Jump to content

Consecration


Buddha

Recommended Posts

Ja se izvinjavam Vuku i Starbucku što ovako sporo odgovaram :).

 

@Vuk: Kad smo već oko Kineza, ti bi mogao ponovo, kad se budeš vraćao u Srbiju, da mi doneseš tsingtao pivo :) Eno onaj i dalje stoji kod mene u sobi kao uspomena :) I naravno, bićeš bogato nagrađen ako budeš doneo :D

 

@Dick Starbuck: Hehehe, pa jesi se prijatno iznenadio ili razočarao kada si čuo snimak? :)

Edited by Radnaskela

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

nama je draze da umesto 500 ljudi na koncertu bude 250 ali da znaju sta su platili i zbog cega su dosli

 

nerealno korektan stav:haha:

mogli ste da naplatite 400 i ne biste izazvali takvu "provokaciju", a doslo bi vam bar toliko vise ljudi da nadoknade razliku (ako ne triput vise od tog broja). treba mudro igrati.

ako hocete da budete na svetskom profesionalnom nivou onda morate da mislite poslovno.

 

edit: goribor je naplatio 800 kinti tremi u ns i bilo je ok mase, ali njih slusa neka malo druga bagra koja relativno retko ide na koncerte i hoce da iskesiraju kad odu.

Edited by Нормалан и Природан
  • Upvote 3
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

voivodbg koji je napravio takvu "konstataciju" nije dosao ni prosli put kad je karta bila 300 tako da ono.. niko ga nije terao da kupuje the ocean originale pa da ih sad rasprodaje budzasto zato sto bi radije isao na kncerte a nema kinte. ako ce neko da cepidlaci zbog 100 dinara onda mozda ne bi trebalo ni da izlazi nigde.

 

u akademiji uvek kasno pocinju koncerti a ljudi u beogradu imaju naviku da kasno izlaze. ja ne pamtim kad je u demiji neki cert poceo pre pola 12

  • Upvote 9
  • Downvote 14

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako ce neko da cepidlaci zbog 100 dinara onda mozda ne bi trebalo ni da izlazi nigde.

ljudi uvek cepidlace oko necega. u nemackoj cepidlace oko zastite zastite zivotne sredine, u americi oko politicke korektnosti, a u srbiji oko sto dinara, takva je opsta klima jbg, tih sto dinara je svima na umu sve vreme i protiv toga se ne moze.

 

 

  • Upvote 2
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne kontam, kao problem je jedno vece da se zrtvuje pakla pljuga ili jedno pice? nije kao da Consecration ili neki drugi bendovi sviraju 30 puta godisnje nego 3-4 puta

 

sto se voivoda tice, mogao je lepo da kaze da ce da ide na autopark a ne da dolazi ovde i da kuka zbog cena, nismo ni mi ili autopark krivi sto je ispalo da nam je koncert isti dan. ovako je ispalo malo sebicno, gledao bi oba benda ali su oba skupa pa sad kao aj malo da pljunem po nekom

  • Upvote 3
  • Downvote 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne kontam, kao problem je jedno vece da se zrtvuje pakla pljuga ili jedno pice? nije kao da Consecration ili neki drugi bendovi sviraju 30 puta godisnje nego 3-4 puta

to je iracionalna stvar, kao neki kompleks koji ljudi imaju sto zive u siromasnoj zemlji i onda se emocionalno vezuju za svaki dinar, a pljuge i ostalih navika nece za inat da se odreknu; logika u fazonu, "ako ja moram da se odreknem svoje pljuge zbog njih ko ih jebe, sta su oni ikad ucinili za mene", jednostavno ce se praviti da ne postojite da se ne bi osecali primorani ni na kakvo odricanje.

 

umetnost, muzika i kvalitet nastupa i to je sve neka sekundarna ravan u odnosu na tu egzistencijalnu, odnosno pseudo-egzistencijalnu.

 

 

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije se ni prvi ni poslednji put dogodilo da smo mi pravili koncerte sa besplatnim ulazom tako da taj momenat nije iskljucen kada je to moguce za izvesti, ali mora i neki trud da se ispostuje, zar ne? uostalom, o tome sam vec pricao

  • Upvote 3
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne valja da pricamo o tome koliko ste dobar bend i kako ste jaki uzivo i to u svetskim okvirima, a da se onda vracamo na staru pricu (mozda ne slucaju consa ali da u kontekstu scene) o ceni ulaznica (koja kosta 500 dinara u ovom slucaju boo-fucking-hoo), kvalitetu domace publike itd. prosto boli dusa

 

setih se ovog dersuovog posta:

 

...You guys should be playing 3-4 times a week. Minimalno jednom nedeljno. Minimalno. Seoba bre. :pivopije:

 

 

 

potpisujem.

 

mars van more.

