Jump to content

2008.12.14. *SKC, Beograd* Morbid Angel, Kataklysm, Marduk, Keep Of Kalessin, Arsis


Svart

Recommended Posts

Setlista (nije bas po redu, ali sve pesme su tu sigurno)

 

Rapture

Pain divine

Maze of torment

Nevermore

Sworn to the black

Nevermore

Lord of all fevers and plague

Fall from grace

Chapel of ghouls

Dawn of the angry

Bil ur sag

Where the slime live

Blood on my hands

God of emptiness

World of shit

 

Jaoooooo, ala sam srecan kao dete ceo dan... koncert godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Arsis - Pristojan bend, sasvim ok nastup.

Kalessin - Koliko su spooky kad ih slusam kod kuce, toliko su spooky uzivo. Nesto mi je cudno kod njih, ali ne znam sta. Uglavnom - odlicno. :da:

Marduk - Ne slusam ih aktivno, ali cu morati da pocnem. Mnogo dobro.

Kataklysm - Tu vec ne mogu da budem objektivan. DO JAJA. :)

Morbid - Zna se ko su tate, ali ih ne gotivim nesto preterano.

 

Pozdrav za Sinoda, Sandmana i Uruka, videh ih par puta na koncertu. :da:

 

Koncert - 09/10. Zbog prekratke setliste Kataklysma. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav za Sinoda, Sandmana i Uruka, videh ih par puta na koncertu. :da:

 

Pa što se ne javi? :)

 

HORNS666 \m/

 

P.S. Inače, jedan od momenata koncerta je kada smo počeli da se manijačimo pre Marduka: "Sinoooood, Gojkoooooo, Crkvenjaaaak, Igumaaaan, Bludnice Sestreeeee" itd :)

 

Ili kad smo se vraćali sa Slavije (išli posle certa po pljeskavice) i vidimo Trey-a kako izlazi iz zgrade, i Starshooter vikne: "Trey is gay!" :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa što se ne javi? :)

 

HORNS666 \m/

 

P.S. Inače, jedan od momenata koncerta je kada smo počeli da se manijačimo pre Marduka: "Sinoooood, Gojkoooooo, Crkvenjaaaak, Igumaaaan, Bludnice Sestreeeee" itd :)

 

Jbg, sledeci put. Il' na faksu. :da:

 

Cuo sam to, BLUDNICE SESTRE, iako sam stajao u drugom redu. :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda jeste smesno, ali nisam toliko dobro upoznat sa njihovom diskografijom, preslusao sam samo nekoliko best off izdanja pred koncert, cisto da bi imao uvid u materiju.

 

Diskografiju cu im skinuti kroz nekoliko dana pa cu e malo vise upoznati sa muzikom i nazivima pesama. :P

 

nemoj sad da se pravdaš :P ispao si pozer i kvit! :evotigana:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, koncert je bio extra! Keep Of Kalessin su odlicno svirali. Kasnije mi je Thebon poklonio majicu Armada, bila sam sa njima u backstage-u i bas su cool. Ispricasmo se slatko i popih im pola piva tamo. Odatle sam gledala Morbid koji je jeb`o kevu! Oduvase ga! Bilo mi je extra. Morbid svira , a ja pored sa Thebon-om uzivam i pijem pivo... A, da, novi njihov gitarista mi je poklonio trazalicu i jedan je od Thebon-ovih boljih drugara. U svakom slucaju, KOK opet gledam u februaru sigurno! U novoj majici... He, he, he!

 

Btw, KOK sledeci put imaju dosta drugaciju setlistu i nisu mogli da sviraju ono sto su hteli zbog vremenskog ogranicenja, tako da ce u februaru biti jos bolji koncert.

Edited by NYX 218

Share this post


Link to post
Share on other sites

na cert sam dosao sa zeljom da vidim morbide i da idem gajbi,

marduk je ok zvucao mada blek ne slusam nikako,kataklizam je bio dobar,

al morbidi su ubili !

znaci stvarno su ocevi dm-a ,pravi spektakl,

zvuk je bio ok ,pesme su bile super(nazalost nisu svirali dej of safering) al sve u svemu strava.

 

4-5 pesama pred kraj sam se dokopao prvog reda i-smorio ,znaci nisam cuo ni vokal ni gitare ,bljak ,kad se zapuse usi cuje se sve lepo al opet se vokal ne cuje,

pa sam se posle 2-3 pesme vratio nazad u peglacinu.

 

ljudi je bilo dosta(prijatno iznenadjenje?)

i atmosfera je gotovo uvek bila super..

 

majce i duxevi su bili ocekivano bezobrazno skupi ,al sam se zaduzio i pazario dux morbida.

