Jump to content

Vaterpolo


Angelystor

Recommended Posts

vi dukljani ste teške budale.... Milo Đukanović odavno zastupa tezu da su Crnogorci bliži Albancima nego Srbima...

 

Šta vam je šiptar nego tvrdo kuvani Dukljanin....

 

 

ma politika je napravila sva ta sranja,milo se prije 15 god izjasnjavao kao srbin....

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma politika je napravila sva ta sranja,milo se prije 15 god izjasnjavao kao srbin....

 

Naravno da je politika učinila svoje.

Od osamdesetih godina je broj Srba u Crnoj Gori narastao kao kvasac, sa 3,32% na 31,99% :)

 

 

Edited by [kinetic]

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je zato sto se ranije smatralo da je crnogorac u stvari Srbin nad Srbinom, cak su se ovde i mnogi Srbi koji vode daleko poreklo iz CG pokusavali predstaviti kao crnogorci jer je to vazilo za cast. Mada ne znam zasto jer je i sam Njegos sebe nazivao Srbinom. A sad se ljudi u CG izjasnjavaju kao Srbi da bi oprali sa sebe sramotu koju cine ljudi koji sebe predstavljaju kao crnogorci, da bi pokazali da su drugaciji od tih craroljuba oni se izjasnjavaju kao Srbi jer ne zele da za 1000 godina u udzbenicima istorije njihovi potomci uce kako su crnogorci zabili noz u ledja braci sa severa i priznali divlja plemena sa Kosova kao nezavisne, kao borce protiv velikosrpske hegemonije, kako je svojevremeno "marsovac" govorio. Ti ljudi ne zele da budu iste nacije kao oni sto zabadaju noz pa iz otpora ne zele da prihvate da su crnogorci.

 

Inace Kinetik ja znam neke ljude iz tvog bloka, ali svi su Srbi nema nesto onih sto ljube guzu hrvatima i sipcima :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

kad već pomenu cigane, dobro me podsjeti da sam prije neki dan na Politikinom sajtu pročitao komentar nekog velikog dukljanskog patriote, koji tvrdi da je ''Viva vero montenegro'' slogan star preko 1000 godina :) Ko o čemu, ciganin o konjima....

 

Najpoznatiji ciganin - Safet Sejdić

225px-FilipVujanovic.jpg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@morbid god: Ciganima puna usta srpstva, a vam dlaka sa hrvatske i siptarske guzice koju ste izljubili za dobro vece!

 

a ne rešse pa si izgleda pun govana koja bi rado da prosipas ovde.... cigane crno brdjanski

Edited by Routasydän

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je zato sto se ranije smatralo da je crnogorac u stvari Srbin nad Srbinom, cak su se ovde i mnogi Srbi koji vode daleko poreklo iz CG pokusavali predstaviti kao crnogorci jer je to vazilo za cast. Mada ne znam zasto jer je i sam Njegos sebe nazivao Srbinom. A sad se ljudi u CG izjasnjavaju kao Srbi da bi oprali sa sebe sramotu koju cine ljudi koji sebe predstavljaju kao crnogorci, da bi pokazali da su drugaciji od tih craroljuba oni se izjasnjavaju kao Srbi jer ne zele da za 1000 godina u udzbenicima istorije njihovi potomci uce kako su crnogorci zabili noz u ledja braci sa severa i priznali divlja plemena sa Kosova kao nezavisne, kao borce protiv velikosrpske hegemonije, kako je svojevremeno "marsovac" govorio. Ti ljudi ne zele da budu iste nacije kao oni sto zabadaju noz pa iz otpora ne zele da prihvate da su crnogorci.

 

Inace Kinetik ja znam neke ljude iz tvog bloka, ali svi su Srbi nema nesto onih sto ljube guzu hrvatima i sipcima :)

 

 

do prije 5-6 god nije bilo price o tome ja sam crnogorac a onaj srbin,odjednom svi postase crnogorci i srbi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tamniji je jer je veci cigan, a i drzao je ponizno u necijem cmaru dugo pa pocrnela :)

 

@Hypnos: kod vas i dan dans, posle toliko vremena buja ultra nacionalizam. Kod nas toga, bar ovde kod mene, odavno nema. Znam da ovde zive Slovaci, Madjari, Hrvati, Crnogorci, Rumuni.... ali niko o tome ne prica niti ikoga zanima da se interesuje za to i nekome prebrojava krvna zrnca.

Edited by Routasydän

Share this post


Link to post
Share on other sites

Thule, ne remse :)

E, nije fora, ja sam napisao kao Riise, zbog fudbalera, pa je trebalo da se nadovežeš isto tako nekom jezičko-pravopisnom forom, ovako i nije neki štos... :P

 

Inače, nabijem vas na politiku na temi Vaterpolo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Routasydän, koga boli uvo za šiptare, a što se tiče identiteta Crnogoraca to je nešto oko čega će dovijeka moći ljudi da pričaju a niko ništa da dokaže ili ubijedi onoga sa kim govori u suprotno. Dokumenti bar kažu da se do XIX vijeka( što će reći samo hiljadu godina) ni jedan od crnogorskih vladara nije pisao kao Srbin, niti se u prvoj srpskoj istoriji iz XIX vijeka Duklja spominje kao dio srpske istorije.

