Jump to content

2009.05.26. *Stadion JNA, Beograd* AC/DC


LazaGNR

Recommended Posts

Aj' d ai ja kazem neku. Sve OK, sve super ali fali neki detalj bez kojeg moze ali nije to to. Kao savrseno spremljena klopa ali bez zacina.

 

Zvuk:

 

Bio sam na 30-35 metara od bine. Zvuk je bio glasan taman kol'ko treba a pred kraj su ga pojacali a i zavrseci su bili zestoki pa je bilo malo zajebanije. Sam kvalitet nije bio bas savrsen kako bi se ocekivalo. Cini mi se da nema ozvucenja koje ce da izdrzi Brajanovo krestanje.

 

Publika:

 

Oko 17 ljudi je izrazilo neku emociju na Dog Eat Dog. Tri minuta cutanja za jednu od najboljih pesama sa najbolje ploce. Za vreme TNT je bilo najsmesnije/najtuznije. Pretpostavljam da bi masi vise odgovaralo da ponajvljaju samo refren jedno 30 puta posto su se u strofama svi zestoko smarali a na refren krenuli u "skakanje". Potpuno neobjasnjiva situacija. Takodje mi nikad nece biti jasno zasto ogroman broj ljudi ne preza da u cilju svoje zabave ugrozava druge. Ja sam popio takav lakat po sred temena da sam imao prekid filma nekoliko sekundi. Ovo poslednje nije iskljucivo vezano za ovaj koncert ali mi je pokvarilo nekoliko dragih pesama. Jos jedna stvar koja mi nije jasna: Zasto ljudi sebi zakinu nekoliko trenutaka koncerta da bi napravili neke musave slike koje ce svejedno za koji dan da izbrisu iz telefona.

 

Bend:

 

Kao da je bio montiran debeli providni zid izmedju publike i benda. Da je masa bila na MArakani a bend tu gde je i bio, prisnost bi bila ista. Nesto mi je izgledalo kao da su u fazonu "mi cemo da odsviramo sta smo naumili a vi - kako vam odgovara". Kao da nisu zainteresovani da crpe inspiraciju od publike. Zato i tragikomicne mehanicke reakcije kao za TNT. Malo razocarenje za mene.

 

Jedna zanimljiva stvar mi se desila. Bez obzira sto sam neke stare pesme koje su svirane cuo vec par milijardi puta sa ploca, tek u jednom trenutku u prvom delu koncerta sam doziveo malo otkrovenje koje se nekoliko puta kasnije potvrdilo: Angus definitivno svira gajde kroz gitaru, u smislu kao sto je Duane Allman iz gitare cedio zvuk usne harmonike.

 

Organizacija:

 

solidna cetvorka. Ulazi na stadion su nocna mora. Prolazak kroz onaj lavirint da bi se uslo sa sve resetkama sa strane lici na Bekstvo iz Sosenka. Tek kad su ljudi poceli da se razilaze sam video da fan pit nije bio kao na mapama stadiona nego produzen do miksete. Da sam znao, probao bih da se uvalim unutra, ako ne da budem blize onda bar da mi bude malo komotnije posto je u mom kraju bila bas velika guzva.

 

xakep:

 

S obzirom da je Flick of the Switch poslednje sto sam zavrteo od pocetka do kraja, mislim da nisam imao prevelika ocekivanja osim da ispunim davnasnju zelju i da se dobro provedem. Sta sam trazio to sam uglavnom i dobio ali nijansa, dve su zafalile da ovo bude vise od vrlo dobar 4. Kao sto neko vec rece, dobro je bilo ali tesko da bih ponovo otisao. Gore sam zapeo za TNT iz dva razloga: to je (mozda) prva pesma AC/DC koju sam cuo jos tamo negde karajem 70-ih i ima dobar, iako banalan, maco-odmetnicki tekst a ta tematika mi je nekako posebna i ne moze svako da da zvuci ubedljivo kad prica/peva o tim stvariam. Bon Scott je svakako pripadao toj manjini.

 

Lepsa polovina publike:

 

5+. Iskreno nisam ocekivao ovoliko zenskog sveta ali, bez obzira na kvantitet, sektor A desno su zaposele iskljucivo lepotice i sex bombe. Nista manje.

