Jump to content

Koji ste poslednji original CD nabavili?


White Man

Recommended Posts

Zato uvek zamoliš radnju da ti napišu da su unutra pokloni ili polovni diskovi ili nula vrednost, a ako nemaš tako blizak odnos sa njima ne naručuješ više od 1 diska istog izvođača u cugu.

 

 

Srpska carina je stočarska organizacija prema tome moraš da se dovijaš hebi ga.

 

 

setih se ove teme pa reko' da postujem.

 

stig'o Atheist danas: :mrgreen::mrgreen:

 

Slika0087.jpg

 

koliko sam se oduševio kad je došao poštar toliko sam se smorio kad mi je rekao da moram da platim carinu od 1.600 din! znači koji lopovluk!

 

platim ja lepo ali nisam mogao da izdržim pa odem do glavne pošte na žel. stanicu zajedno sa paketom da saznam u čemu je fora i da se nekome, kad sam već tu naje... mile majke i kad sam došao žena me pošalje direktno u carinu na prvi sprat da se tamo žalim i tamo mi jedan čova "ljubazno" objasni neke stvari:

 

- da svaki paket ide na carinu ukoliko je ukupna vrednost (uključujući i poštarinu) PREKO 45 EVRA (težina paketa nema nikakve veze s tim da li paket ide na carinu ili ne)

 

- a da ukoliko na paketu NE PIŠE vrednost onda carinici sami ODOKATIVNO procenjuju vrednost paketa što u prevodu znači da npr. ako slučajno negde nađete diskove po 5 evra i kupite recimo 5 takvih diskova to je sve zajedno 25 evra + ptt ALI NE, carinici će reći "aha, 5 diskova, svaki po recimo 15 evra to je sve zajedno 75 evra + ptt" znači ima da vas ODERU za carinu. zato pazite kad kupujete on-line. bolje kupiti više puta po jedan disk nego odjednom 10 komada.

 

eto, nadam se da nisam previše smorio ali morao sam ovo da napišem.

 

poz! \m/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svratih ja danas u Vulkan i dođoh do mesta gde se nalaze metal diskovi. Prvo što sam ugledao, na moje ogromno iznenađenje, je album Ravenous benda Wolf, inače njihov poslednji i meni omiljeni. To sam i kupio, mada sam odran, jer košta 1600 dinara, a inače su im diskovi uglavnom te cene. Složio bih se da kvantitativno ima manje metala nego ranije, ali kvalitativno su postigli napredak. Pazi kad imaju Wolf, to ni u Sofiji nisam video! I ne samo Wolf, viđao sam svašta što sam mogao samo da sanjam u našim prodavnicama - Metal Church, Agent Steel, stari Savatage... Imaju i od nekih novijih bendova baš slabo poznate - Machine Man, Krypteria... Biće fino kupovati tamo ako ovako nastave.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   1 member

×
×
  • Create New...