 

 

 

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uvek ce biti neko nezadovoljan, te ne valja mu ovo, te skupo mu ono, te ne znam ti ni ja sta... Taj isti Kristijan koji se pozalio na cenu karte, kao sto Danilo rece, nije vidjen ni na jednom od nasih skorijih koncerata, tako da ne znam zasto se uopste uzbudjuje oko svega toga. On je odlican primer i stereotip za sve ostale koji tako stalno imaju neke probleme i zale se... Trudimo se da se takvih ljudi sto vise oslobodimo i da komuniciramo na svim nivoima sa ljudima koji imaju bar podjednako pozitivnu karmu kao mi (consecration). Niko od nas iz benda nije mamin i tatin sin sa mnogo para i svi mi vrlo dobro znamo kako je to biti bez kinte i ne biti u mogucnosti da priustis sebi nesto sto zelis. Svi smo na mnoge nacine zaradjivali i skupljali kintu da bi sebi kupili najbolju opremu, da bi mogli da platimo da albume snimamo u najboljem studiju kod najboljeg producenta, itd. Na osnovu visegodisnjeg truda, zelje, strasti i iskustva sam ja dobio endorsement i za bubanj i za cinele. Bice ih jos. Znaci, neko ko je bitan i cije misljenje itekako znaci, ocigledno primecuje sav taj kvalitet, vreme, ljubav i celokupni trud ulozen u ovaj bend. Mozda je prepotentno, ali da mi se tamo neki ljudi koji se ne bave muzikom i ne znaju kako sve to funkcionise petljaju u to kako i koliko cu da naplacujem kartu za svoj koncert, neka hvala... Slobodno neka idu bilo gde drugde, neka gledaju svirku bilo kog drugog benda, piju pivo sa drugarima u parku ili trose svoj novac na bilo koji drugi nacin. Takvi ljudi mi na koncertu ni ne trebaju. Nismo na pijaci, da se cenkamo za krompir i sargarepu.

Consecration se ne bavi onim cime se bavi zbog novca i zarade. Sve pare koje je bend ikad zaradio je samo ulozio dalje u bolje funkcionisanje istog. Nije tih 500 dinara pokusaj da zaradimo vec je pokusaj da se uspostavi neki nivo i balans. Danilo je lepo objasnio taj neki red velicina domace scene par postova ranije, da sad to ne ponavljam. Ako neko stvarno zeli da vidi neki bend, platice kartu. Ako ne zeli, radice nesto drugo. Ako nema dovoljno para, jbg, bice bolje drugi put... Meni ne pada na pamet da dam 500 dinara za neki bend koji me ne zanima. Ali ono sto me zanima cu platiti koliko god treba.

  • Upvote 11
  • Downvote 12

Share this post


Link to post
Share on other sites

u akademiji uvek kasno pocinju koncerti a ljudi u beogradu imaju naviku da kasno izlaze. ja ne pamtim kad je u demiji neki cert poceo pre pola 12

Pre samo par dana je sedam bendova, poštujući satnicu, omogućilo ljudima da stignu na noćni prevoz. Da te podsetim, pošto ti ne ide - Insurrection Fest. Beše Negura Bunget krenula sa petnaest minuta zakašnjenja. Hoćeš da kažeš da nijedna svirka koja se održala u Akademiji od septembra do sada nije počela pre 23:30? Znaš da to nije tačno.

 

Druga je stvar kada postoji razlog za kašnjenje. Blejanje uz pivo ispred kluba nije razlog za kašnjenje. Tonsku ste odradili, niko drugi nije svirao, svi ste bili tu. Ispada da svirate za drugare sa kojima blejite, pa čekate da se skupi ekipa, umesto da počnete sa svirkom na vreme i odradite to na vreme, kada se već pozivaš na vaš profesionalizam. Da ste počeli u 22:00, ljudi koji su došli na vreme ne bi morali uzalud da bleje dva sata, a ljudi koji ne mogu da dođu na vreme jer "imaju naviku da kasno izlaze" će sledeći put doći kada treba da dođu. Sigurno ste primetili da je pola publike otišlo do kraja svirke, upravo zato što su morali da stignu na prevoz. Svirali ste skoro dva i po sata, ko to ne ceni je budala. Ali ne možete da očekujete od ljudi da dolaze na svirku koja će početi u ponoć, da bi propustili dobar deo, jer moraju da stignu kući.

 

Nije lepo da prosipaš priče da bi se opravdao.

  • Upvote 17
  • Downvote 8

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto jos autopark/Kristijan/see above stereotipdzija... Mislim da sam naveo vec sta mislim o svim takvim osobama. Verujem da ostatak benda nije daleko sa svojim misljenjem o takvim stvarima/osobama/situacijama. Ne znam samo sto se bakcete onda oko nekih stvari u zivotu samo da bi se oko necega zalili ili zakerali.

  • Upvote 5
  • Downvote 13

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam gledao Cons u klasičnoj postavi sa Ballom pa sad nisam hteo da dođem.

Zastranio, jadan. Čuj, klasična postava sa Baalom.

 

@lou sa dugim svirkama je uvek ili-ili, da smo poceli na vreme, vecina bi propustila nove pesme a bilo nam je bitnije njih da predstavimo

Što bi ih naučilo da dođu na vreme. A tvoja izjava znači da treba da zajebete ljude koji dođu na vreme zarad nekolicine. Ne ide to tako.

Edited by Lou
  • Upvote 7
  • Downvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...