Jump to content

Crtaći


Recommended Posts

Sta je jos bilo super... Evoksi! :D E, da, jel' se seca neko crtanog, isao je na TVNS cini mi se, sa decakom i njegovim psom, decakov deda je bio istrazivac Srednje i Juzne Amerike pa klinac spava i sanja da putuje tuda i upoznaje Maje, Inke, Azteke... Kod nas je isao bas daaavno a video sam ga na tv-u u Grckoj pre tri godine i to mi je bio jedan od najvecih flashback-ova ikada, ali sad nikako ne mogu da se setim kako se crtac zvao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jao, koji je ovo kult!!!!!!!!!! :bigblue: `90. mi je cale kupio ovaj crtac na VHS-u, odgledala sam ga milion puta, ima i drugi deo-"Carobnjakov sesir"....super je!

Zivele `80-te i njihovi produkti. :meshuggah: Stari crtaci su najbolji, ovi novi su katastrofa...em je ruzna animacija, em su skroz debilni.Moje misljenje.

 

И ја сам ово гледао на ве-ха-есу пар 50 пута, али покидала ми се трака :(

Гледао сам и ,,чаробњаков шешир'', али ми се чини визуелно некако сиромашнији, а о музици да не причам. Веома иритантни миди семплови тотално кваре атмосферу. Мада и поред свега тога, цртани је одличан.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, da, jel' se seca neko crtanog, isao je na TVNS cini mi se, sa decakom i njegovim psom, decakov deda je bio istrazivac Srednje i Juzne Amerike pa klinac spava i sanja da putuje tuda i upoznaje Maje, Inke, Azteke... Kod nas je isao bas daaavno a video sam ga na tv-u u Grckoj pre tri godine i to mi je bio jedan od najvecih flashback-ova ikada, ali sad nikako ne mogu da se setim kako se crtac zvao.

Jaooo toga sam se baš juče-prekjuče setio!

Da,da,neki dečak i njegov pas(retriver ja mislim :) ) kao odlaze(tj. sanjaju ili zamišljaju) u te stare civilizacije,i on valjda non-stop kopa po nekom dedinom kovčegu koji je na tavanu i pun raznih artefakata.To je bio odličan crtać,išao je kod nas na BK ja mislim. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad se setih još jednog crtaća,za čijim naslovom odavno tragam.

Radi se o nekom ratu između vojske svinja i vojske ovaca,samo se rokaju oružjem koje je napunjeno voćem,a crtać je išao ja mislim na trećem kanalu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta je jos bilo super... Evoksi! :D E, da, jel' se seca neko crtanog, isao je na TVNS cini mi se, sa decakom i njegovim psom, decakov deda je bio istrazivac Srednje i Juzne Amerike pa klinac spava i sanja da putuje tuda i upoznaje Maje, Inke, Azteke... Kod nas je isao bas daaavno a video sam ga na tv-u u Grckoj pre tri godine i to mi je bio jedan od najvecih flashback-ova ikada, ali sad nikako ne mogu da se setim kako se crtac zvao.

 

Евокси су један од најјачих цртаћа икада. Мислим да још увек имам кући неколико евокс фигура и слагалицу од 500 делова.

 

Jaooo toga sam se baš juče-prekjuče setio!

Da,da,neki dečak i njegov pas(retriver ja mislim :) ) kao odlaze(tj. sanjaju ili zamišljaju) u te stare civilizacije,i on valjda non-stop kopa po nekom dedinom kovčegu koji je na tavanu i pun raznih artefakata.To je bio odličan crtać,išao je kod nas na BK ja mislim. :D

 

Сећам се цртаног, али не могу да се сетим имена па да ме јебеш.

 

Sad se setih još jednog crtaća,za čijim naslovom odavno tragam.

Radi se o nekom ratu između vojske svinja i vojske ovaca,samo se rokaju oružjem koje je napunjeno voćem,a crtać je išao ja mislim na trećem kanalu.

 

Да, ишао мало пре него што је 3к укинут. Руски цртаћ колико се сећам.

 

Него, сетих се сада доброг цртаног, али такође не могу да се сетим имена. Ради се о брату, сестри и неком малом летећем лоптастом розе крзнатом створењу који, колико ми се чини, путују кроз време и срећу неке познате личности. Посебно нешто памтим епизоду када су ишли на предавање Алфреда Вегенера када износи своју теорију о померању континената.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I Transformersi i Kornjače su iz osamdesetih. No obe nove verzije i taj neki NU style je totalno užasan. Uopšte današnji crtaći su dno. Ti na današnje nasilje u crtaćima ni ne možeš da se nasmeješ. Sve je bljutavno i preozbiljno. Mislim, i GIJOE, Robotech, Dino Riders, Cadillac and Dinosaurus...su bili kao ozbiljni crtaći, ali opet je i crtež i sama priča bila mnogo jača nego što je u masi današnjih crtaća. S druge strane, pustiš Tom & Jerry-ja, koji su puni nasilja, ali umreš od smeha, i sve je puno ekstra fazona, kao i Duško i co.

