Jump to content

2008.07.01-05. Fest: * Smederevska Tvrdjava * Castle Fest


Elderane

Recommended Posts

OK, iskreno, da odgovorim na neke stvari, pa da se polako gasi tema.

 

Za sponzore je vec sve receno, i apsolutno je jasno kolika je bilo cija zainteresovanost za bilo kakav metal, da daje pare. To nije interes sponzora u Srbiji. Za marketing: Molim vas, sad nije bitno, propao je projekat, ali, shvatite da ovo nije dogadjaj koji se reklamira na TV-u 3 mjeseca unaprijed. Nismo imali nikakva ogromna ocekivanja, festival bi se odrzao sa 2000-3000 petodnevnih karata, i 1000 jednodnevnih po danu, s tim da smo na Judasima racunali i vise. Ako prodate 300 na 30 dana pred festival, znaci da treba da se prodaje preko 200 dnevno u prosijeku. Ne bih da baksuziram, ali to niko nije prodao u Srbiji, osim Rebelde, Rihhane i 50cents... Znam i ja mnogo ljudi koji bi dosli zadnji dan, znam i neke iz inostranstva, sve to stoji. Ali, nema teoretske sanse da bi se prodalo karata da nas bude vise od 2000-2500 ljudi po danu. Niti bi se prodalo vise od 1000-1500 petodnevnih karata. To je bila realnost. A i taj zadnji dan je pitanje. Frubi je tako mislio, pa nije prodao gotovo nista zadnji dan. Mozda jeste greska sto su najavljena 2 festivala, ali cinjenica je da bi i 1 prosao jako tesko. Nije vrijeme za ovakve festove i zajebancije, napravili smo jednu ogromnu organizatorsku gresku, zato sto smo pocetnici. Ovdje koncerti postoje redovno tek 2-3 godine, posjecenost na nekim solo koncertima je iznenadjujuce dobra, ali je na nekim katastrofa, i cinjenica je da se jos ne zna ni finansijsko stanje potencijalen publike, niti kapacitet nekog benda.

I, jos jednom da naglasim, nismo najavili festival tek tako, imali smo plan u slucaju gubitka novca, ali na ovo nismo racunali, 300 zainteresovanih ljudi za nesto 30 dana pred koncert je izuzetno slaba pretprodaja za ovakav festival, i ne postoji sansa da se sad sabiramo, kao, doslo bi ovoliko ili onoliko. To prosto ne ide tako. Sto se Terra Nostre tice, mi smo samo jedna mala agencija u moru srpskih promotera, koju iskljucivo zanima metal muzika, i sve sto smo mimo toga radili, radili smo da steknemo iskustvo, znanje, veze... Imali smo najbolju namjeru, iako znam da ce se sutra Castle izjednacavati sa Road ili Pure Festom :), ali nije nikad bio problem da izadjemo pred Vas i kazemo istinu, bez zamajavanja. Borili smo se za projekat koliko smo mogli. I izgubili, jer ga nismo odrzali, a ruku na srce, bolje ga je ne odrzati nikako, nego ne odrzati kako treba, jer vec imamo iskustva sa Tool-om, gdje smo najstrasnije ispljuvani zbog jedne jedine greske.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 5.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

onda mozes da pusis kurac

Lakse malo sa takvim izjavama...

...kad vec slusas Sabane,Cece,Lukase... :lol:

 

 

pa kaze zenska iz kanade koja je do malopre mislila da je festival aktivan,javio sam joj sta se desilo

 

"Thats wierd! Most tickets would be sold at the door! I already bought my plane ticket for 2000 dollars!

They gonna give me that back...uuugh!"

 

"If Castle Fest is cancelled! I will kill everybody! Paid way too much for a plane ticket for this bullshit! "

Najgore je to sto i ako se ponov odrzi Castle Fest ce ljudi porediti to sa ovom godinom i bice u fazonu:ma opet najvljuju festival,pa ce ga otkazati,pa zasto da ja kupujem karte...

Losa reklama anyway...al' sta je tu je...

 

 

jebo vas i exit i ta logika kud svi turci tu i mali mujo

:da::pivopije:

 

... tako da se poklapa sa najvećim festivalom u jugoistočnoj Evropi.

Hej,hej,hej,ne nasedaj na propagandu ;)

Mislim,tebi bar ne treba da objasnjavam da je od Exit-a (i Novog Sada,kao mesta odrzavanja) Siget festival X puta veci :da: A svakako pripadaju istom regionu (geografski gledano) :meshuggah:

 

 

... kad mogu na Exitu da gledaju isto tako gomilu metal bendova?

Gomile metal bendova?!

Pa ne znam bas...

OK,da kazem to za Nighwish,onaj Tiamat je otis'o po kurcu sto se kaze (to vise ine lici na sta je ranije licilo) i...ko jos?

Mislim,nisam u toku sa lin up-om Exit-a,ali znam da sigurno ne mozes reci da tamo ima "gomila metal bendova" :da:

EDIT:OK,sad sam bacio pogled na Exit temu i video i da sviraju i Rotting Christ.