 

Srdacno Vas,

 

xakep Young

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Organizacija super, tacno u sekundu svirka pocela i u sekundu se zavrsila :pivopije:

Realno, ja sam imao karte od 3900 i mogao sam da idem stvarno gde sam hteo izuzev fan pita, ali ostadoh tu negde na sredini, jer su mi i pogled na binu i zvuk savrseno odgovarali, plus sto nije bilo guzve.

Stvarno sta reci, osim fenomenalno! Zaista sam srecan sto imao prilike da odgledam AC/DC verovatno prvi i poslednji put na ovim prostorima.

Bina je genijalno odradjena, pocevsi od filma na pocetku, ogromnih video bimova, sa kojih se sve kristalno jasno moglo videti, pa do vozica i debele Rouzi :)

Zvuk je tako dobro bio namesten, da se sve culo, a da si opet mogao nekom do sebe da kazes nesto bez dranja ko majmun :) Nit preglasno, nit pretiho :pivopije:

Vrhunac veceri - Angusov striptiz :)

Jedina zamerka - mnogo bre usporise Rouzi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au, ljudi, ne znam kada sam onoliko bio iscrpljen posle nekog koncerta. U suštini, umor sam osetio tek na izlazu, jer sam izlazio pola sata, ako ne i više. Sada ne osećam noge, jedva hodam, ali zabole me - isplatilo se, video sam jedan od omiljenih hard rock bendova, i znam da se ovo više nikada neće ponoviti. Ko nije bio, nek plače nad svojom nesrećnom sudbinom i nek izede sopstvene gaće od muke.

 

Predgrupe OK, onaj lik iz Answera isti Robert Plant! :) I pokreti, i glas, sve. Moraću da ih još malo poslušam.

 

Ali AC/DC... Kada je krenuo voz, a onda vatromet, pa prvi rif... Nikad neću zaboraviti taj trenutak. Set lista, vidim, kao i skoro svaka na turneji, s tim što su dodali Dog eat dog (!!!oduševljenje sa moje strane!!!) i Shot down in flames. Rousie je deblja nego na prošloj turneji, Angusov striptiz neizostavan kao i uvek, bilo je i par ekstra animacija na video bimovima (bombardovanje gitarama na War machines i slide show omota albuma). Ali zato Angusovo trčanje po stazi i penjanje onim liftom usred publike, koje je ono bilo ludilo!!! Let there be rock je po meni bio najbolji momenat, solaže su oduvale, a publika je bila najživlja na ovoj pesmi, bar tu oko mene. Takođe Thunderstruck, The Jack, i naravno For those about to rock. Brianov glas u iznenađujuće dobroj formi, uopšte nisam očekivao takav glas. O glasnoći koncerta bolje da ne govorim. :rockdevil:

 

I puna dva sata svirke - ljudi su bili neumorni. :)

 

Još moram da prokomentarišem da nisam očekivao da će biti toliko ljudi koliko je bilo. Kada sam se usred koncerta okrenuo i video da su i one najskuplje i najudaljenije tribine pune do poslednjeg mesta, oduševio sam se. Prosto neverovatno, ako nije bilo preko 40 000 onda ne znam...

 

Sve u svemu, savršen koncert! Nisu nadmašili Maidene, ali dobro, Maidene više volim. :)

 

AC/DC FOREVER!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda je malo pretenciozno izjaviti ovako nesto, ali ovo je definitivno bio koncert zivota.

Posebno mi je drago (bez obzira na vrstu metala koji uglavnom slusam dobar niz godina unazad) sto sam konacno

video, cuo i DOZIVEO svoje heroje iz detinjstva. Vredelo je biti tamo, po svaku cenu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odakle ovim ljudima tolika energija?

 

Ukratko: publika prilično mlaka, najbolji momenti večeri The Jack, You Shook Me All Night Long, Let There Be Rock i režija na bimovima. Najlošiji momenti su poslednji minuti Angusovih solaža (pretera ga) i topovi + vatromet (jeftino). Zvuk - gotovo savršen. Stadion sasvim lepo popunjen, sigurno preko 35000 ljudi.

 

Organizacija suluda, skoro da nije bilo bitno po kojoj si ceni kupio kartu jer si mogao da stojiš gde god hoćeš. Na teren ulaziš sa tribina, toaleti na jugu pa ti moraš iz prvog sektora da prođeš celim terenom ako misliš da piješ pivo. Ali da bi došao do piva moraš da se naoružaš strpljenjem, budeš dovoljno glasan i platiš na kraju koliko hoćeš jer na šankovima vlada haos.

