Jump to content

Generalna tema


КЈО

Recommended Posts

Po meni, lik je genije, jedan od retkih pametnih ljudi u ovoj državi :) plus njegove recenzije igara koje su fenomenalne. U najnovijem broju je dao opis najnovije Sid Majerove igre u obliku dijaloga između dotičnog i Belzebuba :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razmišljao sam da otvorim temu o časopisu ''Svet Kompjutera'', pre svega zbog Kuzmanovića i njegovih članaka koji su genijalni..ima li još nekog poštovaoca dotičnog filozofa gaming sveta? :bigblue:

Nisi sam ;). A određeni likovi na SK forumu se sa fanatičnim zealom trude da izvređaju Kuzmu i njegove tekstove i pije nego se isti pojave u štampi. Teško mi je da povjerujem da ima ljudi koji nešto mrze, a iznova i iznova se vraćaju tome. Doduše, svaklo mora da ima neku svrhu u životu, neko da radi, neko da pljuje tuđi rad.

 

Što me sve podsjeti, u ovom broju SK se nalazi opis za igru Supreme Ruler 2020. E sad, ja imam SR 2010 i zajedno sa njim imam i problem oko instalacije patch-a. Tačnije, igra valjda nakon zakrpe 012 (ima ih još tri nakon toga) prepoznaje serijski broj koji sam ukucao kao piratski, pa odbija da radi. Da li je neko možda igrao igru i da nije slučajno negdje naletio na dobar serijski broj?

Share this post


Link to post
Share on other sites

A shta fali igrama koje su s konzola, to jest, igrachkih platforma??? :) :) :)

 

Ccc...

 

Edit: preshao sam ga odavno, na konzoli :) Zove se Xbox 360 i izgleda ovako

 

xbox360.jpg

 

Za divno chudo, josh uvek je jachi od gotovo svakog kompjutera koji je izashao na trzhishte kod nas :)

 

Iako je proshlo gotovo dve godine :) :) :) :)

 

Stav povodom toga da su igrice za igrachke sisteme gore u odnosu na one koje su na kompjuteru je...izuzetno glup. Zao mi je.

Edited by Onime no Kyo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni, lik je genije, jedan od retkih pametnih ljudi u ovoj državi :) plus njegove recenzije igara koje su fenomenalne. U najnovijem broju je dao opis najnovije Sid Majerove igre u obliku dijaloga između dotičnog i Belzebuba :)

Ja sam prilično voleo njegove tekstove od pre jedno 2 god. ali sad je žestoko počeo da me smara.

Recenzije igara mi se još uvek sviđaju, a ponekad i odvali nešto dobro u I/O portu.

 

Jeste čitali one prve Kuzmine kolumne (u prvih par godina)?

E, to je bilo do jaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam prilično voleo njegove tekstove od pre jedno 2 god. ali sad je žestoko počeo da me smara.

Recenzije igara mi se još uvek sviđaju, a ponekad i odvali nešto dobro u I/O portu.

 

Jeste čitali one prve Kuzmine kolumne (u prvih par godina)?

E, to je bilo do jaja.

 

Ja nisam čitao najranije radove..a zbog čega te smara? Ponavlja se, ili možda preteruje?

 

Meni je on zabavan, redovno me nasmeje. Nekad pretera sa izražavanjem ali ne volim da cepidlačim..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nisam čitao najranije radove..a zbog čega te smara? Ponavlja se, ili možda preteruje?

 

Meni je on zabavan, redovno me nasmeje. Nekad pretera sa izražavanjem ali ne volim da cepidlačim..

Nije fokusiran na jednu temu kao ranije... kolumne mu sve više liče na papazajaniju pobrkanih misli.

 

Znam neke ljude iz redakcije, pa ću da ih pitam da li ima negde online starije Kuzmine kolumne, pa da ti dam link da ih pročitaš.

Ako te ove oduševljavaju, od onih ćeš da vrištiš od smeha. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A shta fali igrama koje su s konzola, to jest, igrachkih platforma??? :):):)

 

Ccc...

