Jump to content

Opšta tema


Recommended Posts

Djeca se malo igrala, slomila par izloga, navijači iz Bara došli da liječe frustracije neodlaženja na utakmice u Bg...

Mandić najavio veliki štrajk glađu...

Kakvo je generalno raspoloženje po tvojem mišljenju?

Ako dođe (iako neće) do referenduma, koliko bi se po tebi izjasnilo za nezavisnost, a koliko protiv?

 

Slobodno iznesi subjektivno mišljenje, često je to mnogo relevantnije od kojekakvih istraživanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakvo je generalno raspoloženje po tvojem mišljenju?

Ako dođe (iako neće) do referenduma, koliko bi se po tebi izjasnilo za nezavisnost, a koliko protiv?

 

Slobodno iznesi subjektivno mišljenje, često je to mnogo relevantnije od kojekakvih istraživanja.

 

Pa sinoć bi bilo duplo više naroda, da su na ulice masovno izašli ljudi koji su glasali za nezavinost, ali vjerovatno im se ne sviđaju zastave, šajkače, ili to što je protest od početka mirisao na nerede... Bilo ih je dosta i sinoć, bilo je crnogorskih zastava...

Još ne vidjeh nekoga na ulici da kaže da podržava tu odluku, tako da mislim da je svega nekih 5-10% njih koji to podržavaju, i svi prde po forumima jer ne smiju to reći 'uživo'... To su oni moNderni, kao, "gledajmo svoje interese, blabla"...

Edited by [kinetic]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje iskreno misljenje je da u zivotu nisam video neki narod koji toliko pliva izmedju krajnosti kao crnogorcki. Neverovatne stvari se tamo mogu videti i cuti, tako da nisam zinenadjen da je sad 90% ljudi protiv priznanja nezavisnosti kosova od strane MNE, iako je 70% ljudi u drzavi podrzalo ovu vladu, ali isto tako necu biti iznenadjen ako za mesec-dva 90% ljudi predje na onu drugu stranu i izjasni se kako podrzava crnogorsko priznanje Kosova.

 

Inace i mene je iznerviralo kad sam video da se palil, tuce, razbija, to salje jako losu sliku o tim ljudima u svet, tacno sam znao kako ce izgledati naslovne strane Vijesti i Pobjede danas, a da ne pricamo o vestima na RTCG koja je kopija milosevicevog RTS-a iz devedesetih. Kada neko ko nije bio tamo vidi u novinama ili TV slike rusenja i paljenja, sta ce prvo da mu padne napamet???? Jako je to lose sto se desilo, a ne podrzavam ni onu ikonografiju, sajkace, kokarde, cetnicke pesme.... to je odbilo sigurno jos par desetina crnogoraca koji bi sigurno dosli i koji se ne slazu sa Milom. Stvarno glupe poteze vuce opozicija u MNE. Ovo je trebalo mnogo bolje organizovati, a sad se jos i Mandic bruka sa ovim strajkom.

 

E da, za kraj, mislim da Amfilohiju nije mesto tamo, neka on radi svoj posao i neka se ne mesa u ovo. Zahvaljujuci njemu u MNE ljudi prilaze onom Mirasu, ogorceni su sa onim sto Amfilohije radi i kako se ponasa. Da je neko normalan na celu mitropolije Crnogorsko-primorske miras bi mogao samo da ga safta.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sto u MNE nisu svi cetnici. Ima ljudi koji bi nas rado podrzali, ali im smeta to cetnistvo. Mala je to zemlja, mnogima su izginuli clnovi porodice, partizani, koji su branili Crnu Goru, a ima cetnika koji nisu nista lepo radili po CG. Bilo je nekih losih stvari u Kotoru, Lastvi Grbaljskoj, zna to Kinetik sigurno bolje od mene.

 

Znaci da se skup ogranicio samo i striktno na protest protiv priznanja Kosova, mislim da bi bilo mnogo, mnogo vise ljudi i mnogo crnogorskih i srpskih zastava zajedno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slažem se da Amfilohiju možda nije mjesto tamo, ali je ipak održao fin govor... Između ostalog podsjetio neke da su crnogorski vladari još prije hiljadu godina krunisani u Prizrenu...

Večeras je moleban kod hrama u Podgorici, nadam se bez incidenata...

Edited by [kinetic]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar deo Metohije je pripadao Crnoj Gori sve do 1945 kada je Tito to lepo otkinuo i darivao sipcima. Mnogo crnogoraca potice sa Kosova i Metohije. A naravno svi znamo sta znaci rec Egzarh Peckoga trona, svi znamo stihove kralja Nikole....

