Jump to content

Liga Šampiona


.:Thor:.

Recommended Posts

Ne bih voleo Romu , vidim neki anonimusi je velicaju , sumnjam da bi taj omaleni klub privukao veliku paznju publike , mozda bi doslo 10-15000 navijaca . Jedino bi bilo dobro igrati sa njima da rotiramo igrace , sredom nek igraju omladinci iz Teleoptika , a u subotu prvi tim protiv recimo Vojvodine , Spartaka... Sa te strane je dobro .

 

Od nosioca najvise bih voleo Real,Barselonu ili Mancester .

 

Lemmy je u pravu u onome sto je rekao za rivalitet , samo da konstatujem da mi je drago sto su dva bratska kluba NK Dinamo Zagreb i romsko sportsko drustvo Crvena Zvezda ispusili bananu johs u prvom kolu !

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih voleo Romu , vidim neki anonimusi je velicaju , sumnjam da bi taj omaleni klub privukao veliku paznju publike , mozda bi doslo 10-15000 navijaca . Jedino bi bilo dobro igrati sa njima da rotiramo igrace , sredom nek igraju omladinci iz Teleoptika , a u subotu prvi tim protiv recimo Vojvodine , Spartaka... Sa te strane je dobro .

 

Od nosioca najvise bih voleo Real,Barselonu ili Mancester .

 

Lemmy je u pravu u onome sto je rekao za rivalitet , samo da konstatujem da mi je drago sto su dva bratska kluba NK Dinamo Zagreb i romsko sportsko drustvo Crvena Zvezda ispusili bananu johs u prvom kolu !

 

Ko god dođe, daće vam komada najmanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka cast Partizanu i sve sto uz to ide, ali bas bih voleo da mi neko objasni kako ce to prolazak jednog tima u grupnu fazu LS pomoci nasem fudbalu? Pre ce biti da ce zamaskirati katastrofalno lose stanje. Kao i svaki uspeh do sada, ma kolko mali ili veliki bio. Da se ne lazemo, ulazak u LS je za nas vanzemaljski uspeh, dok je za iole jace, da ne kazem prosecne evropske timove neuspeh ako se u nju ne udje.

 

Svi uvek trube kako je nas fudbal go kurac, Partizan udje u LS 2003 odjednom je nas fudbal ne znam ni ja kolko napredovao. Posle nekog vremena ljudi ukapiraju da je u pitanju i dalje ista kurtonska liga sa istim kurtonskim klubovima. Onda se 2006 plasiramo na svetsko i opet ista prica. Kao i ove godine sa svetskim i sad sa Partizanom.

 

Samo ovim plasmanom se apsolutno nista ne postize za nas fudbal. Liga ce i dalje biti lopovsko kurtonska, i dalje cemo imati isti broj predstavnika u Evropi, nasi timovi nece imati nista laksi put u kvalifikacijama za Evropu. Eto, Partizan ce uzeti desetinu/petnaest miliona i bice dogodine u povlascenom polozaju ako bude igrao plej of za Ligu Evrope. Dok bi za povlasceni polozaj u plej ofu za Ligu Sampiona morao da minimum doceka jesen ove sezone. A ni tada nije sigurno da bi bio povlascen. Ove stvari su opet dobit za Partizan, a ne za nas fudbal.

 

Recimo da bi nasi timovi imali neku dobit kada bi za pocetak dobili i drugog predstavnika u kvalifikacijama za LS. Za to nam je potreban skoro duplo bolji koeficijent od onog koji trenutno imamo. Partizan da narednih 5 sezona doceka jesen u Evropi to se ne bi desilo. Znaci za tako nesto bi bilo potrebno da imamo bar dva tima koji ce relativno redovno moci da prezime u Evropi. Kako nas fudbal funkcionise na principu da kad na celo saveza dodje neko ko je "poklonik" jednog od dva najtrofejnija kluba iz Beograda on se trudi da sto vise unisti klub koji "ne simpatise" to ce se desiti na sveti nikad. A o ostalim nasim klubovima koji nisu nista vise od filijala za Zvezdu ili Partizan da i ne govorim.

