Jump to content

Tesseract


Recommended Posts

ko i svaki trend, ostace ovi glavni tesseract, periphery, animals as leaders, dok mogu da drze svima interesovanja i dokle god su kreativni a u medjuvremenu ce se boriti milion klonova da dostigne tu neku drugu klasu. ja vec ne znam sta je sta...odem na neki forum i ono sve neki volumes, structures, forms, sve tako neki bendovi, sve zvuci identicno, neki djent/deathcore hibridi, gde klinci vise komentarisu ton gitare nego pesmu, blagi uzas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se čini da je djent najbolji primer kako je amaterizam uništio trend. Nikla je gomila nekih solo radova ili duo kolaboracija i petorazrednih bendova u koje se ne ulaže ni trunka kreativnosti, nego se samo lepe rifovi po copy/paste principu da se pokaže da se fura neka zajebano nameštena gitara. Ono, baš je govno cela ta priča već neko vreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ko i svaki trend, ostace ovi glavni tesseract, periphery, animals as leaders, dok mogu da drze svima interesovanja i dokle god su kreativni a u medjuvremenu ce se boriti milion klonova da dostigne tu neku drugu klasu. ja vec ne znam sta je sta...odem na neki forum i ono sve neki volumes, structures, forms, sve tako neki bendovi, sve zvuci identicno, neki djent/deathcore hibridi, gde klinci vise komentarisu ton gitare nego pesmu, blagi uzas.

 

kao kad je sahovska teorija pocetkom 20-og veka udarila u zid i svi su isto igrali pa su umesto normalnih turnira igrani gambitni turniri gde su se do iznemoglosti igrali samo gambiti u svim mogucim varijacijama :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

:haha:

 

Rambo je uvek u pravu... Djemo voli djem...

 

Inace kao sto rece Azal dosta klonova, doduse ocekivani sled dok se opet ne pojavi neka grupa ljudi da donese nesto novo... bas pre neki dan otisla na neki sajt experimentalna muzika kurci palci da malo preslusam da li ima nesto interesantno i gadno sam se smorila i opet da citiram Ramba "i jedno te isto i jedno te isto...."

Share this post


Link to post
Share on other sites

bas pre neki dan otisla na neki sajt experimentalna muzika kurci palci da malo preslusam da li ima nesto interesantno i gadno sam se smorila i opet da citiram Ramba "i jedno te isto i jedno te isto...."

 

e, upravo to.

svako malo na last.fmu naletim na neki "progresiv/ekxperimental bend koji pomera granice", pustim neku pesmu a ono običan klon klona. :S

ok, budi klon periferija koji je klon mešuge, al ne smatraj se muzičkom revolucijom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ko i svaki trend, ostace ovi glavni tesseract, periphery, animals as leaders, dok mogu da drze svima interesovanja i dokle god su kreativni a u medjuvremenu ce se boriti milion klonova da dostigne tu neku drugu klasu. ja vec ne znam sta je sta...odem na neki forum i ono sve neki volumes, structures, forms, sve tako neki bendovi, sve zvuci identicno, neki djent/deathcore hibridi, gde klinci vise komentarisu ton gitare nego pesmu, blagi uzas.

 

Cloudkicker je kriv za sve, on je pokrenuo taj one bedroom djent metal, i svako je pomislio da može da djentuje kao najveći :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma da, krenuo nevidjeni hajp medju tinejdzerima jos tamo negde krajem 2006-te, 2007 pogotovo ako se dobro secam (mozda ipak malo posle). Tad sam mislio da su ti bendovi tesko sranje i da su skroz isfolirani, derivativni i trecerazredni i da nemaju dusu; na kraju kad su izbacili solidne albume promenio sam dosta misljenje, ali kad su krenuli jos milion puta gori klonovi pomracilo mi se

+1 za clkicker

Edited by Нормалан и Природан

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je bolji onaj Keith Merrow od Chimp Spannera, isto je tako instrumentalan i fokusira se na riffove, ali ovaj Merrow iako svira sedmice i osmice idalje pise riffove kao metalac regularan bez mnogo meshuggah worshipa.

 

Lik trenutno pravi death metal project koji bas obecava. Bas kako ja volim, moderno ali opet oldschool duh riffova.

 

http://www.youtube.com/watch?v=Rw-CxbCj6uw

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...