Jump to content

Метал фаза


RNA

Recommended Posts

Naravno! Ha,ha a bas jako lice npr. Killers, Somewhere in Time, No prayer for the Dying, Virtual XI i A Matter of life or death :)

 

Pojedinima to samo izgleda da stalno voze isto i to je jako cesta pojava, ali meni uopste nije jasno zasto...

Imaju naravno sranje albuma, ali ne moze se reci da sviraju isto...

Cesto (i precesto) koriste iste fore (posebno Harris), ali songwriting, koncept i produkcija se definitivno znacajno razlikuju od albuma iako je cinjenica da skoro na svakom ima pokoja maiden-by-numbers pjesma...

Al im to ne smeta da imaju taaako predvidljive i dosadne koncerte da stvarno vise nemam zivaca da ih gledam, mozda jos samo ovaj put zbog Powerslave, Rime i Moonchild.

 

Sorry za offtopic, jbg!

 

EDIT>Upadose mi dvije poruke izmedju mejdena na koje se htjedoh nadovezati

Edited by Descender

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 121
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Svako ko je ikada iole ozbiljnije slushao taj bend zna da to nije istina.

 

 

Ziva istina, Harris prodaje ljudima E, C, D vec 30 godina, ali on je apsolutni kralj i Bog bas zbog toga, a i zbog mnogo drugih stvari o kojima sada ne bih. Naravno, sve ovo ne umanjuje njegovu ogromnost, naprotiv.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Наравнод а нећеш слушати гомиле којекаквих баљезгарија, то ни не треба да се ради. Треба увек и свуда правити избор.

Слажем се, али да би направио добар избор или пронашао неки дибар бенд треба да преслушаш много ствари од којих је већина срање, а мени је то досадило.

 

U poslednje vreme mi se dešava da mi se baš ne sluša metal, pa pustim neku ambijentalu, mada je i ona obično od strane metal muzičara (Burzum, Wongraven itd.).

А ја у последње време слушам углавном електронику.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se sa gomilom stvari koje kazete ovde. Ja sam imao tu srecu da sam odrastao u rokerskoj kuci i to sam slusao ceo zivot. A rokerska kuca kazem u smislu duhovnog i kulturnog zivota (ko razume shvatice), elem, u drugom osnovne sam kupio prvi megadeth albumi tako dalje i tako dalje, imao sam i tu srecu sto u gimnaziji kad nisam imao ni cd player mi je Danilo iz Consa snimao tonu kaseta koje sam mu trazio. Ali i dalje tvrdim da klinci koji pocnu da slusaju metal zbog linkoln parka i SOAD (koji nije metal), ce brze da ostave to. Propuste najvaznije godine, najvaznije bendove, nemaju podlogu i po meni nikada nece razumeti sta i kako to zaista funkcionise, jer recimo iz dva pravca osamdesetih nastaju jos dva pravca koja nemaju veze sa metalom. I sad da ne pricam o tome koliko je vazno da se slusa milion stvari pored metala, bolje cete postovati metal zvuk i imacete jaci muzicki opus koji ce vam i pomoci da bolje formirate ukus. Gade mi se ljudi koji se toliko loze na nesto pa onda odjednom prejebu to i cao, gubis licnost tako, lutas, ne znas gde si. Ja nikad necu prerasti metal, jer svaki dan cujem nesto novo, dolaze novi bendovi koji su kvalitetni, pri tom mtv nije dobar izvor da se informises sta je u metalu dobro, iako nisam cuo pesmu maidena jedno dobrih godinu dana, slusao sam nesto drugo, ja i dalje znam gotovo sve tekstove, i soloe do feara napamet. A da ne pricam o tome koliki osmeh mi je na faci svaki put kad cujem Stranger in a strange land.

Da ne drvim vise ovako, mislim da je ostajanje u metalu (u smislu da iako slusas i druge pravce blues, jazz, i tako dalje, volis taj zvuk najvise), pitanje koje ne muci ljude koji ga stvarno slusaju, i koji prosiruju svoj um uvek sa necim novim i kvalitetnim. Takvi ljudi se nece ni prodati za pare, niti ce da ih odnese neka nova struja.

