Jump to content

Kosa


....

Recommended Posts

Mycoseb cu da ostavim za kraj... Ako nista od ove domace radinosti ne upali, udaram hemijom, ako ni to ne upali, pusticu kuche da mi lizhe glavu. Mada dobro se osecam, za koji sat idem da operem glavu ponovo nekom od fora, ne svrbi me glava nakon zadnjeg pranja. Obicno me svrbi odmah cim prodje 10 sati od zadnjeg pranja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj problem sa peruti je nestao kad i kosa s glave :haha:

malo mazanja skalpa indijskim uljem, ili cak mozes bilo kojom hidratantnom kremom, da ti se skalp ne sushi, i proci ce. Taman ide lepo vreme, drzi kosu max na 6mm i sredices problem ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam odseko dredove zbog peruti, otiš'o na nulu i opet nisam rešio problem mada je mnogo bolje... koristio sam povremeno neki medicinski šampon, nirel, nisam znao da ima toliko prirodnih varijanti... sad mi je kosa već dovoljno duga da je vezujem... koja metoda je primenljiva kod duge kose?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Shinigamy, imao sam isti problem još davno i rešio sam ga tako što sam prestao da feniram kosu. Samo pustim da se sama osuši. Od tad više nemam peruti. Valjda kada feniraš kosu (posebno kad podesiš na najjače i fen držiš blizu glave) koža glave se brzo osuši i krene da se ljušti tj. da se peruta.

 

Johnyzzz, nema veze što si se ošišao na nulu, ne peruta ti se kosa već koža glave. Probaj da izbaciš (ili makar prorediš) feniranje ili da koristiš neki blaži šampon (onaj za bebe, Kosili). Ili probaj da posle šampona stavljaš balzam u koji prethodno sipaš jednu supenu kašiku extra virgin maslinovog ulja i promućkaš pre upotrebe. Kažu da čini čuda.

 

A je l' zna neko kako mogu da poravnam kosu bez upotrebe pegle? To mi je ipak suviše brutalno. Hteo bi da imam ravnu kosu pošto mi je prirodno talasasta. Nije čak ni kovrdžava već prokleto TALASASTA.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Talasasta = vecito cupava i nedefinisana :no:

Nema leka, sem da se iscetkavas i feniras, al bas zamisljam ujutru kako ustajes, feniras se i ispravljas kosu pred ogledalom uz Slayer, pazljivo stavljas hidratantnu dnevnu kremu i lip balm i odlazis na depilaciju :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Johnyzzz, nema veze što si se ošišao na nulu, ne peruta ti se kosa već koža glave.

znam to ali je mnogo lakše tretirati kožu kada nema kose a kamo li dredova...

 

kosu možeš da ispraviš tako što ćeš da je feniraš :D ja sam imao neki fen na koji se kačio češalj na vrh i onda je češljaš i sušiš fenom i bude prava... ali kontam da tražiš neki način bez toplote... pa možda da na svaki pramen okačiš po jedan tegić da ti isteže kosu dok se prirodno suši :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikada nisam koristio fen za susenje kosu... Ni kada sam imao dugu, uvek samo peskir, i ostavim sama da se osusi. Imao sam isto tako jebeno talasastu kosu, i po recima zenskog auditorijuma, lepsu kosu od nekih devojaka. Zavidele su mi u skoli, sta joj radim, a ja nista, samo operem i ostavim da se susi :haha: To je bilo u osnovnoj i prvoj srednje, nakon toga, osisao je, pocela je da opada. Meni je genetika u porodici da do 30. godine ocelavim. Tako da se borim svim snagama protiv toga. Evo sada utrljah maslinovo ulje, ostavicu nekih pola sata na glavi, pa idem da isperem. Javljam rezultat

Share this post


Link to post
Share on other sites

A je l' zna neko kako mogu da poravnam kosu bez upotrebe pegle? To mi je ipak suviše brutalno. Hteo bi da imam ravnu kosu pošto mi je prirodno talasasta. Nije čak ni kovrdžava već prokleto TALASASTA.

 

Talasasta = vecito cupava i nedefinisana :no:

 

Које незналице. :haha:

 

Мени је таласаста коса и не бих је такву мењао па не знам шта да је у питању.

Share this post


Link to post
Share on other sites

zamisljam ujutru kako ustajes, feniras se i ispravljas kosu pred ogledalom uz Slayer, pazljivo stavljas hidratantnu dnevnu kremu i lip balm i odlazis na depilaciju

Hahaha. Ogledalče ogledalče, ko je naj sasvim naj seksi metrometalac na svetu? :haha:

 

možda da na svaki pramen okačiš po jedan tegić da ti isteže kosu dok se prirodno suši

I da se okačim na neku šipku da visim naopačke kao Mortiis, da pustim da gravitacija obavi ostatak. :lol: Inače, imam taj fen sa ugrađenim češljem. Probaću s tim, mada se ne sećam kad sam zadnji put uzeo fen u ruke. A tek češalj...

 

Tako da se borim svim snagama protiv toga.

Jesi li probao da odeš kod dermatologa na specijalistički pregled? Može tu svašta da se sazna i da se na vreme leči (ako je u pitanju nešto ozbiljnije).

 

Мени је таласаста коса и не бих је такву мењао па не знам шта да је у питању.

To je kul ako imaš dugu kosu ali ako imaš relativno kratku kosu onda i nije toliko kul. Mislim, nije da mi smeta toliko ali bih ipak voleo da mi je malo ravnija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Дугу, скоро до дупета (имао сам и преко, али сам био болид :(), и густу. :bigblue:

 

Само се хвалим мало. :D

Ja sada kontam da je sasvim moguće da si ti lik iz kraja kojeg sam jednom zapazio (kada sam se tek doselio na NGB pre nekoliko godina), jer je furao kosu preko dupeta i sklonio je na stranu da bi mogao da sedne u autobusu. I sada se sećam da je možda i tvoje visine bio. :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...