Jump to content

µTorrent


lemmy sixx

Recommended Posts

Dakle,evo i teme o ovom usranom programu.

Imam problem.Download mi je uzasan.Portovi mi forwardovani,podesavanja kako treba,sve ok...i nece da skida vise od 13 kb/s.Podesavanja sam namestio po benchmarku.U skorijoj proslosti sam stavio novi sistem,a pre toga mi je sa istim podesavanjima radio maksimum 30 kb/s,dakle i tada nije bio maksimum,ali u poredjenju sa ovim je bila jebena banja!

Koji god torrent da stavim,koliki god da je odnos seeds/peers (evo sada naprimer skidam film gde ima 17 seeds i 5 peers)...on maksimum pici 13.I ni makac.

Da li neko ima ideju do cega je to i kako se moze resiti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Поставио сам и на Рачунарима пре пар дана, ево и овде:

 

Колико ми је познато, сваки торент клијент може да се подеси, мислим да преко 80% користи uTorrent (јер је мали, не заузима ресурсе итд.) е сад uTorrent има Speed Guide и, у зависности од постојећих капацитета, сетује се САМО upload тј. изабере се хх/64, хх/128, хх/192, што за конекцију хх/128 даје upload од 9к и неограничен download тј. максимум који конекција може да поднесе; на конекцији хх/64 (најчешћа код нас) торент ће најбоље радити на 24/4 (download/upload), на сваком другом сетовању неће радити довољно добро и константно.

То није до провајдера и сл. већ је сама та P2P технологија таква.

Мање-више, упола мање од номиналних цифри (за 128 је 16, за 64 је 8) ће дати солидне услове за скидање.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko zna-mozda ti provajder filterise p2p?

Koji koristis?

Ja imam Telekom ADSL 256k,i Huawei modem koji sam forward-ovao i brzina kada ima vise od nekoliko seeder-a nikad nije ispod 25k

Ne znam koliki protok imas ali recimo ako je 512/64k onda moras download namestiti da ti bude negde 55 a upload neki 5 k/s

Ja obicno spustim jos malo limit da bi mogao normalno da surfujem dok mi torrent srce u pozadini :da:

Jesi probao da ukljucis enkripciju u okviru uTorrent-a dakle Options-Preferances-Bittorrent-Protocol Encryption pa Outgoing i izaberes Enabled

Time se malo dobija na brzini a kod nekih mreza je moguce usporenje ako se upravo ova opcija ne aktivira :da:

Takodje u Options-Connections odcekiraj UPnP i NAT mapiranje i cekiraj onu opciju za Windows firewall

Na kraju postavlja se pitanje jesi dobro forward-ovao port-tj da li ti je ona ikonica dole kod uTorrenta zelena?

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sredjeno! :rockdevil:

Dakle sve sto ste ovde naveli sam podesio odavno,sem jedne stvari:connection type u speed guide-u!I to malo sranje me prcalo. :udri:

Download mi je sada onakvim kakvim sam ga podesio,47kb/s.

 

Hvala svima na predlozima i pomoci. :pivopije:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

kako moze da se reshi problem uploada , tj chinimi se da sam preshao limit i stalno mi je downlod max 20-ak a imam 512- ticu , treba mi neki prbgram koji ce da simulira veliki upload jer realni up kod nas je mizeran .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te simulacije uploada su najstrašnije sankcionisane, na privatnim trackerima pogotovo, tako da ne vidim zašto bi to radio. Ja držim limit uploada na 6 KB/s, ali torrent držim većinu dana uključenim, tako da mi to + bonus points daju sasvim fin ratio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

za sve koji imaju mali upload (za sve koji zive u srbiji)...

 

http://www.seba14.org/2008/10/07/utorrent181lp/

 

 

 

skinite, instalirajte, i koristite...

ja koristim INVERT verziju, koja trekerima obrnuto prikazuje download/upload.

plus, omogucava limit uploada na minimum, bez limita downloada...

 

 

za neverne tome, moj profil http://torrents.ru/forum/profile.php?mode=...e&u=6193618

(ne znam da li moze da ga pogleda neregistrovani korisnik)

uploaded (Отдано) = 40ak GB :)

 

 

pitanje je bana i cenzure... mozda postane sumnjiv korisnik sa velikim uploadom, al jeb ga...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam mali problem sa uTorrentom. Promenio sam wireless provajdera, i uplatio 1Mbit download - 512 upload. Medjutim, brzina torrent downloada ne prelazi 45-50kbps, iako mi je kod proslog provajdera na 768kbps downa skidao na oko 60-70. U programu mi je prikazan zuti trougao (no incoming connections), jer port nije forwardovan kako treba. Danas preko dana mi je cak izbacivao crveni uzvicnik, (koji sam prvi put video danas) gde je pisalo da mi router ili firewall ogranicavaju download. Ne razumem nista.

Zna li neko u cemu je problem, i kako bih mogao da forwardujem port?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...