Jump to content

Consecration


Buddha

Recommended Posts

Koliko me secanje sluzi Voivod je radio puno recenzija Consecration koncerata , promovisao vas po blogovima (tako sam i cuo za vas) i vi mu vracate tako sto ga pljujete i prozivate ovde bez razloga a decko je pitao samo sto je tolika cena karte , nije ni cudo sto vam je doslo 40 ljudi na ovu poslednju svirku

Edited by Register
  • Upvote 18
  • Downvote 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svako malo se podsetim zasto je uzaludno komunicirati sa vecim delom ovog foruma. Vidimo se na svirkama, kome je uopste stalo do muzike, a ne do ispraznih prepucavanja, pametovanja, pravljenja desetina laznih naloga da bi se trollovalo i delilo minuse na postove i bavilo ostalim uzvisenim radnjama...

  • Upvote 7
  • Downvote 10

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svako tera na svoju vodenicu, ali Voivoda ne dirajte. Zao mi je shto se ne oglashava, ali je lik 100% na mestu, a to ne kazem shto ga znam preko interneta. Chekajte da kaze shta ima, ako uopshte to zeli.

  • Upvote 8
  • Downvote 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se nadovezem na svoju prichu - ne pravdam nikakve stavove niti prozivke ili shta god da je neko napisao. Ono shto znam za Voivoda je to da bi chovek doshao na svaku svirku na koju bi uspeo - vidjali smo se i po Panchevima, po NS-u i po raznim Bg svirkama. Cenim da se loshe izrazio.

Edited by .Vuk
  • Upvote 2
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije se cak ni preterano lose izrazio, izneo je samo svoje misljenje o ceni karte... nije nista trazio, nije vredjao nikoga, nije se cak ni vracao da odgovara na bezobrazne, licne i uvredljive prozivke (za koje mi stvarno nije jasno odakle i zasto dolaze, dovoljno je bilo jednom reci: "Kome je previse, neka ne dolazi")

  • Upvote 10
  • Downvote 8

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije se cak ni preterano lose izrazio, izneo je samo svoje misljenje o ceni karte...

Pa nije bas da se nije lose izrazio. Zvucalo je kao da je rekao da consi naprosto ne zasluzuju da naplacuju koncerte 500din i da su se precenili u tom pogledu.

Iz kojeg god razloga da je to rekao nije bio u pravu. Nije da je rekao nesto tipa, da ste naplatili manje, mozda bi vam doslo vise ljudi ili previse mi je skupa karta pa nisam bio na koncertu.

 

Nego, bas je rekao da su sami sebe precenili i da treba da spuste cenu jer ne vrede toliko, jbg tako se izrazio.

Edited by Нормалан и Природан
  • Upvote 6
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na stranu zezanje sa pocetka ove rasprave, ja sam se trudio da moj post ne antagonizuje nikoga i da ne bude uvredljiv ni na koji nacin. Sve koji su u ovom bendu sad i koji su bili u prethodne 3-4 godine znam dugo i smatram ortacima, kao i sam bend za koji se zna koliko volim, tako da ne razumem odakle i cemu ovo ponasanje i jadno prozivanje. Moglo je lepo da se diskutuje ovde, a ne da se svaka recenica shvata kao licni atak. Pogotovo ne znam odakle ideja da meni ili bilo kome drugom znace bilo ciji minusi, poznati kao valuta sa velikom vredoscu i tezinom u realnom svetu.

Edited by niking
  • Upvote 5
  • Downvote 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj, ja ne bih ulazio u cenu karata za koncerte, ali voleo bih da skrenem paznju ljudima da bendovima sa ovih prostora je ocajnicki potrebna podrska publike.

 

Potrebno je da se iscimate i dodjete na sve koncerte koje ste u mogucnosti i kupite kartu umesto da nas zovete konstantno za spisak, posto iako vas znamo kao drugare i jako postujemo cena karata za nastupe domacih bendova obicno nije visoka a nama taj novac znaci da pokrijemo troskove organizacije.

 

Kupite album umesto da downloadujete sa mediaportal-a, kupite majicu i nosite je posto je i to vid promocije koja ce pomoci bendu.

