Jump to content

Riblja Čorba


SRLE

Recommended Posts

Истина, али ми је музика толико неинспиративна, да просто немам речи. Кад вам ово каже човек коме је Рибља Чорба најбољи домаћи бенд свих времена и који зна текстове свих песама закључно са "Збогом Србијо", можете мислети колико ми је албум био гадан да превалим онако нешто преко тастатуре.

Немој, Принче, молим те само ти да ми причаш о ушима и слуху.

Zanimljivo da ti nisu zapali za uši neki momenti koji baš vuku na 80-te, prvenstveno mislim na Krilate pegaze i Razmaženu devojčicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanimljivo da ti nisu zapali za uši neki momenti koji baš vuku na 80-te, prvenstveno mislim na Krilate pegaze i Razmaženu devojčicu.

Ко каже да нису. Бора једноставно нема глас за 'Крилате пегазе', тачније онако како би музика захтевала, а текст ми никако не иде уз онакву музику. 'Боже колико је волим', или како се већ зове песма, ми је можда и најбоља. Има најемотивнији текст (беш и није мој фах), али баш лепо упарен са лаганица музиком.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bora više nema nikakav glas, al' to ne znači da je trebalo izostaviti tu pesmu :rockdevil: , a i tekst je odličan, i bar se po mom mišljnju odlično uklapa sa muzikom. Realno gledano mnogo je 13 pesama sa ovom temom na jednom albumu, ali sigurno pored ovakvih pesama nisu mogli da prave neku zajebanciju. Zato će ih na sledećem biti :) Uostalom, možda ovo i nije Borina priča, nego je, eto iskoristio pisanje novinara i napakovao ove ljubavne pesme, a mi sad mislimo da je on tužan zbog neke djevojke :)

Što se tiče pesama Sponzori, Pičkin dim, gomile sa albuma "Pičanje uz vetar" i sl. ne sviđaju mi se ni malo u odnosu na Ljubomorko, Džigi bau stori, Priča o Žiki Živcu, Jedan čovek, Tezga (kult)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Па, пази, шта му се све издешавало у животу последњих година, имао је прегршт материјала за љубавне текстове. Прво се заљубио, па развео од жене с којом је био 20 и кусур година, а онда се она самоубила. Шта ћеш више инспирације?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Provodim prilicno sive dane

nigde beline ni sjaja,

fale mi kelneri iz moje kafane,

fale mi dripci iz kraja.

 

Jednim pogledom dodirujem tugu,

secanja opet se bude.

Ja vise ne smem da gledam niz prugu,

vozovi razdvajaju ljude.

 

Nazad u veliki, prljavi grad.. prljavi grad

Gomila, buka, smog i dim,

cesto ko stene cvilim za tim

u dusi samo pustos i jad

nazad u veliki prljavi grad.. prljavi grad

prljavi grad.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Provodim prilicno sive dane

nigde beline ni sjaja,

fale mi kelneri iz moje kafane,

fale mi dripci iz kraja.

 

Jednim pogledom dodirujem tugu,

secanja opet se bude.

Ja vise ne smem da gledam niz prugu,

vozovi razdvajaju ljude.

 

Nazad u veliki, prljavi grad.. prljavi grad

Gomila, buka, smog i dim,

cesto ko stene cvilim za tim

u dusi samo pustos i jad

nazad u veliki prljavi grad.. prljavi grad

prljavi grad.

 

E ovo je pesma!

Preslusah novi album,jebi ga treba da prestanu da snimaju.Ima dve-tri slusljive pesme,ostalo je lose.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo sam na brzinu preslusao pesme i samo cu reci da sam iznenadjen koliko ima svezine i dobrih ideja sto nisam ocekivao od njih...Boze, koliko je volim - ova stvar je neopisivo dobra...ufff!!!

 

Slažem se da ima svežine i novih ideja, što sam već i rekao. Možeš misliti kad je meni Bože koliko je volim jedna od slabijih pesama, a nije loša, što znači da na albumu ima pregršt stvarno jakih pesama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Svirali sinoc u Slatini kod Cacka.Nisam isla, cula sam od ortaka da je bilo standardno, puno ljudi iz CA, iste fore...mislim, zao mi je sto nisam bila, al nisam mogla naci prevoz.A i nije mi nesto do benda, slusala sam ih uzivo vise puta, nego zbog zezanja. :metalac:

 

Sretoh Boru pre sat vremena u gradu, prepolovio se, zalosno ga videti. :no:

Edited by Crna_Dama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, to je tacno, bio je predebeo.Ali, sta ja znam, stvarno mi izgleda nekako raspalo...Lik je, svejedno.Uprkos njegovim politickim & izlapelim proseravanjima poslednjih godina, ja ga gotivim. :da: A i malo lokalpatriotski. :cool:

Edited by Crna_Dama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...