Jump to content

2008.12.04. *Beogradska arena, Beograd* Alice Cooper


Kinasky

Recommended Posts

Zvanichno potvrdjeno da ce dotichna cerka Alice Coopera, doputovati Lastom iz Beograda u Mladenovac gde ce imati seksualne odnose sa dotichnim gopodinom...tj samnom!!! :D

 

Da li ti je mozda nekad palo na pamet da si po pitanju smisla za humor kompatibilan sa svega 3% ljudi na forumu?

 

ima, novi plakati... Ovoga puta pise Beogradska Arena... :)

Lepsi su mi bili stari...

 

... a krenule i reklame na radiju (barem ja po prvi put cuh jednu maloprije na 202-ci). Reklame i plakati u boji... pa recimo da su kod mene uspjeli da u dobroj mjeri razbiju neizvjesnost koju sam osjecao u vezi sa odrzavanjem ovog koncerta.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko znam,Lupa promotion organizuje,a oni su dosada bili 100% sigurni kada je odrzavanje koncerata u pitanju.

ima, novi plakati... Ovoga puta pise Beogradska Arena... :)

Lepsi su mi bili stari...

Ne znam koji su stari a koji novi,ali ja sam video neke kod Merkatora i ogavni su.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Videću posle Haggard-a šta ću preduzeti. Alice kreće na nemačku turneju, pa bi bio red da objavi na sajtu i datume za posle toga. Kupiću kartu čim budem uveren da će koncerta biti.

 

ako ti obećam da ću ti ja lično nadoknaditi pare ako koncerta ne bude, hoćeš kupiti kartu sutra? :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

A i sam znash razlog otkazivanja, shta optuzhujesh Lupu!!

Znači otvaram temu, i prvo što vidim je ovaj post, presekoh se! :)

 

 

 

Lupa je kod nas uspešno organizovala Queen+PR, Thin Lizzy, Knopflera, Kravitza, Muse... i još gomilu koncerata u Hrvatskoj, Judasi su jedan od retkih otkazanih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A i sam znash razlog otkazivanja, shta optuzhujesh Lupu!!

 

Pa, lik iz Hrvatske je skoro na ovom forumu obelodanio da je taj razlog lažan, tj. da je koncert u Zagrebu otkazan zbog slabe prodaje karata, a kod nas ko zna zbog čega.

 

 

Znači otvaram temu, i prvo što vidim je ovaj post, presekoh se! :)

 

 

 

Lupa je kod nas uspešno organizovala Queen+PR, Thin Lizzy, Knopflera, Kravitza, Muse... i još gomilu koncerata u Hrvatskoj, Judasi su jedan od retkih otkazanih.

 

Odnosno, sve same komercijalne, uglavnom nemetal koncerte. Logično je da se oni neće otkazati, kad se zna da će doći dovoljno ljudi na njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, lik iz Hrvatske je skoro na ovom forumu obelodanio da je taj razlog lažan, tj. da je koncert u Zagrebu otkazan zbog slabe prodaje karata, a kod nas ko zna zbog čega.

Pa ne znam koji je on to konkretno dokaz naveo pa da mu verujemo da je otkazano zbog slabe prodaje?

Ne kazem da mozda i nije,ko zna,ali nema razloga zasto bi verovao njemu a ne Judasima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne znam koji je on to konkretno dokaz naveo pa da mu verujemo da je otkazano zbog slabe prodaje?

Ne kazem da mozda i nije,ko zna,ali nema razloga zasto bi verovao njemu a ne Judasima.

 

OFFTOPIC: Koncert Judasa u ZG se nije održao, jer ga je u zadnji trenutak otkazao management banda i organizator s tim istim otkazivanjem nema nikakve veze.

 

Za otkazivanje u BG nemam pojma niti se u to miješam niti je to uopće sada bitno.

 

Judas Priest su na vrhuncu (uvjetno rečeno) svoje karijere s albumom "Painkiller" 1991. svirali u zagrebu i Ljubljani s predgrupama Panterom i Annihilator i mislim da su sveukupno u oba grada skupili jedva 3 000 ljudi.

