Jump to content

2008.07.01-05. Fest: * Smederevska Tvrdjava * Castle Fest


Elderane

Recommended Posts

  • Replies 5.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

sa blabbermouth.net

 

The 2008 edition of the Castle Festival, which was slated to take place July 1-5 at Smederevo Fortress in Serbia, has been cancelled. According to a posting on HELLOWEEN's web site, the festival was called off due to "the political situation and local incidents in the country."

 

Kakve su ovo gluposti... posaljite im pravu vest zasto je otkazan festival da ne ispadnemo opet :violent:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim ja da mi je bilo sumnjivo to shto je samo 350 karata prodato...Elderane kazhi nam o chemu se zapravo ovde radi? I kakvo je ovo rushenje tvrdjave???

Edited by Moody

Share this post


Link to post
Share on other sites

The 2008 edition of the Castle Festival, which was slated to take place July 1-5 at Smederevo Fortress in Serbia, has been cancelled. According to a posting on HELLOWEEN's web site, the festival was called off due to "the political situation and local incidents in the country."

 

OMFG!

Share this post


Link to post
Share on other sites

sve shto cu reci... jebem ti drzavu i narod i sve... kad mi ne mozemo jedan festival da odrzimo...onda je stanje stvarno strashno!

 

 

Kako me nerviraju ovakvi postovi.. da nisi neki LDP-ovac kojim slucajem? Alo bre, bolje razmisli o tome da slusas bendove za koje cak i metalce ovde boli uvo, da su organizatori napravili presedan misleci da ovde svako moze da priusti tri velika (i skupa) za mesec dana pre nego sto krenes sa tim generic hejtom prema drzavi, narodu itd. Da nisu uglavili ovo izmedju Legacy-ja i EXIT-a i da su doveli malo interesantnije bendove mozda bi i bilo dovoljno posetilaca, sta mislis?

 

Edited by Salvation

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako me nerviraju ovakvi postovi.. da nisi neki LDP-ovac kojim slucajem? Alo bre, bolje razmisli o tome da slusas bendove za koje cak i metalce ovde boli uvo, da su organizatori napravili presedan misleci da ovde svako moze da priusti tri velika (i skupa) za mesec dana pre nego sto krenes sa tim generic hejtom prema drzavi, narodu itd. Da nisu uglavili ovo izmedju Legacy-ja i EXIT-a i da su doveli malo kvalitetnije bendove mozda bi i bilo dovoljno posetilaca, sta mislis?

Da li si ti normalan?

Avantasia,Helloween,Evergrey,Sodom,Judas Priest,At The Gates,Korpiklaani...to su po tebi nedovoljno kvalitetni bendovi?

Pa shta bi ti koji *****?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ајд и ја да напишем по коју. На почетку хтео бих да нагласим да људи који пљују публику (а приметио сам да их има доста) уопште нису у праву јер је публика овде најмање крива! Организатори су сами себе зајебали тиме што су направили два феста! То јест тера ностра је зајебала фрубија, и фруби је зајебао тера ностру! како? е па врло је просто! Да су сви бендови дошли на један фест тај један фест не би пропао сигурно, а овако је свако хтео свој део колача, тражећи и већи залогај него што може да поједе (мислим на цене карти јер је платежна моћ у земљи Србији на јако бедном нивоу) и ето пропасти и штете на свакој страни! Дакле кестл фест је одвукао публику легасију, јер су људи због мањка пара морали да бирају или легаси или кестл, а да не говорим колико је егзит организација одвукла људи са оба феста заједно! Ето ја сам одустао од легасија да бих отишао на кестл за који сам шљакао да бих зарадио те три хиљаде за један јебени дан! Рекао сам да је платежна моћ мала и појаснићу то: ако је неко рецимо хтео да иде и на легаси и на кестл само по један дан требало му је шест и по хиљада, и још ако би да одеш на један дан егзита цифра се пење на 10 000 а још ако би да видиш и слејер е онда ти је то пола добре просечне плате у Србији (да не помињем да мој ћале ради цео свој живот за плату од 12 000) само за карте, а где је цуга где је клопа где је пут....

 

У Србији има металаца и има публике, само једноставно нису могли да финансијски испрате халапљивост и памет организатора!

 

А оних што кажу "немој пити и пушити па уштеди за фест" ми је пун курац!! Колико је то требао тај фест да се најави пре да људи остављају дуван и од бедних 60 динара на дан или два скупе 12 хиљада само за карте?! Ја ево ни не пијем ни не пушим па нисам могао.....

А и ови што бране организаторе типа "потрудили су се хтели су да нам доведу бендове" нису ону доводили бендове вама већ себи! Нисте ви имали профита од тога већ они! Јесте ми бисмо видели наше омиљене бендове, али туки би вам неко доводио те бендове да он нема неку корист од тога

 

Краљ хаоса напустио зграду!