 

Drugo, nekad je sinhronizacija bila zaista vrhunska, ponajviše što su i pokojni Bačić, i Nikola Simić, Đuza non stop improvizovali dijaloge i fore, a danas se sve svodi na puki prevod bez ikakve mašte i zanimljivosti...Jebeš današnje crtaće, čist trash.

 

Se seća neko ''Pirata Mračnih Voda''? ekstra Hanna/Barbara crtać. :D

 

Паметно збори овај човек. :da:

 

И поред свега, Трансформерси су цртаћ мог детињства. Још увек, после оволико година, чувам VHS касете...

Снимано негде '91-92. године. Неке епизода ја, као предшколац, а неке епизоде ћале. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Него, сетих се сада доброг цртаног, али такође не могу да се сетим имена. Ради се о брату, сестри и неком малом летећем лоптастом розе крзнатом створењу који, колико ми се чини, путују кроз време и срећу неке познате личности. Посебно нешто памтим епизоду када су ишли на предавање Алфреда Вегенера када износи своју теорију о померању континената.

 

"Otkrica bez granica". To malo stvorenjce se valjda zvalo Dzini. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jao, koji je ovo kult!!!!!!!!!! :bigblue: `90. mi je cale kupio ovaj crtac na VHS-u, odgledala sam ga milion puta, ima i drugi deo-"Carobnjakov sesir"....super je!

Zivele `80-te i njihovi produkti. :meshuggah: Stari crtaci su najbolji, ovi novi su katastrofa...em je ruzna animacija, em su skroz debilni.Moje misljenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam i knjigu "Cudesna suma", po kojoj je crtani snimljen, izdanje s kraja `80-ih sa ilustracijama iz crtaca. :wub:

 

A secam se da sam kao klinka stalno gledala (stari)"Cartoon network" i tim putem najpre naucila engleski :) ..."The Jetsons","Scooby-Doo","Yogi Bear","Top cat",itd.Sad sve to reprizira "Bumerang".

 

I, naravno, legendarni crtaci sa RTS-a tipa "Atomski mrav","Draguljce","Bananamen"..... :D

 

Душко, Дача, Софроније, Капетанова продавница, Силвестер, Којот... капирате на шта мислим. Мрзим модерне цртаће.

 

Pa, da, to su bili pravi crtaci.Da smo mi kao deca gledali "Pokemone" i sl. sranja, ko zna sta bi od nas ispalo. :cool:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Душко, Дача, Софроније, Капетанова продавница, Силвестер, Којот... капирате на шта мислим. Мрзим модерне цртаће.

 

 

I, naravno, legendarni crtaci sa RTS-a tipa "Atomski mrav","Draguljce","Bananamen"..... :D

 

Pa, da, to su bili pravi crtaci.Da smo mi kao deca gledali "Pokemone" i sl. sranja, ko zna sta bi od nas ispalo. :cool:

 

Naravno. To su crtaci za sva vremena i dan-danas kada gledam neke od njih komiram se od smeha. :) :) :) Cist primer:

:D

 

Plus sto su u to vreme crtaci delovali nekako... hm... inteligentnije, tj. deca su mnogo vise mogla da na neki nacin nauce iz njih. Spomenusmo "Otkrica bez granica" i taj crtac o Juznoj Americi, ali bilo je toga mnogo, pa cak i u tim crtacima kao sto je Petao Sofronije npr, imas mnogo paralela sa realnim zivotom. ;)

 

A i to za sinhronizaciju je u potpunosti tacno, nekad su to bili potpuno autenticni glasovi koje je svako dete moglo da prepozna u sekundi, a ovo danas je puko iscitavanje teksta i nista vise od toga.

 

Jbg, tuzno je kad pogledas koliko smo toga mi imali, a danasnja deca odrastaju na "Zmajevim mudima", Pokemonima i tim sranjima, i do te mere su osiromasena da se cak i Tajni Agent Izzy racuna kao crtani film. Jbg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A secam se da sam kao klinka stalno gledala (stari)"Cartoon network" i tim putem najpre naucila engleski :) ..."

 

Isti slučaj! :pivopije:

 

Jbg, tuzno je kad pogledas koliko smo toga mi imali, a danasnja deca odrastaju na "Zmajevim mudima", P

Pa i "Zmajeva jajca" su star crtać,nekih 20 godina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je Charobnjakov sheshir bio mnogo bolji od Chudesne shume. Bila je neka pesma koja mi se svidjala, ide neshto "ledenica shumom shece, procvetalo ledom cvece..." :)

A volela sam sve ove stare - Nindza kornjache, Draguljcheta, Kojota, Evokse, Toma i Dzerija, Dushka, Silvestera, Dachu... Bila je i Shashava druzina, niko je nije spomenuo... To sam isto volela. Bio je josh jedan crtac koji mi je bio dobar, mislim da se zvao Rakuni (bar sam ga ja tako zvala, poshto su glavni bili rakuni :D ). I, naravno, svi stari Diznijevi crtaci.

Od ovih novih najbolje mi je Ledeno doba.

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...