Jump to content

Održavanje domaćinstva (život bez matoraca)


Zen

Recommended Posts

Topla cokolada i ostali napici su besplatni.

Ali njima se mogu sluziti iskljucivo zaposleni pri televiziji i VIP gosti (politicari).

 

More, nemo' vam upadnem tamo s' kalauz i tri bombe, da ve maznem taj unikat od kafe usisivača.

 

A i kamere ću pogasim onom Musi, što vam radi na obezbeđenje i nadgledanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve u svoje vreme..

Kad budem zaradila i platila auto 15 000 dacu 2500 za jebeni usisivac.

U suprotnom za men eto nem amnogo logike.

Nisam vestica da dajem tolike pare za usisivac na kome mogu i da letim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma treba bre ljudi da se izuvaju kad udju u stan...jes da to uopste nije urban potez ali,jebiga ja sam seosko dete..tako me vospitali...

 

"ne,ne,ne nemojte se izuvati...ma ajte bre gospodjo,ja znam sta je red,molim vas"

 

i onda kazu:"jao, kako je on vospitan... sigurno je sa sela"

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam genijalan usisivac, mali, nije skup, menjaju mu se kese, mislim da je Samsung :) jako vuce, ima nastavak za usisavanje prasine (s namestaja i sl). Inace imam i http://www.zepter-homecare.com/index.php?m=110 i neki koji ima hepa filter, dakle "koficu" koju praznis i cistis filter (na suvo) i mogu da vam kazem da su oba najgore sranje. Ovaj s vodom jeste dobar ali filter brzo propada i budja, tezak je u PM, iskreno GADIM se da ga cistim pogotovo kad imam prasice i uglavnom usisavam suva govanca :) Ovaj s koficom je isto sranje jer se filter brzo napuni ali do sad nisam videla da mu to utice na performanse. Opet, gadim se kad ga praznim. Najsitnija moguca prasina ti se razleti svud po kuci i pravac u pluca. Prelep je, metalik bordo, mislim da je gorenje... Isto mnogo jak. Tako da glasam za smesni lagani Samsung :) ako nekoga zanima pogledacu oznaku, nije mi sad ni blizu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

bila prica na avantgardi kako je neko slusao sunn0))) i dosao komsija da ga pita zasto usisava dva sata bez prestanka :lol:

 

haha genijalno :)

 

 

Ja mrzim da usisavam... Usisavanje i odlazak u prodavnicu (pogotovo kad je ovakvo vreme) u meni bude, pa, mene :violent:

Ali me zato pranje podova i pranje sudja smiruje iz nekog razloga :rolleyes:

A inace i mi imamo neki Samsungov usisivac, sa svim tim budz nastavcima koje nas, posle nekog vremena, mrzi da koristimo.

 

 

@Smorock - preslatko je malo zuto mace :da: Cudi me da se ne boji usisivaca, za vecinu macaka je zvuk usisivaca podsetnik da se sakrije u najmracniji cosak u stanu :D

Edited by amy_mccoy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jok, savladao je usisivac i fen, jedina stvar koje se plashi je pogani samsungov laserski stampac.. Djavolja rabota :):):)

 

 

Inace jedina losa stvar kod hladnijeg vremena je sto ne mogu stlano sve prozore da drzim sirom otvorene. A i macak sad ne moze da seta po simsu jer su zatvoreni. Al zato lezi u korpici i boli ga cjosak.

 

Idealno vreme za ucenje i spavanje. Pozeljno oba.

Edited by Smorock

Share this post


Link to post
Share on other sites

A inace i mi imamo neki Samsungov usisivac, sa svim tim budz nastavcima koje nas, posle nekog vremena, mrzi da koristimo.
Што ме подсети, у упутству за мој стари Gorenje усисивач 'ладно пише: "Не стављати цев усицивача у уста." Хахаха, тај фазон.