 

Edit: preshao sam ga odavno, na konzoli :) Zove se Xbox 360 i izgleda ovako

 

xbox360.jpg

 

Za divno chudo, josh uvek je jachi od gotovo svakog kompjutera koji je izashao na trzhishte kod nas :)

 

Iako je proshlo gotovo dve godine :):):):)

 

Stav povodom toga da su igrice za igrachke sisteme gore u odnosu na one koje su na kompjuteru je...izuzetno glup. Zao mi je.

 

lep je xbox mnogo hvala ti sto si to sherovao sa nama :D

 

igre ne platformama sem sportsih simulacija su dosadne , besmislene i malko glupe DMC 4 RE 4 koje sam igrao sve su atak za zgobove i palcheve , chovek postaje isfrustriran i nervozan posle takvih igara koje onda totalno imaju suprotan efekat na igrachku populaciju . nadrkate pa kad je palci od cepanja zabole konzola te ispljune ko pilecu hrskavicu al da je jaka to jeste paklena jachina

Edited by Rle

Share this post


Link to post
Share on other sites

Xbox 360 kontroler je anatomsi izradjen i shirom sveta se koristi u primeni i igranju igara chak i na kompjuterima. Uz taj kontroler me nikad, ali nikad nije zabolela ruka (osim kada sam igrao guitar hero, shto i nije bash predvidjeno).

 

Jedine igrice koje se ne mogu adekvatno igrati na igrachkim sistemima su brzopotezne strategije (ustvari, mogu se igrati ali jako otezano bez slobode pomeranja ekrana i jednostavnog selektovanja borbenih jedinica).

 

Kompjuter je vishenamenska mashina, sklop visokotehnickih komponenti dok su igrachki sistemi predvidjeni za - igrice. Tu nema mnogo sta da se dodaje.

Izmedju ostalog, jedine tri igrice koje ja nikad ne bih voleo da vidim na nekoj ''konzoli'' su Pharaoh (Zeus, Cezar 3), Civ 4, Final Fantasy (iako ga rade za PC).

 

Izmedju ostalog, igrice na igrachkim sistemima je mnogo zabavnije i lepshe igrati i gotovo svaka igrica koja se u danashnje vreme pojavi za PC prvo izadje za Xbox 360 ili Sony 3...

Svaka od konzola ima unikatan hardverski sklop komponenti koje omogucuju igranje igara nakon par sekundi (nema dosadne instalacije niti malog ekrana, monitora) i to na FULL HD pokretajuci Unreal 3D Engine k'o od shale koristeci preko tri milijarde trouglova po sekundi za svaki dot. I onda izbace najnoviju graficku karticu za kompjuter :) :) :) koja mora da ispuni standard koji konzole imaju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hocu reci : 200 Eura za Xbox 360 i zavrshio si posao (televizor moras da imas vec u kuci, zar ne?) (tri procesora koji rade na 9.6GHZ sveukupno, 1Tflop protok, 20-40GB memorije (muzike koliko zelis).

 

Da bi imao kompjuter koji moze da pokrece igrice koje se opusteno igraju na Xbox 360, potreban ti je kompjuter od 400 Eura, minimum (za dve godine su se cene izuzetno smanjile, kada je rec o hardveru za komp).

 

MNoja poenta je da ima MNOGO budala (blago receno) koji ne razmishljaju dalje od svog kompjutera. Istina je, sada postoje i kompjuteri koji su daleko jachi od Xbox-a (shto i nije bilo isto pre dve god), ali uskoro ce ponovo izaci novi Xbox ...tako da nema svrhe kupovati sve naprednije i naprednije grafichke kartice na svakih cetiri meseca, kako izlaze sve zahtevnije i zahtevnije igrice. Uzmesh lepo konzolu, znash da ce ti raditi sve igre - skinesh torent preko Xbox-a, narezhesh sebi i muziku (nema virusa, ha!), imash i WiFi i bole te paturan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali i konzole zastarevaju. Moraš da kupuješ nove na svakih par godina. A moj lični ukus bira ipak pc jer ima bolje (za mene) igrice. Jedinu konzolu koju sam imao jeste prvi PlayStation i to je bilo fenomenalno vreme. Jedino mi je žao što za pc nema platformi poput Spyro-a..veliki sam fan tih 3d platformi. A opet, postoje emulatori, a ja sam nabavio samo emulator za nintendo 64, pa igram igrice sa te konzole, najviše Maria 64. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Istina je da ce se igrice uvek praviti za PC (ipak poseduje najvishe mogucnosti i opcija nadogradjivanja po koliko toliko slobodnoj volji :] ), ali iz mog iskustva ukoliko je neko ogranicej jedino na PC gaming - ostaje samo na istom i propusta neke od izvanrednih igara koje se najbolje igraju jedino na igrackim sistemima (imaju jaci dozivljaj).

