Jump to content

mp3 ili mp4 (plejer)


Dark Sonja

Recommended Posts

Koliko para?

Ja mucim muku sa sluskama. Trenutno koristim isto neke Sennheiserove sluske ali nisam zadovoljan. Definitivno mi trebaju in ear sluske... mozda neki Shure. :D

 

Oko 5000. CX400 su oko 700 dinara skuplje, a CX 800 jw oko 8000.

Meni su i CX300 dovoljno dobre :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja generalno ne vidim uzivanje u setanju s muzikom jer mi nikad ne treba vise od 20ak minuta da negde stignem a i najcesce nisam sama.

otkad se to mp3 slusa samo na ulici?

 

 

pa gajbi valjda imas zvucnike :D

 

Pa da...

 

Ok, dok vezbas ili vozis bajs ili putujes ili kako god. Cini mi se da su velike. Meni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada hoces da kupis dobar, kvalitetan i pouzdan auto - kupis VW

Kada hoces dobar, kvalitetan mp3 player - kupis Creative

 

Znaci sa Creative nema promasaja, sta ghod da uzmes odlicno je!

 

 

!

 

Kupio sam dva ovakva, jedan istim, a drugi je malo bolji bio, ali su oba bila 100E jedno vreme, i obasu se pokidala! Tada sam uzgubio poverenje u Creative! Sada imam MSI 512mb, platio 2000 dinara i puna kapa! Imam dobre sluiske i eto!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam Genius HP 02 Live, mnogo su dobre. Cena im je oko 900din, pogledaj ih na Itsvet.com.

Jedino mi je mp3player malo losiji, ali sluzi svrsi dok ne skupim pare za nesto bolje...

Philips SHE9500, in-ear, 1900 dinara bile proslog septembra kad ih uzeh, odlicne su, uz Creative MuVo TX SE uzivancija :da::bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa gajbi valjda imas zvucnike :D

i sta da ti sad kazem kad si tako lupio? :)

kod kuce ako ne zivis sam moze nekome da smeta. zatim, moze da ti se slusa "posvecenije" pa zelis da cujes i najtisi ton a da to ne znaci budjenje mrtvih u krugu od kilometar. onda, mozda otputujes negde (woooooooow zamisli moze da se slusa i na putu! :rolleyes: ), neko spava a ti hoces da picis igru na kompu ==> slusalice.

 

itd...

 

:udri:

Share this post


Link to post
Share on other sites

i sta da ti sad kazem kad si tako lupio? :)

kod kuce ako ne zivis sam moze nekome da smeta. zatim, moze da ti se slusa "posvecenije" pa zelis da cujes i najtisi ton a da to ne znaci budjenje mrtvih u krugu od kilometar. onda, mozda otputujes negde (woooooooow zamisli moze da se slusa i na putu! :rolleyes: ), neko spava a ti hoces da picis igru na kompu ==> slusalice.

 

itd...

 

:udri:

 

Не ударај главом у зид, спашће ти слушке. :);)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teško da takve sluške imaju opciju spadanja s glave. Ipak su one kupljene za igranje igrice.

 

Upravo imam jedne!

BEHRINGER HPX2000, ove imam, trenutno slusam muziku na njima, ali su mi zvucnici na kompu njesra, pa ucvek slusalsam muziku na njima od sada/...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

doslo vreme da moj stari MSI od 128mb ode malo u penziju. mada mu nista ne fali, pocelo je da me nervira sto:

1) nema finije podesavanje jacine, nego mi je na 4 prettiho a na 5 mi probija usi (sva sreca pa sluske imaju vol)

2) ne prepoznaje playliste

 

koliko sam video, danas je tesko naci pristtojan mp3 player sa AAA baterijom, skoro svi imaju punjive baterije. to me bas i ne raduje, ali dobro de, sta da se radi :udri:

 

i tako, bacih oko na ovo:

Sansa_Clip_130.jpg

 

http://www.sandisk.com/Products/Item(2456)...2GB__Black.aspx

 

svidja mi se sto moze da se ubacujenovi firmware i tako te fore...

 

ima li neko ovaj model, ili neki drugi plejer od iste firme, pa da mi prenese iskustva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

za komp posedujem ovo

somic sm-890

mp3

pre toga sam posedovao msi mp4 plejer,secam se kad sam ga qpio u somboru dosla ta prva serija mp4 plejera koja je to sreca bila..kasnie mi ostao u pantalonama keva ih bacila na pranje i on navukao vlagu jbg ;\

za mp3 koristim fabricke slushalice,mp3 je od 1gb shto je za mene malo fali mi josh gb-vrh dva :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Другар у анкети у анкети и којој су учествовали само станари студентских домова у Београд добио iPod са 80gb меморије.