 

Ostanite tr00 i pobogu klinci slusajte malo Whitesnake, Motley Crue, Def Leppard, videcete bice vam jasnije mnoge stvari

Edited by markomrki

Share this post


Link to post
Share on other sites

А пропо целе теме, а везано је за њу, најјача прича коју сам чуо иде овако:

Један ортак из Лас Вегаса распродавао своју колекцију плоча на ибеју и за сваку ставио леп опис и понеку занимљивост о бенду ако је има. Елем, неки двочлани колумбијски блек метал бенд (мислим да не морам да напомињем да се ради о сатанистичком материјалу) издао плочу тамо неке 1993. (слагаћу вас, није толико битно). Најзанимљивији је део где пише да је плоча ретка зато што су је издали сами у малом броју примерака, али још више зато што је један од чланова бенда неколико година после тог албума постао екстремни хришћанин и кренуо да проналази примерке тог албума и да их уништава, наравно јер га је било срамота своје прошлости.

Edited by RNA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ja sam dosad slusao Opeth,ove bonus pesme,sad slusam Rihannu i prija mi ovakav prelaz.Kao sto rece covek gore,ne mogu da skontam ljude koji godinama slusaju jedan te isti bend,Iron Maiden vec 30 godina mlati isto...Bez inovacija.Bio sam u subotu na koncertu Zdravka Colica i stvarno mi je prijalo malo da odmorim mozak od przenja metala...Znaci slusam svu mogucu muziku ali naravno metal na prvom mestu,inace se ne bi toliko dugo zadrzavao na njemu...

 

A Matter of Life and Death se znatno razlikuje od prvog albuma Iron Maiden. Zajednička crta postoji i treba da postoji, jer se radi o istom bendu. Svaki bend treba da ima nešto prepoznatljivo u svom stilu, što će zadržavati bez obzira na inovacije, nisu to Osvajači.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostanite tr00 i pobogu klinci slusajte malo Whitesnake, Motley Crue, Def Leppard, videcete bice vam jasnije mnoge stvari

 

Svaka ti je junacka u postu, ali sto njih pobogu :rolleyes:

 

А пропо целе теме, а везано је за њу, најјача прича коју сам чуо иде овако:

Један ортак из Лас Вегаса распродавао своју колекцију плоча на ибеју и за сваку ставио леп опис и понеку занимљивост о бенду ако је има. Елем, неки двочлани колумбијски блек метал бенд (мислим да не морамд а напомињем да се ради о сатанистичком материјалу) издао плочу тамо неке 1993. (слагаћу вас, није толико битно). Најзанимљиви је део где пише да је плоча ретка зато што су је издали сами у малом броју примерака, али још више зато што је један од чланова бенда неколико година после тог албума постао екстремни хришћанин и кренуо да проналази примерке тог албума и да их уништава, наравно јер га је било срамота своје прошлости.

 

:) :) :)

Strasno... Ja licno znam par ljudi koji su furali satanizam do koske pa su sad tru hriscjani, kako god okrenes pozeraj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok za sataniste, to i kapiram, ali mi nije jasno zasto se hriscanstvo generalno mora trpati izmedju pojedinca i metala ili rocka! Znam ljude koji su vernici, moze se reci, veruju u Boga i slicno, i opusteno slusaju metal ili rock! A sa druge strane znam i ljude koji su eto naprasno nasli Boga i batalili tu muziku... weird... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok za sataniste, to i kapiram, ali mi nije jasno zasto se hriscanstvo generalno mora trpati izmedju pojedinca i metala ili rocka! Znam ljude koji su vernici, moze se reci, veruju u Boga i slicno, i opusteno slusaju metal ili rock! A sa druge strane znam i ljude koji su eto naprasno nasli Boga i batalili tu muziku... weird... :)

 

