Jump to content

Koji ste poslednji original CD nabavili?


White Man

Recommended Posts

jebiga, sad se originalni cd sveo na to da li zelite da imate booklet ili ne

 

U pravu si, mada je meni bitan i vizuelni dozivljaj nekog albuma i propratne informacije koje idu uz to, a za to sluzi booklet. Zbog toga mi je slusanje muzike bilo neuporedivo zanimljivije ranije, dok nije bilo mp3-ca na sve strane, jer si i na obicnim piratima imao barem prednju i zadnju stranu u koloru i svaki album si zbog toga posebno dozivljavao.

Danas se sve svodi na kvantitet i nizanje zutih foldera na racunaru ili jednoobraznih Princo/Verbatim diskova u tvojoj sobi.

Doduse, sve potrebne informacije o albumu su na Internetu, ali nije to to...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@колега: Ова последња изјава ти је само још један доказ да појма немаш шта је колекционарство у музици. У музици се набављају ИЗДАЊА, не фајлови.

 

Izvini molim te,ali i to su isto izdanja,apsolutno identicna kao i ona koja se nalaze na cd-u ili ploci.Samo sto je drugi oblik u pitanju.E sad.sto si ti retro do bola i jos zivis u 20-om veku,jebiga.Tvoja stvar i tvoj ukus,ali izjava da covek koji skuplja mp3 muziku nije kolekcionar muzike,je stvarno lupetanje gluposti.

Ja sam bio kolekcionar do pre godinu dana.Od kako imam ADSL,skidam samo ono sto mi treba ili sto me zaintrigira.Puca mi kurac da nagomilavam kojekakve death,black,doom,gore ili gothic shiteve koje u zivotu necu poslusati.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Не мораш ти бити колекционар и да скупљаш баш све. И ја правим селекцију шта ћу да узмем, а шта не. Неке лоше албум неких бендова никад нећу узети, без обзира што ми колекција њихових издања због тога неће бити потпуна.

 

Имам једно питање за тебе: да ли је филателиста онај ко скупља скенове поштанских марака на компјутеру?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvini molim te,ali i to su isto izdanja,apsolutno identicna kao i ona koja se nalaze na cd-u ili ploci.Samo sto je drugi oblik u pitanju.E sad.sto si ti retro do bola i jos zivis u 20-om veku,jebiga.Tvoja stvar i tvoj ukus,ali izjava da covek koji skuplja mp3 muziku nije kolekcionar muzike,je stvarno lupetanje gluposti.

Ja sam bio kolekcionar do pre godinu dana.Od kako imam ADSL,skidam samo ono sto mi treba ili sto me zaintrigira.Puca mi kurac da nagomilavam kojekakve death,black,doom,gore ili gothic shiteve koje u zivotu necu poslusati.

 

Ok, ti si "kolekcionar" mp3-jki, ali kakve to veze ima sa ovom temom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Имам једно питање за тебе: да ли је филателиста онај ко скупља скенове поштанских марака на компјутеру?

 

Nije ti dobra komparacija.Postanska marka je opipljivo parce papira i njen jedini pravi oblik jeste taj u kome se nalazi.Muzika sa druge strane nije opipljiva stvar,i ostaje uvek ista i nepromenjivo dobra ili losa u kome god formatu da se nalazi.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

За дискове није страшно, поготово ако се шаљу без кутија. Без кутија можеш да узмеш 5-6 дискова и да поштарина изађе око 5 евра. Али, ту одна долази проблем са царином, јер ако ти онај ко шаље не стави царинску декларацију са неком смешно малом сумом, одеру од царине. Једном сам за пакет од 4 плоче и 5 дискова платио 25 евра царине, што ми је било 3 пута више од поштарине од Немачке довде.

Share this post


Link to post
Share on other sites

За дискове није страшно, поготово ако се шаљу без кутија. Без кутија можеш да узмеш 5-6 дискова и да поштарина изађе око 5 евра. Али, ту одна долази проблем са царином, јер ако ти онај ко шаље не стави царинску декларацију са неком смешно малом сумом, одеру од царине. Једном сам за пакет од 4 плоче и 5 дискова платио 25 евра царине, што ми је било 3 пута више од поштарине од Немачке довде.

 

 

Jel naplacuju carinu u Srbiji i kad se naznaci na paketu da je gift , ili samo gledaju vrednost paketa pa lupaju caninu .

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Мени еј ортак скоро послао пакет, написао да је поклон и вредност 55 шведских круна (отпр. 5 евра). Они су отворили, видели шта је унутра, лупили да је вредност свега 50 евра, и цепили ем 20 евра царину.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Мени еј ортак скоро послао пакет, написао да је поклон и вредност 55 шведских круна (отпр. 5 евра). Они су отворили, видели шта је унутра, лупили да је вредност свега 50 евра, и цепили ем 20 евра царину.

 

 

Banda lopovska .

