Jump to content

Opšta tema


Recommended Posts

:) jeftin si, majstore.

 

ja sam manje bitan,to je za tvoje dobro!jes fazon na snizenju,stoji!

 

u tvojoj glavi vlada postapokalipticni tranzicioni kejos!

vaginalni sekret sve resava! :pivopije:

 

moram svaki put da dodam,jebiga...

kad god se na ovom forumu zabrines nad sudbinom srpstva u svom stilu,zasluzujes od mene taj stari dobri glupi izandjali savet!

 

btw

Adam Sendler i Eva Ras su ekstra i vrh b'ate!

Edited by april ethereal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

Eva Ras jeste vrh, kakve ona ima veze sa tobom? Eva je rekla ''bolje šamar od pametnog no poljubac od glupog''... a tebi smeta svaka šamarčina koju ti zalijepim.

 

 

vidiš, dijagnoza se samo potvrđuje - ti tvrdiš, kao i svaki sjakal, da živiš u postapokaliptičnom haosu. Ja mislim da nisam mogao da se rodim u bolje vrijeme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste, nemoz predvidljivije. Aksiom milion puta potvrdjen, nema drugog izlaza, a ni teritorije koja nije menjala vlasnike. Tako ce biti opet i uvek. Zivot za sticker je losa trgovina, ali neko mora da olaksava posao manipulatorima, nista novo.

Pa ja se slažem sa tobom u principu.

Trenutno je Kosovo pod okupacijom (kao što je mnogo puta bilo i ranije), ali i to će proći jednoga dana.

 

Ovo za manipulatore te nisam najbolje skontao (a ni šta je to sticker).

Deder pojasni, ako te ne mrzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eva Ras jeste vrh, kakve ona ima veze sa tobom? Eva je rekla ''bolje šamar od pametnog no poljubac od glupog''... a tebi smeta svaka šamarčina koju ti zalijepim.

 

preturim se sa stolice od svakog samara cestiti kneze!

mudro zbori Ras Eva,cestiti kneze!mudro zbori,mudro progovara!mudro zbori,svaka joj zlatna bila!

reci su oruzje,cestiti kneze,rece Ivan Klajn!njima mozes zlo po gori vijati,kod jarana svojih smijeh izazivati,vjernu ljubu do vrhunca dovesti,recima mozes isceljivati!

 

 

vidiš, dijagnoza se samo potvrđuje - ti tvrdiš, kao i svaki sjakal, da živiš u postapokaliptičnom haosu. Ja mislim da nisam mogao da se rodim u bolje vrijeme.

 

aj sad...bas nikad nisi pozeleo da zivis u Britaniji za vreme vikinskih invazija i bitke kod Stamford Bridza i Hastingsa 1066...nemoj tako!

 

naravno da zivimo u toj vrsti haosa!ali je lose kad se sve to preseli u glavu!pogotovo u glave mladih,nacitanih,kocopernih ali nevinih forumskih zastitnika srpstva!

 

i meni je lepo u ovom vremenu,zasto da nije...

u koje se to doba slusao heavy metal?

Edited by april ethereal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ja se slažem sa tobom u principu.

Trenutno je Kosovo pod okupacijom (kao što je mnogo puta bilo i ranije), ali i to će proći jednoga dana.

Hoce, a i mi cemo proci. Tako to ide kad si mali.

 

Ovo za manipulatore te nisam najbolje skontao (a ni šta je to sticker).

Deder pojasni, ako te ne mrzi.

Sticker kao etiketa, jer teritorijalna pripadnost ne zasluzuje privilegiju dubokog korena. Dobro je kad zelis da umres u naletu veceg babe. Sto se manipulatora tice, horde ljudi koji vekovima srljaju u propast za istu stvar su za njih standardna olaksica. Nema velike potrebe za suptilnim aparatom da bi ih okrenuli ili potrosili kako hoce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hoce, a i mi cemo proci. Tako to ide kad si mali.

Ako smo prošli do sada, trebalo bi i ovo da preživimo.

Bar se nadam.