 

 

Over & out po tom pitanju!

 

 

Uz put potrebno je raščlaniti gdje spada čija nadležnost. Lupa promotions je dio Lupa entertainment group, a ta sama "group" isto ima svog vlasnika koji je jedna od najvećih svjetskih booking agencija. Svi veliki koncerti u Europi iste agencije su dirigirani iz prvenstveno dva centra: Londona i Budimpešte i tu sjede njihovi čelni ljudi, svaki za svoje područje Europe.

 

Lupa promotions je prva počela s radom u Hrvatskoj, no u zadnjih godinu-dvije agencija je počela s radom i u Ljubljani i u Beogradu i svaka od tih istih "Lupa" je potpuno samostalna i neovisna jedna od druge; svaka ima svoje vlastito vodstvo, računovodstvo i sve ostalo...s time da su dio matične Lupa entertainment group.

 

Lupa u Hrvatskoj je do sada uspješno radila dosta metal i nemetal koncerata (Iron Maiden, Korn, Within Temptation, Pearl Jam...), no kako svaka podružnica ima svog direktora samim time od njegovog uspješnog planiranja i rada i prihoda ovisi njegov opstanak, kao i usvakoj drugoj tvrtki.

Sada ne mogu ulaziti u detalje koliko svaka "Lupa" ima samostalnosti u svom radu koju joj daje središnjica u Budimpešti (odnosno Londonu) , naravno da je ima, to sigurno, ali ako ima nesposobno vodstvo i ako ima gubitke i loše procjene---ono će morati biti zamjenjeno novim ljudima.

 

Ovo nisu nikakva moja pametovanja, to je nešto što se zna i samo je po sebi logično. Nisam djelatnik te tvrtke i priznajem da nisam upućen u pojedinosti, možda sam i izrekao niz gluposti, ali koliko je meni poznato Lupa ZG nema nikakve veze sa vašima iz BG ili ovima iz LJ niti bilo kojim drugim podružnicama Lupa entertainment group. Ako podružnica ne valja i središnjici donosi gubitke--može se i ugasiti.

 

Nastavite s temom o Alice Cooperu. Nema smisla skretati, to su---za krajnjeg korisnika i konzumenta koncerta---sasvim nebitne priče.

Edited by Pavao

Share this post


Link to post
Share on other sites

samo da izložim nešto što sam danas baš diskutovala sa sestrom.

 

problem vezan za koncerte i otkazivanja je mislim višeslojan:

 

 

 

1. cene karata su evropske ili više od evropskih.

 

to se dešava moguće iz razloga što organizatori nailaze na nenormalne cene zakupa prostora koji moguće da rade ispod nivoa isplative uposlenosti kapaciteta, pa kad neko "naleti" onda ih "prikolju" s cenom. druga mogućnost je, što prostori nekih veličina (SKC na primer), nemaju puno konkurentskih prostora, te se ponašaju kao monopolisti pa im se može da drže neopravdano visoku cenu zakupa.

 

cena zakupa prostora, ukombinovana sa relativno jadnim prosečnim primanjima srbina, čine neodvojivo zajebanu frustraciju po pitanju odlučivanja "na koji koncert ići" jer većina nas nažalost ne može da priušti sebi da ide na sve što bi im se eventualno gledalo.

 

 

 

2. neblagovremena kupovina karte rezultira prividom slabog odziva i otkazivanjem svirki

 

u tom "vaganju" na šta ići, čekanju setlista, lobiranju najboljih ortaka da idu na ovo a ne na sinana sakića i smišljanju kako da nagrebe lovu za vopi, prolazi vreme. organizator vidi da se auditorijum koleba, i otkazuje koncert.

 

pošto nam likvidnost u kombinaciji sa skromnim prosečnim primanjima nije jača strana, ne zarobljuju nam se pare mesec ili 2 pred koncert u kartu, jer je preče platiti infostan-struju-kupiti hranu-pelene (nepotrebno precrtati), i onda odlažemo do poslednjeg momenta kupovinu karte, ili čekamo da nam se posreći pa da nas vlada jet obasja ko prozeblog sunce sa dž kartom. i tako još jednom, organizator to tumači kao kolebanje auditorijuma, i otkazuje koncert.

