Jump to content

Kosa


....

Recommended Posts

Niti kišu.

Ali ozbiljno, sećam se baš da sam negde čitao da kada opereš kosu sa prokuvanom kišnicom (naravno i sa šamponom) kosa postane ekstremno meka i sjajna ("As seen on television"). Nikad nisam probao ali kažu da deluje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako, umesto ricinusovog ulja stavio sam devicansko ne rafinisano maslinovo ulje (veoma specifican miris), drzao sam na glavi 3 sata, i onda sam oprao kopriva shamponom, onaj domace proizvodnje. Mogu reci da mi je glava veoma cista, cak cistija nego kada koristim ove sampone protiv perut, Head and sholders i slicni... Obicno kada perem njima, prodjem kroz kosu prstima i osetim ispod prstiju nabore. Sada tih nabora nema. Im hoping for the best ^^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nasi ljudi kazu perut, a zapravo vecina njih ima seboreicni dermatitis ili seboreju kako je zovu.

Koliko puta samo po autobusu vidim ljudi koji su puni peruti,pada na jaknu/duks i cesu se po glavi jer svrbi.

Zapravo niko nece kod dermatologa da ode,meni je receno da kosritim posebne sampone redovno i sve ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

samo fora je sto bas ne treba koristiti sampon jer kad imas perut uobicajeni samponi pogorsavaju problem.

ma zajebancija je to, ima sampona protiv peruti: oronazol, rekonazol i jos par vrsta, isprobavati dok ne upali, mislim da je tako najjednostavnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

DA li neko moze da mi preporuci neki dobar sampon za kosu koja se brzo masti.

 

Evo sampon koji ja koristim:

http://www.suncokret.rs/sr/organski-ampon-za-masnu-kosu.html 100% prirodno, 77% organski

 

Mnogo mi se manje masti kosa nego pre i manje me svrbi glava, tj. skoro uopste. Ne moze se poredi sa hemijskim djubretom sto se sada uveliko fura.. Cena bese oko 330din ako se dobro secam, 270ml.

Imaju sampon i protiv peruti, za suvu kosu i za normalnu kosu (:S)

 

 

Nego, gde kupuju kosu po Novom Sadu ili Backoj Topoli? Kod nas u Subotici nigde kolko znam. Bude organizovana jednom-dvaput godisnje u nekom salonu kupovina i to je to..

Edited by kiki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo sampon koji ja koristim:

http://www.suncokret.rs/sr/organski-ampon-za-masnu-kosu.html 100% prirodno, 77% organski

 

Mnogo mi se manje masti kosa nego pre i manje me svrbi glava, tj. skoro uopste. Ne moze se poredi sa hemijskim djubretom sto se sada uveliko fura.. Cena bese oko 330din ako se dobro secam, 270ml.

Imaju sampon i protiv peruti, za suvu kosu i za normalnu kosu (:S)

 

Po meni taj je ko i svaki drugi šampon. To 100% prirodno je go kurc od etikete...

SLS sadrži a on je jak jak jak u pm...

 

Nije loše razrediti šamon na primer... malo bude blaža varijanta za glavu...

Edited by Machka Naopachka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostala mi ta informacija u glavi, ako ih nisam čak i pitala emailom.

Ili to ili sam pročitala na etiketi u nekoj od onih zdravih 'rana.

 

na etiketi ne pishem nikakav SLS..

hocesh da kazes da si 100% sigurna da su ti u mailu oni napisali da ima toga u tom samponu?

 

 

Videh ovde u NS na par mesta te oglase, bilo je u decembru mislim... Aj ako naidjem na oglas napisacu.

 

ok thx, mada trebalo bi mi nesto gde stalno kupuju... cekam da me zovu za neki posao pa moram da se osisam, bice aktuelno od sledece nedelje.. dok mi ne jave necu da se sisam.. mada, mozda mi se jave vec sledece nedelje a mozda nece naredna 3 meseca.. plata nekih 17000, propas' najgora.. :violent:

Share this post


Link to post
Share on other sites

na etiketi ne pishem nikakav SLS..

hocesh da kazes da si 100% sigurna da su ti u mailu oni napisali da ima toga u tom samponu?

 

:haha: Pa, ne. Hoću da kažem da...

 

Ostala mi ta informacija u glavi, ako ih nisam čak i pitala emailom.

Ili to ili sam pročitala na etiketi u nekoj od onih zdravih 'rana.

 

 

(etiketa - sastav proizvoda...)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...