Jump to content

Opšta tema


Recommended Posts

Ja sam samo konstatovao da na zapadu nije sve med i mleko-kao sto nije ;)

Fakat

 

Није, али кад неко претерано гледа холивуЦке филмове, дође до другачијег закључка.

Да подсетим неке како је Холивуд је држава унутар државе Калифорнија, а калифорнија држава унутар САД.

 

 

Ma je li

E onda ne mozemo ni Astecima preterano prigovarati sto je za njih bilo uobicajeno da praktikuju ljudske zrtve :)

A genije vidis kako si sam lepo rekao? ;)

У Папуа Новој Гвинеји су скоро поручкали тамошњег фудбалера који је упропастио текму скроз-наскроз. :mhihi:

Писало се о томе у свим новинама. Ето још једног примера.

Свакао да је неморално, по свим моралним нормама.

Не видим неку суштинску разлику између чина кресања комшике, уз домаћинов благослов и овог чина.

Суштински не. Једино што се прождрани јадничак, у овом случају, није питао о својој судби.

 

 

Ja ne uzimam nista za primer

Ja opet konstatujem-krs Engleza se na EXIT-u ponasala 2x gore nego Balkanci-sta ti tu nije jasno? :)

I trebao bi covek da se zamisli posle toga kada se pominje prefinjeni Zapad-I say ;)

 

Нисам био летос на Езгиту, али они који су били говоре баш у прилог твоје тврдње. :da:

Можда се наш друг imagios, ипак у детињству дружио са принцем Вилијемом ... и како му беше брат? Прљави Хари?

 

- Једина позитивна ствар са запада јесте

стриктно поштовање закона, и у томе би се отприлике и једино сложио са имагинарним.

 

Мада закони се итекако поштују, рецимо, у Јапану, Северној и Јужној Кореји, или пак пребогатим Уједињеним Емиратима.

Имајмо и то на уму.

Edited by Вуду Соло Неле

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pripadnica izmesane degenerisan nacije

Ух, већ је видим поред шпорета како пржи паприке за ајвар.

 

И каже ''Генералан, оће проба мој аџвар''. Уз мој роштиљ и твој аџвар, бејби, ви ар инвинсибл.

Edited by Генерални

Share this post


Link to post
Share on other sites

Није, али кад неко претерано гледа холивуЦке филмове, дође до другачијег закључка.

Да подсетим неке како је Холивуд је држава унутар државе Калифорнија, а калифорнија држава унутар САД.

 

 

pa dobro, istina. isto kao sto je vegas odvojen od svega ostalog na planeti itd itd.. ima tu primjera..

 

 

inace, jebo babu vanesu, ja glasam za KeriDi i Tajru.

 

 

carityra1hz6tx1.jpg

 

 

 

a i ne jedite govana, nadjete neku babu da poredite s ribom koja je vise od pola zivota provela na kolagenu i silikonu. kao kad bi stavio playboy zecicu pored neke jadnice iz Afrike.. jaka fora.

 

argument do jaja.

 

 

 

 

 

 

 

inace, ne kontam o kakvim to silovanjima pricate, ustasama i turcima.. ?

Edited by blondie

Share this post


Link to post
Share on other sites

kao sto rekoh, mjesas babe i zabe.

 

 

poredis sliku nekoga ko je sav u silikonima, botoksu, ko je placen da bude lijep i tamo neke lijeve babe.

 

 

isti trip k`o kad bi ja uradila ovo:

PamelaAnderson_400.jpg

 

 

 

women6.jpg

 

 

 

 

moremo dovijeka mijesati gluposti.

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa mene to preterano ne interesuje, ali se nadam da vise nema nikog na ovoj temi ko je spreman da i dalje tvrdi da je brak izmedju srbina i bosanske muslimanke ili srpkinje i bosanskog muslimana RASNO MESANJE i da srbi i bosanski muslimani pripadaju RAZLICITIM RASAMA. pripadaju razlicitim religijama, a ako je neko protiv tih brakova iz kulturoloskih razloga, to je njegova stvar i njegovo pravo da tako misli (i sasvim drugi nivo price btw), ali pricati o RAZLICITIM RASAMA u ovom slucaju je apsolutna glupost.

dakle kulturoloske razlike postoje, ali rasne - nikako.

