Jump to content

2009.05.26. *Stadion JNA, Beograd* AC/DC


LazaGNR

Recommended Posts

Ja sam bio Sektoru B stajanje. Odatle to uopste nije izgledalo kao sto pricaju. Nema onog osecaja kad te bas udara u grudi. Cuje se sve fino, al fali opet fali nesto. Nekad je cak publika totalno gusila zvuk pa se nije culo nista.

Nikog od na bini nisam video, ponekog samo na trenutke. Tamo gde sam ja bilo je bilo vise matoraca nego mladjih pa je bilo vise nego mrtvo.

Scena i sve ostale drangulije su bile vrh.

Kontakt sa publikom je bio ravan kurcu, zar treba moj pevac, klinac od 18 godina, da uci matoru drtinu od 60 i kusur kako da prozbori koju. Smarale su me pauze izmedju pesama od po 20-30 sekundi (kapiram da Angus trebva da uzme O2), al daj brate bar malo animiraj publiku za to vreme. Onako se svi za to vreme downuju, i posle ti je uz kurac uz pesmu da dignes raju.

"Bugara ko govana" sto bi reko Milojko Pantic. Ne moraju ni da pricaju, prepoznas ih na kilometar - one frizure ala "seoski centarfor" i buljave oci. :)

Sve u svemu 7/10, zbog svirke i scene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

da pa vidim da se niko ne žali, a smsovala sam se sa ortakom koji je bio jedno 50 metara iza mene, i kaže da nije čuo. evo sad pogledah live snimak što je bacio neko na youtube i više ne znam.

 

znači jeste bilo nisam se toliko odvalila :P

 

evo već sam im oprostila!

Share this post


Link to post
Share on other sites

A znači bilo je ispadanja, pa meni je tu zazvučalo nekako "čudno", al' pomislih da mi se pričinjava, kao i obično. :)

 

Što se tiče reakcije publike na Dog Eat Dog, imao sam utisak da je Brian nekako promrmljao najavu pesme tako da mnogi nisu ni skontali šta je najavio. Ja sam već znao po set listi da negde u to vreme treba da bude, inače ni sam možda ne bih bio siguran šta je najavio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma dajte?!

ovo je bilo stvarno za dušu, ovo nije bio koncert ovo je bio show...Angus je fenomenalan i ja sam i očekivala da čujem koju dobru solažu (i čovjek zna znanje), a Brian ima glasčinu i pol....dali su si truda, a moj je problem što nisam rođena ranije pa da sam ih gledala kad su bili mlađi i luđi.... a za publiku koja je mlako stajala uokolo me zaboli... jer zbog njih nisam ni kupovala kartu!!!izgubila sam glas, probdjela cijelu noć jer mi je životni san ostvaren i ispunio je sva moja očekivanja... :evotigana:

 

 

To Rosie,to mi kazi.Svaka ti je na mestu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Neće da povuče sliku pa evo link http://viewmorepics.myspace.com/index.cfm?...&i=35306465 .Jel' ovu ribu na video bimu uhvatio neko za sisu ili se meni čini?

 

Inače koncert je nadmašio sva očekivanja.Znao sam da će biti fenomenalno,ali da će biti u ovoj mjeri nisam mogo ni da sanjam.Ja sam još uvijek pod utiscima i drma me ona atmosfera.Još samo da je bilo Problem Child...

 

Rumuni vec pustili DVD u opticaj

 

Šta,kako,gdje...?Ima li da se skine?Daj neke detalje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jesam ja jedina koja je čula ispadanje na početku thunderstruck ili ...?

Izvalio sam i ja. Angus je znatno usporio riff...

 

Neće da povuče sliku pa evo link http://viewmorepics.myspace.com/index.cfm?...&i=35306465 .Jel' ovu ribu na video bimu uhvatio neko za sisu ili se meni čini?

Ne čini ti se. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

... i ja i ortak udjosmo u fan pit,dograbismo pink narukvice i zauzesmo najbolju poziciju,sipka,do staze.