 

Sticker kao etiketa, jer teritorijalna pripadnost ne zasluzuje privilegiju dubokog korena. Dobro je kad zelis da umres u naletu veceg babe. Sto se manipulatora tice, horde ljudi koji vekovima srljaju u propast za istu stvar su za njih standardna olaksica. Nema velike potrebe za suptilnim aparatom da bi ih okrenuli ili potrosili kako hoce.

Ne radi se samo o teritorijalnoj pripadnosti, već i o identitetu, duhovnosti, pa i rodbinskoj pripadnosti u mnogim slučajevima. Treba braniti ono što ti pripada, počevši od najmanjeg, na primer: Neko ti se uselio u kuću. I sad, ti znaš da možeš da se iseliš iz svoje kuće sa porodicom i opet da se snađeš, ali da li ćeš to učiniti, ili ćeš probati da prvo milom, pa onda silom isteraš uljeza?

Osećam se pomalo bedno što ti ovo pričam, pošto kapiram da znaš sve ovo.

 

Što se tiče manipulatora i onih koji ih slede (poput mene jednog, recimo, u moru mladih zavedenih umova), vidiš, nije tu meni ništa toliko čudno. Tako je to bilo odvajkada i tako će biti još dugo, ako ne i do kraja sveta. Iako načelno poštujem svačiji individualizam, mislim da isti treba staviti po strani kada su opšti interesi u pitanju.

Nije danas previše mudro imati svoju ideju i navodno rešenje za sve, jer je svaka budala i svaki pametan čovek ima, ili bar misli da ima. Poenta je poviti malo rep i slušati čak i kada ti se naređenja ne slušaju.

Verovatno sam mnogo konfuzno ovo ispričao. :rolleyes: Bojim se da me ne shvatiš pogrešno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iako načelno poštujem svačiji individualizam, mislim da isti treba staviti po strani kada su opšti interesi u pitanju.

 

Kako je ovo dobro rečeno :pivopije:

 

U suštini me celokupna situacija podseća na vreme kada su Balije prestale da budu Srbi i postale Balije, samo što se sada umesto vere prodaje teritorija za večeru. Ipak, nadam se da će se jednog dana roditi novi Andrić koji će pisati o svima nama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

e moj sjakale, kakve ja veze imam sa srpskim knezovima? Jesam li ih jedan jedini put pomenuo? Ne lijepi mi feudalnu etiketu zato što tebi tako odgovara. Čak naprotiv, mi danas ponovo prisustvujemo refeudalizaciji i novim žutim velikašima. Ako ne razumiješ šta ti govorim onda tako i reci. Ali ne nabacuj mi viteške oklope, power metal i slične gluposti, prosto je glupo da se ja branim od nečega čega se nisam ni u jednom postu dotakao, osim jednom kad sam rekao da je car Dušan gori od Borisa Tadića. Ali ti naravno čitaš samo ono što tebi odgovara.

 

sjakale, definicija kapitalizma po Šumpeteru je kreativna destrukcija, kreativni haos. Sad mi, osim što sam profeudalac, podmećeš i da sam kapitalista? Pa dokle ćeš o samom sebi da govoriš.

 

