Jump to content

Koncertne agencije u Srbiji


Vrtoglavica

Recommended Posts

10 hours ago, yossarian said:

Ja sam čuo da snsovski direktor smatra da rock/metal muzici nije mesto u SKC-u.

 

pre bih rekao da je SKC odlicno mesto da ubacujes telece glave iz partije i da se ne ocekuje od njih da bilo sta rade. 

da mogu i gornju salu da prodaju nekoj knjizari mislim da bi to uradili

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

„Music of the Secret Society that Owns Belgrade“ je serija kompilacija i festivala izdavačke kuće Inverted Spectrum Records koja ima za cilj da dokumentuje i promoviše underground i sub-underground muzičku scenu Beograda i okoline. Započet 2018. godine, projekat je obuhvatio različite stilove muzike, sa fokusom na psihodelične i avangardne forme roka, džeza i panka, eksperimentalnu elektroniku i ukrštanje tradicionalne muzike sa savremenim stilovima.
Promotivni festival posvećen četvrtoj kompilaciji biće održan u Kvaki 22 (9. i 10. novembar), Elektropioniru (11. novembar) i Guvernanti (12. novembar). Na njemu će nastupiti 12 bendova/umetnika kako sa najnovijie, tako i sa prethodnih izdanja serije, zajedno sa 6 DJ-eva.
Četvrta kompliacija će uskoro biti objavljena na Bandcamp stranici izdavačke kuće Inverted Spectrum Records i biće dostupna za besplatno strimovanje i preuzimanje. U međuvremenu, možete da poslušate prethodne tri kompilacije:
https://invertedspectrumrecords.bandcamp.com/
Inverted Spectrum Records
Inverted Spectrum Records
Next release: "The Music of the Secret Society that Owns Belgrade - Volume 4"

Release festival:
https://fb.me/e/1C7yZzlio

Inverted Spectrum Records is a
boutique label based in Budapest and Ankara. We release psychedelia, experimentalia, synth music, outsider music, avant-jazz, and urban folk, from
Ankara, Istanbul, Belgrade, Budapest, Berli...
Image
Program:

novembar, četvrtak //// Kvaka:
(Ruzveltova 39, Palilula)
20:00 vrata / doors
20:30 Džezbollah (dizaster jazz)
21:15 The OMY (electro-rock / jazzcore)
22:10 Dol (cinematic rock / psych-pop)
+ New Church DJ Set

novembar, petak //// Kvaka:
(Ruzveltova 39, Palilula)
20:30 vrata / doors
21:15 [bend iznenadjenja / surprise band] (progressive folk rock)
22:00 Ab Re (theatrical folk jazz / prog rock)
23:00 Hotel Makedonija (sajkogradska muzika)
+ DJ Zìxíngchē

novembar, subota //// Elektropionir:
(Cetinjska 15, Stari Grad)
19:30 vrata / doors
20:00 Izleti (post-punk / garage)
20:45 Crno Dete (turbo-rock / jazz-punk)
21:20 Moussaka (balkanic surf rock)
+ Nadya Samodurova DJ Set

novembar, nedelja //// Guvernanta:
(Balkanska 4, Stari Grad)
19:30 vrata / doors
dole / downstairs:
20:00 Čkonjević & Đelić (improv guitar duo)
20:40 Dunavski Buzukije (singer-songwriter / psych pop)
21:20 Iframes (ethno-electronic / experimental)
22:10 Mangulica FM (60s-80s turbo set)
gore / upstairs:
21:30 ROGI DJ Set (tropicalia / Brazilian pop)
22:20 Inverted Spectrum Records DJ Set (synth / psych / folk)

Ulaz: 800 din. dnevno. / per day.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odličan decaying with the boys bio. Dorćol platz ispunio očekivanja opet i nameće se kao ppnajbolji prostor u gradu za ove svirke do 500 ljudi. Dobar zvuk.

Majak klinci svakim nastupom sve bolji, baš su mladi pa da ne budem previše kritičan. Srećan sam što ROIR ponovo sviraju, to je zvuk koji sam uvek vezivao za Novi Sad, taj mračni melodični hcpunk meets screamo i crust. U Beogradu se uglavnom za to vreme svirao nabod. Možda odem i do NS za vikend da ih vidim opet sa Polywhy, Ponor i Jevadh. Mud Factory razbio, nikad nisam slušao bend ranije, neki gruvački deathcore jebemliga, ne bih nešto kod kuće slušao ali baš su imali opasan zvuk i jeben nastup, kao neki bend iz zapadne evrope ili USA. A onda i prvi put da uhvatim Quasarborn uživo, nema šta momci su sila i brzo koračaju ka teritoriji najboljih srpskih metal bendova. Baš dobre pesme, ima tehnikalije dosta ali nikad preterano i uvek u službi pesama a ne radi mrsomuđenja. Violent Chapter sam odslušao 3 pesme, bili i oni dobri ali stara priča koja mi nije previše zanimljiva. Dosta ljudi, mladih, starih, lepih i ružnih, Rusa malo ili ni malo što je do jaja. 

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

14 hours ago, Haos sam ja said:

Dosta ljudi, mladih, starih, lepih i ružnih, Rusa malo ili ni malo što je do jaja. 

Bas tim redosledom ili moze mesano?

Cudno, isao sam na nekoliko koncerata u Dorcol Platz i zvuk je uvek bio katastrofalan, previse mikrofonije, moguce ako nije do kraja ispunjen porostor to cini problem, ili su dali novac u bolje ozvucenje. 

Bice i Daliborovo Granje ponovo tamo, to bi vredelo videti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

18 novembar Dorcol Platz Rockam Dorćol 3, dan #2
Daliborovo Granje & Sharks, Snakes & Planes @ Dorćol Platz
Druge večeri trećeg izdanja Rockam Dorćol festivala nastupiće idejni tvorci i domaćini festivala, Sharks, Snakes & Planes i Daliborovo Granje. U subotu, 18. novembra, Sharksi će proslaviti 10 godina od izlaska EP-ja ,,Nebeska mehanika", a sa njima će drugo veče festivala obojiti koncertna atrakcija iz Čakovca - Daliborovo granje, inače ,,povratnici" u Dorćol Platz. Pre godinu i po dana napravili su spektakl dannima unapred rasprodatim koncertom, i vraćaju se na bis! Ovaj petočlani progresivni post rock bend iz Čakovca je zavidnu međunarodnu pažnju stekao po objavi drugog albuma „Hainin”, koji je putem švedskog YouTube kanala „Underrated Albums” u kratkom roku, sa više od milion pregleda, postao najslušaniji album u poslednjih deset godina otkako kanal promoviše skrivene EP i LP dragulje svetske muzičke scene. Daliborovo Granje od 2014. u većinskoj meri kroz DIY pristup stvara progresivnu i eksperimentalnu post rock muziku, bežeći od uobičajenih etiketa i svrstavanja u kalupe. Suptilno poigravanje sa stoner rockom i srodnim žanrovima dovodi do ezoteričnih melodija i muzičke katarze.
Ulaznice za drugo veče Rockam Dorćol 3 festivala u okviru kojeg nas očekuje koncert grupa Sharks Snakes & Planes i Daliborovo Granje, dostupne su na Ticket Vision prodajnim mestima, kao i na Tickets.rs po promotivnoj ceni od 1.000 dinara. Redovna cena ulaznica biće 1.200 dinara, odnosno 1.500 na veče koncerta, ukoliko ih bude ostalo.
********************************************************************

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...