Jump to content

Riblja Čorba


SRLE

Recommended Posts

Nisam slushala- chula sam samo 4 pesme sa njega, koje je otpevao na koncertu. A, da- bio je malchice plejbek... I na tome su mu zamerili, ali ja sam vec bila pripremljena na tu mogucnost poshto ga je moja sestra slushala josh pre nekoliko godina u Nishu i tamo je pevao na plejbek jer mu se glas polako gubi. Digla je publiku ona "Radicu shta god hocu, ko ce da mi zabrani- napicu se i pevacu na sopstvenoj sahrani". A znash- neki su ga ispljuvali zbog njegovih opaski, a ipak su svi na kraju ludnicu napravili na pesmi "Pogledaj dom svoj, andjele". Ne secam se da li sam vec pomenula- otpevao je ama bash sve hitove, osim Al Kapone, a publika ju je trazila. Koncert je trajao oko 2h. I da- nema na chemu :pivopije:

Edited by LazaGNR
http://www.yumetal.net/forum/topic/32159

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo i playback-a? Divno, divno... za to ih potpuno razumem... jbg, očekuju ljudi živu svirku, nije ni čudo što ih je to razočaralo. A to za pesmu Al Kapone... :) pa ja ne znam da li su je oni ikada svirali live. Bio sam na svim njihovim velikim koncertima u Bg-u od onog na Tašmajdanu '97. pa na ovamo i nisu je nikada odsvirali. Čudi me da je publika uopšte to tražila...

Edited by LazaGNR
http://www.yumetal.net/forum/topic/32159

Share this post


Link to post
Share on other sites

Publika u Dimitrovgradu retko ima priliku da vidi neki bolji koncert u svom gradu. T.j. sada se sve cheshce organizuju koncerti tamo- pored Peace festa, koji se odrzava vec 3 godine, tu je koncert Nevernih Beba, Dada Topica, Akija Rahimovskog, Bilje Krstic, Bore Chorbe... Mnogi iz Dimitrovgrada nisu nikad ishli na koncerte negde na stranu, pa im je ovo bila prva (t.j. druga, ako rachunamo koncert iz osamdeset i neke) prilika da vide Boru uzivo i nisu ni znali da on tu pesmu ne peva na koncertima. Nisam ni ja znala.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Na skupu fan kluba 18.08. prisustvovao je Misa Aleksic. Rekao je da ce svirati od starih pesama Rock n' Roll za kucni savet, Volim volim volim zene, Rekla je, Ja ratujem sam i Al Kapone.

Mozda i Izgubljen slucaj.

 

Naprvom albumu ima heavyja (Zvezda potkrovlja i suterena, pre svega), paonda album Istina je dosta heavy (ako pesma Ajde beži nije heavy, neznam šta je), pa onda pojedine gitarske pesme sa Priča o ljubavi običnougnjavi, pa sa Zbogom Srbijo (Danas nema mleka, Kremenko i Kamenko), pana novijim albumima ima: Sto godina samoće, Dijabola, power baladepoput Ovde i Prezir, pa na novom Krilati Pegazi, radiću šta god hoću, itako.

Lista Heavy pesama:

 

1979-Kost u grlu:

Rock N' Roll za kucni savet

Zvezda potkrovlja i suterena

Hej cale

 

1981-Pokvarena masta i prljave strasti

Neke su zene pratile vojnike (Heavy balada)

Vidis da sam gadan kad sam tebe gladan

Ostacu slobodan

Rekla je (Heavy balada)

 

1981-Mrtva priroda

Prevara

Odlazak u grad

Na zapadu nista novo

 

1982-Buvlja pijaca

Draga ne budi peder

Necu da zivim u bloku 65

 

1984-Muzicari koji piju

Prica o Ziki zivcu

 

1985-Istina

Ajde bezi

Hleba i igara

Alo

Dvorska budala

Pogledaj dom svoj andjele

 

1986-Osmi nervni slom

Ljuti Rock n' Roll

 

1987-Ujed za dusu

Zadnji voz za Cacak

Lud sto posto

Neke cudne materije

 

1988-Prica o ljubavi obicno ugnjavi

Kazi ko te ljubi dok sam ja na strazi

Ljudi

 

1990-Koza nostra

Deca

Gde si u ovom glupom hotelu

 

1992-Labudova pesma

Boze

Jebi ga

 

1993-Zbogom Srbijo

Jedino moje (Heavy balada)

Danas nema mleka

Kamenko i kremenko

 

1999-Nojeva barka

Nojeva barka

Izgubljen slucaj(Heavy balada)

 

2001-Pisanje uz vetar

Srbin je lud

Ljubav ovde vise ne stanuje (Heavy balada)

Neka me ubije grom

 

2003-Ovde

100 godina samoce

Ko o cemu

Ja sam rodjen namrgodjen

 

2006-Trilogija

Dijabola

Prezir (Heavy balada)

Pesma sa porukom

 

2009-Minut sa njom

Radicu sta god hocu

Krilati pegazi

Razmazena devojcica

 

mozda sam neke pesme zaboravio jer imaju dosta Heavy pesama

Edited by LazaGNR
http://www.yumetal.net/forum/topic/32159

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na skupu fan kluba 18.08. prisustvovao je Misa Aleksic. Rekao je da ce svirati od starih pesama Rock n' Roll za kucni savet, Volim volim volim zene, Rekla je, Ja ratujem sam i Al Kapone.

Mozda i Izgubljen slucaj.

Čekaj,nemoguće da će SAMO te pesme svirati iz tog (najboljeg) perioda koji se proteže nekih 10 godina?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne, ne svirace i pesme koje su dosad svirali na koncertu osim Odlazak u grad i Zvezda potkrovlja i suterena

na koncertu ce najverovatnije biti 31 pesma

A dobro je onda. :)

Stvarno,što reče Powerslave,da izbace baš te dve,ali kad pogledam šta su ubacili onda stvarno vredi.

 

RnR za kućni savet. :rockdevil:

 

Odo sad da slušam Čorbu. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Koncert je bio odlican, bar iz moje tacke gledista tj iz publike...Sto se tice pinka izdaje za City Records i verovatno ima neke stavke u ugovoru da se mora pojaviti na Pinku...Nije on toliko tamo ali jbg...ne verujem da on bi bio tamo da ne mora....U glavnom kako god on je uvek legenda medju seljacima tako da mi ne smeta to sto je na Pinku....Da da bog da sviraju jos 100 godina :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...