  • Upvote 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

kakve veze ima odakle sam i odakle ti znas za koga ja navijam,koga pratim?nisam nista rekao za podjebavanje,rekao sam samo da me je iznervirao kao razlog sto je nekom krivo sto je partizan prosao jer ce navijaci da tupe o tome na netu.nisam se obratio onima kome smeta prolazak zbog toga sto ce to da npr ojaca partizan,rivalitet itd,samo na ovaj razlog koji je debilan da debilniji ne moze biti.prolazak partizana donosi mnogo srbijanskom fudbalu,to je fakat,a od toga profitira ne samo zvezda vec svi,sto bi trebalo valjda da je najprimarnije bilo kojem navijacu bilo kog kluba iz srbije.

 

Od ovoga Zvezda profitirati nece nikako,niti bilo koji klub iz nase lige.To je iskljucivo uspeh Partizana koji ce pobrati i nagrade za svoj uspeh,sto je naravno sasvim normalno.Pare ce dobiti samo oni,to nikako nece uticati na status nasih klubova,i ja zaista ne razumem o cemu ti pricas kada kazes da ce od toga svi profitirati.Nece.Procitaj uostalom sta je Nigtfall napisao.

Odakle si ima veze sa tim da li razumes ili ne razumes rivalitet tog obima.

I nisi mi odgovorio na sta si mislio kada si rekao da je Zvezda sjebala srpski fudbal.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od ovoga Zvezda profitirati nece nikako,niti bilo koji klub iz nase lige.To je iskljucivo uspeh Partizana koji ce pobrati i nagrade za svoj uspeh,sto je naravno sasvim normalno.Pare ce dobiti samo oni,to nikako nece uticati na status nasih klubova,i ja zaista ne razumem o cemu ti pricas kada kazes da ce od toga svi profitirati.

 

Profitiraće, jer jedino sportski uspesi mogu da privuku veće ulaganje kapitala u fudbal kod nas, ne samo u Partizan. Plus, stvara se bolja fudbalska i navijačka atmosfera u naciji - klinci imitiraju Clea, Ilieva, Ilića (umesto da igraju jebeni tenis) i tako se rađaju novi talenti, što je na duži rok dobro za sve klubove i za reprezentaciju. Valjda je primer košarke dovoljno jasan - kontinuitet uspešnih igara u Evropi Partizana u poslednjih nekoliko godina vratio je interesovanje za košarku u zemlji generalno, i na krilima toga se i reprezentacija vratila u evropski i svetski vrh.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro, kako onda do toga nije doslo poslednjih pet puta kada su uspeh postigli bilo nasi klubovi bilo reprezentacija?

 

Kako nije bilo, pa 1991. smo svi navijali za Zvezdu i njen uspeh je mnogo značio za reprezentaciju, samo što su nas sankcije sprečile da na vreme nešto napravimo od toga. Nekoliko igrača koji su tad igrali u Zvezdi, bili su kasnije okosnica reprezentacije i generacije novih fudbalera su stasavale ugledajući se na njih. Što se nekog novijeg vremena tiče, pa upravo za to što nam je fudbal i dalje živ možemo da budemo zahvalni tim povremenim uspesima, oni stalno skreću pažnju da mora malo da se poradi na podizanju srpskog fudbala. Mislim da nije mala stvar što je Srbija posle 20 godina pobedila jednu ekipu iz svetskog vrha (Nemačku), od nečega mora da se počne. Fali novac, fali zakon o privatizaciji klubova, fali kvalitetna liga (što se može rešiti formiranjem zajedničke lige na prostoru bivše SFRJ), ali bez interesovanja nacije za domaći fudbal sigurno neće biti ništa od toga - interesovanje nacije mogu da izazou samo uspesi, makar bili i relativno mali, kao što je plasman u LŠ.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Profitiraće, jer jedino sportski uspesi mogu da privuku veće ulaganje kapitala u fudbal kod nas,

 

fali zakon o privatizaciji klubova

 

I sam si sebi upao u usta.Posto svi znamo da u skorije vreme do ovoga doci nece,svaka dalja diskusija je bespotrebna.