 

 

 

3. srbija kao relativno mlado entertainment tržište nema standardnu finansijsku podršku

 

eventim, lupa i ostali, kao i svi drugi investitori, su oprezni po pitanju ulaganja u nova tržišta. kad se tu uračunaju politički rizici koji su najnepredvidivija i najgora moguća vrsta rizika po investitora, jasno je zašto se njima baš i ne isplati da roknu jaču svotu ovde i "zavrte". u drugu ruku, neiskustvo na ovom tržištu i opšti deficit kvalifikovanog i profesionalnog kadra koji usput budi rečeno, neće pokrasti sve što može i pozapošljavati pola svoje familije, a koji bi mogao da organizuje nekakvu "non-core" delatnost iz koje bi mogla "core" delatnost da se hrani, je evidentna.

 

tako nivo finansijske podrške zavisi u velikoj većini slučajeva samo i isključivo, opet, od auditorijuma.

 

 

 

ako pretpostavimo da sam barem delimično u pravu, bilo bi najpametnije da mi kao fanovi čika coopera pokažemo pravi odziv organizatoru i kupimo karte, makar nas to koštalo zahebancije oko povraćaja para - jedino u tom slučaju pomažemo sebi i svojim ulaganjem u kartu "glasamo" da koncerta bude.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odnosno, sve same komercijalne, uglavnom nemetal koncerte. Logično je da se oni neće otkazati, kad se zna da će doći dovoljno ljudi na njih.

Pa jebeš ga, niko ne bi otkazao kad bi znao da će doći dovoljno ljudi, a nisu organizatori krivi što živimo u zemlji turbofolka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vjeruj da cijene ulaznica u Srbiji nisu niti probližno visoke kao u zemljama Zapadne Europe..

 

Istina, ali je njima mnogo lakshe da odvoje i 100 e od 2000 (ili 1500), nego ovde 30 od 300.

Stvar je u tome shto je Srbija nestabilno i rizichno i josh monopolsko trzhishte (kao shto je eileen napomenula) i to se odrazhava na sve sfere zhivota obichnog choveka (koncerti-za nas skupe karte, otkazivanja; skupi krediti...)

 

Nego evo ga setlist od October 7th 2008 Barrie, ON, Canada, Molson Centre

 

Setlist:

1. It's Hot Tonight

2. No More Mr Nice Guy

3. Under My Wheels

4. I'm Eighteen

5. Is It My Body?

6. Woman Of Mass Distraction

7. Lost In America

8. Feed My Frankenstein

9. Be My Lover

10. (In Touch With Your) Feminine Side

11. Dirty Diamonds

12. Vengeance Is Mine

13. Halo Of Flies (with Drum Solo)

14. Welcome To My Nightmare

15. Cold Ethyl

16. Only Women Bleed

17. Steven

18. Dead Babies

19. Ballad Of Dwight Fry

20. Devils Food - Killer - I Love The Dead

21. School's Out

22. Billion Dollar Babies

23. Poison

24. Elected

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

2. neblagovremena kupovina karte rezultira prividom slabog odziva i otkazivanjem svirki

 

u tom "vaganju" na šta ići, čekanju setlista, lobiranju najboljih ortaka da idu na ovo a ne na sinana sakića i smišljanju kako da nagrebe lovu za vopi, prolazi vreme. organizator vidi da se auditorijum koleba, i otkazuje koncert.

 

pošto nam likvidnost u kombinaciji sa skromnim prosečnim primanjima nije jača strana, ne zarobljuju nam se pare mesec ili 2 pred koncert u kartu, jer je preče platiti infostan-struju-kupiti hranu-pelene (nepotrebno precrtati), i onda odlažemo do poslednjeg momenta kupovinu karte, ili čekamo da nam se posreći pa da nas vlada jet obasja ko prozeblog sunce sa dž kartom. i tako još jednom, organizator to tumači kao kolebanje auditorijuma, i otkazuje koncert.

