Jump to content

Primordial


Angelystor

Recommended Posts

razlika je sto Primordial radi na albumu 3-4 godina i odrzava nivo kvaliteta, dok ovi stancuju na godinu, dve.

AN se ni centimetar nisu pomakli sa poslednjih par albuma, bas stroga stagnacija a ovi ipak imaju suptilne pomake iz albuma u album, ako nista zrelije pesme pisu i konstantno bolje sve zvuci sa te tehnicke strane.

 

Kurca baka večerala, Primordial je dostigao svoj vrhunac na TTND, ista bi se pesma pevala i za njih da izdaju album na dve godine samo se vi izgladnite.

 

Dobro,postala im je predvidljiva formula,zato mi je i mozda najslabiji AN do sad

 

Da li ti razmišljaš o predvidljivosti kad ti pitbul cepa jaja, da te uhvatio za očekivano mesto, trebao je možda da ti odgrize nožni prst, to bi baš bilo sveže? Ja vaša poimanja ne razumem leba mi miloga.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam, moj omiljeni bend je King diamond, njemu su svi albumi na isti kalup i ja hoću da izbaci još 20 takvih u sledećih 15 godina i svaki ću kupiti na preorderu jer volim taj stil. Nije kao da Anal nakurac svira neki Sodom worship kojeg ima tušta i tma, ljudi su smislili nešto svoje i voze. S druge strane imamo novi While heaven wept koji svi pokudiše jer su promenili stil, pa koji kurac.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otišli dublje u progresivu? Nisam ih nikada previše mirisao, ali pretpostavljam u kom smeru su mogli da odu.

 

Već sam jednom ovde rekao, još uvek posmatram muziku kao umetnost, kriterijumi su visoki, ali i promenljivi od slučaja do slučaja. Ne volim kada se neko zaglavi u kalupu, ali nikada neću pokuditi promenu stila zbog nje same.

 

Kad je već off topic...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Lula: A čekaj hajde mi razjasni zašto je promena a priori jednako kvalitet a kad neko svira isto odmah je loše? Ja to zaista ne razumem. Nekom se sviđa jedno isto da radi u životu, voli to, imaš primere na milion polja, zašto to ne bi bilo primenjivo na muziku?

Čitam sad na Metallica temi da St Anger ima integritet i drugačiju ideju, zašto svaka drugačija ideja u muzici mora da bude dobra? Ili Kreator, vidim da ih krpe zato što su se posle eksperimentisanja vratili na staro, meni je to sasvim logičan potez sa njihove strane. Ljudi isfurali šta su imali, shvatili da im najjače emocije leže u trešagiji, zašto je to igra na sigurno kad su ljudi furali to odvajkada? Ista priča za Paradise Lost i još brdo primera, ljudi shvatili da im najlepše emocije leže u metalu i cepaju to. Normalno da nećeš isto osetiti Pleasure to Kill i Phantom Antichrist zbog godina.

 

@Čarli: opet kažem, ja mislim da je ta priča samo zbog broja godina između izdanja. Primordial i treba takav da bude, kao što sam rekao to je bend flaša rakije, prašina, čizme, sikira, slanina, čutura, golim prsima juriš i nema tu šta.

Edited by Grobodan

Share this post


Link to post
Share on other sites

@grob

nije lose, uopste ja ne mislim tako (mada sam ranije mislio vise na taj nacin) ali mora da bude *nesto* drugacije. znaci ne promena ne znam cega, pravca, zvuka itd. ali neka mala kvalitativna promena nabolje, makar u tehnickim stvarima je meni nesto podrazumevano. ako je bas stroooogo tapkanje u mestu kao sa an onda mi je bedak sto nisu malo ambiciozniji.

 

ali to ne znaci da je album los, mislim nije meni poslednji an los, naprotiv odlican je.

 

...ali iako je dobar mnogo bi me vise obradovao da ima neki dasak svezine na njemu

Edited by Čarli

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni se tu vise pesme medjusobno razlikuju. muzika je takva da nema potrebe da se konstatuju stvari kao sto je "kvalitet", "napredak" i sl. kao sa obicnim bendovima posto je muzika konzistentno genijalna i svaka pesma je prica za sebe.

 

dok recimo uzmes anaal nathrakh i sve pesme su dobre, ono realno je da an nemaju sad neku sranje pesmu, ali daleko od toga da je svaka pesma prica za sebe, mora ceo album da se istakne nekim kvalitetom da bi ga iskreno zavoleo. tako mi je to sa 90% bendova.

 

i da zaokruzim pricu i vratim k'o fol on-topic an su zabrazdili u stancanje previse slicnog materijala dok primordial jos nije.

 

odnosno bar se nadam da nije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...