 

Иначе, пре неки дан сам се буквално покидао од кућних послова, пошто ми је ћале тренутно у селу а кева у Босни. Значи, у року од неколико сати сам био у набавци (MAXI и пијаца) и накуповао брдо неких ствари, усисао цео стан, бацио једно 2 t ђубрета, опрао исто толико тањира (нови Fairy чини чуда и чува моје руке!), поправио лавабо који се био запушио, раширио веш да се осуши, обрисао прашину, испеглао пар мајица и, last but not least, залио сво цвеће, што и није тако безазлено колико се чини с обзиром да је моја кева цео стан претворила у ботаничку башту. После тога сам се само срушио на кревет и нисам устајао наредна 3 сата. ;)

 

Ето, сад сам барем миран наредних недељу дана.

 

МЕТАЛ!!! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Иначе, пре неки дан сам се буквално покидао од кућних послова, пошто ми је ћале тренутно у селу а кева у Босни. Значи, у року од неколико сати сам био у набавци (MAXI и пијаца) и накуповао брдо неких ствари, усисао цео стан, бацио једно 2 t ђубрета, опрао исто толико тањира (нови Fairy чини чуда и чува моје руке!), поправио лавабо који се био запушио, раширио веш да се осуши, обрисао прашину, испеглао пар мајица и, last but not least, залио сво цвеће, што и није тако безазлено колико се чини с обзиром да је моја кева цео стан претворила у ботаничку башту. После тога сам се само срушио на кревет и нисам устајао наредна 3 сата. ;)

 

Ето, сад сам барем миран наредних недељу дана.

 

МЕТАЛ!!! :)

 

E i ja sam tako radio dok sam stanovao privatno..uzas :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

и, last but not least, залио сво цвеће, што и није тако безазлено колико се чини с обзиром да је моја кева цео стан претворила у ботаничку башту

 

Joj, sto mi je ovo poznato :) Jos ja ne volim cvece :rolleyes: A i moja mama ima specijalne zahteve, nikako po suncu zalivati cvece, tek kad zadje sunce, voda mora da odstoji bar 24h, pa dodati djubrivo, pa velike zalivam sa toliko kofica, a male sa ovoliko. Pa jos da im poprskam listove da im ne bude vruce. Dzizs!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Joj, sto mi je ovo poznato :) Jos ja ne volim cvece :rolleyes: A i moja mama ima specijalne zahteve, nikako po suncu zalivati cvece, tek kad zadje sunce, voda mora da odstoji bar 24h, pa dodati djubrivo, pa velike zalivam sa toliko kofica, a male sa ovoliko. Pa jos da im poprskam listove da im ne bude vruce. Dzizs!

 

da je se lishce osushi ako ga zalivash po suncu , prirodno je da kada pada kisha nedue sunchano , voda mora da odstoji zbog hlora koji nije prorodni sastojak zemlje kojoj biljci godi pa ta hemija kad ispari ondak je cool i naravno svako jede koliko je velik osim mochvarnih biljaka i kaktusa cccc :pivopije:

sve od mame sam izuchio , ljubi me majka ! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

da je se lishce osushi ako ga zalivash po suncu , prirodno je da kada pada kisha nedue sunchano , voda mora da odstoji zbog hlora koji nije prorodni sastojak zemlje kojoj biljci godi pa ta hemija kad ispari ondak je cool i naravno svako jede koliko je velik osim mochvarnih biljaka i kaktusa cccc :pivopije:

sve od mame sam izuchio , ljubi me majka ! :)

 

Kapiram ja da je sve to vrlo razumno i sa logikom, pa nije moja mama blesava, ali mene koja i ne volim cvece sve to jako smara. Ipak, ucinim joj i pazim joj na cvece kada nije tu, cak i zivne malo (od tolike ljubavi :P)

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije blesava vec si ti smor , mnogo je kulje kad odem gajbi i odem na teresu da chitam novine i divanim kad je oko mene puno biljaka nego da ih nema .