 

Očekivano dobar koncert.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Razbijač-NAAĆI

Krasan koncert,spektakl,mnogo ljudi,mnogo pićk i to lepih,mladih i napupelih ko bulke.svakako, za koncert,uživo ja,uživala moja žena i uživali i kumovi.koncert za sva vremena.omatorili su kamićki,ali imaju snage za olimpijske medalje.oduševijo sam se,da onako mali i ludi,trće na sve strane,ludi su skroz.a ja više nemoram ni na jedan koncert u životu,još samo možda manowar,to kad vidim,i dovidjenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dodaću samo ovo - ne mogu da razumem KAKO nekome mogu da smetaju Angusove solaže???

Ja nisam disala tada jbt a neki se žale.. . :)

znači, čovek je - kralj!

 

Edit: možda imam profesionalnu deformaciju hahah interesovalo me je kako čovek svira pošto i ja sviram jedan žičani instrument (violina).

 

 

JAO LJUDI PA JA ĆU DA EXPLODIRAM OD ENERGIJE TOLIKO JE DOBRO BILO :rockdevil:

Edited by Montenegrina

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Razbijač-NAAĆI
Dodaću samo ovo - ne mogu da razumem KAKO nekome mogu da smetaju Angusove solaže???

Ja nisam disala tada jbt a neki se žale.. . :)

znači, čovek je - kralj!

 

E,ma to stoka nezahvalna.nemaš pojma kakav izraz nerviranja na licu imam,a još me od sinoć boli glava.to da uhvatiš,i da ih lemaš dok im uši ne pocrvene.stoka bezobrazna.šta ne voli.zna se šta se ne voli.ne voli se šiptar.ali nije da im šiptarke nisu dobre za zezanje,araćkinje,baraćkinje i to.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da vidite shta smo propustili- snimak sa sinocnjeg koncerta :( :

 

 

Extra snimak..ako ima jos..slobodno okaci :D Inace sam juce bio kod pijace na banovom brdu i odjednom mi se ucini kao da je pocela zurka u zgradi pored koje sam prolazio..ali kad sam cuo urlanje publike sa stadiona samo je bilo.."jebote...glasno je" :D :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

jos uvek mi sve shishti u ushima, i zato ne znam da li mi je otishao zvuchnik na mobilnom ili chujem drugachiji zvuk.:)

Koncert je bio odlichan! Sve se vec moglo videti na dvd-u iz minhena, ali ipak treba to dozhiveti. angus i brian show prave! ;) organizaciji zameram shto nije delila vodu za pice ljudima u prvih par redova koje je mogla da dohvati.

 

bio sam u na ogradi, kod desnog zvuchika (kape) kad se gleda na binu. provalio sam da ako ti treba mesta na koncertu, skachi k'o lud tokom koncerta i imacesh mesta. :) nisam nosio aparat, pa sam to i radio. zato me sad sve boli, a listovi me otkidaju. :)

 

topovi na kraju su mi najjachi od vizuelnih efekata.

na let there be rock je sve tutnjalo i brujalo (valjda od jachine zvuka), i tu je zvuk bio najloshiji, chini mi se.

 

ovaj koncert je trebalo dozhiveti, i nikako propustiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stadion sasvim lepo popunjen, sigurno preko 35000 ljudi.

 

17000 na tribinama. Istok i zapad skroz puni osim onag parčeta prema severu ali to je nadoknađeno na jugu gde ako je bilo bar 2000 ljudi to je: zapad 7500 + istok 7500 + jug 2000. Kapacitet stadiona je 32000 odnosno 8000 svaka tribina. Na terenu prosta računica 70 x 110 metara = 7700 kvadrata, kako je napred bila neviđena gužva (bio tamo) a pozadi pretpostavljam manja gužva računa se da je bilo u proseku 4 čoveka na metar kvadratni što čini za teren 7700x4=30800. Što ukupno čini 17000+30800= 47800 ljudi pa ti vidi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Razbijač-NAAĆI

Evo,ja sam u ćast benda napiso pesmu,ima i na mojoj ''yu metal himni'' temi,ali evo i ovde,da se zna,i da se ne zaboravi:

 

AC/DC NA STADIONU PARTIZANA

 

Ah kako divan dan,toliko sam srećan,a nije derbi

ne igra zvezda i partizan

a opet,utakmica jedna važna na mojemu omiljenom stadionu

igraće se danas

sv navijamo zdušno za jedan jedini tim

u srcima našim oduvek šampion,većni pobednik

ako pljuješ,ili ako si protiv,prava pićka ti si

srce drhti ponosno kada svira Ejesidisi

 

Kad lokomotiva zapišti,reć od žara meni u grlu stane

pa krene voz rokenrola,i sreći mojoj beskrajnoj nikako da svane

Provodimo se,skaćemo svi smo kao lude

toliko je ludo noćas i da budemo u paklu nikako loše mesto ne mere da bude

 

Samo rockenroll u mom srcu nocas plamti

koncert ejsidisija,

to je nešto što se za života pamti

šta koji kurac palac,morbidni andjeli i sadisti

to bre sve u tiranu terati

pa nek sa njima šiptar vrišti

 

Većeras samo topovi tuku,svi šabani i foleri

za kurac mogu da nas povuku

mi smo većeras u transu svi

na autoputu za pakao

u crnom vraćamo se mi

 

I pucamo iz zadovoljstva,ko gromom pogodjeni

rockenroll bozjom rukom noćas mi smo vodjeni

i staro i mlado,noćas kao jedan glas kliće

ejsidisi na stadionu partizana

spektakl 2009,sad i nikad više

 

i zato ko nije bio,a pljuje ceo dogadjaj

more kitu da mi siše,

i da se mojih slanih muda napase

porućujem mu to i ništa više!

 

 

----------------------------------------------------------------------------------------

 

Petar Vranješić

Vojvodjanski Lola (AC/DC FOR LIFE)

27.05.2009

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

LOUD.PROUD AND DEAF!Sve dobro,jedino sto zaista ne mogu da ocenim dal je bilo vise ljudi na Metallica svirci 2004e il sad.Mozda ce komuna dati obavestenje koliko je prodato karata.

 

Mislim da je sinoć bilo više ljudi, na Metaliki tribine nisu bile onako popunjene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Е људи ја сам био код левог торња, и могу вам рећи да са чеповима у ушима је био до јаја звук, овако ми је било превише прегласно. Иначе што се тиче инцидената један баја се попео на леви торањ, СКРОООООООООЗ горе, и једва га скинули ови енглези хахахха. Кад је сишао наравно добио је своје од обезвеђења "банде црвене". Што се тиче Ејси Ди Сија свака част, никад не бих рекао да су толико живахни и пуни енергије:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

jedno sat vremena dp pochetka koncerta su jug i kraj istoka i zapada bili vishe nego piluprazni, a dok je koncert pocheo, sve je bilo puno. o'shle i karte za 100 i kusur evra. :) Ima u Srbiji love! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koncert verovatno najbolji u mom zivotu...sve extra sto se tice AC\DC

Ali organizacija (posebno u stadionu) katastofa....dole bila su buvalno 3 kabine(klonje) za 7000-8000 ljudi.Jebote sat vremena se cekalo na red i to pre AC\Dc.A kako je smrdelo dobri su dosli ovi tamponi za usi da se stave u NOS strava i uzas.Pa tu je trebalo biti bae 30 kabina a bilo je mesta.

Sank sa pivom isto katastrofa.....neverovatno da je bio samo jedan sank (sektor W) trebalo je vremena probit se i dobiti ono razvodnjeno pivo (sramota za 150 dindzi).

Ovi na ulazu su jeli govna jer nisu pustali sektor E u sektor W iako je cena karata bila ista...debilana

posle koncerta nigde saobracajca nema kao da su iznenadjeni guzvom u saobracaju....klasika

 

A sto se tice koncerta zvuk je bio do jaja ravan onom na Stonsima ako ne i bolji.

i jos nesto razumem da ovde ima i mladih ljudi...ali uporedjivati zvuk AC\DC sa zvukom nekih nebitnih bendova je smesno

 

I jos ako neko kaze da je koncert "solidan" ili "prosecan" JEDE GOVNA i tesko da ce ikada biti u prilici da gleda veci spektakl u SRBIJI

 

Sto se mene tice ja posle ovoga vise ni ne moram ici na konerte jer ovo je VRH

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbt neverujem sta sam doziveo. Plus sam usao za DZ (prevarili smo obezbedjenje) i plus zezanje po BG-u nevidjeno...

