Jump to content

KoЯn


Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Тако сам и мислио да ће бити. "Take a Look into a Mirror" all over again. Рефрени су буквално идентични (осим у Невер Невер) и при том су јадни. Нема ту довољно ватре да се скува ручак (тј. албум), понека песма, можда.. Мада, слушаћу га свеједно, само кажем да док не врате Дејвида, биће прилично препуштени сами себи и Џонатану који се игра уметника..

  • Downvote 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Не, али је био део равнотеже и баланса.. Реј Лузер је ту само да лупа и да ћути, Филдија боли уво, Манки се уморио, вратили Хеда.. Сад скоро је Манки рекао како му "Дејвид недостаје". Ево чланка http://www.ultimate-...tml?no_takeover Кад ми већ ударате минусе, ево вам и разлог - Слипнот је најгори бенд који сам икада чуo, одмах уз ZZ Top, Guns`n`Roses и Hammerfall...

Edited by Mena13Suvari
  • Downvote 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Не, али је био део равнотеже и баланса.. Реј Лузер је ту само да лупа и да ћути, Филдија боли уво, Манки се уморио, вратили Хеда.. Сад скоро је Манки рекао како му "Дејвид недостаје". Ево чланка http://www.ultimate-...tml?no_takeover Кад ми већ ударате минусе, ево вам и разлог - Слипнот је најгори бенд који сам икада чуo, одмах уз ZZ Top, Guns`n`Roses и Hammerfall...

 

Slipknot je jebena institucija i jebeno zlo,a ti idi drkaj na cinele od Silverije.

  • Upvote 2
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Album je meshavina "Untouchables" i "TALITM", bar na prvo slushanje.

Nisu eksperimentisali previshe sa milijardu pedala i zvukova, ishli su na strejt mastan drajv, gomilu sekundi i umanjenih kvinti ("TALITM", koji je bio zaokret ka starijem zvuku), a opet - mirne, vrlo melodichne deonice sa visokim pevanjem, bash kao shto su radili na "Untouchables".

 

Ja zadovoljan xD

Edited by Vuk
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ух.. Албум је баш "крупан" залогај да би се тако лако савладао. Таман када му понестане снаге током "Victimized" , поготово након феноменалне "Lullaby For Sadist", бенд дода гас и одсвира нешто као што је "Its all Wrong". Можда је боље да су албум затворили са Садистом. После ових десетак преслушавања, одмах се издвајају "Prey", "What We Do", "Lullaby..". Музички је одличан албум, као што је Вук објаснио, продукција је фантастична, мада мени се призива звук "Issuesa", пре него "TALITM" који има проблем ИДЕНТИЧНИХ аранжмана и досадних песама.

 

Рефрени су ипак испали боље него што сам мислио, мада ми "Love and Meth" никако не иде. Све је супер, строфа, али рефрен никад краја.

 

Међутим, време је да Џонатан батали писање текстова. Истина, никада они нису били не знам ни ја каква поезија, али моја два омиљена текста се налазе на "SYOTOS-u" и "Untitled-u" - Last Legal Drug и Starting Over. Додао бих и Love Song. Те нумере су врло озбиљне и зреле, као што бенду и приличи. Није срамота да унајме професионалне текстописце, нека му макар помогну, ценим што су још увек 100% ауторски бенд, али иако он пева боље него икада, бенд је напредовао (додуше, помогао је и продуцент Аврил Лавињ са којим су сада сарађивали, што је и добро и лоше, зависи како гледате на то) а лирика је прилично јадна, а моја омиљена "Lullaby" има баш јадан, јадан текст, никад не бих ни помислио на такву мелодију да причам о томе о чему он прича.

 

Наравно, познато вам је да је бенд снимио музику, а да је он вокале радио на крају и да су радили одвојено. Иначе, то му је по сопственом признању најтежи албум, јер се скидао са антидепресива на којима је био последње три године, тако да могуће је да ће следећи пут бити бољи и по том питању.

 

Оно што је добро је да су "усмерили" Реја Лузера и да су вратили Хеда. Последњих година прилично лутам са музиком (Shining, Ulver, Karma To Burn, Grant Lee Buffalo, Paradise Lost, American Music Club, Soilwork! itd itd) тако да му је овај дуо баш недостајао. По тој некој гитарској тежини баш им нико није раван. Има много екстремнијих бендова данас, али тамо гитаре немају оволико простора. Надам се да ће и Limp Bizkit снимити коректан албум, не сумњам у Веса и његову чаролију.. Ко би рекао да ће "велика тројка" ну-метала издржати оволико (трећи је, наравно, Дефтонс), сцена се распала пре равно десет година, али ови су још увек ту и, искрено, и имају шта да кажу.

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Negde sam bio izgubio volju i veru za Korn tokom albuma posle "Take a Look..." pa do "The Path...". Ništa mi se to nije dopadalo i koketiranje sa elektronikom mi je bilo bolje nego raniji radovi. Ovaj album me je tako prijatno iznenadio. Morao sam da napišem. :)

 

Tako mi je drago kad neki stari bend tako još uvek ume da izbaci album i da me prodrma umesto onih uobičajenih momenata "stari smo i istrošeni".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...