Jump to content

Generalna tema


КЈО

Recommended Posts

Predjoh Call of Cthuluhu, svako ko voli H.P. Lovercrafta mora da odigra ovu igru, ima bash jeizvu atmosferu. Igra je prepuna bagova ali zbog toga sto je igra ima dosta zanimljivih stvari ko naprimer mora da se smirite da nebi poludeli, kad pocnete da ludite vidite ljude iz igre i cujete glasove i igren pocinje da ludi. Igra je bash strashna i ako je FPS do nekih 30 % igre necete imati oruzije. :)

 

Evo igram sada Origins, isto igra kida , ali kako Silent Hill da bude losh. XD

 

Posle ovoga najverovatnije ili cu Crisis Core da pocnem da igram ili DMC4

Edited by Lunar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh. Prelazim KOTOR2 po principu "ako ne mozes da ih pobedis pridruzi im se" kad se vec ne vidjam ni sa kim jer svi sede kuci i igraju :) Bas je fina igra, mnogo volim kad ima puno interakcije sa okolinom ali ne u previse zagonetnom fazonu. Ono, poneko otkljucavanje, miniranje, bypassovanje kompjutera, nekad matematicki zadaci kad ne znas sifru... a najlepse od svega je kad zadas kako ce izgledati napad i onda pomeris kameru i gledas :cool: Ne volim SW ni dzedaje al kazem bas mi se "dojmilo".

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Predjoh Call of Cthuluhu, svako ko voli H.P. Lovercrafta mora da odigra ovu igru, ima bash jeizvu atmosferu. Igra je prepuna bagova ali zbog toga sto je igra ima dosta zanimljivih stvari ko naprimer mora da se smirite da nebi poludeli, kad pocnete da ludite vidite ljude iz igre i cujete glasove i igren pocinje da ludi. Igra je bash strashna i ako je FPS do nekih 30 % igre necete imati oruzije. :)

Jebi se, ja taj call of cthulhu i dalje nisam presao je bi mi igra uglavnom zabadala kod bezanja od fishermen-a...

 

Uh. Prelazim KOTOR2 po principu "ako ne mozes da ih pobedis pridruzi im se" kad se vec ne vidjam ni sa kim jer svi sede kuci i igraju icon_smile.gif Bas je fina igra, mnogo volim kad ima puno interakcije sa okolinom ali ne u previse zagonetnom fazonu. Ono, poneko otkljucavanje, miniranje, bypassovanje kompjutera, nekad matematicki zadaci kad ne znas sifru... a najlepse od svega je kad zadas kako ce izgledati napad i onda pomeris kameru i gledas icon_cool.gif Ne volim SW ni dzedaje al kazem bas mi se "dojmilo".

Presao odavno, i to jos na vise nacina, ali kraj uvek ostaje otvoren, i sve dok ne izadje 3 prc. od toga... :mad:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Moj razlog za odanost PC-u je to sto nije drolja nijedne zle korporacije. Samo vi kupujte x-box, wii, sony xyz, a ja cu da kupim masinu sa delovima od deset proizvodjaca, sa dva operativna sistema(oba besplatna-zivela piraterija), i da uzivam. Ako nekad i zabaguje, jebiga, principi imaju svoju cenu. E da, i najveci razlog: Paradox Interactive ne pravi igre za konzole :evotigana: Crusader Kings till death :rockdevil:

 

By the way: Ako u ovom beogradu ima manijaka koji igraju dobre strategije neka mi se jave na pm, treba mi ekipa :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj razlog za odanost PC-u je to sto nije drolja nijedne zle korporacije. Samo vi kupujte x-box, wii, sony xyz, a ja cu da kupim masinu sa delovima od deset proizvodjaca, sa dva operativna sistema(oba besplatna-zivela piraterija), i da uzivam. Ako nekad i zabaguje, jebiga, principi imaju svoju cenu. E da, i najveci razlog: Paradox Interactive ne pravi igre za konzole :evotigana: Crusader Kings till death :rockdevil:

 

By the way: Ako u ovom beogradu ima manijaka koji igraju dobre strategije neka mi se jave na pm, treba mi ekipa :pivopije:

 

Аха, игрице се праве тотално Open Source за било који оперативни систем, поготово Mac i Apple.