Da ti objasnim, kad pokušavaš da kritikuješ nekoga, onda to što govoriš mora da ima nekog smisla. Kapiraš?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima tema o Kovosu, mars odatle. Drugo Mrisone, sta predlazes? Ameri i zapad su kaparisali tih 500 milijardi kojecega resursa sa Kosova. Jednog dana ce podeliti ugovore raznim sveckim (ponajvise americkim) firmama, doneti opremu i poceti da kopaju i oni. Fora je sto neke od ponajboljih tih ugovora treba da uzmemo mi, i zato postoji lobiranje i diplomatija. Gubimo vreme na ideje o povratku Kosova. Za sada, od toga nema nista, a vratice nam se kad odu. Otici ce kad iskopaju sve po sta dodju. Znaci, moramo da pravimo biznis sa Amerima a ne frku. Dace oni nama, samo da se to lepo lobira, da im se uredno tupi da imamo tu neko prvenstvo, resurse, znanje, iskustvo u rejonu. Ovih 500 milijardi koje spominjes mi nikada u istoriji ne bi ni videli, jer ne meremo se organizovati da to odradimo i prodamo kako valja, sami. Ako uzmemo neki 'cut' od 50 milijardi (od samog bogatstva) plus se krupan deo nacije usredsredi da zaradjuje na citavom stranom kontigentu, bice jos 50 milijardi. Popu pop a bobu bob. Ipak su ovi sa zapada jaci a i treba im vise, ima ih vise. Oce resurse. Ali, sta, nama je malo i 100 milijardi. Pricao sam vec o tome, niko jos nije lose prosao kome je Amer usao u zemlju u miru i doneo biznis na noge. Od sada ih ne treba drkati, nego biznis. Pa tu ce da se doseli armija od 100,000 radnika plus njihove familije. Nece da kupuju Nike patike iz Amerige nego od nasih. Kapiras, ima se prodaje sve ko alva, jer ce ti ljudi imati kintu. Onda cemo i mi imati kintu. Nema drugog resenja. Upali smo u grlic istorije i sad nam valja polako puzati na drugu stranu, "pamet u glavu, dupe uza zid".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima tema o Kovosu, mars odatle. Drugo Mrisone, sta predlazes? Ameri i zapad su kaparisali tih 500 milijardi kojecega resursa sa Kosova. Jednog dana ce podeliti ugovore raznim sveckim (ponajvise americkim) firmama, doneti opremu i poceti da kopaju i oni. Fora je sto neke od ponajboljih tih ugovora treba da uzmemo mi, i zato postoji lobiranje i diplomatija. Gubimo vreme na ideje o povratku Kosova. Za sada, od toga nema nista, a vratice nam se kad odu. Otici ce kad iskopaju sve po sta dodju. Znaci, moramo da pravimo biznis sa Amerima a ne frku. Dace oni nama, samo da se to lepo lobira, da im se uredno tupi da imamo tu neko prvenstvo, resurse, znanje, iskustvo u rejonu. Ovih 500 milijardi koje spominjes mi nikada u istoriji ne bi ni videli, jer ne meremo se organizovati da to odradimo i prodamo kako valja, sami. Ako uzmemo neki 'cut' od 50 milijardi (od samog bogatstva) plus se krupan deo nacije usredsredi da zaradjuje na citavom stranom kontigentu, bice jos 50 milijardi. Popu pop a bobu bob. Ipak su ovi sa zapada jaci a i treba im vise, ima ih vise. Oce resurse. Ali, sta, nama je malo i 100 milijardi. Pricao sam vec o tome, niko jos nije lose prosao kome je Amer usao u zemlju u miru i doneo biznis na noge. Od sada ih ne treba drkati, nego biznis. Pa tu ce da se doseli armija od 100,000 radnika plus njihove familije. Nece da kupuju Nike patike iz Amerige nego od nasih. Kapiras, ima se prodaje sve ko alva, jer ce ti ljudi imati kintu. Onda cemo i mi imati kintu. Nema drugog resenja. Upali smo u grlic istorije i sad nam valja polako puzati na drugu stranu, "pamet u glavu, dupe uza zid".

 

lepo sroceno :pivopije:

 

ko razume shvatice,a kome je glava u pesku,nisam siguran...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

Dersu, kakve to ima veze sa nezavisnošću Kosova? Dati sve američkim firmama da kopaju nije uopšte problem, problem je državno-pravni status. U suprotnom slučaju:

 

Gubimo vreme na ideje o povratku Kosova. Za sada, od toga nema nista, a vratice nam se kad odu. Otici ce kad iskopaju sve po sta dodju

 

A to znači da se ne smije nikad priznati nezavisnost Kosmeta. Jedno je biznis, a drugo država.

 

 

Zato ne znam šta tu ovaj mamlaz ethereal podržava, kad je ldprljavac.