 

Igzekli. Svaka čast, sabre.

 

Dersu, bezveze ti je argument sa slikama.

Edited by Gojko

Share this post


Link to post
Share on other sites

kontam ja to o RASNOM mjesanju, to lijepo stoji samo nije adekvatan primjer u kontekstu stavis babetinu i super ribu.

 

 

obama vs white trash :D

 

 

 

 

varg (ili ko god da je komentarisao), proba nesto pametno da kaze i sve to, ali jebi ga, nisu stvari crne ili bijele, nego postaju sve vise sive.

pogledas sve ove grdne statistike kriminalaca i sl. - obojeni ljudi.. pogledas onaj jad po africi, gdje zive ko prije milion godina - obojeni..

na svu srecu, po covjecanstvo - ja licno kontam, stvari ce se valjda promjeniti na bolje, kljuc svega je obrazovanje, obama set the nice example.

na prvom mjestu valjalo bi biti moralan, obrazovan, racionalan i sl. pa mnogima ne bi smetala ni boja koze.

blabla, odo spavati, jebo ovo valja platiti taksu.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Генералан

 

:lol:

 

 

Ej, Dersuov argument je sjajan i otprilike ga shvatam ovako. "I medju tim rasnim cistuncima ima jako puno celjadi koja izgledaju tako da im ne uzmes orah iz ruke. A medju onim degenericnim nacijama ima i fantasticne lepote. Ergo, rasno nemesanje u tom smislu (lepote) ne donosi samo po sebi neku prednost. Nasuprot tome, rasno mesanje daje sjajne rezultate cak i kad pocetni materijal (otac i mater) i nije nekog 'izvanrednog genetskog sustava'."

 

To je Dersu rekao, svaka mu se dala :pivopije: .

Edited by Kalif nad Kalifama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo u poslednjem ratu po Bosni je opste poznato da je bilo muslimana sa Bliskog istoka a kamoli pre 600 godina,ti znas sta je tad bilo i ko se s kim mesao?Kad su Srbi primili muslimansku veru onda su naravno i stupali u bracne zajednice sa muslimanima koji su tada vec bili tu a nasa deca su odvodjena u Tursku da budu janjicari kako bi se te dve rase izmesale.Toliko o tome da ti objasnim da si ti glup a ne moj post koji da je imao nameru da bude cinican stavio bih bar neku ikonicu.Ocigledno je da si ovde sam pa ti je krivo sto su svi protiv tebe.Fala bogu da ima normalnih ljudi koji ovde brane cast otadzbine.

A kad te majmun bude pronasao onda cemo da razgovaramo i usmeno,a ne ovako.Zavrsio sam razgovor sa tobom na ovaj nacin.

 

e bas si mu ga sada dao

 

Mislis ovako?

 

Cistokrvna pripadnica nacije

 

hronika1_2.jpg

 

 

 

 

Pripadnica izmesane degenerisan nacije

 

Vanessa_Williams-01-big.jpg

 

ma ko jebe slike ovih kurvi

 

Upravo tako. Nisu Balije ništa više Turci/Arapi od nas ovde. Tvrdim da nema šanse da neku tamo prapraprababu svakog od nas nije stigao Turčin ili Arapin da joj ga surdukne koji put. Da sad imamo uzorak DNK nekog Srbina u vreme Stefana Nemanje, poklapanje genetskog materijala bi bilo daj-bože 25%.

 

genetska istrazivanja utvrdjuju da nisi upravu

 

pa mene to preterano ne interesuje, ali se nadam da vise nema nikog na ovoj temi ko je spreman da i dalje tvrdi da je brak izmedju srbina i bosanske muslimanke ili srpkinje i bosanskog muslimana RASNO MESANJE i da srbi i bosanski muslimani pripadaju RAZLICITIM RASAMA. pripadaju razlicitim religijama, a ako je neko protiv tih brakova iz kulturoloskih razloga, to je njegova stvar i njegovo pravo da tako misli (i sasvim drugi nivo price btw), ali pricati o RAZLICITIM RASAMA u ovom slucaju je apsolutna glupost.

dakle kulturoloske razlike postoje, ali rasne - nikako.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

--

 

brak izmedju srpkinje i muslimana iz bosne nije bas pravo rasno mesanje ali blizu je zato sto su se balije iz bosne mesale sa turcima

 

Друго, погледајте турке како изгледају а погледајте Србе, не личе баш претерано.

