Jump to content

Kuvanje


krezavy

Recommended Posts

Jare, ne kenjaj sad i ti. Stvarno ovi hipsteri teraju ljude u ekstremizam svojom posebnošću. :) Jeste margarin loš, ako ništa drugo - po ukusu, maslac je mnogo bolji. A i verujem da je štetan. Al' štetne su i polno prenosive bolesti, pa se ipak nabode nekad neko predjelo. :P

A nisam znao da su sad i supice iz kesica toliko prokažene. Lekari te i dan-danas savetuju da njih konzumiraš kad si prehlađen ili dehidrirao. So, začini, sušeno povrće mleveno. Možda po koji E-neki-broj-konzervans-poboljšavač-ukusa-i-boje, ali toga ima u masi namirnica danas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

koja je to fora sa hejtovanjem margarina? ajde bre, pojeli ste ga tonu do sada u životu i odjednom je kao popularno pljuvati po tome

 

gori ste od vegana, svega mi

 

ja vala nisam. maslac se cini skup ali se ne trosi puno (osim ako ne turas puno u kolace, a ja takve kolace svakako ne jedem) i ne kvari se brzo i kad se sabere i oduzme usteda sa margarinom je beznacajna osim ako si propisno sirot covek.

 

A kakvi su kanceri u supama iz kesice? Ja jos rastem na njima.

 

ima neke nevesele konzervanse ali nista vanstandardno

 

edit: apropo margarina

margarin je ako neko toga slucajno nije svestan jeftina zamena za maslac.

u boljim danima u jugi nije se jeo margarin nego su svi kupovali domaci maslac za badava. kad su krenule krizne godine margarin je buknuo. da je margarin zaziveo kao nes kafa i nutela koji su nastali na isti nacin kao jeftine zamene imalo bi smisla da ima neki ukus ili sopstveni kvalitet, ali posto nema nego je odvratno bezukusno plasticno sranje, kozumacija margarina je jedna zaostala, bezvezna navika.

 

jedenje margarina je znak niske zivotne kulture

nesto u rangu kad ljudi ne odlepe one zastitne folije sa kucnih aparata i elektronskih uredjaja

  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ili ispijanje "Premia" čaja.

 

Za "dobre" kuvarice kao sto sam ja, kad pozele nesto cokoladno. Ne moze lakse od ovoga:

 

1 margarin malo otopiti u mikrotalasnoj i umutiti ga penasto sa 280g secera i 5-6 vanil secera.

Dodavati 4 jajeta jedno po jedno,mutiti oko 2 minuta.

Dodati prethodno pomesano 200g brasna,100g kakaa i kasicicu soli.Umutiti dobro.

Iseckati 100-200 grama cokolade za kuvanje(mora ta,ne valja sa mlecnom),pola dodati u smesu.

smesu izliti u tepsiju(obavezno masan papir)pa dodati ostatak cokolade.

160 stepeni,20 minuta.

Majko moja. :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

senf+med+indijski orah mi je baš no-no

 

Dok ne probas ne znas :haha:

 

Ni ja nisam verovala, u originalnoj verziji recepta ide jos pavlaka, majonez, dimljeni kackavalj i panceta, i mojima je to najbolja salata ikad, fazon kada dolaze kod mene to je jedina salata koju moram da napravim :haha:

Ovo sto sam u prethodnom postu navela je light verzija u odnosu na ovu :haha:

 

@Snajka: Imam tako neki recept za brownies-a tipa samo se doda jos jedno 300 gr cokolade.

Anyway ova Snajkina smesa je univerzalna cisto da se zna, od nje se prave i brownies, muffins i cupcakes samo postoje neke male razlike u srazmerama ali to mu je to :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, lupam za robnu marku, samo sam dao neki default, da se uklopi. Mogao sam da kažem i 365 pivo, to ti je to.

 

Margarin je lošija verzija maslaca, ali kada nema drugoga, prolazi. Sa druge strane, ne bih ponovo pio gorepomenuto pivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Margarin je lutka na naduvavanje kad te ostavi maslac-devojka.

Što se brendiranja tiče, jeo sam skoro neki Podravkin ajvar, pa onda neki Deleze, 365 ljuti ajvar. Potonji je bio bolji. Tako da, ako nije bakin, brend k'o brend, samo skuplji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

^ I u stvari ne pravis to nego nesto drugo. :haha:;)

Faktički :D

Mada, sve je to isto, samo nešto drugačiji odnos sastojaka. I u mojoj varijanti je zasitno i jako, kako li je tek sa više šećera i žumanaca :o

Edited by jelchica

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...