 

ali čisto jedna stvar - itekako može ponešto da se uradi, zna se dobro da se Tadić ubio da sastavi ovu Frankenštajn Vladu da Koštunica ne bi postavio rusku bazu kod Preševa. Poslije toga bi i taj tvoj biznis bio sigurniji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A to znači da se ne smije nikad priznati nezavisnost Kosmeta. Jedno je biznis, a drugo država.

 

Priznata je. Ameriganci i ovi bitni su priznali. End of story. Mos' ti sad da urlas do neba. It's over. Prave da parimo. Uzece i siptari, ako te to boli. Jebiga, mudrije su to odigrali. Trebao je tvoj cale da odbrani to kao vojno lice, ne ti da kenjas po forumima. Jasno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

to vojno i jeste odbranjeno.

 

ali ja ne pričam o tome, ja govorim da čim Amerima to više ne bude zanimljivo, oni će i otići (sam si rekao, ali nisi dodao) i mi ćemo doći. End of story.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A opet, i može da znači ako radiš u interesu druge države a nauštrb svoje.

ma da, mora da sam izdajnik i strani placenik. ;-) :) neverovatni ste. :)

 

Ja lično mislim da nam je smer kretanja ka zapadu doneo samo nevolje i nove slede kako vreme protiče.

ja mislim da se mi u poslednjih 100 godina nismo bas kretali "ka zapadu". zapravo samo smo bezali od zapada i isli im uz kurac. a ko ide uz kurac glavnom baji u dvoristu, ne moze da ocekuje bas neki prosperitet. u politici ti je kao i u poslu i zivotu - sve zavisi sa kim si dobar i kome si potreban. mi ni sa kim nismo bili dovoljno dobri jer smo birali idiotsku vlast.

 

kao sto to uvek biva, narod se kasno budi iz sna (u kome uziva u ulozi zrtve) i jednog dana ce ideje o kojima sada pricam biti prihvacene.. kao sto su 1991 godine govorili da sam "izdajnik srbije i strani element" jer sam bio protiv slobe - pa se posle ispostavilo da nas je taj sloba zajebao i kostao 50 godina, tako ce se posle ispostaviti da je ono o cemu sad pricam ipak bilo dobro za nas. a 90-ih je dobar deo srbije (sve same "petriote") pevao slobo-slobodo, kacile se njegove slike i sranje je bilo neizbezno, a ljudi koji su pricali kao ja su bili etiketirani kao "strani placenici i domicilne nistarije". uoci slicnosti sa etiketama koje upravo sada ti meni lepis.

 

i tako se stvari polako menjaju, dolaze na svoje mesto, a za to vreme nasi zivoti prolaze, svi mi svi starimo - i ne zivimo kao sto bi mogli. umesto da sam mogao da radim za dobru platu, putujem i razvijam svoj posao kad sam imao 25 godina, ja cu to moci u koliko? mozda sa 40? 50? sve zato sto narod pada na emocije (svetska zavera, svi nas mrze, mi smo ugorzeni spolja, mi smo "protiv" ovoga i "protiv" onoga) i ne vodi racuna o INTERESU i glasa za idiote. muka mi je od tog "junackog momenta" koji se provlaci kroz politiku i unutrasnju propagandu u srbiji. taj "junacki momenat zrtvovanja za ovo i zrtvovanja za ono" traje vec nekoliko decenija i stvari se jako sporo menjaju. i uvek ima neki izgovor.. trenutno je to kosovo.

 

Važi državna valuta onde gde žive Srbi... prisutne su 3 institucije najmanje, dve državne (zdravstvo i školstvo) i Spc.

SPC je totalno nebitna u ovom kontekstu jer nije drzavna institucija. nazalost u srbiji je uticajna, i to treba promeniti sto pre, jer je (bilo koja) crkva poznati inhibitor svakog napretka i dobrih promena.