 

+1, otprilike delim ovakvo jedno mišljenje o celoj ovoj sapunskoj operi u vezi ovih festivala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li si ti normalan?

Avantasia,Helloween,Evergrey,Sodom,Judas Priest,At The Gates,Korpiklaani...to su po tebi nedovoljno kvalitetni bendovi?

Pa shta bi ti koji *****?

MA lik oce Maidene i Metallicu! Njih ce na Feniks festu da gleda! :)

Edited by Grishnackh

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne smarajte vishe sa koncertom Judasa.

Bice odrzan na stadionu Tašmajdan 01.07.2008., grupa Cavalera Conspiracy kao predgrupa, ulaz ce biti 2590din iliti jedna jednodnevna karta za Castle.

Kraj shto se tiche tog koncerta.

 

Shto se tiche Castle-a, sledeci fest bi trebao biti sledece godine sa 5 hedlajnera (zbog otkazivanja ove godine, bilo bi pozeljno da su to 5 bendova koja su bila najavljena) i ostali bendovi iz regiona (tona njih) i onda 2010e po dva hedlajnera dnevno (naravno ako prvi bude uspjeshan) i tako stvoriti tradiciju a ne prvi pa zlo.

To je moj prijedlog, tako da stranci koji dodju da pored hedlajnera gledaju i nashe snage kao vecinu.

A do prvog Castlea vratite pare malim koncertima i tako sl., samo ne odustajte prvog srpskog metal festivala :pivopije:

A i dalje sam da se ujedine dvije organizacije...

 

Svejedno, kako god da nastavili samo napredujte... :muzicar: :muzicar:

 

Ono sto je propalo ne moze vise da se vrati , jbga , ali vec u samom startu za koncert Priesta i CC se pravi greska. Mislim da je ta cena previsoka ( ne za te bendove) nego za trenutno stanje kod nas. Tas prima oko 10-11000 ljudi i mislim da bi cena karte trebala da bude pocetna oko 1600-1700 , a nedelju dana pred svirku ne vise od 2200 din. To je najprijateljskija sugestija , nikakvo filozofiranje ! mislim da bi u tom slucaju tas bio prepun , a ovako daj Boze 5-6000 !

Pozz i srecno !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tesko je pisati bilo sta pod nabojem emocija, a verujte da je nama iz organizacije apsolutni pakao...

Nisam zeleo nista da pisem, al' ajde, reci cu par reci, valjda je red da kazem svoje licno misljenje...

Cisto da sumiram par cinjenica.

 

Cao Castle Fest je prodao oko 300 karata. Ako cemo i dnevne da ukljucimo, tu imamo po 3-4 komada za svaki dan.

To nema potrebe da se komentarise.

 

Ko je kome smetao, a ko nije, to je sada vec diskutabilno. Mi smo Castle najavili jako rano, i pre Slayera i pre Legacya, ali to NIJE bitno.

Ono sto jeste bitno je to da Castle, Legacy i Slayer zajedno nisu prodali dovoljno karata da bi bilo sta od to troje uspelo.

Dakle, sve zajedno je prodalo jedva preko 1000 karata!

 

Metal dogadjaj NIKO ne zeli da spoznorise ni na koji nacin. Svi koji pomisljaju na neki novac od pivara, banaka, televizija, zive u cistoj iluziji.

Dakle, prilikom organizacije, promoter je prepusten samom sebi.

U prevodu, promoter zavisi iskljucivo od prodaje karata. U situaciji kada dosta bendova trazi solidan procenat unapred, a neki cak i ceo iznos,

matematika je jasna. U slucaju otkazivanja, skoro svaki bend trazi odstetu koja je poprilicna. To su cinjenice.

 

Vece metal dogadjaje nece biti moguce organizovati u Srbiji jos neki broj godina.

Tuga je utoliko manja, sto je evidentno da nemaju za koga da se organizuju.

 

EDIT: Exit ima jako mnogo sponzora, Exit je na MTVu, Exit prodaje u rasponu od 10-20.000 karata u Velikoj Britaniji. Exit je van konkurencije i ostace najbolji festival u Srbiji i sire, barem u nekoj blizoj buducnosti.

 

да сте направили заједно, један фест другачије би било јер не можеш гледати да сте посебно продали мало карата пошто је то потпуно другачија ситуација! Да је био један и да је коштао као кестл било би много више људи, али сте се преценили, и једни и други!

 

a Cradle Of Filth najpopularniji i najkomercijalniji ekstremni bend koji postoji.