ljubav one osecaju , nas je profanka ruskog u shkoli uchila na chasku da pruzimo dlanove iznad billjke i da im pruchamo lepe stvari npr. ti si lepa ti si nezna ..

pre nekoliko godina sam gledao mythbusterse i uverio se da je to tachno da biljek osecaju sta im je u okruzenju i reaguju na to ..

zasadili su biljke i svakoj pushtali odredjenu vrstu muzike i heavy metal i kalsika su bile najuspeshnije tj najvishe izrasle :veseli:

kod su se kantri i pop totalno smorile

Share this post


Link to post
Share on other sites

Што ме подсети, у упутству за мој стари Gorenje усисивач 'ладно пише: "Не стављати цев усицивача у уста." Хахаха, тај фазон.

 

Ha, bila nekad neka fotka gde ga lik turio u cev od usisivacha, da mu sisa... :)

 

Ja sam, inache, zavolela cvece, terasa nam je predivna, i kada moji odperjaju planiram da je zadrzim u tom stanju. Zao mi je sto nisam nakacila lezaljku ovog leta, ali nisam bila kod kuce a sada je kisha... bzvz.

A i Alfred (macak) obozava da lezi u cvecu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
kako izlazite na kraj sa aljkavim gostima/cimerima?

Sta vas najvise nervira?

Jeste li vi domacin ili gost?

Koji kucni poslovi su vam mrski?

Nezvani gosti - dobro iznenadjenje ili marsh napolje?

Izuvanje u stanu?

Kako izbeci prazan bojler...

Cimer stalno ostavlja prljave sudove???

 

....I sve o cemu biste zeleli da razgovarate/ogovarate :)

 

Sa aljkavim cimerima nemam problema, jer zhivim sa tri izuzetno uredna momka... Svako pochisti za sobom, tako da, uglavnom, za nekim velikim chishcjenjem nema ni potrebe. Uglavnom obavim po neki kucjni posao onako, u prolazu - recimo, odem da operem zube i nakon toga oribam lavabo, shto mi oduzme CHITAVIH 5 minuta zhivota. :) Nekoliko takvih poslicja dnevno + ako ih svi obavljaju - zaista nema frke oko kucjnih poslova.

Shto vazhi i za sudove... Ako jedemo odvojeno, shto je najcheshcje i sluchaj, jer su dvojica od njih trojice na poslu (mladi japiji, jbg xD), a trecji i ja smo po cio dan na faksu, onda svako opere sudove za sobom... Ali, recimo, uveche stalno jedemo zajedno i tada (ako jedemo kod kucje) insistiram da ja pochistim sto i operem sudove, jer su ipak najcheshcje oni ti koji kuvaju... Mislim, daleko od toga da ochekujem da mi spremaju jelo, ali, kada neshto kuvaju, uvijek, ali UVIJEK spremaju za sve...

Tako dodjoh do mog apsolutno najomrazhenijeg posla, a to je kuvanje. :) Nije da nishta ne znam da spremim, jer znam, ali jednostavno mrzim da kuvam... Shto ne znachi da se stalno "grebem" za hranu od drugih - kupim sastojke za ono shto se kuva, napravim salatu, tj. dam neki svoj doprinos... Ili ja skuvam neshto, ali unaprijed upozorim ljude da ne odgovaram ako dobiju diarrhoea-u... :)

Sa praznim bojlerom nemam problema, jer se tushiram i perem kosu uveche, a oni ujutru. Ne znam kako se oni slazhu po tom pitanju, dodushe... :lol: Jedino rano ujutru nastane guzhva u kupatilu, jer se svi spremamo za faks/posao, ali, eto, da se izdrzhati.

