Jump to content

2009.05.26. *Stadion JNA, Beograd* AC/DC


LazaGNR

Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

jebi ga ovo oko Amajlije je tuga a ni The Answer nije prosao bolje (zna se ko je gazda)....Amajlija je valjda svirala samo na onim njihovim monitorima.Ajde razumem ja da oni cuvaju najbolje za Ac\Dc ali ono se nista nije culo mada je koliko sam ja cuo Amajlija to otsvirala uredno.Ovi Answer bili puno bolji na Stonsima (verovatno su se bolje culi)

 

ovi srecni sto sviraju kao predgrupa ...ovi zavrnuli razglas i svima dobro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zelene su bile za fanpit, ne? :) Inace, 'ajde sto je bilo Bugara 'iljade i 'iljade (pa i Rumuna i Rusa i Madjara i Hrvata sa strane, ko zna koga jos sve..), ali bre Bugare i u obezbedjenju na ulazu videh :) Tj. po glasu ih prepozna'...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka čast momci,prirediste nam najbolju žurku na planeti!Nema šta da se priča o bendu,o zvuku,o svetlu,sve je savršeno.Ko nije bio juče,ima za čim da žali.Što se tiče loših stvari,one idu na ruku nama(organizatori i publika).Nedopustivo je onako loše organizovati šankove i toalete.Kada pogledam ostale koncerte na turneji,naša publika je bila previše statična i hladna.Treba li napomenuti da smo bili jedini koncert na turneji koji nije unapred rasprodat.Na sreću stadion se napunio,tako da se nismo obrukali.No,ružne stvari se brzo zaboravljaju,a lepe ostaju u sećanjima.Bilo je dosta dobrih koncerata proteklih godina kod nas,ali samo 2 spektakla:The Rolling Stones i AC/DC.Ne verujem da ćemo imati prilke da u narednim godinama vidimo nešto ovako,jer iskreno i ne postoje bendovi poput njih.Ovo juče je bilo nešto čega ćemo se sećati celog svog života,nešto što ćemo i unucima pričati,i zato hvala vam momci što se sa nama podelili deo magije koju decenijama širite širom planete! WE SALUTE YOU!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Aces High: pricahj kako si zajeb'o obezbedjenje, da imi znamo za ubuduce kad budu karte ovako skupe. :)

 

Prosto. :) :) :)

 

Ovako: obisli smo stadion dva puta i dobro razmotrili gde je obezbedjenje najslabije. I otkrili da je na severu, ali ih je tu bilo najvise. I posto su svi uvek okrenuti napred i cepaju one karte, ortak i ja smo im u tajnosti prosli iza. I posto su one ograde male, mi smo ih polako pomerili ali bas polako (dovoljno da moze noga sta prodje) i kada su pustili onu grupu sa kartama, mi brzo uletimo u tu grupu (gomila stranaca) i onda sa njima laganica :) :)

 

Imali smo mnogo srece, ali mnogo...

 

Edit: E da, svirali su Dog Eat Dog, razvalili su AAAAAAAAAAAAA

Jbt 'cert je neverovatan...

Edited by Aces High

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Aces High: pricahj kako si zajeb'o obezbedjenje, da imi znamo za ubuduce kad budu karte ovako skupe. :)

+1 :mrgreen:

 

Što se tiče loših stvari,one idu na ruku nama(organizatori i publika).Nedopustivo je onako loše organizovati šankove i toalete.

Što jes-jes, jeste da odoh u klonju samo 1, kada sam ušao na stadion, a za pivom niti sam imao potrebe niti para, ali stvarno su loše organizovali, tim pre nisam skontao likove koji su se usred koncerta sa tih prvih par redova tribina gurali kroz krkljanac dole do terena da bi uzeli pivo.

 

Kada pogledam ostale koncerte na turneji,naša publika je bila previše statična i hladna.Treba li napomenuti da smo bili jedini koncert na turneji koji nije unapred rasprodat.Na sreću stadion se napunio,tako da se nismo obrukali.

Bar nismo gori od Amera, što doduše nije teško. :) Nadam se da će uskoro da objave i južno-američku turneju, da oni ludaci dole pokažu kako se to radi. :rockdevil: Nismo jedine crne ovce, Atina i Lisabon takođe nisu rasprodati, mada imaju još koji dan fore. ;)

S obzirom da je na kraju bilo odlično popunjeno, tek sada se vidi da samo zbog visokih cena nije bilo sold out.

 

Bilo je dosta dobrih koncerata proteklih godina kod nas,ali samo 2 spektakla:The Rolling Stones i AC/DC.Ne verujem da ćemo imati prilke da u narednim godinama vidimo nešto ovako,jer iskreno i ne postoje bendovi poput njih.

Jesu Stonsi i AC/DC bili malo napucaniji (ima se-može se fazoni) ali dodao bih: Metallica (mada nisam bio), Queen+Paul Rodgers, Iron Maiden ovogodišnji. :da:

 

 

EDIT: Mater mu, ala nam bilo krivo, dok smo blejali ispred stadiona, par minuta pošto je otišla ekipa sa Studija B koja je intervjuisala ljude, stig'o Miša Tumbas "Metalika moj dobar drugar", baš me zanima šta bi sada odvalio. :) Vid'o sam ga i posle u onom hodniku ispod tribina na istoku.