Al' dobro, kako za koga - ja cekam da dodje virtuelna stvarnost, a vec tada ce poceti da se oseca razlika lol :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Istina je da ce se igrice uvek praviti za PC (ipak poseduje najvishe mogucnosti i opcija nadogradjivanja po koliko toliko slobodnoj volji :] ), ali iz mog iskustva ukoliko je neko ogranicej jedino na PC gaming - ostaje samo na istom i propusta neke od izvanrednih igara koje se najbolje igraju jedino na igrackim sistemima (imaju jaci dozivljaj).

Al' dobro, kako za koga - ja cekam da dodje virtuelna stvarnost, a vec tada ce poceti da se oseca razlika lol :)

 

koje po tebi su igle koje mi na pc -u propushtamo ?

vi propushtate nashe komplikovane igre .

nemam nista protivu konzola da se mi kvalitetno razumemo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja poenta je da je usredsredjianje jedino na igrice koje izlaze za kompjuter poprilichno ogranicheno. Igranje igara je nastalo na radaru, igrachkim platformama, automatima, komodoru i tek kasnije preshlo na PC. Izuzetno je banalno smatrati da su igrice za konzole zapravo banalne i glupe. To je apsurd!

 

Inace, to je i moja celoukupna poenta. kompjuter je bio i ostao najbolja opcija za bilo kakvu obradu podataka ali igranje igara nije primarna opcija vec jednostavna mogucnost. Konzole su, pak, namenjene za video-igrice. Nema registry entry, nema prilagodjavanja odredjenim operativnim sistemima, nema pozeljnih performansi. Ljudi koji prave igrice znaju tacno sta mogu da naprave, a inace, Xbox 360 je 'ebao keve trzishtu - da se razumemo. Microsoft zna shta radi.

 

Elem, razlika izmedju igrachkih konzola i PC-a se najbolje vidi s konzolom Wii. kompjuter s tim performansama ne bi mogao da pokrene ni Counter-Strike, dok Wii pokrece igrice koje se mogu cenjkati s generacijom igara koje zahtevaju DX10. Toliko o tome.

Edited by Onime no Kyo

Share this post


Link to post
Share on other sites

najveci problem kod igrica je upravo prilagodjavanje hardveru, npr. pre kad su postojali sound blasteri i druge zvucne kartice, pa onda cirrus logic graficke itd. za svaki od tih hardvera je morala igrica da se prilagodjava posebno, onda se pojavio directx i malo popravio stvari...

Share this post


Link to post
Share on other sites

skinuo se baldurs gate 2 + tob sa torrenta pre nekih 2-3 dana . od tada se ne spava , ne jede , ne izlazi , iako sam igru presao vec 7 puta . presao sam sa monkom , inquisitorom , scaldom , sorcererom , mageom , fighter/mageom (solo) , fighter/mage/thiefom (solo) . sada je na redu kensai . skinuo sam i tactical mode i improved ilych , improved demigorgon , ... i moram reci da je do sada vrlo jebeno .

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel zna neko kako se resava problem kad imas originalnu igru i svez windows koji je primio uspesno nekoliko igara i sad kod Resident Evil 4 ne mogu da startujem igru dakle posle instalacije jer ne moze da nadje neki dll fajl :confused: reset, isto, uninstall reset install reset opet isto...

edit: skinem taj dll sa neta, pokrene igru (tj nesto krene da se desava) i izbaci kako DVD nije original. Posle vodi na link gde pise sta da radis ako jeste original i tu krece neko tesko prckanje po ide/atablabla kontrolerima... :udri:

osecam da pada reinstall windowsa jer su ovi sto su ga sklepali mozda nesto sjebali.

Edited by Double Fire

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...