Jump to content

Marduk


MissionVao

Recommended Posts

"On a cold mist october morning, in the year of the Lord 1462".

 

Tekst za pesmu Deme Quaden Thyrane (sa albuma Opus Nocturne i Nightwing). Marduk su uvek imali takve tekstove, ne shvatam zašto sada to svima smeta. Black Metal je uvek bio religiozna muzika, barem onaj Black Metal koji ja slušam, uz par izuzetaka.

 

"I'm a religious person and I will fight those who misuse His name." Euronymous

 

Većina vas koji pljujete po religiji bi postali hrišćani čim bi pročitali Sveto Pismo. Garantujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Većina vas koji pljujete po religiji bi postali hrišćani čim bi pročitali Sveto Pismo. Garantujem.

Zajebavaš?! Pa to se mora isprobati! Odma'!

 

Čitao, i Stari i Novi zavet, ali ja sam latentni hrišćanin.

Stari i Novi zavet, Sveto Pismo, Nostradamusa, Tarabiće...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, ideš kod Rogatog kako god obrneš.

 

"On a cold mist october morning, in the year of the Lord 1462".

 

Tekst za pesmu Deme Quaden Thyrane (sa albuma Opus Nocturne i Nightwing). Marduk su uvek imali takve tekstove, ne shvatam zašto sada to svima smeta. Black Metal je uvek bio religiozna muzika, barem onaj Black Metal koji ja slušam, uz par izuzetaka.

 

"I'm a religious person and I will fight those who misuse His name." Euronymous

 

Većina vas koji pljujete po religiji bi postali hrišćani čim bi pročitali Sveto Pismo. Garantujem.

 

Vrlo je jednostavno - reagujući na "trendi" fenomen orthodox black metala, stvorio se trend "vraćanja korenima" i pljuvanja satanizma i bilo kakve filozofsko-ideološke pozadine u black metalu. Citirao bih Erika iz Watain-a:

 

"A lot of nowadays BM has lost its relevance because bands do not care nor see that if you don't have something to stand against or a revolutionary goal, then what's there to say? Extreme music requires extreme ideals and without them it loses its meaning."

 

Čovek je sumirao irelevantnost BM metuzalema danas. Kakve zimske oluje i ledeni fjordovi, kakve viski sahrane.

Edited by Gojko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Donekle je to tacno ali ne treba preterivati sad traziti filozofiju u svakoj pesmi. Ekstremna muzika a narocito bm je bila vezana za odredjene ideale i danas je ali to ne znaci da je besmislena ukoliko nisu u prvom planu, jer pre svega muzika je najbitnija. Meni su ti ledeni fjordovi i zimske oluje upravo dokaz ovoga o cemu govorim. Moj je utisak u poslednje vreme da se previse skrivaju neki iza tog kocnepta i smisla i ne znam ni je kakve tematike i onda izdaju prazne i promasene albume.

Share this post


Link to post
Share on other sites

stvorio se trend "vraćanja korenima" i pljuvanja satanizma i bilo kakve filozofsko-ideološke pozadine u black metalu.

Filozofsko-ideoloska pozadina u bm-u je toliko uska, da bi sve moglo da se sažme u jedan bend, koji bi imao jedan album, koji bi imao 3 pesme koje bi se zvale Hail Satan, Kill the Christ i Rape the mother of god. Zato i koriste muziku licemeri, jer kad bi napisali knjigu sa takvom filozofijom/ideologijom, verovatno bi je pročitao samo lektor, ako i on.

Edited by Sisus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Filozofsko-ideoloska pozadina u bm-u je toliko uska, da bi sve moglo da se sažme u jedan bend, koji bi imao jedan album, koji bi imao 3 pesme koje bi se zvale Hail Satan, Kill the Christ i Rape the mother of god.

 

Jedino ako ti je Dark Funeral parametar za filozofiju/ideologiju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj rad - svi bi da budu ko Watain. Ispliva mediokriteta ko govana, a oce da budu pametni pa se bacaju kao nenormalni na ortodoksni black metal. Tako su sjebali nesto sto je u prvim godinama bilo vrhunska stvar, samo kad vidim ta izdanja pocev od Mysterion tes anomias, pa onda do masterpisova DSO, Ondskapt, Funeral Mist, Watain itd. Jebase mu majku poslednje 2 godine, zbog toga radije biram pristup Dark Funerala koji bez mnogo filozofije fura satanizam cisto zbog podizanja atmosfere, umjesto da ga guraju kao glavni adut. Kao sto predstava zahtjeva odredjenu scneografiju, tako ja vidim satanizam u black metalu. U prvom planu je naravno gluma(muzika), ovo dodje samo kao ekstra bonus. Al ne, danas bendovi pokusavaju svoj netalenat sakriti iza jebenih 'specijalnih efekata'.

Na kraju, sve ima svoju publiku.

Edited by morbid god

Share this post


Link to post
Share on other sites

Recenica "fuck off and die" je vece otelotvorenje BM pokreta nego hiljade "oh lord, I suck thy penis in ecstasus tuas manus" fegetskih bendova. Religious BM smeru se desilo isto sto i norveskoj sceni - omasovljavanje je dovelo do razvodnjavanja. Darkthrone bi mnogo vece pare uzeo da je nastavio da vozi necrohell pricu, nego sad kad su im reference Manilla road i Amebix. A Immortal je od svojih ranih dana negirao da je BM bend, a opet su toliko toga ucinili za isti. Ti bendovi su postali samosvojni ignorantni monumenti - bas ono sto sto Black metal u srzi i jeste, a ne sisanje kurca najnovijem trendu.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo jedno zapazanje: rekao bih da su za tu stereotipnu sliku o black metal tekstovima kao striktno satanistickim ponajpre krivi upravo Svedjani - Dark Funeral, Marduk i ostatak kompanije, posto je kod Norvezana u pocetku bilo svakojakih drugih tema - Mayhem je imao malo drugaciji pristup celoj stvari, Burzum i Enslaved su bili u pagan/viking tripovima, Immortal su se oduvek drzali svoje vremenske prognoze... Naravno, bilo je tu i satanizma, tipa Emperor, Darkthrone... ali je to smejurija u poredjenju sa onom navalom tih tekstova koju su doneli Svedjani. Ili se makar meni tako cini.

Edited by Talvi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...