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Јебига, знам ја то одавно. Шта тек рећи кад су спустили вредност пакета који се царине са 100 евра на 20, а сад неселективно некад и те испод 20 евра царине, ако сами, без обзира шта на пакету пише, отфрље процене да је садржај вреднији од назначене вредности.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Јебига, знам ја то одавно. Шта тек рећи кад су спустили вредност пакета који се царине са 100 евра на 20, а сад неселективно некад и те испод 20 евра царине, ако сами, без обзира шта на пакету пише, отфрље процене да је садржај вреднији од назначене вредности.

 

Ovo je tačno. Kada sam poručio 7 jewel case CD-a, pustili su paket 'ladno, a kada sam poručio 2 (DVA) Emperor reizdanja u nekim xtra finim kutijama, otkinuli su carinu 900 din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je tačno. Kada sam poručio 7 jewel case CD-a, pustili su paket 'ladno, a kada sam poručio 2 (DVA) Emperor reizdanja u nekim xtra finim kutijama, otkinuli su carinu 900 din.

Sada ce da mi stignu za koji dan ta Emperor reizdanja. Lepa crna pakovanja! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eve šta sam sve nabavio u zadnjih skoro dva meseca:

 

OPETH - Watershed (Roadrunner 2008 deluxe) - Novo remek delo!

 

FUELED BY FIRE - Spread The Fire (Annialation 2006) - Šta reći? Sigurno najbolji novi-stari thrash metal bend, mada su i ostali veoma blizu!

 

ASKA - Avenger (EMA 2000 jewel case) - Apsolutno genijalni classy US power! Ova vrsta power-a, bogu hvala, nema nijednu dodirnu tačku sa evropskim pro-pederski orijentisanim, generičkim i dosadnim power-om koji nema ni trunku šarma i "duše" - čast retkim izuzecima!

 

DEMOLITION - Strike Force MCD (private 2007) - Odličan australijski tehnički thrash! Podsećaju na stari Annihilator i što bi ne-braća ameri rekli: A MUST!

 

BLACK WIDOW - Satan's Playground (private 2002) - Fantastičan in-your-face US power metal sa ženskim vokalima!!! Jel neko slušao možda novi album Soldiers From Hell?

 

SAVAGE WIZDOM - No Time For Mercy (private 2007) - US POWER METAL BOMBA!!! Muzika je više thrash/power kombinacija sa kristalno čistom i moćnom (ali ne "napumpanom") produkcijom a vokali su clean i u heavy/power fazonu. Ljudi ubiše kako sviraju!

 

ZIONS ABYSS - T.A.L.E.S. (Steel Legacy 2006) - Originalno izašao na kaseti u 1991. i sad je po prvi put izdat na CD-u. Kanadska najbolje čuvana metal tajna i to sa jako dobrim razlogom! Ko voli (stari) Queensryche, New Religion, Screamer, Apollo Ra itd. jednostavno MORA da čuje ove likove. Izdat u 1.000 komada.

 

KNIGHTMARE - Unholy MCD (private 2008) - Aaaaaaa! Još jedan odličan power/thrash iz Down Unda (tj. Australije). Stilom pomalo podsećaju na Megadete. Izdat u 500 komada.

 

...i za kraj mega-raritet, jedan od najtraženijih metal CD-ova na planeti (spada u istu kategoriju kao i Sanctum, Axiom, Crillson, Aggressor itd.): INVADER - Invader (private 1992)

 

Znači, još uvek ne mogu da verujem da držim ovaj dragulj u svojim bednim (ali pohlepnim :mrgreen:) rukama, toliko sam ga dugo tražio, i za mene je Invader najbolji underground album koji sam ikada čuo u zivotu. Prosto je neverovatno šta ovi ljudi sviraju, nema poente porediti ih sa bilo kojim drugim bendom.

 

Evo, iskopah čak i recenziju ovog rariteta:

 

"Great!!! 45 min. of first class Metal. This CD haunted me in my sleepless nights. One of the best private pressings of the 90s in times when Grunge reigned supreme. All virtues of traditional US Power Metal are united here and created this mega-killer album. Brilliant guitar work and vocals... I'm simply speechless. Incredible what these guys are playing here. The very varied songs and great melodies avert any boredom. Lots of fine minor details (like the sparely used keyboard) even enhance these compositions. Comparisons are a difficult thing but if you're into HALLOWEEN (US) you won't go wrong here. To my mind a Must Have for any collector of great US Metal. What a pity that such gems stay unknown to most people. But this won't ever change, I guess. Perhaps the very restrained cover artwork is another reason for the obviously low incentive to purchase this CD. All in all: Search, search, search... get and worship it!"

 

 

@RNA: Nema poente da objašnjavaš nekome da skupljanje MP3 fajlova nije kolekcionarstvo, niti će ikada biti. Jednostavno, taj osećaj kad ti stigne pošta i kada bukvalno pokidaš kovertu od nestrpljenja i (blage) euforije, pa kreneš da zagledaš CD/LP, da se diviš omotu, pa sam ritual puštanja istog, pa proučavanje bookleta... To ne mogu da zamene nikakvi gigabajti na hard-disku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Владо, рећу ћи ти само један наслов за под обавезно: Death Dealer - Coercion To Kill.

 

Јеси ли слушао можда Crescent Shield? Њихов албум сам управо добио на плочи.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...