Crna Gora u istoriji nije imala i danas nema nikog bližeg od Srbije i obratno, samo što su neki to željeli da iskoriste. Pomenuo bih samo gospodu Pašić i Garašanin, a vi se sjetite nekih njihovih najgadnijih izjava.

 

Što se Skenderbega tiče, vječno mu hvala, za razliku od turske elitne vojske sa Nikopolja...

Edited by [kinetic]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja
Dokumenti bar kažu da se do XIX vijeka( što će reći samo hiljadu godina) ni jedan od crnogorskih vladara nije pisao kao Srbin, niti se u prvoj srpskoj istoriji iz XIX vijeka Duklja spominje kao dio srpske istorije.

 

Duklja je naravno UKRADENO ime (kao i Makedonija) rimske provincije i nema nikakve veze sa narodnošću slovena koji su se tu doselili.... Kao Makedonija, Travunija, Konavle, Ruma, Sirmium... strana imena.....

 

Ti majstore da bi dokazao da su Dukljani nacija moraš ili

1. da dokažeš da nisu Sloveni

ili

2. da dokažeš da su osim Srba i Hrvata došla i neka dukljanska plemena na Balkan

 

I naravno da riješiš pitanje zašto na Balkanu postoje dvije Crne Gore, ako je to jedna specifična nacija... dakle postoji Crna Gora i Skopska Crna Gora

 

I da, nijedan SRBIJANSKI vladar prije XIX vijeka takođe nije pisao da je Srbin. Nijedan Nemanjić NIKADA to nije napisao.

 

Crna Gora u istoriji nije imala i danas nema nikog bližeg od Srbije i obratno, samo što su neki to željeli da iskoriste. Pomenuo bih samo gospodu Pašić i Garašanin, a vi se sjetite nekih njihovih najgadnijih izjava.

 

A ovo si pokupio od svog ciganskog premijera, koji je SLAGAO da nešto o klanju sopstvene majke piše u Načertaniju. A ti dokaži suprotno, uzmi knjigu Načertanije, nađi stranicu na kojoj piše išta takvo....

 

 

 

A na sve ovo se već vodila rasprava, koju je fanatik morbid, iliti morbid fanatik izbjegao, kao i svaki fanatik.

 

 

 

Božidar Vuković Podgoričanin, u svojoj knjizi, iz 1520. godine kaže da je vidio da Grci i drugi štampaju „božanstvene knjige” na svojem jeziku, pa smatra da bi trebalo da „i naša srpska i bugarska takođe se na tipare stave” . U štampariji Božidara Vukovića 1536. godine, bio je glavni štampar jerođakon Mojsije „ot serpskoje

zemlji, otečestvom žeot mjesta naricajemogo Budimlja... ”

 

Crnogorski glavari pišu ruskom caru Petru Velikom, 21. oktobra 1711. godine (jezik je za ovu priliku osavremenjen)

„...Mi, sva gore navedena plemena i starješine sve razumjesmo i Vašem carskom krilu glave priklonismo i Vašeg poslanika, Mihaila Miloradovića primismo za našega komandanta i pukovnika. I kako su bili njegovi stari izabrani u prva vremena pri našijeh blagočesti - vijek i svetopočivšijeh carevih srpskijeh, tako i mi sa radostiju primismo

vrloga i hrabroga koji se na boju dobro ponaša i nas oko sebe vrlo sokoli7”

 

Na stavljenim pečatima razaznaju se imena: vojvode Vukote, kneza Marka Vučetina, protopopa Vuksana, Draška Popovića od Ozrnića, Vukote Mrvaljevića, kneza Stanoja

Miloševa od Cetinja i Rada Šćepčeva (brata vladike Danila).

 

Septembra 1742. godine crnogorski i brdski prvaci pišu ruskoj carici, u ime Crnogorskog zbora, obavještavajući je da je vladika Danilo postavio za „mitropolita i povelitelja” Savu Ivanovića Petrovića-Njegoša, koji dolazi u Rusiju da izrazi odanost ruskom dvoru. Crnogorski i brdski glavari kažu da su „pravoslavno-grčke vjeroispovjesti, sinovi crkve istočne, koji se nalazimo u srpskoj zemlji, u predjelima makedonskim, tj. u Skenderiji, Crnoj Gori i Primorju... ”

 

U odgovoru kotorskom providuru Justinijanu Bertu, 24. oktobra 1756. godine, crnogorski glavari kažu da su

„pravoslavne vjere hristijanske i zakona crkve vostočne, a roda čestita i sveta slavenosrpskago...”