Oko interesovanja dece prema fudbalu se slazem,tu si u potpunosti u pravu,ali opet to je klizav teren na koji ne mozes racunati.Uglavnom,ti konkretne argumente nisi izneo,vec neke "mozda se desi jednog dana u zemlji Nedodjiji" teorije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedini problem je sto ce se tenis i dalje pretezno vrteti po TV-u bar jos par godina. Zato sto sponzori pet puta vise placaju za reklamu koja se pusta za vreme osmine finala nekog mastersa u kome igra Djokovic nego za reklamu koja ide tokom finala Evrolige u basketu ili prenosa neke fudbalske utakmice, izuzev eventualno par meceva reprezentacije.

 

Jbg, jeste sranje sto vise vrednuju mlacenje tepiha od ostalih sportova al sta se tu moze.

 

P.S. Da se osvrnem na pricu o nasim mladim talentima koji ce sada da pohrle da treniraju fudbala. Ako neki talenat u Srbiji hoce da postane uspesan fudbaler treba da sto pre pali u inostranstvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Strani igraci ce doci u drzavu u kojoj im klubovi redovno isplacuju masne cekove. :da: A za LS bi se nacekali poprilicno.

A inace,Rumunija ima maltene svake godine predstavnika u LS,pocni da pratis fudbal.

 

Zajeb'o sam se za Rumuniju, naknadno sam je ubacio.

 

Za ovo prvo se ne slažem, vrlo bitan faktor kad dođeš u neku zemlju kao što je Srbija a imaš 17-20 godina je da može neko da te primeti pa da odeš dalje na zapad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste,u pravu si,ali od ovih mrvica od uspeha koje prave nasi klubovi u evropi,nema leba.Sta ce,dolaziti kod nas zato sto neki nas klub igra LS jednom u 10 godina?To bas i nije primamljivo.A sa druge strane,i klubovi iz ostalih fudbalski manjih zemalja koji dosta redovnije od nas igraju LS nemaju toliko kvalitetne strance.Zbog cega?Zbog toga sto nemaju para kao oni sa zapada.Verovati u to da se na bilo koji nacin u nase klubove mogu dovuci kvalitetni strani igravi je utopija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tekst je proseravanje koje nema veze sa zivotom. Sto se same liste tice nebitno je dal je liga 16. ili 50. Imace isti broj predstavnika u Evropi. Razlika ce biti samo u kom ce se kolu ukljucivati u kvalifikacije. Tu nam cak i vise odgovara da nam se timovi ranije ukljucuju. Imaju vise meceva sa slabim timovima i vise prilika da poosvajaju bodove za koeficijent.

 

Sto se nekih stvarnih prednosti tice, tek 15. mesto na listi donosi dva mesta u kvalifikacijama za LS. Za to bi bilo potrebno recimo da dve godine uzastopno imamo tim u polufinalu lige sampiona ili lige evrope, ili recimo da nam narednih pet sezona 2 ili vise tima redovno budu ucesnici grupnih faza takmicenja. Prosto ne znam koja je od te dve varijante neverovatnija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kod nas je sve ovo od danas do sutra... već ovog trenera svi dižu u nebesa, a biće opet kao sa jokanovićem - do prva dva loša rezultata! kad se primitivci neškolovani (vođe navijača) pitaju, a ljige bez autoriteta sede u foteljama!

kada se neki trener zadrži u partizanu pet-šest godina, uspostavi sistem onda i rezultati mogu da se očekuju (naravno da mislim na vujoševića :D )... ovako sve ostaje po principu "i ćorava koka koje zrno ubode".

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

ortakov status sa fb:

 

Grobari vi pricate o nekoj velicini Partizana ,smesni ste , jebo vas je ko god je stigao , usli ste u ls i mnogo ste ludi , a Maksmira se ne secate kad vas je Dinamo dobio 5 : 0 , Zvezda je za vas institucija i bez Barija 91 godine zato tisina!!!!

 

morao sam da lajkujem. :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...