 

ne samo sto ne lice preterano vec i genetska istrazivanja dokazuju da se srbi nisu mesali sa turcima

 

Ne, upravo si dokazala poentu. Zamisli kako bi bilo kad bi se recimo sin ove jedne ozenio cerkom ove druge. Ili obrnuto.

 

 

PamelaAnderson_400.jpgVanessa_Williams.jpg

 

 

Kapiras? Pricamo o rasnom mesanju. Hvala.

 

 

crne kurve + bele kurve + zute kurve = braon kurve

 

iskreno ne vidim razliku

 

:lol:

 

 

Ej, Dersuov argument je sjajan i otprilike ga shvatam ovako. "I medju tim rasnim cistuncima ima jako puno celjadi koja izgledaju tako da im ne uzmes orah iz ruke. A medju onim degenericnim nacijama ima i fantasticne lepote. Ergo, rasno nemesanje u tom smislu (lepote) ne donosi samo po sebi neku prednost. Nasuprot tome, rasno mesanje daje sjajne rezultate cak i kad pocetni materijal (otac i mater) i nije nekog 'izvanrednog genetskog sustava'."

 

To je Dersu rekao, svaka mu se dala :pivopije: .

 

kalife nisam ja tvrdio da su crnci degenerici niti da su glupi niti ista slicno vec samo govorim o tome kako smo svi mi adaptirani na razlicite uslove i da mesanjem se unistava ono sto nas cini jedinstvenim.a sto se tice tih rasno ismesanih ljudi sve njih treba poslati u severnu afriku gde mogu da zasnuju svoje drustvo u skladu sa svojim vrednostima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam samo konstatovao da na zapadu nije sve med i mleko-kao sto nije

Fakat

fakat, to niko ovde i nije tvrdio, tako da ne znam sa kim se grudvas.

stavise, ja sam implicitno i rekao da nije sve med i mleko na zapadu. procitaj ponovo poruku.

 

ako me ne bude mrzelo, mozda cu ti u sledecoj poruci objasniti sta se desava sa tobom na ovoj temi, i kakve to ima veze sa pokusajima beta-muzjaka da izazove nekog dominantnijeg, posto je ocigledno da ti mene dozivljavas kao dominantnog cim me toliko juris po temi, kontriras na sve sto kazem i celo tvoje pisanije na ovoj temi se zasniva na negaciji mojih poruka. :) mislim, drago mi je sto sam toliko bitan u tvojim ocima, ali bolje je za tebe da se malo vise bavis sobom i ovom temom. :D

 

I trebao bi covek da se zamisli posle toga kada se pominje prefinjeni Zapad-I say

a ko je pominjao "prefinjeni zapad" i ko je uospte pricao o tome? jel ti citas sta ja pisem ili pricas sa nekim zamisljenim sagovornikom koga nazivas "imaginos". lepo procitaj sta sam napisao:

 

ne. zapad U ODNOSU NA NAS puca od postovanja zakona i tamo ljudi vise "znaju reda" nego sto su moralni ili nemoralni. jer, zakon je vrlo jasno definisan, a moral je relativna kategorija

 

a ti na to odgovaras nekim tezama "med i mleko", "egzit" i skreces temu na razne nacine. gubis se, vise ni sam ne znas sta hoces da kazes, samo da kontriras imaginosu...

 

Moji drugari koji imaju zanimanje varioca u Nemackoj ako rade prekovremeno dobijaju extra

A ako rade sa argonom koji je dosta zahtevniji za varenje nego obicnom strujom onda imaju za 50% vece dnevnice

Sta je to a-ah da znam,jos jedan izolovan primer koji nije validan?

naravno da nije validan u opstem slucaju. sve sto se moze zakljuciti iz tvoje price o drugarima variocima je da se u nemackoj placa prekovremeni rad i rad "po ucinku". ima firmi i u srbiji gde se placa prekovremeni rad, pa?