 

Ako ste organizator festivala koji poziva bend da svira, vidite da budzet podesite tako da bend pored putnih troskova dobije bar simbolicnu isplatu za svoj trud preko toga. napravite fest sa 3-4 benda umesto sa 7-8 posto ce i 3 benda obezbediti dovoljno dugacak program da publika ode zadovoljna.

 

Pocnite da dolazite na koncerte domacih bendova (ja sam prvi kriv za ovo posto ne posecujem koncerte, ali imam opravdanje posto je vezano za moje zdravstveno stanje), bez obzira da li je to bend koji aktivno pratite ili je samo nesto sto vam se sivdja da sporadicno pustite kuci, posto su svi bendovi medjusobno povezani na neki nacin i to pomaze razvoju metal muzike kod nas.

 

Da bi se bendovi uspesno otisli u inostrane vode potrebno je da isti imaju snaznu podrsku fanova, prijatelja i publike u svojoj rodnoj zemlji.

 

Kada bend izda spot ili okaci pesmu ili vest na internet, iskoristite vase naloge na facebook-u, twitter-u i na razni forumima da rasirite vest. Potrebno je samo par minuta da se nesto repost-uje i zamolite vase prijatelje da pogledaju video, odslusaju pesmu i ostave komentar.

 

To su sve male stvari ali puno znace, i ako sve vise ljudi bude radilo ove stvari nama ce to olaksati posao znacajno.

 

Pojavile su se nove generacije ljudi koji slusaju heavy muziku kod nas, i mnogi ne znaju za Consecration, Draconic ili npr. Raind Delay, ako se vesti prosire veca je sansa da ovi mladji cuju i mozda pocnu i aktivno da slusaju pomenute bendove.

 

Takodje, ako pocne da se pojavljuje vise ljudi od 200 na koncertima, to ce automatski povuci i druge ljdue da dolaze posto je guzva uvek in :)

 

Bendovi naravno treba da pokusaju da napreduju i da poboljsavaju uslove svojih svirki od vremena pocetka koncerta (sto realno treba da se pomeri na sto ranije) do kvaliteta samog nastupa i tehnicki i muzicki. veliki problem je to sto su ljudi navikli da izlaze kasno i da piju pivo ispred kluba, bilo bi super da svi momentalno udju u klub odmah po otvranju vrata i da odslusaju koncert, a posle svi mogu da sednu naplje da piju ili da odu u neki klub gde se pusta muizka ili da se napravi zurka posle svirke.

 

Eto, mojih 5 centi, nije bas vezano sa trenutnu diskusiju, ali eto da dam neke konstruktivne predloge da zajednickim snagama poboljsamo situaciju i za bendove i za publiku:)

 

Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bez bilo kakvog moralisanja i zauzimanja strana, hoću samo da kažem ono što znam.

Voivod je baš gotivo bend, promovisao po internetu, kačio sve žive informacije na Discdogs i slično. Ja sam pre tri, četri godine (kada ste svirali kao četvorka, sa Azalom) prvi put došao na cert zato što mi vas je on preporučio, hvalio i slično. Ne razumem da se jedan bend toliko ljuti i širi priču zbog nečega što je neko rekao o njima na yumetalu. Pa rekao on i nešto najcrnje i zlurado, opet ne razumem što bi to radili? Ako je neko pljunuo, ok, pljunuo je ideš dalje, ali neki od komentara članova benda koje sam pročitao mi stvarno nisu jasni i čini me se da je od nekog ko se bavi (ovom) muzikom ispod časti da tako nešto radi i sebi i drugima.

Ništa bendu loše ne želim, naprotiv samo napred, ne mislim da je 500 kinti puno i tako dalje, ali moj dobronamerni savet je da batalite prepucavanje sa ljudima jer to ništa dobro neće doneti.

E sad ne znam, ja nešto nisam redovan na svirkama, ne znam da li imam pravo uopšte da uzmem reč Consecration u usta ali to je to.

 

Pozdrav i sve najbolje!

 

P.S.

 

Čovek se zove Kristian a ne Kristijan.