Kao oni likovi iz Heller-a. Još jedan primer mešanja muzike s nečim što je izvan nje. Eto, ja sam antihrišćanin, ali to nema mnogo veze sa izborom pravaca i bendova koje volim. Svega nekoliko bendova koje slušam imaju satanistički pristup, i to uglavnom vezan za verzije satanizma kojima se protivim. Izuzetak je Darzamat, čiji me tekstovi o zločinima hrišćanske crkve prema ženama (progoni veštica) impresioniraju i možda Dimmu Borgir, koji, ako sam dobro shvatio tekst njihove pesme The Serpentine Offering, govore o ljudskoj težnji ka znanju kao pobuni protiv boga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Један ортак из Лас Вегаса распродавао своју колекцију плоча на ибеју и за сваку ставио леп опис и понеку занимљивост о бенду ако је има. Елем, неки двочлани колумбијски блек метал бенд (мислим да не морамд а напомињем да се ради о сатанистичком материјалу) издао плочу тамо неке 1993. (слагаћу вас, није толико битно). Најзанимљиви је део где пише да је плоча ретка зато што су је издали сами у малом броју примерака, али још више зато што је један од чланова бенда неколико година после тог албума постао екстремни хришћанин и кренуо да проналази примерке тог албума и да их уништава, наравно јер га је било срамота своје прошлости.

Pretpostavljam da je upravo taj lik kupio ploču od njega. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

А пропо целе теме, а везано је за њу, најјача прича коју сам чуо иде овако:

Један ортак из Лас Вегаса распродавао своју колекцију плоча на ибеју и за сваку ставио леп опис и понеку занимљивост о бенду ако је има. Елем, неки двочлани колумбијски блек метал бенд (мислим да не морамд а напомињем да се ради о сатанистичком материјалу) издао плочу тамо неке 1993. (слагаћу вас, није толико битно). Најзанимљиви је део где пише да је плоча ретка зато што су је издали сами у малом броју примерака, али још више зато што је један од чланова бенда неколико година после тог албума постао екстремни хришћанин и кренуо да проналази примерке тог албума и да их уништава, наравно јер га је било срамота своје прошлости.

 

Hahaha, do jaja :lol:

Nego, da ne znas kako se taj bend zove? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Појма немам. Кретен, не сачувах ту страницу, био сам умро од смеха.

 

Pretpostavljam da je upravo taj lik kupio ploču od njega. icon_smile.gif

Да знаш вала да ме не би чудило.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate samo old skul narodnjake :rockdevil:

i pre neki dan sam nabavio Corbu i slusam ga i bas mi prija

kao i Kerber

 

Bravo mali, to se ceni! :pivopije:

 

Mada, možeš ponekad da ubaciš pokoji matori album Exodusa, Dream Theatera, Kreatora, Megadetha .... i naravno omiljenog mi TestAmenT-a.

 

Neće ništa da ti škodi, čak će ti cirkulacija bolje raditi - provereno! ;)

 

 

@ RNA:

 

Možeš li da se setiš kao se zvao taj kolumbijski BM band ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

А пропо целе теме, а везано је за њу, најјача прича коју сам чуо иде овако:

Један ортак из Лас Вегаса распродавао своју колекцију плоча на ибеју и за сваку ставио леп опис и понеку занимљивост о бенду ако је има. Елем, неки двочлани колумбијски блек метал бенд (мислим да не морам да напомињем да се ради о сатанистичком материјалу) издао плочу тамо неке 1993. (слагаћу вас, није толико битно). Најзанимљивији је део где пише да је плоча ретка зато што су је издали сами у малом броју примерака, али још више зато што је један од чланова бенда неколико година после тог албума постао екстремни хришћанин и кренуо да проналази примерке тог албума и да их уништава, наравно јер га је било срамота своје прошлости.

 

Ha-ha.