Edited by crusader84

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledao ih '91. u Pešti. Zvuk mi bio bolji tamo, mada vidim da je ovde ljudima iz različitih sektora bilo od savršenstva do preglasnog neraspoznavajućeg zvuka. Sa mog mesta su se preterano čuli visoki, činele su prilično prštale. Kao da je tonac odvrnuo do daske reglere preko 10 kHz na mixeti. U Budimpešti je bubnjeve lupao Chris Slade, koji je uneo poneki prelaz više od Phila Rudda (pogledajte Live At Donnington). Što se tiče energije benda, bili su moćniji pre 18 godina, mada moram da kažem da je ovo sinoć za ljude u njihovim godinama maximum (Brian ima 61 i skoro 8 meseci).

Ušao u Fan Club sa ulaznicom za sektor A levo (5500 din), pustili me iz drugog pokušaja. Za mene koji sam se nagledao koncerata bilo mi je malo nestvarno: na 3-4 metra od bine, nema gužve, sve fina gospoda oko mene. Vreme idealno, kao da je Boža upalio klimu.

Jebeš koncert kad se nisam ni oznojao!

 

Sve u svemu, legende su legende i bilo mi je drago što sam ih kao i Metallicu gledao (po ko zna koji put) u mojoj zemlji.

 

P.S.

 

Publika je napred bila mnogo mlaka, jebeš Fan Pit!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Mortisha93

aaaaa bilo je predobro ;) jutros se probudila, trebalo mi 15ak min da prohodam :bigblue:

zvuk je bio krsha dobar al mislim da nije bilo potrebe za onim chepicima shto su delili (bar mi se tako chinilo, a bila sam u onom fan club delu na nekih 5 m od bine)

i da, mislim da su svi oni koji su se reshavali stajanja A levo, zazhalili, poshto je krsha mase bash sa tim kartama pushtena u fan pit (i ja medju njima) :zeleni:

publika mi je nekako delovala totalno smoreno, kao ono u fazonu, chisto da ih chujem pa da i to skinem s dnevnog reda, bilo svega par likova koji su bili bash ono divljali :bigblue:

najbolji momenti na let there be rock definitivno :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nisam mogao da verujem pred dog eat dog kada je brian najavio... Ja skacem od srece, urlam... a ceo stadion smoren, a ljudi oko mene me gledaju u fazonu koji ti je kurac??? Vecina ljudi je samo refren znalo.... Iskreno ocekivao sam od publike vise emocija.... Kao sto sam rekao i ranije, ja sam zaplakao 2x xD na rnr train i highway to hell :)

 

Koncert je za mene cista petica... Bogovi su pokazali sta je rock :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

aaaaa bilo je predobro ;) jutros se probudila, trebalo mi 15ak min da prohodam :bigblue:

zvuk je bio krsha dobar al mislim da nije bilo potrebe za onim chepicima shto su delili

 

De nije, ja ne čujem ceo dan na levo uvo. O.o

 

I mene su pustili iz stajanje A levo u fan pit. :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa pošto niko neće, ajd da probijem led...nisu neki kvalitet ali zato oni "najbitniji" detalji večeri i vredi imati dok neko ne postavi bolje. Evo šta sam zabeležio:

 

01.jpg

 

19.jpg

 

28.jpg

 

26.jpg

 

29.jpg

 

27.jpg

 

Jedino sam konfete propustio...jebiga, zabo' mi telefon.

 

Koncert je bio super. Šteta samo što meni neke omiljene nisu odsvirali ali dobro, znalo se da i neće, pa sam ih pre puta odslušao kako bi mi utisak bio upotpunjen.

Edited by Nixx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ac/Dc su definisali sinoć apsolutno sve.

Stoji da nemaju neku komunikaciju sa publikom, ali posle 35.godina rada to se od njih i ne očekuje, očekivao se spektakl, a to smo i dobili!

Od svih koncerata u Srbiji niko ovako nešto nije priredio...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prosto. :) :) :)

 

Ovako: obisli smo stadion dva puta i dobro razmotrili gde je obezbedjenje najslabije. I otkrili da je na severu, ali ih je tu bilo najvise. I posto su svi uvek okrenuti napred i cepaju one karte, ortak i ja smo im u tajnosti prosli iza. I posto su one ograde male, mi smo ih polako pomerili ali bas polako (dovoljno da moze noga sta prodje) i kada su pustili onu grupu sa kartama, mi brzo uletimo u tu grupu (gomila stranaca) i onda sa njima laganica :) :)

 

Imali smo mnogo srece, ali mnogo...

 

Edit: E da, svirali su Dog Eat Dog, razvalili su AAAAAAAAAAAAA

Jbt 'cert je neverovatan...

Majkl Skofild stil :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koncert za desetku, sve je fenomenalno bilo , pokazali su da su jedne od najvecih legendi rocka !

Steta sto nisu svirali High Voltage , Hard as a Rock , Tuch Too Much , Rif Raf , ali se setlista vec unapred znala tako da nije bilo razocarenja .

Jest da svirka nije bila glasna kao na Metallici Ili Sabbathima , ali sto se tice efekata nemaju premca .

E da i ja usao u fanpit , bez karte za taj deo :P . :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...