Pa ti onda mora da si bio do mene negde :pivopije:

Ja sam se probio u prvi red kad je poceo "R'n'R Train".

Tu sa desne strane,na mestu gde su se spajale "prednja" i "bocna" (leva) ograda.

EDIT:hm,sad sam video.

Ti si bio sa leve strane,ne sa desne strane "Stajanja A"...

EDIT 2:ipak si bio desno? :confused:

 

 

Anyway,ko voli AC/DC,a nije bio sinoc na koncert - zestoko se zajeb'o :)

Edited by LazaGNR

Share this post


Link to post
Share on other sites

odlični animirani filmovi, pre svega onaj uvodni :)

 

moram priznati da su mi te animacije bile jedina slabija strana koncerta,bas su uradjeni lose,ne mogu da verujem da bend tog kalibra pored takve opreme i spektakla,nije mogao da odvoji nesto vise para za tako nesto...meni je to,rekao bih nazalost,posao pa imam daleko visi kriterijum od prosecnog gledaoca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sto bi u prevodu trebalo da znaci da se ni sam nisi preterano cimao, prema tome ... :mrgreen:

 

Ma nije bukvalno da se nisam oznojao ni malo. U odnosu na neke druge hard rock 'certe - slabo. A u Fan Clubu je bilo dosta mesta, tako da je vetrić pirkao između nas i rashlađivao.

'91. sam bio gola voda, a i bili smo 18 godina mlađi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na koncertu je bilo fenomenalno. Cak mislim da je bilo i vishe ljudi nego na Metallici. Bas ne verujem ovoj cifri 40 000.

 

Scenografija je izvrsna , zvuk kristalno cist , svaka cast Angusu na energiji koju pruza svaki dan.

 

Najvishe mi je zao sto Bon Scott nije ziv mislim da bi isao na svaki njihov koncert u regionu jer je on stvarno bio legenda i iz godine u godine njegov lik je sve jachi i jachi.

 

I zao mi je sto nisu pevali "Touch too much" , jer je to po meni i najbolja pesma AC/DC a. Ali , ovaj "novi" ne bi mogao to da otpeva tako da mi je i nekako drago da je nije pevao.

 

 

 

jesam ja jedina koja je čula ispadanje na početku thunderstruck ili ...?

 

Da , cuo sam dosta gresaka. Ipak se treba dosta skoncentrisati da bi to svirao konstantno jedno vreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su bile OK animacije,ne znam sta se zalis :confused:

(EDIT:ovo je bilo igorakiju :) )

 

 

ma de si siguran da nije lazna karta? reci bacis 2000 dinl. i dodjes na ulaz i kazu ti kao mrsh cigane idi kupi pravu kartu pa dodji! :evotigana:

Ha,ali si ti naivan...

Rek'o mi drug (Bugar inace) da je 2 sata pre koncerta kupio kartu za 2000 din. (onu od 4300).I usao na koncert naravno.

Kapiram da je bio Srbin,da bi izvukao cenu i za 1000 din. :)

 

 

Ja sam radio security :) Podelio sam za dzabaka par zelenih narukvica ;)

E,a kakve su bile te zelene?

Ja sam imao kartu za 'Stajanje desno' i dobijalai smo neke roze narukvice.

Mada je neki lik koji je bio na sipci pored mene imao zelenu narukvicu.

 

 

By the way,zesce sam se zajeb'o sto nisam nosio bar fotoaparat,a mislio sam i kameru da ponesem.

Te price kao,oduzimace se fotoaprati,kamere i to na ulazu - malo sutra.

Taj lik sa zelenom narukvicom je opusteno izvadio fotaparat i slikao iz prvog reda.A video sam iza mene (nekih metar-dva) lik sa mini-DVD kamerom snima koncert.Reko' - kako nisam poneo kameru,majku mu njegovu... :udri:

 

 

A security-ja je bilo pun kurac :)

Jebote,ispred bine njih milion.Na svakih pola metra (mozda i manje) stoji po jedan.K'o kordon neki :) Ne pamtim kad je bilo toliko obezbedjenja ispred bine na nekom koncertu.

