Jump to content

2009.05.26. *Stadion JNA, Beograd* AC/DC


LazaGNR

Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

otkud ti ideja da je rts snimio ceo koncert? mozhda je to sve shto su snimili. :)

 

na b92 su jutros rekli da komuna nije dozvolila ni 1 tv ni minut da snimi. mada... video sam 2 kamermana.

 

:D

Sa desnih tribina, novinari i kamermani su izašli posle prve tri pesme.. oni imaju svoj materijal, a RTS 100% verujem da imaju ceo materijal.

Doduše čisto sumnjam da će to izlaziti u javnost, ali opet, apsolutno nebitno je.

 

Bitno je (meni lično) da sam bila, i da sve što sam trebala da vidim, videla sam i umemorisala for life time...a verujem da je tako i ostalima :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Generalno super koncert!! Imam par zamerki ali i opravdanje za sve njih :zeleni:

 

Zvuk na 40 m od bine odlican,ne preglasan ,samo cinimi se da su tonci imali pune ruke posla u toku

same svirke jer je jacina instrumenata oscilirala .cas jedna gitara bude glasnija od druge ,pa se preklope

,pa gitara nadjaca vokal i tako..ali ipak nije lako ozvuciti toliki prostor, da sve ispadne savrseno...mozda se Brajan

malko stedeo ali i ne stedeo se kad ima jos gomilu koncerata na ovoj turneji..da ne spominjem njegove godine.

 

Sto se tice publike bilo je mnogo ljudi od 40god. pa navise, ne moze se od njih ocekivati da skacu i luduju

kao adolescenti..takodje sam video ljude sa klincima od 12,13 godina... ok, ne znam kako je bilo u fan pitu

ali nazad je u globalu je bila starija masa.

 

Sve u svemu (sa sve efektima :twisted: ) sjajno odradjen konceti..tacno u minut su poceli i zavrsili(od 9 do 11,

ako je neko obratio paznju). Ali moraju dalje ,Atina je vec sutra..

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

:D

Sa desnih tribina, novinari i kamermani su izašli posle prve tri pesme.. oni imaju svoj materijal, a RTS 100% verujem da imaju ceo materijal.

Doduše čisto sumnjam da će to izlaziti u javnost, ali opet, apsolutno nebitno je.

 

Bitno je (meni lično) da sam bila, i da sve što sam trebala da vidim, videla sam i umemorisala for life time...a verujem da je tako i ostalima :D

 

:D Zmijo, shto nisi rekla da idesh, pa da vidim Zmiju live? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

kangaroo!!! :rockdevil:

 

odlične su dede, imaju energije, ali stare stvari su stare stvari! ovih par novih što su svirali, rif je tu al' nema te energije u pesmama. falila mi je hard as a rock. posle dirty deeds sam bila voda što od znoja što od piva nekog tipa koji je pokušao da pored mene pronese 6 pack :P publika mešana, ne previše divlja, bilo fino zezanje.

 

odlični animirani filmovi, pre svega onaj uvodni :)

 

angus je neuništiv.

odoh da spavam da se oporavim malo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Мешана осећања- добар шоу али песме после Бек ин Блек албума су барем мени смор...

Тупљење и прежвакавање.

Звук добар, ја се нисам баш бавио тим питањем, овај инструмент јачи од другог и слично..

Ја сам чуо песме које сам хтео, желео сам више са Хајвеј ту Хел и Бек ин Блек мада сам знао сет листу, но не може се свима угодити.

Добар шоу мада ме није запалио као Вајтснејк.

Share this post


Link to post
Share on other sites

au... šta reći a da ne ponavljam ono što ste već napisali... Znači bilo je vrh! Lokomotiva, topovi, konfete, vatrometi...i naravno džinovska lutka na naduvavanje...sjajno.... haos! Odličan show, sjajna svirka, dobar zvuk, doduše ja sam stajao u wavebreakeru bliže ćošku kod staze pa sam nekako bio van direktnog udara zvučnika, sa čepovima se sranje čuje, tako da mi nisu ni bili potrebni. Pretpostavljam da je ljudima iza bio odličan zvuk....al ne žalim se na zvuk bio je odličan.

Angus je bog! Mali, mršavi čovečuljak, trči kao neko dete, što je neverovatno baca se bini , skače na kolena...čak je i striptiz izvodio xD Očekivao sam gaće sa srpskom zastavom :) :) :)... Obožavam tog čoveka...i njegov scenki nastup. Ako nekom članu mogu a zamerim to je Brian, nije mi zvučao kako sam očekivao, a i kontakt sa publikom mu se malte ne svodi samo na najavljivanje pesama...

