Jump to content

Čaj i kafa


STARSHOOTER_SUPREME

Recommended Posts

  • 3 months later...

Rešio sam da kupim neke "ozbiljnije" čajeve, a ne ovo industrijsko, pesticidno đubre od 100 dinara.

 

Pošto sam neuk kad su ti ozbiljniji brendovi ( a i ukusi) u pitanju, kažeite mi gde u Bg ima dobar izbor (sa povoljnjim cenama). Ako baš nema ništa na lokalu, poručio bih sa neta, al onda mi kažite sajt.

 

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rešio sam da kupim neke "ozbiljnije" čajeve, a ne ovo industrijsko, pesticidno đubre od 100 dinara.

 

Pošto sam neuk kad su ti ozbiljniji brendovi ( a i ukusi) u pitanju, kažeite mi gde u Bg ima dobar izbor (sa povoljnjim cenama). Ako baš nema ništa na lokalu, poručio bih sa neta, al onda mi kažite sajt.

 

Hvala

 

Kuca Caja je odlicno mesto gde mozes uzeti kvalitetan caj, koji nije u kesicama :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rešio sam da kupim neke "ozbiljnije" čajeve, a ne ovo industrijsko, pesticidno đubre od 100 dinara.

 

Pošto sam neuk kad su ti ozbiljniji brendovi ( a i ukusi) u pitanju, kažeite mi gde u Bg ima dobar izbor (sa povoljnjim cenama). Ako baš nema ništa na lokalu, poručio bih sa neta, al onda mi kažite sajt.

 

Hvala

 

DM drogerie das gesunde plus cajevi sve je na nemackom samo gledas onu belu etiketu iza i tu ti pise sta ima.u njima... cene izmedju 250-300 ali zaista dobri cajevi... moj omiljeni je zeleni sa djumbirom srp.prevod je snaga misli, a dobar je I rozi mudrost srca tako nekako se zove... kome god I da odnesem na poklon odusevi se. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnogi čajevi mogu više puta da se upotrebe, tj. naliješ jednom vrelom vodom, potrošiš, pa opet isto lišće vrelom vodomo (1st, 2nd, 3rd infusion).

Kod pojedinih je čak recimo 2. prelivanje bolje od prvog.

Tako crni čaj prelivam recimo dvaput. Prvi put ubija koliko je jak, posle više liči na ono što Turci služe. Treći put već splačina :)

Edited by jelchica

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Ok sad sam već čajni guru, pa da podelim svoja najnovija saznanja.

 

Videh, da mi najviše odgovaraju zeleni čajevi, pa sam odlučio da se "specijalizujem" samo za njih. Tako sam otkrio japanski Kukiča(Kukicna) zeleni čaj. Ukus je jak, i ima prijattnu gorčinu zelenog čaja. Ne preliva se, već se kuva od početka u čajniku. kad krene da vri, onda se dozira-ako želite jaču aromu, neka vri još 10 do 15 min, a za slabiju 5 min. kada se ocedi u cediljci, mogu stabljike još jednom da se upotrebe ( naravno tada je ukus blaži).

 

Šta je glavni štos sa Kukiča čajem? Pa gotovo da nema kofeina, jer biljka se bere u jesen. U tom smislu, može da se pijucka uveče, štaviše, spavate ko beba nakon njega. Dakle, vrlo, vrlo, zahvalan za noćna ispijanja, i pun antioksidanasa.

 

Svakako ga prepočujem ako želite da pomognete svom želudcu, i da isčistite svoj organizam. E da, čuo sam da je nuspojava od previše kukiče-podstiče mršavljenje. Mada verovatno će to neki smatrati kao dodatnu prednost.

 

Ovako izgleda i prijatno vam bilo:

 

Kukicha%20350.jpg

Edited by Schneider
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jasno, kapiram šta mi pokazuješ.

Ali ja naglašavam-nisu svi zeleni čajevi isti, svaki od njih drugačije deluje na orgnizam. Npr. zeleni čaj bez kofeina, to nije tako često.

 

Sa druge strane, ne bih želeo da neko meša "čajnu elitu" sa onim hemijama iz kesica. Glupo je govoriti o efektima zelenog čaja koji pravi recimi neki privatnik i mulja sa svim i svačim.

 

Daleko od toga da su čajevi skup hobi, samo su ljudi nepažljivi prema sebi i svom zdravlju, i čajevima se mora ozbiljno posvetiti pažnja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Generalno caj je samo dodatak i ima malih benefita, opet i to malo je dovoljno... anyway ono sto je mene fasciniralo je sto ovaj zeleni caj koji navodi Schneider nema kofeina.

Ima ljudi koji imaju glaukom ili povisen intraokularni pritisak, zatim gastritis itd pa ne smeju da piju cajeve i kafe zbog kofeina, pa su im alternativa vocni cajevi koji imaju manje antioksidanasa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ima ga, ali vrlo,vrlo malo, Kukiča je svakako rekorder po niskoj stopi kofeina, pročitao sam negde, da prosečan zeleni čaj ima 40 posto manje kofeina u odnosu na kafu, e kukiča ima 91 posto manje!Ko što rekoh bere se krajem jeseni, pa čak i u zimu, i berači love matore grančice.

 

Ono što je sigurno, je da kukiča neće da "drmne", već da osveži.

Edited by Schneider

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...

Ima li ko kakav zanimljiv recept

za home-made ice tea? :)

 

nesto sa djumbirom recimo

 

moja varijanta takvog caja je otprilike ovakva

u 2l vode

- caj od nane

- malo hibiskusa

- malo crnog caja

- 1 kafena kasicica djumbira u prahu

- anis po zelji

 

kad se ohladi, dodati med i nacedjen limun

 

onako, fino je ljutkasto i divno

mada ja cesto sipam djumbir onako, odokativno

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...