 

пре бих рекао да је то диму боргир, али нема везе, кредл је сада на крају каријере дефинитивно, јер када су они било ово што је диму сада у Србију није долазио ни корози!

 

хеловин су говнари, ја не да их не би звао него би их још и изнапушавао! Па да кад њима пропадну паре које су могли да зараде на фесту онда кажу да је то због државе и инцидената! Јебо им ја матер швапску!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

хеловин су говнари, ја не да их не би звао него би их још и изнапушавао! Па да кад њима пропадну паре које су могли да зараде на фесту онда кажу да је то због државе и инцидената! Јебо им ја матер швапску!

Samo polako,dishi duboko,smiri se...i ne seri.

Otkud ti znash da neko njih nije zajebo i rekao im tako pa oni stavili na sajt?

Mozhda je njihov menadzher a ne oni?

Dezonformacija je lako mogla da dospe do njih s obzirom da kakvih-takvih incidenata je bilo(mada ranije) a politichko stanje jeste sranje.

Lepo ce ima Terra-nostra poslati mejl i sve ce biti OK.

 

Ne razumem samo zashto uvek imate potrebu da prozivate odmah sve shto vam padne pod ruku...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sinko, InnerWish je grčki bend. Ne verujem u mogućnost njihovog dovođenja u Srbiju, osim kao predgrupe nekome.

Prepostavljam da je to 'sinko' bilo podrugljivo. Ali nema frke, možemo se i ja i ti i bilo koji drugi deo foruma dogovoriti da zajedno odemo u Atinu na neku njihovu svirku, nije frka. :rockdevil:

 

Zasto se ne zatvori ova tema i obrise ceo podforum? :rolleyes:

Zato što očajnički tražimo mesto da se istresemo i iskukamo kao ljudi. Gde ako ne ovde? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa kaze zenska iz kanade koja je do malopre mislila da je festival aktivan,javio sam joj sta se desilo

 

"Thats wierd! Most tickets would be sold at the door! I already bought my plane ticket for 2000 dollars!

They gonna give me that back...uuugh!"

 

"If Castle Fest is cancelled! I will kill everybody! Paid way too much for a plane ticket for this bullshit! "

Share this post


Link to post
Share on other sites

Баш ми је криво што је фестивал отказан, али ако је продато толико мало карата а успут се зна како је у финансијском (и сваком другом) смислу прошао Legacy фестивал, онда је ово најбоља одлука коју су организатори могли да донесу и могла се очекивати.

Што написаше неки раније, од сада углавном само СКЦ! Све остало је чист губитак за све! Толико нас има који идемо на концерте (или нажалост имамо пара) и то је то.

Не треба се само предавати и бедачити - било је (за мене бар: Biohazard, Soulfly, Metallica, Paradise Lost, Megadeth, Whitesnake, Morbid Angel, Evergrey, Moonspell, Blind Guardian, Kamelot...) и биће још концерата за памћење у Србији!

Ако ништа друго, бар ћемо гледати још једне легенде - видимо се на Judas Priest-у! :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

jebiga, i ja znam dosta ljudi koji su trebali tek da kupe kartu, mislim da bi bilo oko 4000 ljudi svakog dana...

ALI, mozda i ne bi...

A ja znam kako me je bilo sramota dok su velicine od bendova svirale na Legacyju... Saka jada ispred bine u pojedinim momentima, ocima nisam mogao da verujem...

 

Castle je MORAO da ima sajt koji funkcionise i da imaju jasno vidljivu stavku za strance da rezervisu kartu, tako bi verujem dosta ljudi doslo sa strane...

Moglo je ovo da se namakne na 4-5000, siguran sam, ali ako ti u 2008god ne radi sajt, pa jebem mu mater o cemu pricamo...

Ja znam da uvek mogu da imam poverenja u vas, jer se ponasate profesionalno od prvog koncerta (Evergrey) i ljudima koji su bili skepticni po pitanju ovog festivala sam govorio. "pa sta i da ga ne bude, vratice ti pare nazad"...

Ali nemate vi bas hiljade takvih ljudi koji su vam verni fanovi...

 

NE mislim da miniram bilo sta, ali pazite sad sa ovom kampanjom za Judase... Ljudi ce mozda da misle, uf sta je sve otkazano, mozda ni ovoga ne bude, pa da se ne razocrate kad bude malo ljudi i na tom koncertu...

 

Ovo sto pisem mislim dobronamerno, jer iako se stvarno trudite imate poneke greske u koracima, ne znam dal treba vise ljudi da radi u vasoj organizaciji ili sta je drugi problem...

A to za sponzore, UBEDJEN sam da ste mogli neke sponzore da nadjete, naravno ne Telekom i neke gigante, ali opet neke da sigurno...

I jaca medijska podrska...