 

Па да најчешће се блекери стиде своје мизерне прошлости јер праве мизерну музику која нема много везе са музиком у правом смислу те ријечи.Блекери у већини случајева "дубоко-умно" на својим материјалима расправљају о сатанизму и злу и против су хришћанства као религије,а да би били још веће ЗЛО,узимају један од највећих Хришћанских симбола а то је крст са распећем Господа нашега Исуса Христа и обрћу га на доле.Па чекај зар они су против Хришћанства?Али крст је ту ради што већег ПОЗЕРАЈА,и да би излгледали што ОПАСНИЈЕ.Али наравно ту увјек има тр00 празно-главих и необразованих фанова нејчешће у просјеку од 16 до 20 година,међутим,нажалост,сведоци смо и старијих фанова које би овдје било сувишно коментарисати.

 

Додуше дјелимично познајем људе који су "дробили" о нечему сличном и сада своје уши одмарају уз етно-традиционалне звуке разних народа.

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ha-ha.

 

Па да најчешће се блекери стиде своје мизерне прошлости јер праве мизерну музику која нема много везе са музиком у правом смислу те ријечи.Блекери у већини случајева "дубоко-умно" на својим материјалима расправљају о сатанизму и злу и против су хришћанства као религије,а да би били још веће ЗЛО,узимају један од највећих Хришћанских симбола а то је крст са распећем Господа нашега Исуса Христа и обрћу га на доле.Па чекај зар они су против Хришћанства?Али крст је ту ради што већег ПОЗЕРАЈА,и да би излгледали што ОПАСНИЈЕ.Али наравно ту увјек има тр00 празно-главих и необразованих фанова нејчешће у просјеку од 16 до 20 година,међутим,нажалост,сведоци смо и старијих фанова које би овдје било сувишно коментарисати.

 

Додуше дјелимично познајем људе који су "дробили" о нечему сличном и сада своје уши одмарају уз етно-традиционалне звуке разних народа.

 

Pročitaj textove Wataina, Dissectiona, 1349, Satyricona... Kolumbijski black je možda smešan, ali ovde ćeš naći inteligentnog materijala progiv Gospoda vašega Isusa Hrista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao oni likovi iz Heller-a. Još jedan primer mešanja muzike s nečim što je izvan nje. Eto, ja sam antihrišćanin, ali to nema mnogo veze sa izborom pravaca i bendova koje volim. Svega nekoliko bendova koje slušam imaju satanistički pristup, i to uglavnom vezan za verzije satanizma kojima se protivim. Izuzetak je Darzamat, čiji me tekstovi o zločinima hrišćanske crkve prema ženama (progoni veštica) impresioniraju i možda Dimmu Borgir, koji, ako sam dobro shvatio tekst njihove pesme The Serpentine Offering, govore o ljudskoj težnji ka znanju kao pobuni protiv boga.

 

 

 

Po meni je glupo isticati svoja religijska ubedjenja,stavove i ostalo (ako ih imaš)-ko me je to bitno, pre svega? Druga stvar, gomila black metal bendova danas, a i pre, satanizam, anti-hrišćanstvo, paganizam i ostale oblike relegija i kultura, koristi kao marketinški trik, da privuče ljude, to su nekad radili venom, death ss, alice cooper, king diamond-mercyful fate, possessed, kreator itd., pa zašto danas to da ne rade i ostali. gomila onih bendova koja drvi primitiv-raw-black metal, i onako nema o čemu da peva, ako ćemo realno, na takvu muziku crnilo tekstovi i mogu samo da idu...

 

I koliko je apsurdno ozbiljno vezivati satanizam i anti-hrišćanstvo za metal i rock muziku, dovoljno govore i primeri grind i gore bendova koji pevaju o klanju, nekrofiliji, incestu i ostalim boleštinama, te ako bi njih uzimali za ozbiljno dobili bi smo kritičnu masu patologa,psihopata, manijakalnih ubica, silovatelja, pedofila...

 

 

I lik koji je radio omot za Ugra Karma, Impaled-u, posle nekog vremena se zamonašio u crkvi...i ilustrator-slikar fournier, nekad prekaljeni blacker, danas uglavnom pljuje po black metalu, i satanizmu u istom.

 

I malo mi je čudno kad se ljudi danas kod nas deklarišu kao anti-hrišćani, ja ne vidim da to pravoslavna ili bilo koja crkva nešto utiče na omladinu i ljude, niti da im ispira mozak, i vrsi pritisak šta se sme,šta se ne sme...