 

sta je poenta:

to je zapadni sistem,koliko radis i trudis se toliko ces i biti placen a ne preko leba i pogacu

Dakle trud i zalaganje ce biti nagradjeni za razliku od Srbije

nije tacno. evo ti informacija iz prve ruke: radim za jednu "zapadnu" IT firmu i nije tacno da su svi ljudi placeni onoliko koliko se trude i koliko se zalazu. isto kao i u srbiji, i ovde postoji ta "self-marketing komponenta" koja kaze da plata i status ne zavise samo od zalaganja i truda, vec i od nekih drugih stvari.

 

o tome mozemo drugom prilikom, ali lekcije na tu temu cu morati da ti naplatim, posto takva vrsta konsaltinga debelo kosta (ali se i isplati). ;-)

 

 

------

 

Свакао да је неморално, по свим моралним нормама.

Не видим неку суштинску разлику између чина кресања комшике, уз домаћинов благослов и овог чина.

Суштински не. Једино што се прождрани јадничак, у овом случају, није питао о својој судби.

tu razliku ne vidis zato sto svet posmatras merlima "svog dvorista". ne vidis sustinsku razliku zbog toga sto mislis da je tvoje blisko okruzenje jedini ispravan model drustva i da svi treba da zive na nacin za koji ti mislis da je "pravi".

 

mislim, sta vise reci: covek koji ne vidi razliku izmedju dobrovoljnog seksa izmedju domacice i gosta - i ubistva ("skoro poruckali") nekog fudbalera koji je promasio gol??? zamisli se malo sta pricas, jer razlika je ogromna - u prvom slucaju su svi srecni i zadovoljni, a u drugom slucaju je rec o ubistvu.

 

jedini, meni poznati, lek za tvoj veliki problem je da kupis kartu za neku zapadnu zemlju (preporucujem holandiju), nadjes jeftin hostel i pokusas da se dobro provedes sa nekom ekipom tamo. nadji neke crnce, meleze, kineze, pakistance, arape, holandjane, nemce, italijane itd... posle toga - ceo svet ce da ti izgleda malo drugacije, a postaces i veliki fan "rasnog mesanja" u svakom pogledu. mada, uvek postoji ona izreka "vo u pariz, vo iz pariza", ali nadam se da se to ne odnosi na tebe.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako me ne bude mrzelo, mozda cu ti u sledecoj poruci objasniti sta se desava sa tobom na ovoj temi, i kakve to ima veze sa pokusajima beta-muzjaka da izazove nekog dominantnijeg, posto je ocigledno da ti mene dozivljavas kao dominantnog cim me toliko juris po temi, kontriras na sve sto kazem i celo tvoje pisanije na ovoj temi se zasniva na negaciji mojih poruka. :) mislim, drago mi je sto sam toliko bitan u tvojim ocima, ali bolje je za tebe da se malo vise bavis sobom i ovom temom. :D

 

Ala si ti batice uobrazen

Pricas gluposti a nisi ih ni svestan ili sto ce biti verovatnije-pravis se nemust i probiras izmedju redova-ali to smo vec videli i ranije ;)

Misli o tome-a dotle stari dobri Westerman atlas u sake i knjigu koju sam pomenuo,da se informises malo o civilizaciji Asteka a saznaces i da Somalija nije izvoznik dijamanata pa cemo mozda i da pricamo ;)

BTW moj prvi post ovde je bio na konto tvog lupetanja o osvajanju Juzne Amerike-misli i o tome

 

 

...koja kaze da plata i status ne zavise samo od zalaganja i truda, vec i od nekih drugih stvari.

 

Mmmm-da

Rekao si "ne zavise samo" sto ce reci da ipak zavise i od toga a?