Елем, PC је намењен претежно за обраду података, једноставна могућност јесте и играње игара - не и примарна опција. Због чега људи купују DualCoe, графичке картице од стотинак евра, мониторе од двадесет и два инча и у своју машину угражују по два-три кулера? Сигурно не за Симс :) нити за Word нити за CorelDraw или за програмирање, а реткост је наићи на некога ко се озбиљно бави 3D инжињерингом, односно 3D графичким дизајном или графичким дизајном у општем смислу те фразе...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam prilično voleo njegove tekstove od pre jedno 2 god. ali sad je žestoko počeo da me smara.

Recenzije igara mi se još uvek sviđaju, a ponekad i odvali nešto dobro u I/O portu.

 

Jeste čitali one prve Kuzmine kolumne (u prvih par godina)? E, to je bilo do jaja.

Slazem se. Ranije sam chitao SK, i pratio sam njegovu rubriku kad je krenula. Imao je extra odvala, vredno chitanja 2x puta.

Nakon nekog vremena pocheo je da bulazni, pricha kojeshta i vishe nije bilo zabavno...

 

Inache, najbolji (najzabavniji i najduhovitiji) text koji je bio u SK-u je "Zivot kao igra", gde je jedan lik opisao zivotni vek choveka kao jednu video igru i njene nivoe :D

 

Moj razlog za odanost PC-u je to sto nije drolja nijedne zle korporacije.

Zabluda. Sama srz igranja na pc-u : M$ sistem! A svi znamo koliko su oni fini :D

Uz to, koliko se para samo pukne na hardver chim izadje neka nova igra... Realno, na svake dve godine max. mora da se obnavlja mashina da bi se mogle igrati sve igre koje izadju...

Zato ja i ne igram nishta shto nije "odlezalo" par godina. 'Em shto se probere ponuda i one najbolje igre isplivaju, 'em shto cene potrebnih komeponenti padnu dovoljno da se ne iscrpi budzet. Nije me briga da li cu jedan Oblivion igrati danas ili za 4 godine, ionako ima dovoljno dobrih igara koje josh nisam odigrao a glatko rade na agp grafici ;)

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

PRESSURE is a first-person underwater disaster/survival horror simulation, slated for a Q3 '09 release, that seeks to deliver a cinematic experience that is never played the same way twice.

 

PRESSURE takes place in the deep-sea facility Belisarius, a secret zoological research lab over two miles beneath the surface of the Pacific Ocean. The game begins with the player going about business as usual in Belisarius until, inevitably, disaster strikes. The world of PRESSURE is inhabited by gargantuan underwater monsters lurking in the dark and murky waters around the lab, many of them large enough to devour a man in a single gulp. From whale-sized sharks to Lovecraftian horrors to bioluminescent serpents hundreds of times your size, the game's array of monsters is far more unsettling than most horror games can boast, and anyone with a fear of water and what lies beneath may have trouble playing this game in large sittings. After disaster hits the lab, the player must then utilize every resource at his disposal to stabilize or ward off the threat long enough to save the facility or make an escape, with any other survivors. Throughout the game, several fully-destructible areas will take realistic levels of damage and will increase the danger accordingly. The way in which the lab becomes damaged is not pre-determined, so depending on the circumstances you may have to deal with anything from small but dangerous leaks to explosive decompression and subsequent destruction of various chambers, blocking normal passage through the area. Your primary tools are simple weapons, ranging from deep-sea suits and harpoon guns to neutralizing chemical foams and shock grenades. Most of your weapons are ultimately useless against the bigger baddies, though, and in those situations your best bet is just to run, hide, or swim as fast as you possibly can.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 8 months later...
A shta fali igrama koje su s konzola, to jest, igrachkih platforma??? :) :) :)

 

Ccc...

 

Edit: preshao sam ga odavno, na konzoli :) Zove se Xbox 360 i izgleda ovako

 

xbox360.jpg

 

Za divno chudo, josh uvek je jachi od gotovo svakog kompjutera koji je izashao na trzhishte kod nas :)

 

Iako je proshlo gotovo dve godine :) :) :) :)

 

Stav povodom toga da su igrice za igrachke sisteme gore u odnosu na one koje su na kompjuteru je...izuzetno glup. Zao mi je.

 

Ne znam da li ste imali priliku da overite ovih dana 'Project Natal' ali ako niste uguglajte ga ili idite na XBox360 site. Ispada vilica do zemlje. The game has changed dragi moji. Microsoftovi gadni placenici ocigledno suruju sa djavolom.

