

Majci moje devojke posle neke obicne prehlade kako se cinilo nestalo culo ukusa. Ne oseca ni jedan ukus sem blede tragove kada hrana dospe u zeludac pa pocne da vari. Doktor rekao da je zbog virusa i da ce proci za 6 meseci, ali evo njoj vec 2 godine kako nema culo ukusa. Bas mi zao zene. Kaze sada hranu bira po tome kakve je teksture tj. po culu dodira. Sta joj je prijatnije u ustima. Ne mogu da zamislim tako da zivim.

Mozda trolujes :haha: Al sve jedno, gubitak ukusa verovatno nije u pitanju vec gubitak mirisa (sto ima i vise smisla posle prehlade), posto culo mirisa ima ogroman udeo u dozivljaju ukusa. Posle 60. godine su mnogo vece sanse da bude trajno.

Ono sto moze da izazove gubitak cula mirisa (zanimljivo, depresija nije jedan od njih, makar prema klinici Mayo) su prehlada, upala sinusa, alergija, grip, nealergijski rinitis (zapusen nos ili kijanje nevezano za alergiju). Takodje mogu biti polipi, tumori ili deformitet koscanog tkiva u nosu. Dalje, moze biti i 'kvar' u nervima koji povezuju receptore u nosu s mozgom ili u samom mozgu, a njega mogu izazvati: starenje, Alchajmer, aneurizma, tumor, dijabetes, izlaganje odredjenim insekticidima ili rastvaracima, neuhranjenost, neki lekovi za visok pritisak, nedostatak tijamina, multipla skleroza, MSA, Parkinson, radijacija, nedostatak cinka bla bla bla (zanimljivo da iako svaki debil moze da nadje ovo na Google-u niko se ne trudi).

 

U prevodu zena je verovatno tu oko 60. i ta prehlada joj je bila dovoljna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...