 

sve u svemu koncert je bio 9/10

Edited by Speed_Dead

Share this post


Link to post
Share on other sites

elem...

na zalost zbog mojih ortaka sam stigao tek pred kraj Arsis-a(na we are the nightmare ili pesmi pre nje nisam siguran), a ono sto sam video meni je bilo sasvim dobatr nastup, mada ne mogu reci nesto vise jer kao sto rekoh stigoh tek na kraj...odlican bend...mozda cak i bolje od Marduka(u izesnom smislu-zuk i sl...)...

Keep-od njih slusao samo Armadu, vidi se da su dobar bend, da se trude da naprave dobru muziku, ali jednostavno...nemaju nesto sto bi me drzalo da ih slusam nesto vise...u sakom slucaju odlican nastup, otprasili su svaka im cast, ono pesama sto su svirali sa Armade ja sam prepoznao, imali su sasvim ok zvuk...

Marduk-bend koji mi je posle Morbida bio najveci prioritet. iako nisam neki veliki fan, vrlo rado ih slusam, tako da sam se delimicno razocarao...Mortuusov vokal se lose cuo sto je steta jer je izuzetan vokal, a bubnjar je bio bas, bas losh... setlista je bila korektna, posto Rom nisam slusao puno meni su najdraze bile Burn my coffin,Throne of rats, Fistfucking..., Seven angels i Bleached bones(iako smorise sa ovim sporim pesmama)...bas mi je bezveze sto Hangmana nisu svirali, ni Panzer, ni Baptizm...ja mislim da je to do bubnjara... ne znam meni se cini da je to sve moglo mnogo bolje pocev od zvuka, bubnjara i setliste... mada sto se tice scenskog natupa i kontakta sa publikom nemam zamerke...

Kataklysm-bend koji nikada nisam posebno slusao, mada je moj ortak bio nalozen na njih dosta ranije, a nisam pustio nista od njih sigurno dve godine... i rekoh hajde da preslusam neki live cisto fore radi da se podsetim...skinem Live at waken i odusevim se... nisu oni neki poseban bend za kucno slusanje ali su uzivo haos...pola setliste sam znao pola ne, ali pokidali su.... odlican nastup, neverovatno mnogo energije ..odlicno...mada kontam da ih necu nesto mnogo slusati kuci(jednostavno su jedan od onih bendova koji te brzo zasite) ali taj njihov death metal sa dosta groova je nesto stvarno odlicno, i nesto sto se moze pustiti sa vremena na vreme da se iskaces ko ludak... sve pohvale...odlican zvuk, nastup, kontskt sa publikom, bend koji uzivo pravi haos i koji bih vrlo rado gledao ponovo...i meni je takodje zao sto nisu svirali Ambassador of pain ali nevermind...

 

Morbid angel = bogovi. Svaka cast svima, ali tate su tate.

+1

 

Vincent bi trebao da ode u komicare, kapiram da se i on smorio od sviranja death metala vec 20 i kusur godina, pa sada malo razveseljava publiku (a i sebe) sa onim facama, i preterano idiotskim glasom i mlataranjem ruku. :)

takodjem+1

---

jednostavno-zna se ko su calci...koliki god gej bio vincet, koliko god vrteo guzim na bini, i pravio konja od sebe, nije uspeo da pokvari celokupnu sliku...10/10 bez trenutka razmisljanja...nisam mogao da se iskajem sto nisam otisao prosli put kad su svirali, sad sam to na svu srecu ispravio...jbt nisam verovao koliko sam skakao i bacao se kao da imam 15 godina i na neke pesme sam reagovao kao sto bih reagovao kada sam pocinjao da slusam Morbide, neverovatno sveze...Tray je fantastican uzivo, velika mi je zelja bila da vidim njega i Sandovala, sada mogu da umrem srecan :) :)

slikao se sa trayem i Sandovalom posle koncerta, Vincent je jebeni egomanijak, ali realno stoli me bojko da se slikam sa njim...Trayu svaka cast izasao je iz onog tour bus-a u u nekom duksicu smrzao se covek ali je ispostovao fanove...sandoval koliko god bio odvaljen od svega, nije covek znao gde se nalazi, izasao je iz busa i slikao se sa nama(kao sto nam je i obecao, cak je izasao iz busa i poceo on nas da trazi(posto je rekao da ce se slikati sa nama samo prvo mora da ode do busa da ostavi nesto)...

legende... zna se

 

 

Pozdrav za Sinoda, Sandmana i Uruka, videh ih par puta na koncertu. :da:

hetod da ti se javim ranije(video sam te jos na Kok-u) ali posto si imao pune ruke posla :mhihi: , nisam hteo da te prekidam pa ti se javih tek posle koncerta...hvla puno sto si mi javio kad su poceli da vas pustaju unutra, jedva poterah ove moje da ne zakasnimo...

