Jump to content

Ulcerate


Лударајко

Recommended Posts

Biće opet klasično sprdanje sa konkurencijom ove godine, kad ljudi pričaju o ovom bendu uglavnom je zaslužena bubnjarska glorifikacija u prvom planu, a rifovi ovde skroz nemogući - ultimativna melodična disonanca, kontrasti u potpunoj harmoniji.

Jedino što smo video već videli, vrlo slično kao Dissolved orders, taj fazon dekompozicije, a izgleda da im je Dehn Sora uradio još 2 videa ili su u planu, kao neki koncept, malo je taj vizuelni identitet te jedno te isto. Al ne toliko važno ako će muzika opet da zgromi kao što obećava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Evo i trećeg singla iz te trilogije za koje im je spotove radio Dehn Sora. Danas ima mali milion bendova koji sviraju ili bolje reći pokušavaju da sviraju ovakvu muziku a opet Ulcerate prepoznaješ na keca u toj gomili, baš su bend koji se izdvojio za dva koplja iznad konkurencije i u celom tom disso fazonu obitavaju u visinama koje su jedino Gorguts i DSO dostigli pre njih.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je evolucija u zvuku koju sam zapravo prizeljkivao da se desi, da stvore melodicne segmente koji mogu da ostanu u glavi a da opet budu haoticni na svoj nacin. Gitarista je ovde bas nekom next levelu sa ovim kompozicijama, suludo je da samo 1 lik svira, zvuci kao da ih je trojica, ima vise lejera gitara, ako ovo izvuce uzivo onda je stvarno natcovek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedino mesto gde bi ovo moglo u Srbiji da se odrzi je klub Fest da ima nekog smisla, nesto kao Celeste onomad kada je bio pre 10ak godina u magli, crvenim lampama i mraku, to je taj neki slican vajb. Gledao sam Ulcerate pre 10 godina u Budimpesti al ono mozda se iscimam u neku komsijsku zemlju na ovo opet, kidaju uzivo.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

On 5/24/2024 at 10:21 AM, Haos sam ja said:

Ja ću sigurno ići u ZG, pa možda padne i neka grupna organizacija ako bude zainteresovanih. 

 Močvara odličan klub za takve bendove, pamtim njihov nastup tamo iz 2017.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...