Edited by Лука
  • Upvote 6
  • Downvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj, ja ne bih ulazio u cenu karata za koncerte, ali voleo bih da skrenem paznju ljudima da bendovima sa ovih prostora je ocajnicki potrebna podrska publike.

 

Potrebno je da se iscimate i dodjete na sve koncerte koje ste u mogucnosti i kupite kartu umesto da nas zovete konstantno za spisak, posto iako vas znamo kao drugare i jako postujemo cena karata za nastupe domacih bendova obicno nije visoka a nama taj novac znaci da pokrijemo troskove organizacije.

 

Kupite album umesto da downloadujete sa mediaportal-a, kupite majicu i nosite je posto je i to vid promocije koja ce pomoci bendu.

 

Ako ste organizator festivala koji poziva bend da svira, vidite da budzet podesite tako da bend pored putnih troskova dobije bar simbolicnu isplatu za svoj trud preko toga. napravite fest sa 3-4 benda umesto sa 7-8 posto ce i 3 benda obezbediti dovoljno dugacak program da publika ode zadovoljna.

 

Pocnite da dolazite na koncerte domacih bendova (ja sam prvi kriv za ovo posto ne posecujem koncerte, ali imam opravdanje posto je vezano za moje zdravstveno stanje), bez obzira da li je to bend koji aktivno pratite ili je samo nesto sto vam se sivdja da sporadicno pustite kuci, posto su svi bendovi medjusobno povezani na neki nacin i to pomaze razvoju metal muzike kod nas.

 

Da bi se bendovi uspesno otisli u inostrane vode potrebno je da isti imaju snaznu podrsku fanova, prijatelja i publike u svojoj rodnoj zemlji.

 

Kada bend izda spot ili okaci pesmu ili vest na internet, iskoristite vase naloge na facebook-u, twitter-u i na razni forumima da rasirite vest. Potrebno je samo par minuta da se nesto repost-uje i zamolite vase prijatelje da pogledaju video, odslusaju pesmu i ostave komentar.

 

To su sve male stvari ali puno znace, i ako sve vise ljudi bude radilo ove stvari nama ce to olaksati posao znacajno.

 

Pojavile su se nove generacije ljudi koji slusaju heavy muziku kod nas, i mnogi ne znaju za Consecration, Draconic ili npr. Raind Delay, ako se vesti prosire veca je sansa da ovi mladji cuju i mozda pocnu i aktivno da slusaju pomenute bendove.

 

Takodje, ako pocne da se pojavljuje vise ljudi od 200 na koncertima, to ce automatski povuci i druge ljdue da dolaze posto je guzva uvek in :)

 

Bendovi naravno treba da pokusaju da napreduju i da poboljsavaju uslove svojih svirki od vremena pocetka koncerta (sto realno treba da se pomeri na sto ranije) do kvaliteta samog nastupa i tehnicki i muzicki. veliki problem je to sto su ljudi navikli da izlaze kasno i da piju pivo ispred kluba, bilo bi super da svi momentalno udju u klub odmah po otvranju vrata i da odslusaju koncert, a posle svi mogu da sednu naplje da piju ili da odu u neki klub gde se pusta muizka ili da se napravi zurka posle svirke.

 

Eto, mojih 5 centi, nije bas vezano sa trenutnu diskusiju, ali eto da dam neke konstruktivne predloge da zajednickim snagama poboljsamo situaciju i za bendove i za publiku:)

 

Pozdrav!

 

tl;dr

 

ne spamuj

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nisam hteo da se mešam u ovu raspravu, ali jednostavno sam osetio da moram jer mislim da su ga malo preterali haake, buddha i ostali koji su kritikovali voivoda. Voivod je prvenstveno moj drug, i mislim da niste na mestu ni malo. Ok, možda se on loše izrazio, kako kaže Luka, ali on ništa uvredljivo do te mere nije rekao da biste sada vi skočili na njega kao da je, ne znam šta, rekao. Ako hoćete nešto da mu kažete, nađite se lepo sa njim u 4 oka pa mu kažite, a ne ovako preko foruma da ga napušavata nikad jadnije! Eto, toliko od mene na ovu temu.

  • Upvote 7
  • Downvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...