Jump to content

Bootlegs


Recommended Posts

Šta mislite o snimanju bootlega, da li podržavate takve formate, i da li ih sakupljate, i koliku kolekciju posedujete?

Koliko vam je bitan kvalitet bootlega, i kojim raritetima se možete pohvaliti iz vaše kolekcije?

Da li ste pobornik mp3 formata, ili iziričito audio, master snimaka itd. itd.

 

Ja do sada, brojim kolekciju od nekih 1800 audio bootlega (plus nekih 50-tak video), od kojih su neki kasetni, neki na CD-R-u, i fin broj u wav-u, ali postavljeni na DVD-u (kao data format), i nekoliko desetina mp3 bootlega.

 

Šta se mojih rariteta tiče, istakao bih nekoliko, u CD-R formatu:

 

1. Satan Panonski - Stanje Terapije (Live ''FLU'' (Akademija-BGD)) 1989

2. Testament - Dynamo Open Air 1987

3. Metallica - We're Nail You Down (1985)-kompletan zapisa sa Metal Hammer festa (2cd)

4. Lucifer's Heritage - From The Demos To The Stage (1987-Live in Krefeld)-Prvi bootleg danasnjeg Blind Guardian-a, dok su još

bili demo bend.

5. V/A - Zajecarska Gitarijada 1988 (80 min)-ukljucuje kompletan zapis koncerta Kerber-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

С обзиром да неки бендови никад и не објаве званичне живе албуме, а неке је и немогуће видети, лично подржавам ову врсту снимака. Занимљивији су ми видео бутлези, квалитет наравно што бољи. Ред је нешто и да се чује, а и види.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedan od drazih video bootlega mi je King Diamond iz 1989 snimljen u Mičigenu.

Na kraju koncerta se pojavljuje Jon Schaffer iz Iced Earth, ustvari to su neki snimci pre koncerta, sa pitanjima sta publika misli o satanizmu i porukama bendova...a Schaffer se dernja ''Metaaal!'' :) Bio je klinja ćosav...tad Iced Earth jos uvek nije izdao prvenac.

 

A naravno, bootlegarima od sveg srca preporučujem video Blind Guardian, Tales From Twilight Town Of Osnabruck, gde su im kao predgrupa svirali Iced Earth, i gde je poslednji put svirana stvar ''Hall Of The King'' u okviru ''Majesty Medley-a''.

 

Mayhem ima dosta bootlega, kvalitet nije dobar al su bitni zna se zasto

 

 

Pa i nije to neki broj bootlega.Ima gomila snimaka koji sadrze jednu ili dve pesme, ili kombinacija vise bootlega u jednom bootlegu...svega ako imaju 7-8 celih bootlega, ostalo su sve kombinacije i sitni fragmenti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

e,da u paketu bootlega, prosle nedelje koji sam dobio, nasao se i snimak iz 1985, na kojem se nalazi koncert Lepe Brene i Slatkog Greha, odrzan u Hotelu Jugoslavija. Zaprepastio sam se kad sam video da i to postoji. A na snimku se nalazi set domacih i stranih obrada, koje su otpevane na katastrofalnom engleskom (mislim na strane obrade).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obozavam da jurim MP3 butlege po netu :rockdevil:

 

Imam podosta Helloweena, Metallice i Slayera pre svega. A josh vishe se odushevim kad naletim na neki Coroner ili sl. snimak.. U principu, imam gi sigurno preko 1000, ali bilo bi muchno da prebrojavam sve..

 

U principu, radije slusham bootlege nego live albume, jer tu mozesh da chujesh bend (sve ovo ako je dobar, ili blizu dobar snimak jel'te) bez nekog studijskog peglanja i sl. stvari...

 

Ko god da ima dosta bootlega(metal i prog rock me ponajvishe zanimaju), nek se javlja za razmenu :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

huh imam dosta i video i audio bootlega.. najvise wasp bootlega, onda helloweena, masterplana, dt-a itd.. uglavnom bootlege slusam vise nego live albume, posebno zato sto cesto mogu cuti pesme koje nisu ni na jednom live albumu uzivo zabelezene

 

Obozavam da jurim MP3 butlege po netu :rockdevil:

 

Imam podosta Helloweena, Metallice i Slayera pre svega. A josh vishe se odushevim kad naletim na neki Coroner ili sl. snimak.. U principu, imam gi sigurno preko 1000, ali bilo bi muchno da prebrojavam sve..