 

"You ARE the controller"

 

 

Johnny Chung Lee, the same guy behind those crazy-awesome Wiimote mods, is working on the project. And he says this about it:

 

The human tracking algorithms that the (Microsoft) teams have developed are well ahead of the state of the art in computer vision in this domain. The sophistication and performance of the algorithms rival or exceed anything that I've seen in academic research, never mind a consumer product. At times, working on this project has felt like a miniature "Manhattan project" with developers and researchers from around the world coming together to make this happen.

 

Evo i link za one lenje:

 

Project Natal

Edited by PhD. Kalifa nad Kalifama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li ste imali priliku da overite ovih dana 'Project Natal'

 

Video sam ovo, jedva cekam da ga vidim uzivo na delu... to bi mogao da bude prvi potez u prelazu na VR

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pesimistican sam do zla boga. Voleo bih i ja da stvarno bude onako ali sumnjam. Cini mi se da je pre buducnost u onom cudu iz proslog SK-a, znate ono cudo sto lici na rajf sto ti cita neke talase iz mozga pa ih prevodi u komande. Jes da je za sada govno, al za par godina ce bolje verzije jebati kevu.

Sad mi cale usao u sobu, odgledao klip sa mnom i samo rekao -To bese majkrosoft pravi?- Da. - Spijunirace nas sas tim, mamu im americku!

Zdrava srpska paranoja na delu... :twisted:

Edited by Belegurth

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pesimistican sam do zla boga. Voleo bih i ja da stvarno bude onako ali sumnjam. Cini mi se da je pre buducnost u onom cudu iz proslog SK-a, znate ono cudo sto lici na rajf sto ti cita neke talase iz mozga pa ih prevodi u komande. Jes da je za sada govno, al za par godina ce bolje verzije jebati kevu.

Sad mi cale usao u sobu, odgledao klip sa mnom i samo rekao -To bese majkrosoft pravi?- Da. - Spijunirace nas sas tim, mamu im americku!

Zdrava srpska paranoja na delu... :twisted:

 

To cudo se zove eMotiv, mada postoji i konkurencija (konkurencija ima jednu ili dve elektrode a ovi tuce). Medjutim ovi momci imaju bolji pristup razvoju (eMotiv) i jeftiniji su ja mislim, mada su sad izasli sa cenama (juce dobijem u posti ili prekjuce). Naravno sjajna je to stvar i mislim da ce ici u stvari ruku pod ruku sa ovom Natal tehnologijom. Moze od ovih eMotiv da se naruci besplatno kit sa razvoj SDK, tojest mogao je. Ako hocete i tu igracku, to je oko 500$. Ali samo SDK sa emulatorom za razvoj je dzaba. Skinuo sam to pre 6-7 meseci za njihovog sajta i malo se igrao. Super fora. Hteli smo nakacimo interfejs za neki websajt preko toga. Sajt za muzicare, pa kad sedis i vezbas lekcije online sa profom interaktivno, ne moras da kucas na tastaturi nego sviras brate i mases okolo i softver komunicira sa odelenjem i profom na drugoj strani neta.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

posto Beosoft em nema nikakav izbor em drzi jace cene nego sto su pojedine konzole IKADA kostale, kod koga se kod nas uzima npr XBOX 360?

videla sam na nekim do jaja jeftinim sajtovima kul dodatke (naravno ne originale) tipa dodatni kuleri koji se kace i sl...

I ima li neko osim Games pedera ko uvozi igre? Prosli put su uvezli tipa 10 Left 4 Deadova a sad je ista prica sa Dawn of War II i kazu da nece vise nabavljati :udri:

Probala sam da mi nabave L4D pre jedno 4 meseca, nikad mi se nisu javil. Amazon je prestao da salje sve vredno paznje (osim knjiga) overseas... a ima recimo Gameboy Advance SP cobalt blue like new za $30...

edit: naravno mogu da skinem s neta, mogu preko Steam-a da kupim L4D al nije u tome stvar, nisu to jedine igre...

Edited by Double Fire

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa Xboxom je fora da treba da ga uzmeš sa urađenim clamp fixom, koji potpuno minimizira šanse za RROD crkavanje. Kontaktiraj driver-a sa benchmarka i emulationgalaxyja, mislim da on prodaje.

A i ako ne prodaje, onda zna da uradi clamp fix na tuđim konzolama.

Edited by voodoo_

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...