Jump to content

Košarka


Geozee

Recommended Posts

Dobri su naši, mada mogu i bolje. Nedovoljno su raznovrsni u napadu, suviše idu za tri, neočekivano prosečni pod košem. Odbrana više nego sigurna, čim im nismo dozvolili dvocifren broj poena ni u prvoj, ni u drugoj četvrtini. Hrvati igraju koliko mogu protiv Amera, ali je to daleko od dovoljnog. U Australiji samo dva igrača znaju da igraju, rasturićemo ih kad se vrate Teo i Krstić. Plašim se samo za sutrašnji meč sa Nemcima.

Ne boj se Price +++++

Share this post


Link to post
Share on other sites

onaj savanovic ga pretera sa proseravanjem. sve ostalo izvrsno.

 

Yup. Jedino me on nervirao juce.

 

Otherwise, bilo bas lepo, no danas je kanda ozbiljniji test, fino se drzase Nemci sinoc sa Argentinom. No gledajuci tu utakmicu, ne mogu da se otmem utiska da smo upali na kraju u laksu grupu nego sto se cini.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ivkovic je sve poteze povukao dbro u mechu , Tepic je bio uzasan , ali u odbrani dobra , Bjelica , Keselj i Markovic takodje podbacili . Rasic , perovic , Novica odlicni . Puno nedostaje Krle i Teo , sa njima ovu kikiriki Nemacku dobijamo 20 razlike . Sve u svemu mislim da ce mo do kraja dobiti sve utakmice u grupi .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Novica je bio užasan, promašio 5 trojki i onda pokušavao da igra leđima protiv Jagle koji ima preko 2.10 i naravno nijednom nije uspeo, jebi ga, loša utakmica, ne može mu se zameriti, igrao je dobro konstantno.

 

A Tepić užasan kao i obično, 7 lopti je izgubio na kraju, neverovatno, ne sme on završavati kada se lomi rezultat, mnogo je nesiguran u driblingu. Igrao je odbranu dobro, doduše.

 

Perović ništa u odbrani (2 skoka), al' odličan u napadu. Bili smo bezidejni i oni su vodili utakmicu tako da tu se vidi koliko fali Teo da kontroliše tempo igre.

 

Paunić je morao da ide, igra odličnu odbranu, doduše danas nije igrao puno jer nije bilo prostora za njega u igri, a ne vidim šta bi Raduljica mogao da uradi ovde.

 

Dobijamo sve ostale utakmice.

 

E, da, Rašić pozitivno iznenađenje. Da mi je neko rekao pre prvenstva da ću više psovati Tepića nego Rašića, svašta bih mu rekao.

Edited by trenje
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Košarkaši Crne Gore igraće na EP koje se iduće godine igra u Litvaniji! Ne samo to, biće u 3. šeširu, među povlašćenim prilikom žrijebanja grupa, zahvaljujući prvom mjestu u A grupi, koje su osvojili večerašnjom pobjedom nad Izraelom 79:69 (24:20, 13:21, 19:16, 21:12) u "Morači", u posljednjem kolu kvalifikacija! Poslije meča radovali su se i Izraelci, koji su drugim mjestom izborili nastup na prvenstvu Starog kontinenta.

 

- Bez Vlada Šćepanovića, u grupi koju smo dobili, pretpostaviti da ćemo osvojiti prvo mjesto nije bilo realno. Zato je uspjeh tim veći, objasnio je Duško Vujošević, koji je impresivnoj listi dostignuća na granici mogućeg dodao još jedan biser. Pozicija Italije, koja je treća u grupi govori sve o kvalifikacionom rezultatu. A mi smo na kraju kvalifikacija reprezentacija sa najboljim učinkom! Možda je teže iz ove grupe otići na EP, nego tamo ravnopravno učestvovati.

 

U fantastičnom ambijentu dvorane "Morača" koja je podsjetila na zlatno vrijeme kad je KK Budućnost uspješno gostio krem evropske klupske košarke, sa toliko izraženim nacionalnim nabojem, crnogorska je reprezentacija okončala put od evropskih početaka do plasmana na EP. A do pobjede je vodio Vladimir Dragičević koji je postigao 20 poena imao 8 skokova, pokazavši da je otkrovenje ovih kvalifikacija. Poen i dva skoka manje doprinos je kapitena Nikole Pekovića, dok su Goran Jeretin i Omar Šarif Kuk dodali po 11. 

 

U poraženoj ekipi izdvojili su se Lior Elijahu i Omri Kaspi sa po 18 poena i ukupno 12 skokova.