 

Inace,na pocetku koncerta (na drugoj-trecoj pesmi) neko je bacio valjda plasticnu flasu na Brian-a :confused::no: Srecom,pa je ovaj iskulirao,ja sam vec mislio da ce se nadrkati i prekinuti koncert il' tako nesto.

Posle toga (kad je ta flasa proletela) se security udesetostrucio :)

Edited by LazaGNR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa Gansa naravno :)

 

 

Inace,stigli smo pred stadion nesto pre 2,vec je pocela da se polako skuplja ekipa tu ispred i da staju u redove,nikakve provere karata nije bilo (kako lazu ti iz Komune,te proveravace karte,te ne sme kamere da se unose...ccc :) ),uzeli da zderemo pivo,usput se pozdravljali sa ljudima koje znamo,naletali su tu i Bosanci,i Slovenci,i Bugari...a naleteo i Misa Tumbas jebote :):rockdevil:

 

 

Propusti organizacije:niko ne zna koji je koji ulaz (pitao sam razne likove tu koji je E4,ali niko nije znao da mi kaze),a i ti ulazi nisu bili jasno obelezeni (tek kasnije sam primetio da na 2 metra visine stoje 'zabodene' neke male table sa tim oznakama;ko jos tamo gleda).Govorilo se takodje da ce se pustati unutra od 3,ali je to pocelo tek posle 4 (mozda nesto pre 4.30).

 

A security (ovi sto su radili na ulazu,tj. kao "pretresali" ljude) sto su se dosetili,haha... :)

Dok je Amajlija valjda svirala izasao sam napolje (tu,do tog ulaza,dalje nisu hteli da me puste) i stao tu (cekajuci druga) i gledam sta ovi iz obezbedjenja rade.Kao,pretresaju ljude koji ulaze i to pogotovo strance.I svakom strancu (ovima iz EU) su rekli da mora da izvadi sav sitan novac koji ima kod sebe.I ostavi tu na ulazu (u neku kesu ili da baci na beton).I bunili se ljudi,al' sta ces - ovi im ne daju da udju dok ne istresu pare.

I naravno - svako je tu istres'o sitnis,a ovi nasi iz security-a to pokupili i strpali sebi u dzepove :)

Jebi ga,svakih recimo 10-ak sekundi neko prodje i "da" im po par eura (ili kuna ili leva ili cega vec),znaci recimo po 200-300-400 din.,oni to sebi u dzep i bas ih briga :)

Srpska posla,haha :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Razbijač-NAAĆI

Ja da sam bijo obezbedjenje,trazio bih i našim i strankinjama,da skidaju bruseve i gaćice,da ostavljaju u kesu,i da moraju bez da ulaze,zbog lepšeg ugodjaja pri skakanju uz pesme.A ondak bih sav taj donji veš mirisao,trljao se,i nosio kući da imam kao uspomenu na koncert.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oh yeah :)

 

 

E onda nisi onaj sto je bio iza mene.

Bio sam svo vreme nastupa AC/DC-ja u prvom redu,tako da nisam mogao biti "ni-iza-koga" :):pivopije:

Uh,jos me boli struk od jeben ograde...

Al je bar prestalo da mi zuji u usima :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Illuminator

F E N O M E N A L N O

 

Nema sta drugo da se kaze.

 

Evo imam snimljeno 24 minute samog kraja (bez bisa) - uspio sam snimiti Angusov solo i konfete :) Snimano je telefonom, pa ne zamjerite na losem kvalitetu (98 MB RealMedia Video)

 

 

http://rapidshare.com/files/238100605/26052009_008_.mp4

 

 

Potreban vam je kodek za RealMedia da bi se moglo gledati. Imam i jos par kracih videa ako ste zainteresovani.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...