 

U principu, radije slusham bootlege nego live albume, jer tu mozesh da chujesh bend (sve ovo ako je dobar, ili blizu dobar snimak jel'te) bez nekog studijskog peglanja i sl. stvari...

 

Ko god da ima dosta bootlega(metal i prog rock me ponajvishe zanimaju), nek se javlja za razmenu :pivopije:

 

ako te zanima imam sto se tice prog-a (i powera):

 

ark - burn in paris bootleg

 

 

dream theater:

 

-12-6-96 Live at Toads Place

-Accepting The End Bootleg 4_19_2002 Tokyo

-18-1993 NY - Dream Out Loud

-A Evening In The East-Singapore Indoor Stadium 27 Jan 2006

-Buenos Aires, Argentina 03.03.2008 (Take the Chaos - 1st night)

-Prog on the Tyne (2007)

 

 

syx:

 

-2007.05.25 - BB Kings, NYC

 

 

Yngwie Malmsteen:

 

-2001 - Atlanta Masquerade [With Jorn Lande]

 

 

Masterplan:

 

-Live At La Riviera, Madrid, Spain 2003-01-16

-Live At Lisebergshallen Gothenburg, Sweden 2003-02-20 (bootleg)

-Live At Shibuya Club Quattro, Tokyo, Japan 2003-08-21

-Stuttgart 20.03.2007 Live with the new members

-Wacken_02.08.2003_(Bootleg)

 

 

Nightwish:

 

-Live_In_Montreal_Qc-1021.

 

 

 

 

i nekih desetak helloween bootlega, tako da javi na pm ako si raspolozen za menjanje

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedan od drazih video bootlega mi je King Diamond iz 1989 snimljen u Mičigenu.

Na kraju koncerta se pojavljuje Jon Schaffer iz Iced Earth, ustvari to su neki snimci pre koncerta, sa pitanjima sta publika misli o satanizmu i porukama bendova...a Schaffer se dernja ''Metaaal!'' :) Bio je klinja ćosav...tad Iced Earth jos uvek nije izdao prvenac.

 

A naravno, bootlegarima od sveg srca preporučujem video Blind Guardian, Tales From Twilight Town Of Osnabruck, gde su im kao predgrupa svirali Iced Earth, i gde je poslednji put svirana stvar ''Hall Of The King'' u okviru ''Majesty Medley-a''.

 

je l' imas linkove za ovo?ili nisi nasao na netu.pre svega za ovo drugo...moja dva omiljena benda.u stvari, oba su vazna :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

je l' imas linkove za ovo?ili nisi nasao na netu.pre svega za ovo drugo...moja dva omiljena benda.u stvari, oba su vazna :)

 

Nisam nasao na netu, ustvari jesam, ali u katalogu jednog lika sa kojim trejdujem. Te bootlege imam vec nekih 5 godina, a poslednji put sam u kontaktu sa tim likom bio pocetkom prosle godine, kada sam nabavio bootleg tankard-a i jedan od prvih bootlega Megadeth-a, na kojem je svirao Kerry King, i gde neki manijaci skandiraju ''slayer''. :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam nasao na netu, ustvari jesam, ali u katalogu jednog lika sa kojim trejdujem. Te bootlege imam vec nekih 5 godina, a poslednji put sam u kontaktu sa tim likom bio pocetkom prosle godine, kada sam nabavio bootleg tankard-a i jedan od prvih bootlega Megadeth-a, na kojem je svirao Kerry King, i gde neki manijaci skandiraju ''slayer''. :)

 

e, jbg onda.ne preostaje mi nista drugo nego da ronjam po netu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najjaci mi je neki lik bio, neki fan metallica-e, koji je za trejd imao 1120 samo metallica-inih bootlega...

mene je jedino zanimao kompletni Metal Hammer festival, gde su prvi put odsvirali ''Disposable Heroes''.

 

Meni iskreno, mp3 bootlezi smetaju zbog seckanja izmedju pesama, i onda se gubi onaj osecaj kontinuiteta, osim kad je fajl iz jednog dela, i nema prekida, ali naravno, da ima 320kbps, jebes ove do 160kbps.