 

I ja se nadam da ce sve proci kako treba....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja
Normalnim ljudima koji su bili tamo svaka čast, no, nisu u većini...

 

pitam se šta je definicija normalnih ljudi... Npr kad đinđićevci polome izloge po Beogradu i ubace zapaljeni kontejner u redakciju Politike, onda su to normalni ljudi 1996. godine.

 

Kad se opet polome izlozi, ali se nikakvi kontejneri ne ubace u redakciju B92, onda su to huligani i nenormalni.

 

 

 

 

A naravno, najnormalnije je da u demokratiji ljudi dolaze na vlast izborima i poštovanjem procedure, što naravno nije slučaj u ''normalnoj'' Crnoj Gori, gdje su Milo i Momo došli državnim udarom. Uličari i bivši uličari, opozicija i vlast. Poštedite me crnogorske normalnosti. Bilo šta što jedan Crnogorac kaže treba profiltrirati činjenicom da demokratiju nikad u životu nije vidio, osim ako nije svratio do Beograda.

 

 

Bilo je i pojedinih dokaza Darvinove teorije evolucije

 

 

vujanovic-filip-v.jpg

 

teofil.jpg

 

cedauy2.jpg

 

 

 

Svakim danom sam sve srećniji što nisam evoluirao.

 

 

 

_44401456_tadic_afb416b.jpggorila.jpg

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači zatvor najmanje godinu dana, uz težak fizički rad gde će se svaka para koja se zaradi tim radom davati devojčici i njenoj porodici. Posle toga, jedno najmanje 5 godina plaćanje nečega poput alimentacije... recimo pola plate u kakvoj god firmi da radi.

 

Kreteni... napali devojčicu od 16 godina. Neshvatljivo. Gnusno. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

O MOJ BOŽE!!!

 

NE MOGU DA JEBENO VERUJEM!

 

Кажњени хулигани из Ниша

 

Петорица хулигана из Ниша, који су напали и повредили тренера и једну одбојкашицу клуба, кажњени су затвором и новчаним казнама...

http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/13...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaista neverovatno. U zdravom drustvu, realna kazna bi bila otprilike:

 

Znači zatvor najmanje godinu dana, uz težak fizički rad gde će se svaka para koja se zaradi tim radom davati devojčici i njenoj porodici. Posle toga, jedno najmanje 5 godina plaćanje nečega poput alimentacije... recimo pola plate u kakvoj god firmi da radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nw mogu da verujem da su ih kaznili samo sa:

Денис Ц. (21) кажњен је са 20 дана затвора, Владан Т. (19) и Дарко Т. (21) кажњени су са 10 дана затвора, а двојици малолетника одређена је новчана казна од по 10 хиљада динара.

 

Da su pametni očevi tih devojčica da se skupe.

Pa kad ovi izađu iz zatvora da im polome i ruke i noge, da ne mogu normalno da funkcionišu nekoliko meseci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

to nije konacna kazna, vec samo prekrsajna, verovatno ce ih i krivicni sud osuditi, pise u vestima da su podnete krivicne prijave.

Nešto ne verujem da će ih i krivični sud osuditi na više od uslovne kazne.

 

I pazi sad paradoks... onaj mladi navijač što napao pandura dobije 10 godina zatvora, a ovi što napadnu devojčice, dobiju 10 dana zatvorna i verovatno uslovnu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti mladići nisu kreteni niti debili, već mlade osobe narušenog psihičkog zdravlja. Krajnje labilne ličnosti ...

 

A to što su nama kazne suviše blage za prekršaje i krivična dela, sasvim je druga i poražavajuća stvar.

Prevashodno pravosuđa.

 

 

Misliš kao Đinđić mladi Marks ili Mićunović šesetosmaš? Ili Možda na Sonju Biserko, sekretaricu Leke Lončara? Ili na Borisa Tadića, sina Ljubomira Tadića, udbaškog profesionalnog atentatora...

 

Da, Đinđić jeste bio marksista po opredeljenju u mladosti, baš kao i Šešelj ... koji se kasnije transformisao u ultradesničara.

 

Plus, gle paradoksa, da ne pominjemo Đinđićevog Mauzera koji je u Bosni poklao više Balija svojeručno nego ma koji vojnik u okviru vojne ili paravojne jedinice.