Sto i dalje ne cini "gomilu metal bendova"...

 

 

slazem se sve se moze kad se hoce,ali majku mu koliko ljudi zivi na granici siromastva i radi samo zbog toga da bi imao svoju neku kintu da izvede devojku,da kupi nesto sebi od garderobe a ne da misli na metal fest.svi ste se postavili kao da to mora da bude primarni cilj svakog metalca.

Ok,ako su tebi primarniji koncerti Cece,Lukasa,Bore Drljace & co. - onda...sta se javljas koji k...?

 

 

Ne znam, meni su se neki metalci smejali kad sam narucio kartu za exit jos u decembru,

a sada ispada da ce posle svega Nightwish biti najveci metal koncert u srbiji na leto.

 

:evotigana:

PA ako ti je Nightwish veci od Judas priest idi ubi se...

Upravo...

A (@Mega deda) nesto se i ne oseca bas saljiv ton u tom tvom postu...

 

 

 

A evo i jednog KARAKTERISTICNOG posta nekog sabana koji se ranije nije pojavljivao na temi,nego sad kad je festival otkazan je dosao ovde i kao

prisere mi se od vas. kukate ko babe. i kako posle da se nesto ne otkaze? jebo vas castle i koj kurac...

:puke:

 

 

E,poruka za sve te sabane koji se raduju sto ovoga nece biti i koji su sad dosli ovde da podjebavaju druge:

U-M-R-I-T-E :da::evotigana::da:

Zavukli ste se bili u misije rupe kad se ovo spremalo,a sad ste dosli da kenjate drugima?Ma,super ste :evotigana: :evotigana: :evotigana:

Edited by LazaGNR

Share this post


Link to post
Share on other sites

E,poruka za sve te sabane koji se raduju sto ovoga nece biti i koji su sad dosli ovde da podjebavaju druge:

U-M-R-I-T-E :da::evotigana::da:

Zavukli ste se bili u misije rupe kad se ovo spremalo,a sad ste dosli da kenjate drugima?Ma,super ste :evotigana: :evotigana: :evotigana:

 

RESPEKT ZA OVO!!!

 

Gomile metal bendova?!

Pa ne znam bas...

OK,da kazem to za Nighwish,onaj Tiamat je otis'o po kurcu sto se kaze (to vise ine lici na sta je ranije licilo) i...ko jos?

Mislim,nisam u toku sa lin up-om Exit-a,ali znam da sigurno ne mozes reci da tamo ima "gomila metal bendova" :da:

 

Upravo tako!!!

 

A i jebali EXIT, iskreno se nadam da ove godine tamo necemo svirati...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema sledece godine Castle-a, u stvari nijedne. To bi bilo bezobrazno i glupo sa nase strane. Posebno sto citam po drugim forumima da pljuju na nas jer smo se, kao, samo na karte oslonili. Da je tako, otkazali bi ga u martu, ali sta da radim, i kako da objasnjavam, kad niko ne cita, za sta forumi obicno sluze. Trenutni cilj nam je samo da ne izgubimo povjerenje agenata, a cini mi se da smo u tome uspjeli jer NIKO nije imao zamjerke na otkazivanje sa ovoliko prodatih karata. Nekad je bolje da se dogadjaj otkaze, koliko god da je tesko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto sam jedan od kupaca petodnevne karte(jos u decembru) moram reci da uopste ne zameram organizatorima. Dali su sve od sebe, njima je ovo palo teze nego nama, i gledaju kako im visemesecni trud propada. I onda ih neko pljuje. Ja sam im zahvalan sto su i pokusali i kazem da cu sa zadovoljstvom otici na Judase.

Eldarane i ekipo---- RESPECT :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK. Ubuduće, tri metal koncerta godišnje, sva u SKC-u, i sa manje-više realnom cenom i jačim marketingom.

 

Tema pod lock...

:rockdevil:

 

 

Edited by Mita

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Razbijač-NAAĆI

Gasite temu ili ću ja početi opako da serem, a ja kad počnem da serem,odma mi pristizu gomile pp-ova od raznorazne pičetine.

 

 

Sad su svi odjednom postali pametni,svi znaju o organizaciji,KURAC MOJ ZNATE...da znate, ne bi ste se drkali unaokolo...i srali. govna jebena!!!

 

 

I ovaj Gojko, jebo ti sve te tvoje škole, kad nemaš blage veze o metalu, sereš ko tetreb na spidu...Ne valja ti ovo,ne valja ti ono...šta ti valja,kurac u dupetu?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

a cekaj malo....zasto TEK 20. juna pocinje refundacija? to mi nije jasno. koji su razlozi? priprema bezanije na havaje, novi zeland ili je mozda nesto drugo u pitanju...? sto to ne bi pocelo za 5 dana nego mora za 15?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vracamo pare od 20. Juna zato sto transferi novca u ovakvim slucajevima ne idu tek tako. Mnogo papirologije, prijatelju. I da hocu, sa ovim novcem od karata ne mogu ni u Madjarsku da pobjegnem. Ima karata kupljenih na mnogo strana, ako se dobro sjecam, ti si uzeo ovu od 4400, vi cete svi direktno dobijati novac, sve cu vas kontaktirati, pa cemo se dogovoriti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gasite temu ili ću ja početi opako da serem, a ja kad počnem da serem,odma mi pristizu gomile pp-ova od raznorazne pičetine.