 

Ovde treba dodati još nešto. Većina publike kod nas ipak nisu oni koji plaćaju infostan i pelene. Većina publike su maloletnici i studenti, koje roditelji izdržavaju i onda je normalno da ne mogu da skupe novac za koncerte. Pitanje koje ja postavljam već duže vreme je - šta je sa starijom publikom? Teško je očekivati da se veliki koncertni prostor napuni samo od klinaca, pogotovo ako su u pitanju bendovi koji su na vrhuncu popularnosti bili pre 20 i više godina. Po mom mišljenju, to je anomalija po kojoj se Srbija i Hrvatska razlikuju od nekih drugih zemalja iz okruženja. U Bugarskoj na koncerte dolazi 4 puta više ljudi nego kod nas, zato što je tamo normalno da neko ko je slušao metal još 80-tih i danas ide na metal koncerte. Kod nas je drugačije i to bi moglo da se posmatra kao posledica krize devedesetih. Izgleda da ljudima koji su u to vreme morali da se dovijaju da bi izdržavali porodice više nije bilo do kvalitetne muzike.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

не сикирај се за " старију" публику, ко оће да дође да гледа концерт доћи ће, још је старијим лакше да се изфинансирају

 

а у целој причи отказани-концерт-због-мало-продатих-карата-џудас-а-можда-и-елис

 

они су толика имена и толико су се наватали пара за ових 30 односно 40 година колико свирају

 

да им је јако битно оће ли код нас да свирају испред 500 или 5000 људи,односно оће ли узети 5 или 10 иљада Евра

 

е ако су им паре најважније ја им се посерем по сред чела јер овде неће да их зараде сигурно!!!!!!!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovde treba dodati još nešto. Većina publike kod nas ipak nisu oni koji plaćaju infostan i pelene. Većina publike su maloletnici i studenti, koje roditelji izdržavaju i onda je normalno da ne mogu da skupe novac za koncerte. Pitanje koje ja postavljam već duže vreme je - šta je sa starijom publikom? Teško je očekivati da se veliki koncertni prostor napuni samo od klinaca, pogotovo ako su u pitanju bendovi koji su na vrhuncu popularnosti bili pre 20 i više godina. Po mom mišljenju, to je anomalija po kojoj se Srbija i Hrvatska razlikuju od nekih drugih zemalja iz okruženja. U Bugarskoj na koncerte dolazi 4 puta više ljudi nego kod nas, zato što je tamo normalno da neko ko je slušao metal još 80-tih i danas ide na metal koncerte. Kod nas je drugačije i to bi moglo da se posmatra kao posledica krize devedesetih. Izgleda da ljudima koji su u to vreme morali da se dovijaju da bi izdržavali porodice više nije bilo do kvalitetne muzike.

 

 

dobro, evo pošto ja sebe prepoznajem u toj "starijoj publici", najpre da kažem, kupljene su dve karte davnih dana

 

drugo. u srbiji je kafana još uvek relativno jevtina zabava tako da se ljudi ne vraćaju tek tako starim vrednostima..

 

treće, moja generacija ti je 70% van srbije, i tamo će verovatno i ostati. od moje bande, vratilo se nas 4 od otprilike 11 ljudi koliko nas je bilo preko. a ti ljudi tamo negde idu na gigove.

 

četvrto, hm pretežno sluša muška publika, a velika većina te "starije" publike je - elsewhere... i tako ukrug..

 

no da ne kukamo više.

jesi li TI konačno kupio kartu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

treće, moja generacija ti je 70% van srbije, i tamo će verovatno i ostati.

 

Kako li im je svima uspelo, ja bio student generacije, pa ne mogu dalje od Hrvatske i Bugarske, a kamoli da ostanem da živim u inostranstvu. Jedva i u Beogradu opstajem.

 

Kupujem kartu posle Haggard-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

previše vremena provodiš na yumu :P

 

 

 

šalim se.. fora je u tome da počneš da radiš što pre a prilike same vaskrsnu et voila.

 

sigurna sam da možeš i te kako lepo da iskoristiš to što si bio student generacije. ugrabi nekog putem neta da te stipendira za dalje i paljba preko. al nam se vrati :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...