Publika je bila OK, mada malo blaga... Najvatreniji su bili na TNT, Highway to Hell i recimo Whola L. R. i kad Brian najavi pesmu nema one burne reakcije, vrištanja gromoglasnog pozdrava.... btw. žao mi je što nije bilo Touch too Much

Sve u svemu događaj za pamćenje... pogotovu taj vizualni deo, to još nisam doživeo...

 

:pivopije:

 

 

.Nisu pustali od 3 tek nedge oko 4 i 15 i ja i ortak udjosmo u fan pit,dograbismo pink narukvice i zauzesmo najbolju poziciju,sipka,do staze.I tako cekao sam skoro 6 sati do AC/DC,
au, svaka čast... Ja sam onda u prvom trenutku bio odmah iza tebe, pošto sam bio u tom prvom talasu ljudi koji su ušli na E3 i uzeo narukvicu ,stao tu kod tebe, ali sam odustao od tog mesta, nisam mogao da stojim toliko dugo, otišao sam iza i seo na onaj pod i cirkao , tako sam uglavnom proveo vreme do predgrupe... :pivopije:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh ne znam shta da pishem, jer uglavnom sve ste napisali na ovih nekoliko zadnjih strana... K'o shto rekoh drugaru odma' posle certa, imam osecaj da mi je ovo najkraci koncert na kojem sam do sad bio...Proleteo je ko 2 minuta, a ne 2 sata..ocu josh :violent: Binu, svetlosne efekte, voz, lutku neci ni komentarisati to je trebalo doziveti...Svirka odradjena za chistu desetku, jedino mi je Brianov kontak sa publikom bio pomalo mrshav...Angus kraljina najveca, ima 60+ godina a ponasha se na bini ko neko dete zeljno rokenrola. Stvarno mu svaka chast. Stadion do kraja popunjen kolko sam mogao da primetim. Publika uzas...Znachi ochekivao sam 2 sata skakanja, pevanja itd. al nishta od toga, imao sam osecaj kao da sam u pozorishtu a ne na certu AC/DC-a...Inache bejah u prvim redovima sektora A levo. Highlight vecheri ubedljivo Let There Be Rock :rockdevil: Eto tol'ko od mene.

Edited by _powerslave_

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolji trenuci su mi bili dok je stajala ona dzinovska Rosie! Pomislio sam: "To je to, to je koncert AC/DC, dalje od ovoga ne moze!" Nek' i to vidjeh jednom u zivotu.

 

Inace, extra nabudzen rokenrol sou, vrijedilo je svake pare.

 

:rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Што се тиче реакција публике, само потврђују моју тезу да је велика већина дошла због песама до Бек ин Блека плус можда она Џејева ствар :D

Сад сам себи личим на Металика тру фанове - само прва четири абума ваљају :lol::D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mada nije previse bitno evo nekih cinjenica.Fan pit je bio desno a fan club levo(vidim da mnogi to mesaju),za fan pit su se delile pink narukvice ne zelene,Angus nema 60-set i neku nego 54 i 2 meseca,to sto mnogi nisu odreagovali na Kera jede keru je zato sto nisu PRAVI fanovi i jednostavno nije im poznat celokupan opus umetnika iz dole ispod.Posto sam je bio u fan pitu na sipci do staze,nisam bio u mogucnosti da vidim reakcije i ponasanje publike osim u mom najblizem okruzenju i levo od mene(fan club i tribine zapad) a ljudi koji su bili pored i iza mene i ovi u fan clubu ponasali su se kako treba(headbanging,skakanje,pevanje.....).E sad,posto sam razmenio utiske sa prijateljima koji su bili pozicionirani na istoku i stajanje B desno,jasno mi je zasto ima dosta zalbi na ovom forumu na mlake reakcije publike.Detalj sa istoka,tokom numere zvane The Jack,jedna zene pita mog ortaka:Ko je ovaj?(misleci na malog djavolka sto se striptizira).Jasno je da se doticna na koncertu pojavila nicim izazvana i spletom slucajnih okolnosti i izgleda nije bila jedina.Detalj posle giga,cekam bus i na stanici 3-ca starijih ljakseta ocigledno takodje bili na koncertu(jedan nosi najgoru shitinu od majice,verovatno ove "originale" od 700 dindzi sto su se prodavali) i kaze:Ma dobri su,ali znas sta su trebali da odsviraju da stvarno zapale narod?Sta,pitam ja.Obradu od Mars na Drinu.