Shto se aljkavih gostiju tiche... Pa, recimo da to tolerishem... Ako je meni bliska osoba u pitanju, naravno da cju joj recji da je pretjerala. A ako je gost (ne tako blizak) pretjerano aljkav, i njega cju upozoriti, ali mnogo uljudnije i diskretnije. :) Izuvanje u stanu nije obavezno, a ako gost krene da se izuva, recji cju mu da ne mora... Prije svega, zhivim u Milanu, i to gotovo u centru, tj. u zoni gdje su shanse da dodjesh sa blatnjavim cipelama ravne nuli (narochito poshto rijetko ko ide pjeshke, ipak je dosta veliki grad). Pushenje je takodje dozvoljeno, ali neka se ne bune ako pochnem da otvaram prozore. ^ ,^

Nervira me, kao shto je neko vecj pomenuo, kada mi neko pretura po stvarima bez pitanja. Drugo je kad dodje, recimo, najbolja drugarica, pa se, recimo, "posluzhi" nekom od mojih stvari, ali, kad odem kod nekoga, chak i ako me aista zanima "shta je u vitrini", pitam. Stoga, ochekujem to i od drugih.

Sa nezvanim gostima obichno nemam posla, jer sam, srecjom, uglavnom dolazila u kontakt sa ljudima koji znaju da je pristojno najaviti se... Osim, naravno, ako drug/drugarica prodje blizu moje kucje i odjednom mu/joj padne na pamet da "bane" na kaf'cu, shto je meni sasvim okej... Jer se obichno radi o osobama kojima su moja vrata uvijek shirom otvorena, ali kojima, kada imam obaveza, mogu slobodno da kazhem: "Znash, ne mogu sad".

Deshavalo se da, dok sam zhivjela sa mojima, dosadna komshinica "od-preko-puta-pa-dvije-kucje-lijevo" provede popodne u nashoj kucji tek tako, ali, to vecj nije bila moja stvar.

Edited by Diaboli Juna

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako izlazite na kraj sa aljkavim gostima/cimerima?

Sta vas najvise nervira?

Jeste li vi domacin ili gost?

Koji kucni poslovi su vam mrski?

Nezvani gosti - dobro iznenadjenje ili marsh napolje?

Izuvanje u stanu?

Kako izbeci prazan bojler...

Cimer stalno ostavlja prljave sudove???

 

....I sve o cemu biste zeleli da razgovarate/ogovarate :)

 

hehe

ajmo redom:

1. aljkave goste ne pozivam često; aljkave cimere ne gajim

2. najviše me nerviraju pušači koji nemaju obzira prema nepušačima.

3. podjednako, uglavnom :) kad imam vremena za kuvanje onda stalno imam nekog na gajbi. uzak krug ljudi doduše

4. svi kućni poslovi su mi dovoljno mrski da spremam samo kad moram. osim ribanja kupatila koje je uvek perfektno čisto... i pranja+ sušenja veša koje za mene radi moja drugarica indesitica

4. ne otvaram vrata kad ne očekujem goste. tako sam jednom izbegla i pandure :)

5. izuvanje u stanu: nikad. iz bezbednosnih razloga .. šalim se ne iz tih razloga nije toliko štrokavo.. nego zato što me to izuvanje nekako iritira ko da sam u džamiji božemioprosti. uvek pomislim da je ljudima najugodnije da posede u tome u čemu su došli. a i zašto bih morala da saznajem na volšeban način kome smrde noge?!

6. prazan bojler? ili naciljaj deo grada gde ima toplovod ili čim uđeš posle dužeg odsustva najpre proveri da li ima vode pa odmah klik bojler i za 20 min imaćeš vruće vode za kupanjac. alternativni metod (koji ne preporučujem vođena lošim iskustvom) je da ostaviš sestri/bratu ključ pa da ti oni pouključuju sve što treba. inače bojler ako ga ostavljaš da radi stalno, manje troši struje nego ako ga isključuješ.

7. kill the cimer. live alone. to daje potpuno novu dimenziju življenju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...