 

Šta to govori o političarima, šta misliš ? Da su politički veoma labilni, da nemaju jasno profilisane stavove i da se okreću u pravcu gde vetrovi duvaju.

Jedino mi sa foruma, uključujući ČAK i imaginosa otvoreno razgovaramo i više se staramo o našoj domovini nego gomila političko dupelizačke bulumente.

 

Što se tiče Ljubomira Tadića, po prvi put čujem da je bio udbaški plaćeni ubica ... taj podatak mi nije poznat. Odakle ti to ?!?

Znam samo, da je bio veoma uticajan akademski profesor onog doba i član SANU ... koji je sina ( našeg predsednika) gurao kroz studije psihologije. Tako da oca Ljubomira nije imao,naš predsednik Boris verovatno ne bi ni bio diplomirani psiholog.

 

 

Demokratska stranka , program iz 1990. :“politika srpske drzave treba da se rukovodi dobro shvacenim nacionalnim interesom:da srpski narod u celini ili najvecim delom zivi u jednoj drzavi”.

 

”Mi se,takodje, zalazemo za mirno resenje, ali mir pod tim uslovima nije mir-nego kapitulacija. Dakle, mir bi i sada mogao da se postigne po cenu odustajanja od autonomije (Srpske Krajine), po cenu odrzavanja mitinga lojalnosti Srba hrvatskoj vlasti na Jelacicevom trgu… Takav mir je samo prividan mir i mi na njega ne smemo da pristanemo jer se radi o nasim zivotima (Djindjic,Demokratija, glasilo DS, 24.05.1991.).

 

”Mi smo sa dosta rezervi pristupili tom planu, jer smo videli u njemu dve namere:jedna namera da se uspostavi mir, a druga namera da se za duzi rok, ako ne za uvek onemoguci teritorijalno povezivanje delova srpskog naroda koji zive na prostoru bivse Jugoslavije (Nasa Borba,1992)”.

 

”Da li smo mi potomci velikog naroda,da li smo zasluzili da nas vode kukavice…Sve je baceno u ponor:i patriotizam i nacionalni ponos i rad i znoj i znanje(Nasa Borba)”.”Milosevic i njegova vlast je nevaspitano deriste koje pedeset godina vrslja po ovoj zemlji i koje treba kazniti…Uvek kada je srpski narod bio zajedno sa kraljem,sa patrijarhom,on je bio jak i pobedjivao(Nasa Borba,23,10.1996.)”.

 

ZORAN ĐINĐIĆ

 

Još jedan dokaz lutanja i traganja za identitetom pokojnog nam premijera. Ili pak pričanja stvari, koje bi narod želeo čuti.

 

Kritikovao je on i skoro upokojenu ''srpsku majku'' Dafinu Milanović ... a nije imao petlje da prizna kako su se i on i bračni par Drašković ( uz naravno bračni par Milošević-Marković ) u periodu '92-93 godine često sastajali na večericama sa prvom bankarkom te, grozne hiperinflacione srpske epohe.

 

Licemer do licemera, šta drugo reći!

Konzilijum najeminentnijih psihijatara bi imao punke ruke posla kada bi se pozabavio životom, radom i delima ovih bandita.

Uspostavljanje dijagnoze ne bi išlo nimalo lako ...

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

Šešelj je doktorirao na militarizmu i fašizmu, tako da je davno okrenuo list, dok je Đinđić dugo ostao marksista, pa na kraju i osnovao stranku sa Mićunovićem... Ali to je samo mala kvantitativna razlika. treba pomenuti i šta je koji od njih iskusio od strane komunističkog režima, i onda je Šešeljev ''zaokret'' mnogo razumljiviji. Pazi kad se priča da su mu početkom osamdesetih u zatvor doveli ženu i silovali je pred njim. Ko će da ostane zdrav poslije toga? U neku ruku je zbog njegovog ponašanja i kompromitovana desnica u Srbiji.

 

Za Ljubomira Tadića ti ne mogu tačno reći, jer sam to čuo od nekih koji se interesuju za tu ''tajnu istoriju'' SFRJ, ja sam ne znam gdje su to iskopali, ali me ni ne čudi.

 

Što se samih političara tiče, potpuno se slažem, samo sam postavio neke osnovne Đinđićeve citate, jer ovdje neki njega dižu u nebesa, a druge skoro pa pretvaraju u jeretike. Mora se racionalnije prilaziti političkim problemima i političarima

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...