Crnogorski i brdski glavari čestitaju ruskom caru Pavlu stupanje na ruski prijesto „...Crnogorska i brdska naša slovenosrpska zajednica, stari i mladi, padamo pred stopama Vašeg Carskog Veličanstva i iskreno Vam svi mi čestitamo, Gospodaru, stupanje na praroditeljski i roditeljski prijesto...”

 

Dokument je napisan na Cetinju 13, decembra 1769. godine, potpisali su ga:

Guvernadur brdski knez Petar Čarnojević-Davidović, guvernadur crnogorski Joko Radonjić, vojvoda Vujadin Vuković iz Cuca, vojvoda Simeon Đurašković iz Ceklina, vojvoda Ivan Plamenac iz Crmnice, serdar Rade Markićević iz Spiča, serdar Staroga vlaha Adrijan Rajković, serdar Lazar Mandić iz Komana, Tomo Šutović iz Bratonožića, serdar Andrija

Vukasović iz Grahova, serdar Gavrilo Gvozdenović iz Posavlja, serdar Mina Bošković iz Katunske nahije, serdar Nikolaj Lazarević iz Klimenta i serdar Stanko Zotović iz Hota.

 

Guvernadur Ivan Radonjić piše, početkom jula 1789. godine, ruskoj carici Katarini II

 

„Sada mi svi Srbi iz Crne Gore, Hercegovine, Banjana, Drobnjaka, Pipera, Bjelopavlića, Zete, Klimenata, Vasojevića, Bratonožića, Peći, Prizrena, Albanije, Makedonije, pripadamo Vašem Veličanstvu i molimo kao milostiva naša majka pošaljite k nama kneza Sofronija Jugovića, a poslije toga mi ćemo dokazati Vašem Veličanstvu šta ćemo kadri biti učinjeti protivu ljutog neprijatelja i tirjana svega hrišćanstva”.

 

Crnogorski glavari pišu 1792. godine mletačkom Senatu

„Mi smo hvaleći Boga cvijet od vjere i od zakona pravoslavnoga grčaskoga, jezika i slavnoga junaštva srpskoga”.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma da se razumijemo, nemam ja ništa protiv ovih tvojih citata i zajedničkog porijekla Srba i Crnogoraca, kažem samo da bi se o tome moglo pričati do iduće godine, i moglo naći isto toliko citata koji suprotnih ovima gore.

Ono što mi smeta su ljudi u Crnoj Gori koji se danas predstavljaju kao Srbi, koji svoje srpstvo mjere mržnjom prema Crnoj Gori, koja se eto sramotno sjetila da obnovi hiljadu godina dugu nezavisnost. Smetaju mi ljudi koji ponosno staju na stranu nekakvih "Bjelaša" koji su pomogli Pašiću da anektira zemlju svog jedinog saveznika. Nije Krsto Popović prestao da se izjašnjava kao Srbin zbog toga što se protivio toj nepravdi.

 

A ovo si pokupio od svog ciganskog premijera, koji je SLAGAO da nešto o klanju sopstvene majke piše u Načertaniju. A ti dokaži suprotno, uzmi knjigu Načertanije, nađi stranicu na kojoj piše išta takvo....

 

Ne znam o čemu pričaš, uglavnom, mislio sam na izjave da bi bilo najbolje "da Crna Gora propadne", ili Pašićevo predstavljanje Crne Gore kao "mosta koji treba preći, a potom ga zarušiti". Ili ona divna: "Izgubili smo rat protiv Austrije, ali smo dobili onaj protiv Crne Gore".

Koliko god ja ne posjećivao crkvene obrede, smeta mi što je moj narod osim države tad izgubio i crkvu (Ustav iz 1905. kaže: “Crnogorska je crkva autokefalna. Ona ne zavisi ni od koje strane crkve, ali održava jedinstvo u dogmama s istočno-pravoslavnom Vaseljenskom crkvom”) da bi đeneral Risto Radović oduševljavao svoju publiku izjavama: "Ako Crnogorcima treba Crkva ja sam tu, i kopilad treba ljuljati."

 

 

Ova tema je davno otišla u kurac, ili jednostavno rečeno - posvađaće se ljudi oko neljudi.

Edited by [kinetic]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pošto ste do jaja satrali, a i ne obazirete se mnogo na molbe... privremeni katanac

 

 

EDIT: Ako ste se o'ladili, možemo ponovo da otvorimo.

Edited by Thule

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za vreme SCG Nikola Janovic je bio standardni reprezentativac, dok Mladjana Janovica nije bilo jer je ocigledno bio premlad za reprezentaciju, ali je u medjuvremenu stasao i za klasu je bolji igrac od brata i mozda uz Zlokovica najbolji igrac reprezentacije.

 

Samo nije mi jasno sto ih proglasise zaheroje i dadose orden prvog reda? Gledam ih prolaze kroz pocasnispalir garde, nekad sam i ja bio u tom spaliru (Jugoslavije) ali nikad pocast ne odavasmo sportistima :confused:

 

Inace stvarno moram priznati da su Bokelji najbolji vaterpolisti na svetu :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...