 

I ono što me je recimo oduševljavalo kod King Diamond-a, iako se uvek deklarisao kao satanista, on ni u jednom intervjuu, nije govorio da je anti-hrišćan,niti javno pljuvao po tome, pogotovu što su i Wead i La Rocque, da ne pominjem Hanka Shermanna (iz M. Fate-a), hrišćani, a isto vazi za diamondovu majku, i pokojnog mu oca.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Appolions Genocide,Beelzebub,Infernal Inquisition,Maleficarium,Manitu,Mewdium,Mephiztophel,Sanius Theatre Panico,Typhon,Witchtrap?

Све сам их проверио, није ниједан, а није ни Parabellum. А овај последњи што си навео је чист треш метал. Кажем, није битно за целу причу који је бенд, могао је бити било који.

Ето, на пример сада већ бивши певач бенда Deadly Blessing, Норман Кјершновски, је постао хришћанин и отишао из бенда зато што се ниеј слагао са неким текстовима, а они и нису сатанисти, нити су икада то били. Сада је направио свој МЕТАЛ бенд (врло битно), али се баве хришћанством. Иначе, бенд му се зове Faith Factor. Било како било, овом човеку чак ни религија није била толика препрека да и даље изводи емтал, али на свој начин.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gle ovog ''ja sam antihrišćanin'', šta BRE SEREŠ?Pa sutra da nafataš neku pičku koju ćeš da ženiš i da te iscima da venačnje bude u crkvi i da moraš da se krstiš, leteo bi ti bumbarov let,samo njoj da udovoljiš,jer kur moj bi ti zbog neke dobre pičke (obrijane) jeo govna da se držiš stavova i principa, pogotovo razmišljajući o činjenici,da o biranja nema karanja, i da ne ostaneš suva kurca za duži vremenski period...jebeš ti to...sazri čoveče, kolko bre godina imaša, a ponašaš se ko ona deca iz emisija Branka Kockice...i ja kreten, JESAM!ALI za razliku od tebe,jebem u a klasu.

Све је то лепо, али какве сад то везе има са било чим?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gle ovog ''ja sam antihrišćanin'', šta BRE SEREŠ?Pa sutra da nafataš neku pičku koju ćeš da ženiš i da te iscima da venačnje bude u crkvi i da moraš da se krstiš, leteo bi ti bumbarov let,samo njoj da udovoljiš.

Ovo je 100% tacno. Svi ti "satanisti" na kraju pronadju boga. Znam jednog sto se tako vencao u crkvi, a znao sam i jos jednog koji se ne bi bunio da mu je to zenska trazila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlična tema.

Boško ako mozeš skeniraj tekst i zakači na forum.

Ja metal nisam počeo da slušam iz 4 gore navedene stavke niti bilo čega sličnog.

Počeo sam da ga sluašam jer mi se svidela muzika. za to su glavni krivci "Divlje jagode", "Kraljevski apartman" i "Iron Maiden" posebno ovi zadnji.

Mnogi su mi govorili, a neki još uvek govore "Ma proćićete to", "To ti je samo faza/jedna od faza" "Sto nabavljaš toliko muzike, kada ćesš to se baciti?".....

Meni metal definitivno nije faza, kao muzika mi najviše odgovara.

 

Inače u srdenjoj školi mi je jedan lik "metalc" pričao kako sam pozer jer sam se ošišao, što ne nosim martinke, što ne slušam ništa ekstremnije od thrasha...

i šta se deslio ja još uvek slušam metal, a on je pobacao ili prodao svoju kolekciju i prešao na narodnjake.

 

 

ali mi nikako nije jasno kako to da predje na narodnjake a ja vjerujem da ih je sve pljuvao.nikad mi nece biti jasni takvi tipovi ljudi.ja sam poceo da slusam metal prije 2 ipo god mozda malo vise jer mi se svidja muz da mi se ne svidja ne bih je ni slusao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...