Jump to content

Slatkiši i grickalice


El Karnisero

Recommended Posts

:haha: Nema slatkiša bez čokolade!

 

A ovo iznad je taaaaaaaaaaaaako dobro, pogotovo ona prva sličica. Baš je neobičan spoj. To su poznate venecijanske čokolade. Šteta što su tako skupe, 100g dvoje ljudi pojede za tili čas. Ali da su jeftine, ne bi ih vjerovatno ovoliko htjela :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verujem da niko ne voli vise kikiriki od mog n. druga Wendiga. Covek ne moze da popije pivo a da ne jede kikiriki, a pije svaki dan. Ide mi na k...c vise sa tim kiki.. daj neki cips ili smoki. I Kiki bombone su bile strava, valjda opet ih ima ne znam

Share this post


Link to post
Share on other sites

:haha: Nema slatkiša bez čokolade!

 

A ovo iznad je taaaaaaaaaaaaako dobro, pogotovo ona prva sličica. Baš je neobičan spoj. To su poznate venecijanske čokolade. Šteta što su tako skupe, 100g dvoje ljudi pojede za tili čas. Ali da su jeftine, ne bi ih vjerovatno ovoliko htjela :haha:

 

Reci mi jel ima to kod nas da se kupi? Pazi ne zalim ja para, kada jedem nesto kvalitetno i dobro :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

100g dvoje ljudi?? :D Dajte bre pa 100g pojedem u jednom dahu, dajte mi par sati i pojescu 300.

Elem, posto sam jela turron u Spaniji podstaklo me je da nadjem sl. objasnjenje:

Torrone, according to others, is just a variation of the Arab ‘cubbaita’, made with honey and toasted sesame seeds. The toasting component, in any case, is seen as the basis of the Latin etymology of the word: to toast in Latin is ‘torrere’, in Spanish ‘turrar’ and then ‘turrón’. The Arabs, in fact, introduced this way of making a sweet to the Mediterranean countries on which they had political or economic influence that is, in Italy, the South of France and Spain. In the last of these countries, torrone was produced already in the 16th century, particularly in the area of Alicante. In France, towards the end of the Middle Ages, torrone appeared as ‘Montélinar Nougat’, produced with a recipe in which almonds and pistachios are strictly regulated. Spain learned how to make torrone from the Arabs directly or from the Italian city of Cremona, where according to legend, it was born. In reality, it could have learned it from any Italian region dominated by the Spaniards; southern Italy, for example, was a Spanish colony for various centuries. In any case, in current times, besides the origin and quality of ingredients, the main difference between Italian and Spanish torrone lays in the quantity of nuts, Spanish products tend to have more.

Sta sad, malo edukacije o krkanluku :D

Edited by MissionVao
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Kuruz - Batali to, bivši cimer dobio cirozu jetre sa 24 godine, a alkohol skoro da i ne pije. Naravno, barem dvolitra coce dnevno.

 

Obožavam semenke

nutri-semenke.jpg

Naravno, i druge grickalice - badem, lešnik, pistaći, međ&orasi...

 

Ko voli musli, preporučujem ove:

97780B29B2BE284E84149BA6EEB2EFEA.jpg

 

Ako ste u ESP, ili negde gde se isto pravi, obavezno probajte choco&churros

sjgds47t0394hcgtan1.jpeg

Ili napravite po nekom od brojnih recepata...

Ja sam pio/jeo u VALOR čokolateriji na Tenerifama... prvi dan, drugi dan, treći dan... onda pokušajte da zaboravite... ili se oprostite od pogleda na svoj pubični reJon...

Edited by B@K@
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@B@K@: Jesi li iskoristio priliku da probas pravu toplu cokoladu? :D Ne znam kakva je spanska ali francuska je bila ono kako je zamisljas dok jos nisi probao ni jednu pa mislis da je to prosto prelepa masna tecna cokolada a ne gadni podgrejani puding/nesquik u mleku :da:

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi, neviđeno dobra je i ova "obična" uz koju služe ćurose, jednostavno prava istopljena čokolada sa puterom i da l' još nekim dodatkom.

rzseafofl504qplip43z.jpg

 

Uz to, probao sam sledeće:

 

6krs53cdbuo0w0c7p820.jpg

 

i

 

4p63y0mrw78plb4fre.jpg

 

Sad sam sebi pravim zazubice... :violent:

Inače, od standardnih toplih čokolada, najbolju ikad sam pio, sasvim slučajno, u nekom kafiću u bednom tržnom centru, u Skoplju... zgotovila mi ju je ortakinja koja je tad radila tamo...

Eh, to evociranje uspomena... i proseravanje... Al', kad već jeste, ne škodi da je od dobre čokolade. :razz:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@feyd: Skoro sam probala da ih krkam, kao da se podsetim dobrih starih Banini promocija u samoposlugama '90ih i razocarala sam se :confused: Ok je ukus ali sto pada tesko na stomak... ko grumen masti uvaljan u brasno :D Cini mi se da samo Rum Kasato gotivim trenutno. Nedostaje mi neki kvalitetan keks sa cokoladom. Ne kao Oreos, to je suvise cokoladno. Kao Domacica samo s kvalitetnim sastojcima :zuba:

Sta uopste pravi Banini ovih dana?

edit: Toto, Domacica, Njamb, Noblice... nisam imala pojma da je njihovo :D

Edited by MissionVao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Feyd, Mare - Banini je u pitanju. Mnogo dobro, za konfekcijske slatkiše. Ja jošte pamtim one stare banini kolačiće, ličili su na ove zlatne cvetove, samo je to "testo" okolo bilo tanje... i nekako manje gruškavo (?!)... =) Sećate se toga... Ili su bili tako dobri samo zato što su došli posle najgore krize 90ih...

 

Inače, sećam se domskih obroka, kad me mrzelo iz Penezića da se vučem do Rifata - Čaša pavlake, kesica semenki i rum kasato za desert. A kad se natripujem da jedem "zdravije" - presna paprika i/ili šargarepa, sir ili neka slična mlečna prerađevina i crno vino. A onda ubrzo ogladnim, pa skoknem dole po pljeku/picu/lepinja-sendvič.

 

/ulete MVao, a ja pužem 200 na sat...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...