 

video sam i gojka i na marduku i kod tour bus-a morbida ali me mrzelo da mu se javljam :)

 

da video sam i sandman-a, na mobidima takodje...

Edited by Uruk Hai

Share this post


Link to post
Share on other sites

hetod da ti se javim ranije(video sam te jos na Kok-u) ali posto si imao pune ruke posla :mhihi: , nisam hteo da te prekidam pa ti se javih tek posle koncerta...hvla puno sto si mi javio kad su poceli da vas pustaju unutra, jedva poterah ove moje da ne zakasnimo...

 

:mhihi:

 

Nema na cemu, i drugi put. :da:

Edited by black donkey

Share this post


Link to post
Share on other sites

^

^

mene su morbidi smorili.ja takvu muziku neslusham,a ostao sam sa ortakom napolju jer je prijatelj koji je doshao sa nama doshao samo zbog morbida pa smo ga sachekali.jbg nemamo svi iste ukuse.

Cold Mouth Prayer

Burn My Coffin

Infernal Eternal

Seven Angels, Seven Trumpets

The Levelling Dust

Untrodden Paths

Bleached Bones

Throne Of Rats

Fistfucking God's Planet

 

evo setliste marduka od sinoc :]

eve ja cu ti kupim ovo :

l_fba9ccac1db04de697f26d1ce5efaf47.jpg

da se ne mucis mlogo ...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

super je bilo.. malo vise guzve neg sto sam ocekivala, mada to i nije lose..

ja sam bila blizu bine za vreme marduka i kataklysma i super se culo (sa komadicima maramice u usima)

a kolko je ljudi kenjalo da ce kataklizm biti sranje uzivo.. kad ono..

za vreme morbida sam bila u xodniq.. skupljala se snaga za povratak kuci, i odatle je ne-bas-najbolje zvucalo.. sta znam, meni je licno zvuk bio bolji u basti.

bila sam raspolozena da uzmem neq girly majcu al mi se i nije nesto posebno svidelo.. stampa za kataklysm je bila grozna. :no:

cula sam da su se dobijale neke ogrlice sa diskom kalesina :)

odo da lecim potkolenice

 

savet sebi: nosi cokoladice, vise vode, manje piva, i ne kupuj karte sa WoIjem :lol:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

eve ja cu ti kupim ovo :

l_fba9ccac1db04de697f26d1ce5efaf47.jpg

da se ne mucis mlogo ...

 

 

super je bilo.. malo vise guzve neg sto sam ocekivala, mada to i nije lose..

ja sam bila blizu bine za vreme marduka i kataklysma i super se culo (sa komadicima maramice u usima)

a kolko je ljudi kenjalo da ce kataklizm biti sranje uzivo.. kad ono..

za vreme morbida sam bila u xodniq.. skupljala se snaga za povratak kuci, i odatle je ne-bas-najbolje zvucalo.. sta znam, meni je licno zvuk bio bolji u basti.

bila sam raspolozena da uzmem neq girly majcu al mi se i nije nesto posebno svidelo.. stampa za kataklysm je bila grozna. :no:

cula sam da su se dobijale neke ogrlice sa diskom kalesina :)

odo da lecim potkolenice

 

savet sebi: nosi cokoladice, vise vode, manje piva, i ne kupuj karte sa WoIjem :lol:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dakle, videlo se jos jednom ko su tate death metala...o ukusima se ne raspravlja ali videlo se :da:

Zanimali su me samo morbidi, pa sam cirkao pivo(u lepom drustvu naravno) i usao taman pre Kataklizme...oni su bili dobri...

Ali Morbidi su ipak nesto posebno...Vincent jeste pozirao ali moze mu se...zato ima glas , bruka...ceo bend je odlican...tako se to radi, jebitacno, sta reci.

Mlade generacije koje od nekih prosecnih bendova prave zvezde, neka prociste usi :) Salim se malo...mozda :)

 

Sva sreca pa su ukunuli slike u potpisima, verujem da bi Frubi ubacio taj pistolj, za sve NEfanove Morbida. :)

 

:):):)

 

Nego, Frubi, cini mi se da sam te video samo na masi, he he, ovaj put nismo popili zajedno ali bice prilike, neces se izvuci iduci put :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedino ne kapiram zasto su promenili instrumente na pola nastupa? Neka tehnicka zahtevnost?

Ili, vidite nas, mi imamo gomilu para, imamo po dve iste ultra fancy gitare?

Frubi, bez pistolja, samo pitam. :)

 

Inace, baja iz Kataklysma bas voli onaj prsluk. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...