 

ako se uticaj srbije na kosovu svodi na zdravstvo i skolstvo na nekom bednom procentu teritorije kosova, i ti to nazivas uticajem - onda mi to deluje naivno, jer je totalno nedovoljno da bi se ta teritorija mogla smatrati srbijom. zna se sta je UTICAJ i sta je suverentet. ministarstva SILE (vojska i policija, plus drzavna bezbednost) i finansije/ekonomija. i to na kompletnoj teritoriji kosova. jel ima toga? nema. da li sa teritorije kosova postoji priliv novca u drzavni budzet srbije? ne postoji.

 

jel realnost da srbija nema vlast na kosovu? realnost je. izvadite glavu iz peska - REALNOST je sasvim jasna.

 

Nije oduševljeno ni ostalo nešiptarsko stanovništvo na Kosovu, pa moraju da žive.

tjah, bezvezan argument. ako oni moraju da zive, ne moramo i mi koji zivimo u srbiji. inace, neki od njih zapravo ne "moraju' da zive vec su se iselili odande, rasprodali (za debele pare) siptarima imovinu i dosli u srbiju. sto se mene tice - dobrodosli su. i svi ostali. i onako nas nema mnogo.

 

A zadnje što im treba jeste da budu zaboravljeni od sopstvenih sunarodnika i građana iste države,

1. koliko si svog licnog novca dao za kosovo i cega si se licno odrekao zarad kosova?

2. a sta cemo sa tim sto su sami gradjani srbije koji zive u srbiji "zaboravljeni" od sopstvene drzave koja ne stiti njihove interese? sta cemo sto ostalih 7 miliona ljudi zivi gore i losije nego sto bi mogli da zive, i sta cemo sa tim sto srbija nije jaka koliko bi mogla da bude zato sto (izmedju ostalog) vuce kosovo i trosi resurse na njega.

 

zajebi emocije, pravdu, istinu i ostale "kalimero price" koje ti plasiraju politicari kvazi-nacionalisti i lazni desnicari. razmisljaj prakticno, - jer na to se svodi politika. mora da postoji redosled:

1. pare

2. sila

3. uticaj

4. interes,

...a ne obratno. ko god je pokusao obratno, najebao je. mi bar to znamo...

 

 

***

 

sto se tice toboznjih "basnoslovnih" bogatstava na kosovu. :) ta prica io silnim milijardama je toliko naivna da me podseca na price iz treceg oka (ekonomija iz obdanista). kao fora, sad ispada da te silne milijarde samo cekaju da mi pruzimo ruku i da ih uzmemo. evo, strane trupe su na kosovu od 2000 i bas me zanima koliko su izvadili uglja i zaradili do sada. :) to tako mali djokica zamislja kad cuje 500 milijardi. koliko kosta eksploatacija (to umenjuje cenu i vrednost). koliko tih para ode na unutrasnje potrebe? i onaj famozni mit o tome koliko je ugalj na kosovu neka bitna stvar (a vecina toga ce biti iskoriscena da se pravi struja bas za tu teritoriju, dakle, nema govora o nekoj dobiti od 500 milijardi. ali to su velike cifre koje jako lepo zvuce prostim ljudima i mitovi koji sluze da se plasiraju razne teorije zavere i slicne besmislice.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja mislim da se mi u poslednjih 100 godina nismo bas kretali "ka zapadu". zapravo samo smo bezali od zapada i isli im uz kurac. a ko ide uz kurac glavnom baji u dvoristu, ne moze da ocekuje bas neki prosperitet. u politici ti je kao i u poslu i zivotu - sve zavisi sa kim si dobar i kome si potreban. mi ni sa kim nismo bili dovoljno dobri jer smo birali idiotsku vlast.

 

Ja mislim da jesmo, i to bas u poslednjih 100 godina. Pogledaj prvi svetski, drugi svetski, pa i komuniste kojima je zapad u dogovoru sa sovjetima, pomogao da da se domognu vlasti. Itekako smo isli ka zapadu, idemo i sad, pa nas opet tretiraju kao govna.

 

I tako je, treba da zaboravimo na emocije i ostale ''kalimero price'', neka nas tretiraju kao govna i vuku za nos koliko god hoce, a mi cemo da cutimo i trpimo. to ce sigurno biti najbolje za nas. Jedna holandija odlucuje o Srbiji? Gde to ima?

