Jump to content

Koji ste poslednji original CD nabavili?


White Man

Recommended Posts

Mozda je glupo, al' moram da pitam. Kako da skontam da li je disk oridjinal? NaJime, dobiJo sam King Diamond-Abigail pre par godina iz cista mira pa sam kontao da je pirat (cim sam ga dobiJo na taj nacin), ali nisam siguran da to i jeste. Ima buklet od par strana (tipa 6-8), ali mu je cudna naslovna strana tj. logo je malo skracen tj. vidi se samo pola sismisa i vr' od K je nekako odsecen (stoga kontam da je pirat). Disk izgleda kao svi oridjinali koje posedujem i totalno suprotno od pirata (bugara/siptara/promiga) koje sam imao i zvuci 100xbolje (stoga kontam da mozda i nije pirat). Nisam video druge oridjinale, jerbo moI drugari to ne volu. PoJenta pitanja je skontavanje tru(l)osti diska, jerbo je KD moj omiljeni benad cije albume moram imati skroz oridjinal, a ovaj me nekako (je)buni.

 

 

Mislim da je fora u tome (a pogotovu kod tih starih albuma koji su odavno rasprodati) da danas kako ko stigne radi reizdanja.Imao sam prilike da drzim u rukama ukrajinska CD izdanja grupe Celtic Frost a vlasnik sam grckog izdanja CD albuma Painkiller.Videcemo sta ce RNA da kaze na ovo...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg, na obodu CDa pise da je "issued under licence to roadrunner records from the all blacks b.v." i da je "manufactured and distributed by the island def jam musik group" blabla "new york".

Da li sami diskovi imaju neku prepoznatljivu oznaku na fazon vodenog ziga da mozes da skontas da li je kvalitetna kucna radinost ili je licencno izdanje necega?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm...zanimljivo...

U sustini je ta varijanta totalno moguca, jer sam disk i dobio kao polovan od drugarice koja je bila u fazonu "ja to ne slusam, ali imam odnekud. evo tebi, jer ti volis blabla."

 

da ne bude totalni offtopic:

Destruction - Metal Discharge

Bolt Thrower - Mercenary

Nuclear Assault - Third World Genocide

Edited by Diewith Yourbootson

Share this post


Link to post
Share on other sites

Videcemo sta ce RNA da kaze na ovo...

У принципу, блатантне пирате није тешко провалити. Или раде на ЦД-ромовима (дакле, плави су одоздо) или, ако и раде на фабричким дисковима, са доње стране у унутрашњем прстену не пише ништа, а требало би. Што се омота тиче, Руси прекопирају комплетне књижице, али већ сам помињао на Gamma Ray теми како се понекад разликују. Може бити да књижица (ако је велики број страна) није лепо исечена, па унутрашње стране дост штрче ван омота, може бити да има неке словне грешке, а некад је и сам омот мало замућен. И Руси такође врло често мало замуљају штампу на диску, па су слова на ободима (оно, права власника заштићена, бла-бла) теже читљива.

За случајеве сечења насловне стране или измене исте баш и нисам чуо.

 

Елем:

Кербер - Анплагд

СМФ - Лако ћемо (након Х година немања појма где ми је тај диск који сам дао неком)

Edited by RNA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nesto sam se i odvikao od kupovine poslednjih godina,a i nesto nema zanimljivog za uzeti.S obzirom da mi sugava linija nije varila fush kompakt cd diskovlje(retko koji je htela da pusti),uvek sam mor'o da kupujem oridjinale.Mislim da mi je poslednji bio Mejdeni-a matter of life and death,kad su izasli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Rainbow - Rising (dobro, nije metal, ali je album koji je uticao na mnoge metal bendove)

2. Axel Rudi Pell - Between the Walls

3. Virgin Steele - Invictus

4. Brainstorm - Liquid Monster (sa Bonus DVD-jem)

 

1. Rainbow - Rising (dobro, nije metal, ali je album koji je uticao na mnoge metal bendove)

2. Axel Rudi Pell - Between the Walls

3. Virgin Steele - Invictus

4. Brainstorm - Liquid Monster (sa Bonus DVD-jem)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam kupio svoj prvi orginal cd.sreo sam nekog lika sto svira gajde u knez mihajlovoj zove se voja gajdas i on mi je prodao za 200 dinara jako dobar cd gde on svira gajde.samo budala bi dala za neki tamo metal bend hiljadu i nesto za orginal kada mozes da kupis za 200 takav kvalitet.inace sad bas slusam disk i mogu reci da je jako kvalitetan.lik usput i pravi i prodaje gajde.evo link ka novinskom clanku o liku http://www.gradjanski.co.yu/navigacija.php...p;najcitanije=1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam kupio svoj prvi orginal cd.sreo sam nekog lika sto svira gajde u knez mihajlovoj zove se voja gajdas i on mi je prodao za 200 dinara jako dobar cd gde on svira gajde.samo budala bi dala za neki tamo metal bend hiljadu i nesto za orginal kada mozes da kupis za 200 takav kvalitet.inace sad bas slusam disk i mogu reci da je jako kvalitetan.lik usput i pravi i prodaje gajde.evo link ka novinskom clanku o liku http://www.gradjanski.co.yu/navigacija.php...p;najcitanije=1

 

Original kurac moj. Aj okreni ga i reci mi koje je boje disk odozdo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...