E ovako: Da ne pricam kako smo zeznuli obezbedjenje ortak i ja, da skratim...

ROCK N ROLL BABY!!!

Kako su razbili koncert, sve je perfektno. Zvuk je vise od savrsenstva. Bilo je glasno ali zvuk uopste nije gubio na kvalitetu.

Kao da sedis kuci za kompom i pustis muziku, niti te bole usi niti ti skripi u usima, nista. Zvuk savrsenstva... Ne mogu da opisem.

Angus kao neko dete skace, luduje covek jednostavno UZIVA U RNR-u... Covek svira sa dusom...

 

Koncert AC/DC-ja je nesto neverovatno za mene. Ko je bio oseca isto sto i ja... (btw bio sam na istoku)...

 

Kad udare ona zvona (Hells Bells) dusa mi se cepa kako mocno zvuci, pa kad publika peva u jednom glasu: She's Got The Jack, jaoooooooooo kakav osecaj... Pa topovi na kraju, kakvi zvukovi, dozivljaj mog zivota je ovo...

Ne verujem da ce nesto biti bolje od ovoga... I bice mi drago...

 

Svaka cast AC/DC-ju, razvalili su kao i pod starim danima. Nemam reci...

 

Hvala vam ;)

 

P.S nikad necu ovaj cert ni to da sam bio bez karte i bez para. Kada sam izasao nisam znao za sebe...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da vidite shta smo propustili- snimak sa sinocnjeg koncerta :( :

 

 

FAIL

 

al po meni nije bilo bas glasno, cini mi se da je na metallici bilo glasnije ili se tripujem jer sam bio dosta mladji :)

btw, ja usao u fan pit bez karte :bigblue: :bigblue:

 

I ja imah takav utisak, ali verovatno zato sto je AC/DC pre svega "blazi" :) Mislim, evo ljudi komentarisu kako se culo u raznim delovima grada, dakle bas je bilo glasno, a evo jutro posle, meni ama uopste ne zuji u usima! Sta ti je dobro namesten zvuk...

 

Elem, za sada hajlajt koncert ove godine :rockdevil: Svaka im cast na energiji, ubica set, jedina zamerka sto mogu uputiti bendu, konkretnije Brajanu sto je, cini mi se, imao mlak odnos sa publikom, Angus je sa druge strane kralj ne vidjeni. Video sam Dzegera kako trci k'o da je na ne znam cemu u 60+, sada videh Angusa u 60kol'kovec kako muze k'o ludak onu jadnu gitaru i kako se baca k'o u najgorim Fear&Loathing tripovima :] Hats off.

 

Highlightsi (za mene): Shot Down In Flames :rockdevil: Hells Bells :rockdevil: TNT/WLR/Let There Be Rooooock :rockdevil: :rockdevil: :rockdevil: i jebeno najbolji momenti sinoc su mi bili zvuci "Dirt Deeds Done Dirt Cheap"a :rockdevil: Kakva pesmetina bre! Jedna od najboljih live stvari koje sam chuo, ikada.

 

Publika, da, tamo gde sam ja stajao, bash bash mlaka. Secam se publike sa Metalike pre 5 godina, krece "Battery", Nergal i ja poludesmo od bengovanja i pevanja, a pored nas niko ni da se mrdne... E tako je bilo sinoc na par pesama... "Thunderstruck" svi znaju, "Dog Eat Dog" ne zna niko? Fuckin' pousers. OK, jeste bila i nesto starija publika sve u svemu, mozda prosek nije bio kao na Glen Hjuzu, ali gde sam ja bio (blize fanpitu, 5500 levo), uglavnom "mladja" publika, dakle moglo je biti zivlje :] I da, zao mi sto nisam mogao da udjem u taj prokleti fanpit, usao ma na stadio oko 6h, tada tamo nije bilo ni 100 ljudi, tek posle se napuni.

 

I rec-dve o predgrupama... Amajlija tuga zemaljska, Led Zeppelin Anno 2009 bio OK, bolji zvuk nego na Stonsima chini mi se.

 

A night to remember.

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...