 

А ја дисквалификован због писања глупости...еееее.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko ti je kriv kad nisi bio ambiciozan :razz:

 

Elem, ja odavno imam Sony-jev mp3, Walkmen serija, ljubičasti :wub:

 

13468jq2.jpg

 

Odličan je!

 

  • Kapacitet od 1 GB (brzina prenosa 48 kb/s)
  • Punjenje preko USB-a
  • 12 h neprekidne reprodukcije uz ugrađenu bateriju
  • LCD ekran u boji
  • Pametne funkcije za sortiranje muzike - Folder, File name sort ili Song/Album, Artist name

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Najbolje mi je bilo pre neku god kad je ortak koji slusa psihodeliju kupio neke slusalice za mp3 plejer koje imaju baterije u sebi jer imaju vibraciju,znaci lik je izgledao kao svemirac sa njima :)

cekaj, cekaj. :)

slusalice sa baterijama su obicno "active noise canceling", pa ako je to to, jako me zanima gde je kupio.

nesto vise o tome: http://en.wikipedia.org/wiki/Noise-cancelling_headphone

 

top 5 slusalica (po nekima) u toj klasi: http://www.seatguru.com/articles/noise-canceling_review.php

 

 

---

 

uzeo sam prekljuce sansu clip i za sada je sve super. zvuk odlican, izrada deluje kvalitetno, softver mi se extra svidja, cita tagove, navigacija je super (moze po grupi, po zanru, random, sve redom, itd). sto je najbolje, kad ugasim player, i pustim sutradan on nastavi tacno tamo gde je stao, u sred pesme. :) puni se oko 4 sata, baterija traje dosta, slusao sam danas ceo dan na poslu (oko 8 sati) i potrosio oko 50%. videcemo da li ce i sutra da izdrzi ceo dan.

 

inace, pre par dana je izasao novi firmware za clip koji mu omogucava da pusta ogg, updateovao sam - i radi odlicno. :rockdevil:

 

----

 

sad sam u potrazi za nekim dobrim slusalicama... trazim neki model koji se stavlja skroz u uvo, pa ako neko ima preporuku, dobrodosla je. najvaznije je da izrada bude robusna, da kabl ne bude tanak i da budu izdrzljive...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne moze na clipu-u :( ali moze na ovim vecim modelima. :)

 

inace, koliko vidim, trenutno na forumu rockbox-a par likova radi na tome da provale kako da gurnu rockbox i na clip. :) carevi, sta da kazem. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rockbox is an open source firmware for mp3 players, written from scratch. It runs on a wide range of players:

  • Apple: 1st through 5.5th generation iPod, iPod Mini and 1st generation iPod Nano
  • (not the Shuffle, 2nd/3rd gen Nano, Classic or Touch)
  • Archos: Jukebox 5000, 6000, Studio, Recorder, FM Recorder, Recorder V2 and Ondio
  • Cowon: iAudio X5, X5V, X5L, M5, M5L, M3 and M3L
  • iriver: H100, H300 and H10 series
  • Olympus: M:Robe 100
  • SanDisk: Sansa c200, e200 and e200R series (not the v2 models)
  • Toshiba: Gigabeat X and F series (not the S series)
  • Current Status

 

http://www.rockbox.org

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kupujem samo plejere koji koriste AAA baterije i zato pazarim Creative MuVo

 

Zakon, imam model V100 sa 2GB i do jaja je i zvuk i kvalitet samog plejera, baterija traje oko 18h, a u dzepu uvek imam rezervnu. preko vikenda napunim dve baterije i posle celu nedelju przi mjuza :opusteno:

Share this post


Link to post
Share on other sites

pitanje za vlasnike cx300 (ili bilo kojih in-ear slusalica):

 

kakva je izolacija od spoljnih zvukova. zanima me, na primer, scenario: setnja gradom, i prodje autobus GSP-a pored - koliko se to cuje i da li smeta toliko da pokrije muziku koja nije otpanjena do daske.

 

osnovna ideja mi je: da ne razvaljujem usi tako sto cu pojacavati volume da bih pokrio spoljnu buku, nego da mogu da slusam na srednjoj jacini a da mi spoljni zvuci ne kvare muziku. slusalice koje prodju "test autobusa" bih platio suvim zlatom. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...