Totalno smo izgubili identitet, a najjadnije je kada drzavu vode stranci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sto se tice toboznjih "basnoslovnih" bogatstava na kosovu. :) ta prica io silnim milijardama je toliko naivna da me podseca na price iz treceg oka (ekonomija iz obdanista). kao fora, sad ispada da te silne milijarde samo cekaju da mi pruzimo ruku i da ih uzmemo. evo, strane trupe su na kosovu od 2000 i bas me zanima koliko su izvadili uglja i zaradili do sada. :) to tako mali djokica zamislja kad cuje 500 milijardi. koliko kosta eksploatacija (to umenjuje cenu i vrednost). koliko tih para ode na unutrasnje potrebe? i onaj famozni mit o tome koliko je ugalj na kosovu neka bitna stvar (a vecina toga ce biti iskoriscena da se pravi struja bas za tu teritoriju, dakle, nema govora o nekoj dobiti od 500 milijardi. ali to su velike cifre koje jako lepo zvuce prostim ljudima i mitovi koji sluze da se plasiraju razne teorije zavere i slicne besmislice.

Istina, 500 milijardi nije realan profit koji neko može da izvuče, to bi više bila neka bruto vrednost. Eksploatacija košta. Koliko? To vi i ja ne znamo, ali svakako da nije 501 milijada. Ako eksploatišeš imaš pravo i da ubiraš profit, pa koliki god da je, a nije baš minoran, dobar je. Što se tiče unutrašnjih potreba, svako zadovoljavanje unutrašnjih potreba je u neku ruku profit, pošto ne moraš da uvoziš, a ako ne uvoziš ne trošiš profit iz drugih grana koji se može iskoristiti za nešto sasvim drugo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

to vojno i jeste odbranjeno.

 

ali ja ne pričam o tome, ja govorim da čim Amerima to više ne bude zanimljivo, oni će i otići (sam si rekao, ali nisi dodao) i mi ćemo doći. End of story.

 

savrseno!

 

 

@imaginos,

nije mi jasno zasto se toliko trudis da objasnis nesto liku kao sto je Prometheus II Paranoicni...batali,vidis da lik dise,pisa,jede,podriguje,sere paranoju ...mislis da ces bandoglavca u nesto ubediti...

 

pa on jos uvek nije video uzivo vaginalni procep,jebote!kako sa takvim nus-pojavama da polemises bilo sta...to je bre puno frustracija...mala mi je kara,ruzan sam,svi me izbegavaju...i onda pravac forum:pizdo,majmune,ustaso,balijo,jebacu ti kevu...zamisli samo...

tuzan je svet njegov...

Edited by april ethereal

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ljudi koji su pricali kao ja su bili etiketirani kao "strani placenici i domicilne nistarije". uoci slicnosti sa etiketama koje upravo sada ti meni lepis.

Nisi fer.

Nisam ja tebi nikakve etikete lepio.

Pitao si u zajebanciji, tako sam ti i odgovorio.

 

i tako se stvari polako menjaju, dolaze na svoje mesto, a za to vreme nasi zivoti prolaze, svi mi svi starimo - i ne zivimo kao sto bi mogli. umesto da sam mogao da radim za dobru platu, putujem i razvijam svoj posao kad sam imao 25 godina, ja cu to moci u koliko? mozda sa 40? 50?

U ovome se ja i ti razlikujemo.

Mi totalno drugačije vidimo koren problema.

Dok je tebi Milošević kriv za sve, ja gledam na zapad kao u koren problema.

Pa da nam taj zapad nije uveo sankcije i da je dozvolio normalno da se razvijamo ti bi sad imao normalnu platu, da putuješ, da razvijaš biznis... sankcije su uništile narod i očuvale Miloševića na vlasti.

Naravno, i sad se fura propaganda (8 godina posle smene Miloševića) da je on kriv i za to što je moja baba polomila nogu 54 godine dok je nosila drva za ogrev.