Cudno-prvo kazes da je to mit pa sada kazes ovo,toliko o tome ko se ovde gubi :)

 

...o tome mozemo drugom prilikom, ali lekcije na tu temu cu morati da ti naplatim, posto takva vrsta konsaltinga debelo kosta (ali se i isplati)

 

A lekcije ti niko nije ni trazio

BTW,potrebne su one i tebi-pre svega iz istorije i geografije :)

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Идеална за Тешу. :da:

 

Па да. Плавуша аријевске крви, само ... не знам да ли је невина. :zeleni:

 

Немој да је и ова нека наци-спонзоруша!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi ovako...Homo Sapiens Sapiens (mi od pre jedno 15,000 godina pa naovamo) se druzimo. I prcamo medjusobno iz sve snage. Kome to nije jasno....neverovatno da mu /joj je nejasno. Mislim, prcamo se iz sve snage. I u tome je lepota. Nismo se prcali sa Homo Sapiens-om (o ne) a ni sa Kromanjoncem. Ni Neandertalcem, a kamoli Australopitekusom. Pitekantropom? Te fore, kao necemo da se mesamo, to je tako deplasirano jer smo se vec tako izmesali da tu biva kraj price.

Pa to. Besmisleno je shiljiti ga na rasni purizam, kad njegov holy grail uopste ne postoji. U konfiguraciji zivota na planeti zemlji, tako nesto je nemoguce, totalna utopija. Sto bi rekli, shibanje mrtvog konja.

Ispod svih tih rasnih teorija ustvari lezi neskulirani hejt i strah, kao govno u celofanu. Standardni fajt za preko leba pogace upakovan u milione "plemenitih" alibija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima tu istine, samo sto je po meni govno u celofanu i ova serada o tome kako su turci silovali nase prababe blablaseri seri.. pa ajde, i nek je bilo silovanja i svih tih jada, pobogu, ne pricamo o pojedinacnim slucajevima jebavanja nego o kompletnoj naciji, o ogromnoj teritoriji.. i sad cemo na osnovu tih slucajeva da baziramo seradu da Srbi nisu cistokrvan narod i da u nama ima crnacke, astecke, azijske krvi zato sto je prije 800 godina tamo neku babu silovao neki osmanlija..

 

mislim, okej, sad se sve to vise mijesa, sto ovi po dijaspori, sto po novom beogradu s kinezima i sl. ali sad pricamo o posljednjih nekoliko godina.. uh.

 

 

meni se licno ne svidja, ne samo kod Srba, nego generalno kod dosta nacija, sto se sve vise gube te neke kulturoloske i ostale zajebancije. jebiga, ja bi da dodjem u pariz i cujem francuski pod broj jedan, a ne arapski. ja bi da dodjem u london a da se ne osjecam ko da sam u pakistanu ili bombaju. ili gdje god da ides slusas engleski, ko da je bogom dato da svi moraju da ga govore. nisam bila licno ali sam slusala od strane dosta japanaca o kojekakvim govnarijama koje su pokupili sa zapada, tipa - vjencanje u crkvi sa sve orguljama kao u filmovima, a niko tu nit je hriscanin, nit je cuo za hrista. samo zato sto je moderno. sve se vise gube obiljezja nacija, a to je jebiga ono sto je vrijedilo da naucimo jedni o drugima, da ti bude zanimljivo da otputujes negdje a ne da dodjes u Peru u neku zabit gdje skoro ljudska noga nije krocila, ali mekdonalds jeste.

sve to nije dobro ni po koga, osim za korporacije. zasto prodavati burger king govna samo u USA, kad mozes cijeli svijet da trujes. i onda svi oni koji se zalazu za nesto domace, tradicionalnije, bivaju proglasavani nacionalistima, a jos bolje radikalima i budalama, ako pokazu minimum patriotizma, znanja iz istorije ili bune prema globalizaciji.

koliko nas ne slavi Bozic ili ga slavimo u vikend ili u kafani (da ne prljamo kuce) ili to smatramo zastarjelim hriscanskim praznikom, ni slucajno dovoljno modernim, a onda takvi dodju u USA pa ne samo da slave Bozic, nego i Thanksgiving i 4 juli i svake jade.

 

i ja jedem govna u tri sada u noc, umjesto da spremam stafing za turki. : )

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...