 

Ako nekog zanima, nedavno sam uploadovao bootleg MANILLA ROAD-a na njihovoj temi,pa ga iskopajte (ali evo ga i ovde). Takodje, evo,ako ovo nije isteklo, ranije sam uploadovao, pa se zezajte:

 

Bathory Hammergoat Bootleg - http://www.megaupload.com/?d=445E3ZT6 - gomila retkih snimaka (redak bootleg skroz)

New Kids On The Block - Live at Providence 1990 - http://www.megaupload.com/?d=7TMCLM71

Deep Purple live Inglewood 1968 - http://www.megaupload.com/?d=EZW14BYW

Manilla Road - Demons On The Stage - http://www.megaupload.com/?d=B8OOAPGB

 

Svi botlezi su potpisani sa Syrant,sto je bio moj stari nick na yum-u. I zamolio bih vas da ne shearujete ove linkove van ovog foruma.

Hvala.:)

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel ima neko mozda bootleg Hammerfall-a Acoustic legacy? ja sam nekako iskopao samo jednu pesmu (obradu Sleep od Savatage-a) i simpaticno mi zvuci pa pokusavam da nabavim ceo bootleg.

 

 

Mozda je to neki radijski session...par pesama je mozda odsvirano...kao sto guardiani imaju accoustico en argentina sa 4 pesme.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I naravno, cim sam video ime teme znao sam ko je otvorio :pivopije:

 

Naravno da kao svaki pravi kultni metalhead volim butlege, jerbo se cesto, kao sto neko rece, mogu cuti neke pesme koje bendovi ne cepaju cesto.

Jebiga zvuk zna da bude ispod granica podnosljivosti (Immortal - live in zaandam, Emperor - Midsummer night's dream - nista zivo ja tu jebeno ne cujem), ali sve sto je u granicama podnosljivosti dobro je. Na kraju krajeva, ovo je metal, nije to muzika za pickice. Raw war!

najvise volim iz kolekcije 15-ak King & Fate butlega, imam 3rd gig morbida gde cepaju Slayer i Fate obrade...

Lepo je sto ljudi snimaju koncerte kod nas u poslednje vreme, fino je imati live album u kom sam ucestvovao. :rockdevil:

 

I da, imam neki Kreator - we'll give you pain, svirka sa rusenja Berlinskog zida, ono predobro zvuci, bukvalno kao official live. Jel zna neko jel to negde zvanicno objavljeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

I naravno, cim sam video ime teme znao sam ko je otvorio :pivopije:

 

Naravno da kao svaki pravi kultni metalhead volim butlege, jerbo se cesto, kao sto neko rece, mogu cuti neke pesme koje bendovi ne cepaju cesto.

Jebiga zvuk zna da bude ispod granica podnosljivosti (Immortal - live in zaandam, Emperor - Midsummer night's dream - nista zivo ja tu jebeno ne cujem), ali sve sto je u granicama podnosljivosti dobro je. Na kraju krajeva, ovo je metal, nije to muzika za pickice. Raw war!

najvise volim iz kolekcije 15-ak King & Fate butlega, imam 3rd gig morbida gde cepaju Slayer i Fate obrade...

Lepo je sto ljudi snimaju koncerte kod nas u poslednje vreme, fino je imati live album u kom sam ucestvovao. :rockdevil:

 

I da, imam neki Kreator - we'll give you pain, svirka sa rusenja Berlinskog zida, ono predobro zvuci, bukvalno kao official live. Jel zna neko jel to negde zvanicno objavljeno

 

Prijatelje,ovo je oficijalni snimak,ustvari,rip sa VHS-a: Kreator - Live In East-Berlin Extreme Aggression Tour 1989/'90.

U to vreme i Tankard je objavio ''Open All Night'' VHS.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda je to neki radijski session...par pesama je mozda odsvirano...kao sto guardiani imaju accoustico en argentina sa 4 pesme.

 

ima 12 pesama i snimljene su u Sao Paolu 1999 godine. nema sanse da nadjem album negde. bio je izgleda ranije okacen na rapidu, jer nadjem linkove koje ne rade, tj. fajla vise nema.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Vlada: pretpostavio sam to, ali rekoh - da pitam za svaki slucaj... Opasan line up, tu su bili i Sabbat i Coroner, svi su izdali live VHSove s te svirke.

 

Nabavih relativno skoro Celtic Frost i Emperor sa Wackena 2006, nisu lose svirke, ulete i neki obskurni Sodom iz '84, to je vec na granici slusljivosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...