 

ako se uticaj srbije na kosovu svodi na zdravstvo i skolstvo na nekom bednom procentu teritorije kosova, i ti to nazivas uticajem - onda mi to deluje naivno, jer je totalno nedovoljno da bi se ta teritorija mogla smatrati srbijom. zna se sta je UTICAJ i sta je suverentet. ministarstva SILE (vojska i policija, plus drzavna bezbednost) i finansije/ekonomija.

Tako je, kako je, nažalost.

Ja sam optimista i mislim da će se jednog dana vratiti sve naše institucije na KIM.

 

 

tjah, bezvezan argument. ako oni moraju da zive, ne moramo i mi koji zivimo u srbiji. inace, neki od njih zapravo ne "moraju' da zive vec su se iselili odande, rasprodali (za debele pare) siptarima imovinu i dosli u srbiju. sto se mene tice - dobrodosli su. i svi ostali. i onako nas nema mnogo.

A šta ćemo sa onima koji se nisu odselili?

Da pustimo više od 150000 Srba i ostalog stanovništva da budu proterani, pobijeni, da im se spale kuće?

 

1. koliko si svog licnog novca dao za kosovo i cega si se licno odrekao zarad kosova?

2. a sta cemo sa tim sto su sami gradjani srbije koji zive u srbiji "zaboravljeni" od sopstvene drzave koja ne stiti njihove interese? sta cemo sto ostalih 7 miliona ljudi zivi gore i losije nego sto bi mogli da zive, i sta cemo sa tim sto srbija nije jaka koliko bi mogla da bude zato sto (izmedju ostalog) vuce kosovo i trosi resurse na njega.

1. Kakve sad to veze ima? Davao sam neposredno, davaću i dalje. Kamo sreće da država ima neku veću kampanju da se pomogne tim ljudima dole što se više može. Ili da omoguće naseljavanje Srba na Kosovu. Evo, veruj mi, ja bih prvi otišao da živim tamo.

2. E pa to pitaj Tadića. Nisam ga ja birao. Shvati da su "demokrate" na vlastima 8 godina i da ti još uvek ponavljaš priču koju su oni forsirali krajem devedesetih (Milošević je za sve kriv).

 

sto se tice toboznjih "basnoslovnih" bogatstava na kosovu. :) ta prica io silnim milijardama je toliko naivna da me podseca na price iz treceg oka (ekonomija iz obdanista)

Zašto je moj stric prestao da radi u Trepči čim su strane trupe ušle na Kosovo i počeli šiptari da divljaju?

Da im nije bitno, ne bi proterali sve Srbe iz Trepče i drugih preduzeća (Elektrodistribucija na primer), već bi ih ostavili da rade kao što su do tada radili. A to nisu ni smeli da rade po rezoluciji 1244.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa on jos uvek nije video uzivo vaginalni procep,jebote!kako sa takvim nus-pojavama da polemises bilo sta...to je bre puno frustracija...mala mi je kara,ruzan sam,svi me izbegavaju...i onda pravac forum:pizdo,majmune,ustaso,balijo,jebacu ti kevu...zamisli samo...

tuzan je svet njegov...

Ajde da se fino i ti i Prometej malo smirite. Ako se toliko ne podnosite, ne morate da odgovarate jedan drugome, niti da pišete jedan o drugome u odgovoru trećim osobama. Nije bitno ni ko je prvi počeo, ni ko je gluplji, ni ko kome ljepi šamare, ni ko je manje cura kresnuo u životu, a svakako da nije bitno ni ko ima manju pišu... makar na forumu. Što se mene tiče, možete svi da imate kitu od 75cm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

to,gubitak identiteta mi je uvek bilo "opste mesto" ,jbg...

 

sta to znaci po tebi gubitak identiteta?na sta se odnosi?jezik,pismo,kultura?

 

Evo rekao je Dark Elf. Kada ti neko drugi vodi drzavu i odlucuje o njenoj buducnosti, to znaci da nema identiteta.

Kada neka osoba nema svoj stav, vec joj drugi govore sta da radi i kako da radi, ta osoba je obican crv.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...