 

Crnogorci su sjajno otvorili utakmicu s 8:0 za tri minuta. Ali i pali jer šut izvan reketa nije funkcionisao, pa je Izrael poveo 17:18. Trojkom Jeretina poslije prvih deset minuta bilo je 24:20 za Crnu Goru. Serija promašenih šuteva za tri poena izabranika Duška Vujoševića, bila je kažnjena prvo serijom 0:8, koju je prekinuo trojkom Jeretin, poslije 4 minuta i 35 sekundi bez poena u drugoj četvrtini. Još dva puta gosti su napravili po 0:5, pa je u 18. minuti bilo 29:37! Bez agresije i bez kontrole ofanzivnog skoka, čak i bez ispunjenog bonusa, odigrali su naši prvo poluvrijeme, koja su izgubili 37:41.

 

Podatak da su imali zaostatak u skoku 21:14, te šut za tri poena 2 od 14 govori o načinu igre.

 

 

- Saznanje da je Bugarska izgubila u Gruziji i da postoji mogućnost plasmana i sa velikim porazom, dovelo je do jedne vrste opuštanja. S druge strane želja da se ne pokvari slavlje na kraju u ovakvom ambijentu, djelovalo je opterećujuće. Tako da smo počeli u ne baš dobrom psihološkom stanju. Izrael je odigrao dosta taktičkih odbrana čija je suština bila da 'skupe' u reketu i ako izgube da to bude zbog šuteva iz vana. Mi nijesmo imali strpljenja za građenje bolje pozicije za šut. Takođe, naši niži igrači loše su gradili koš, nije bilo borbenosti i discipline u igri, okarakterisao je Dule tak dio igre. Sa ubačenim trojkama otvorila nam se širina...

 

 

Prvo izjednačenje u nastavku je donio Dragičević u 25. minuti, 47:47, da bi Kuk trojkom i dodatnim bacanjem preokrenuo na 56:54, u pretposljednjem minutu. Iako su dobili ta dio igre, na kraju treće četvrtine bilo je poen prednosti za goste, 56:57.

 

Brzometnom razmjenom tri trojke na početku posljednje četvrtine, Crnogorci su okrenuli utakmicu. Peković, Jeretin i Dragičević napravili su 9:0 seriju kojom smo poveli 74:63 i slavlje u "Morači" moglo je početi.

 

- Od početka priprema djelovali smo kao ekipa, kao cjelina. Drago mi je što smo krunisali dvogodišnji trud. Čestitam saigračima, stručnom štabu, rukovodstvu, publici na velikom rezultatu, kazao je kapiten Peković.

 

I u noći slavlja mislilo se o Litvaniji. Jedan dio puta, "dva prolazna vremena" uspješno su završena sa Duškom Vujoševićem na klupi. Zato nas je intersovalo da li može CSKA staviti veto najboljem treneru Evrope na dalje vođenje reprezentacije.

 

- Ulogu u vođenju reprezentacije, sem profesionalno, prihvatio sam i da pomognem formiranju reprezentacije Crne Gore. Bilo je momenata kad je ta moja odluka bila upotrebljavana i zloupotrebljavana u svijetlu odnosa Crne Gore i Srbije. Iako nijesu oduševljeni u mojem novom klubu, pravni osnov zabrane ne postoji, naglasio je Vujošević. Vidjećemo kako će se odvijati sezona. Osnovni problem je napor, gotovo do ugroženosti zdravlja. Ali pobijedila je velika želja. Ovo ipak nije pravo vrijeme za priču o tome.

 

 

 

  • Upvote 3
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh, nemate pojma koliko mi je krivo što smo izgubili od Nemaca. Bez obzira što to neće odlučujuće uticati na dalji rasplet. Prosto nisam mogao da verujem kako naši ni u jednu os tri završnice nisu mogli da uđu, a da ne jure rezultat, a sve zbog očajne igre pod košem i Tepićevih grešaka. Ne mogu u nedogled da nas vade Rašićeve trojke. Sad neka se rasterete protiv Irana, pa onda u kompletnom sastavu da pokažu šta stvarno mogu protiv Australije. Ta utakmica će biti trenutak istine da li naši mogu do vrha na ovom prvenstvu. Na kraju još možemo da budemo prvi u grupi ako dobijemo i Argentinu, mada u suštini nema neke bitne razlike da li si prvi, drugi, ili treći - imali bismo u osmini finala protivnike slične po snazi, a u četvrtfinalu bismo svejedno išli na nekog jakog protivnika. Izgubili su i Španci od Francuske, pa su i dalje među favoritima za zlato, tako da nije još smak sveta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...