 

 

 

I PITANJE ZA ELDERANEa

verovatno ti je pun inbox pa ne vidis

Da li ces ici na Avantasiu na Sziget ili na neki drugi festival da idemo zajedno ??

Edited by DBrave

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, prosto ne znam sta cu bez Metallice i Gejdena... Na bendove koje bi ja hteo da vidim verovatno bi doslo jos manje ljudi, nazalost.. no nebitno. Poenta je u tome da je napravljena velika greska u tempiranju ovog festivala sto se odrazilo i na prodaju karata, nije problem u tome sto smo mi 'sjebana drzava' ili sto svi slusaju Acu Lukasa, ili sta vec.

Edited by Salvation

Share this post


Link to post
Share on other sites

NE mislim da miniram bilo sta, ali pazite sad sa ovom kampanjom za Judase... Ljudi ce mozda da misle, uf sta je sve otkazano, mozda ni ovoga ne bude, pa da se ne razocrate kad bude malo ljudi i na tom koncertu...

Što će se i dogoditi budući koliko karta košta. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Organizacija na nivou, sta reci.

Ubuduce treba zabraniti domacim nazovi organizatorima da prave bilo sta vece od svirke nekog sredjoskolskog benda u dvoristu drage mu skole. Za krupnije dogadjaje definitivno nisu spremni, ni posle evo vec par godina iskustva.

 

Neko ce reci, da legacy fest je pukao, ovi su se na vreme ogradili. Covece ne ulazi se u taj posao tek tako. Nema puj pike ne vazi. Udjes u posao, spreman i na profit i na gubitak. Pa ako dobro odradis posao, imas cemu da se nadas.

 

Posle peripetija sa Gardijanima pre dve godine, nekako sam presao preko svega. Al' za Castle Fest cu da ispizdim nekog majke mi....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako me nerviraju ovakvi postovi.. da nisi neki LDP-ovac kojim slucajem? Alo bre, bolje razmisli o tome da slusas bendove za koje cak i metalce ovde boli uvo, da su organizatori napravili presedan misleci da ovde svako moze da priusti tri velika (i skupa) za mesec dana pre nego sto krenes sa tim generic hejtom prema drzavi, narodu itd. Da nisu uglavili ovo izmedju Legacy-ja i EXIT-a i da su doveli malo interesantnije bendove mozda bi i bilo dovoljno posetilaca, sta mislis?

 

ok, sve to stoji... pretrpali su, a molim te, koje za to kriv??? Cilj im je da profitiraju na koncertima shto vishe, pa ih natrpaju gomilu, a mi nemamo da si priushtimo to! Zashto nemamo????? Zbog standarda u drzavi koji je veoma nizak! I nemoj govoriti da su bendovi kesa jer nisu! Brate, ti ako cenish manje poznate bendove ok, ali ne lupaj za ove bendove... I dalje necu da se raspravljam, ovako mozemo u nedogled...

Share this post


Link to post
Share on other sites

sa blabbermouth.net

 

The 2008 edition of the Castle Festival, which was slated to take place July 1-5 at Smederevo Fortress in Serbia, has been cancelled. According to a posting on HELLOWEEN's web site, the festival was called off due to "the political situation and local incidents in the country."

 

Kakve su ovo gluposti... posaljite im pravu vest zasto je otkazan festival da ne ispadnemo opet :violent:

 

Da se mene pita ja bi ih ostavio da misle tako, bolje i to, nego da misle da je Srbima zao dati para za onoliko bendova, ili josh bolje, neka misle da se tvrdjava urushava kao shto pishe u Blicu pa da se otkazao fest is sigurnosnih razloga.

 

@Kralj Haosa: U pravu si za to "svako hoce svoj dio kolacha", jednostavno se desio previd na koji niko nije rachunao, ali koji se mogao naslutiti, sad su organizacije u velikom gubitku i da, donekle su sami krivi za svoj neuspijeh, ali ne treba ih sad pljuvati, vec zahvaliti na prijashnjem i pozeljeti bolje za novi rad.

Pare ce biti vracene, niko nije oshtecen osim organizacije tako da niko ne treba da se zali.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Не знам да ли је ово неко већ послао, али и ако јесте нема везе.

Са Blabbermouth-a:

 

The 2008 edition of the Castle Festival, which was slated to take place July 1-5 at Smederevo Fortress in Serbia, has been cancelled. According to a posting on HELLOWEEN's web site, the festival was called off due to "the political situation and local incidents in the country."

 

 

Фестивал отказан због политичке ситуације и локалних инцидената у Србији! :lol:

Мислим, не могу да верујем! Ко ли их је само накљукао са овим срањем?

 

Изгледа да је неко ипак већ послао...

Edited by Svemirac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...