Aha,kazem ja i udaljujem se od njih,da ih ne gledam i ne slusam vise.Na koncertu u Pesti u martu je bilo 95% fanova i zato su meni utisci jaci sa tog giga iako sam Rock Legends juce gledao nestvarno blizu,sa nekoliko metara.Zvuk,tu gde sam ja bio,nekoliko metara od bine,je bio vrlo jak,na Let there be rock izuzetno jak,za ostale sektore stadiona ne znam,al meni je zujalo u usima.Sto se tice vise puta pomenute Kera jede keru,klasika bez price,al meni licno bi vise legli Los bugi bata,'Oshla pucajuci ili Do vrata u tebi,al o ukusima ne vredi raspravljati.Nemam pojma sta pojedinci pricaju o Brajanovom pevanju,covek je jebo kevu(i to sa 62 godine,probajte vi da vristite 2 sata,pa se onda javite).Isto to vazi za Angusovo "pretereno" soliranje,sto se mene tice moze cika Angus da solira i pola sata na Neka bude rok i uzivacu i svakom jebenom momentu.Ukratko,AC/DC su juce pokazali zasto su vec decenijama NAJVECI live rock'n'roll band na svetu.Dovidjena,prijatno.

Edited by Rocker

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih stavila slike,ali ne znam kako.?Kartu mi nisu pocepali.Inace,bila sam u sektoru stajanje B desno,do ograde.Dok sam skakala,pevala...,ljudi pored su me gledali u fazonu ''na cemu je ova''?.Vecina je mirno posmatrala legende kako prase,a dobar deo nije znao ni T.N.T.,Highway to hell...,sem refrena.Neki lik me je cak zbunio dok su svurali Whole Lotta Rosie zato sto je pevao neku svoju verziju pesme,a pravi tekst nije znao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest jecawaste

@Nixx:

Hoy komsija,vidim po prvoj slici,da sam bila tek par metara desno:D

 

A sto se tice koncerta,vec ste sve rekli((:

Nekim cudom udjoh u fan club i na par metara od bogova!!

Meni se bas cinila publika fenomenalnom,mozda nisu znali tekstove najbolje ali bilo je i gurki,skakanja,gubljenja,pogotovo muskih na You shook me..((:

Ja sam odusevljena,a i pomalo tuzna,nedostaje mi sve ono!

Edited by LazaGNR
Ne quote-uj sve,'bem mu lebac... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Rosie

ma dajte?!

ovo je bilo stvarno za dušu, ovo nije bio koncert ovo je bio show...Angus je fenomenalan i ja sam i očekivala da čujem koju dobru solažu (i čovjek zna znanje), a Brian ima glasčinu i pol....dali su si truda, a moj je problem što nisam rođena ranije pa da sam ih gledala kad su bili mlađi i luđi.... a za publiku koja je mlako stajala uokolo me zaboli... jer zbog njih nisam ni kupovala kartu!!!izgubila sam glas, probdjela cijelu noć jer mi je životni san ostvaren i ispunio je sva moja očekivanja... :evotigana:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebem ti sunce.Mnogo je dobro bilo.

Ja sam od 12 bio u Beogradu,od 5 kod stadiona.Amajlija je bila bleda.Zamalo da uhvatim palicu,falio mi je centimetar... :no:

Answer je bio dobar,skinucu da poslusam.

Onda je pocelo ono sto su svi cekali.Onaj crtani je bio mnogo dobar.I onda krece.Lokomotiva,RnR Train...Ludilo!Najbolja pesma je meni bila Shot Down In Flames.

Angus je neverovatan.Kakav car,koliko energije ima!

Publika prilicno mlaka.Mislio sam da ce vise tinejdzera da bude,mi smo bili jedni od najmladjih u wawebreak-eru.

A na stadion je mogla i zolja da se unese. :)

 

Iako dve moje omiljene pesme nisu svirali bilo je neverovartno.

Hooocuuuu joooos!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Што се тиче реакција публике, само потврђују моју тезу да је велика већина дошла због песама до Бек ин Блека плус можда она Џејева ствар :D

Сад сам себи личим на Металика тру фанове - само прва четири абума ваљају :lol::D

 

Sta, ima ih vise :pivopije: ?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...