 

 

Sad su svi odjednom postali pametni,svi znaju o organizaciji,KURAC MOJ ZNATE...da znate, ne bi ste se drkali unaokolo...i srali. govna jebena!!!

 

 

I ovaj Gojko, jebo ti sve te tvoje škole, kad nemaš blage veze o metalu, sereš ko tetreb na spidu...Ne valja ti ovo,ne valja ti ono...šta ti valja,kurac u dupetu?

 

 

 

 

 

 

ovaj razbijac je opasan.cuvajte ga se....ja sam ozb

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ljudi stvarno sto ne uzeste kartu vec, ili sto vec neko rece, nekome je draze da bleji u kst-u i trosi grdne pare na skup alkohol, :pivopije: a za nesto sto vredi, jebi ga, ljudi lepo cete me ovim naterati na samouibistvo a pre i na masovni pokolj :violent: , ma svima bi trebalo da je krivo , osim ako je kao castle n :rockdevil::muzicar: ekima jednak provod kao odlazak na exit i balavljenje za fuksicama u dj areni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znachi neverujem!!! Mislim da je to sve zbog sjebane organizacije...

U ovoj Srbiju ne vredi ni ici na koncert kad mesec dana pre pochetka jave da se otkazuje...

Prvo Slayer a sad i ovo... Vishe me nishta ne moze zachuditi...

 

Zestoko sam razocharan...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eeeeee....sta da kazem....dosao i ja da se nasladjujem vasom mukom....

vec dugo pokusavam da vam objasnim "velik organizatori" da vi sa svojim malim mozgovima i prepotentnim stavovima nikada nista necete moci da napravite kako treba...

u svakom slucaju, prvo da vam se zahvalim sto ste Srbiju sada markirali kao crnu tacku evrope kada su u pitanju koncerti metal bendova...

pitam se da li ce iko normalan da dodje ovde i svira za dz kao sto je to bio slucaj na jednom predhodnom festu...

 

sada Frubi i Elderane mogu da se drze za rukice i da jedan drugom pricaju kako se organizuje uspesan metal fest...

 

naravno, ova prica uopste nije bitna, cinjenica je samo da ja uzivam u njihovoj propasti i pokazujem ovde svima koliko sam bezobrazan...

 

:evotigana: :evotigana: :evotigana:

 

znam da ce njihova sujetica da proradi i da ce me pljuvati sa svih strana ali ok,

ja do sada nisam otkazao ni jednu svirku, niti sam prekrsio dogovor sa bilo kojim bendom koji je nastupao....

mozda ti bendovi nisu bili tako veliki ali ja ne grizem vise nego sto mogu da sazvacem i progutam....

misevi moji mali, kada vam bude trebala inteligencija za organizovanje metal svirki imate moju mail adresu pa se slobodno javite...

ucinicu sve da prodjete gore nego sada... :evotigana: :evotigana: :evotigana:

 

joooooj ala ja uzivam dok se vi jedete :rockdevil:

 

necu vise da vas gnjavim, bar za sada, jer verovatno od suza u ocima necete ni videti sta vam pisem :bigblue: :bigblue: :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lunatic: Ti kad si mi tako pametan lepo uzmi i organizuj ovakav festival,pa da vidim da li bi ti mogao da prodash vishe od 300 karata,ma bre znash shta...mrsh u pizdu materinu.Stvarno me nerviraju takvi kreteni kao ti.

 

:rockdevil:

 

 

To nije Avantasia,vec Shaaman sa Tobiasom kao gostom na koncertu,pa su obradili Sign Of The Cross.No nebitno,sjajna atmosfera. :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

E sada neshto razmishljam...I zakljuchio sam da bi sve bilo drugachiej da je umesto Cavalere na turneju sa Judas Priestom ishao Megadeth!!! Znachi siguran sam 100% da festival ne bi bio otkazan i d abi bilo prodato oko 5000 karata, jer znam dosta ljudi koji bi ponovo ishli na Megadeth i odavde i iz inostranstva!!! I josh plus da Whitesnake i Def Leppard nisu otkazali!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

E sada neshto razmishljam...I zakljuchio sam da bi sve bilo drugachiej da je umesto Cavalere na turneju sa Judas Priestom ishao Megadeth!!! Znachi siguran sam 100% da festival ne bi bio otkazan i d abi bilo prodato oko 5000 karata, jer znam dosta ljudi koji bi ponovo ishli na Megadeth i odavde i iz inostranstva!!! I josh plus da Whitesnake i Def Leppard nisu otkazali!!!!

 

 

 

 

 

sto bi neko rekao svi vi znate kako se organizuje jedan festival ili koncert,specijalci :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...