Jump to content

Riblja Čorba


SRLE

Recommended Posts

Minut Sa Njom 2009

01 Bože koliko je volim
02 Odlazim
03 Yankee
04 Radicu šta god hocu
05 Gde li je ljubav
06 Orfej
07 Uspomene
08 Minut sa njom
09 Dan zaljubljenih
10 Razmažena devojcica
11 Muško od plastelina
12 Ja se zaista ne secam
13 Krilati pegazi

http://rapidshare.com/files/195094256/Riblja_Corba_2009_-_Minut_Sa_Njom_By_Mp3bybecarfesk.zip

Minut Sa Njom 2009

01 Bože koliko je volim
02 Odlazim
03 Yankee
04 Radicu šta god hocu
05 Gde li je ljubav
06 Orfej
07 Uspomene
08 Minut sa njom
09 Dan zaljubljenih
10 Razmažena devojcica
11 Muško od plastelina
12 Ja se zaista ne secam
13 Krilati pegazi

http://rapidshare.com/files/195122273/RC09.rar

pass : mladenn80

Edited by VoivodBG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo poslušah sad album po prvi put i.... iskreno, poslednje što sam očekivao je da ću imati ovakav utisak nakon prvog slušanja... nikada nisam bio ovoliko zatečen posle slušanja nekog Čorbinog albuma, a evo i zašto:

Ko zna ponešto o Borinom privatnom životu, znaće o čemu pričam, uglavnom, čini mi se (mada bih komotno mogao reći i da sam siguran) da je čitav album posvećen izvesnoj devojci iz SAD-a zbog koje se Bora pod stare dane navodno i razveo. Po onome o čemu sve ove pesme govore - tako nešto se ipak i desilo, pa je to između njih ubrzo puklo i sad je svo svoje nezadovoljstvo, bol i sve što uz to ide, Bora iskazao u pesmama na ovom albumu. Moguće je, naravno, da grešim, ali se kroz tekstove stalno provlače motivi o nečemu preko okeana, pa o tome kako je on ostavljen, povređen, razočaran, kako se ta neka devojka ponela ovako ili onako, pa onda i sama pesma "Moj jenki going home", u kojoj je možda i najdirektnije ukazao na koga se to misli, a i naziv albuma govori u prilog svemu ovome... i sad, da vam ne prepričam ceo album, ostaviću nešto da i sami čujete... Uglavnom, ako je ovo što sam naveo slučaj, i pored toga što su mi se neke pesme i dopale, moram da priznam da sam malo razočaran tako očiglednim iznošenjem tih nekih privatnih problema jer to do sad nije bio slučaj sa Borinim pesmama. Naime, o čemu god da je pevao do sad tj. ma koliko da su možda neke od tih pesama imale lični pečat, imao je daleko univerzalniji pristup, a ovo je, po mom mišljenju, nekako suviše lično i direktno i... album je na mene ostavio utisak kao da sam sedeo negde sa Borom i kroz razogovor sa njim shvatio šta mu se to izdešavalo i kao, sad kad znam, ne moram to ponovo da čujem, jel...tako da... trenutno uopšte nemam potrebu da ponovo čujem album, ne zato što mi se nije dopao već zato što znam priču koju je trebao da ispriča i kao - to je to.

E sad, moram odmah da se ogradim, da ne bi opet ispalo kako sam ja popljuvao album ili rekao da je ovakav i onakav i to mora da bude amin za sve, lepo kažem - sve ovo je moje mišljenje, poslušajte sami "Minut sa njom" pa formirajte svoje o novom albumu Riblje Čorbe jer možda ga niko drugi neće protumačiti ovako kako sam ja... u svakom slučaju - poslušajte.

Uzdravlje! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

И ја сам стекао исти утисак као Зол. Па само називи песама довољно говоре: Размажена девојчица :blink: , Где ли је љубав, Боже колико је волим, Мој јенки гоинг хоум, Дан заљубљених, Минут са њом. Па још се и цео албум зове Минут са њом.

Што имам утисак да га је та рибажешће оладила.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tekstovi su teski to stoji...ali su i dobri,klasicni Borini. Procitao sam knjizicu sa tekstovima,nisam stigao da poslusam jos ceo album...Zakljucak Zoll-a i Nerevar-a stoji. S druge strane,nisu bas sve pesme u tom nekom tripu,ali se stice utisak kao da se provlace non stop te njegove misli...

Inace disk je 300din,lepo je odradjena knjizica sa tekstovima i njihovom slikom,produkcija je veoma dobra.

Cudno mi je malo onako bilo kad sam uzeo disk,BELI skroz...mislim da cak sama slika na predjem i zadnjem delu moze da prenese ono sto cemo kasnije i cuti...

Mislim da album vredi,da cu vremenom zavoleti sve pesme,ali Corba ipak nije bila nikad ovako teska.

Bice sigurno Bora gost ovih dana negde na tv-u,pricace o pesmama. Voleo bih i to da cujem.

Kolko god stihovi bili licni,a prica malo teza,mislim da ovo nije promasaj...sta vise ljudi koji vole Boru imace utisak kao da su pricali i druzili se sa njim,ko sto rece Zoll,a iskrenim postovacima lika i dela Borinog ce to znaciti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inace disk je 300din,lepo je odradjena knjizica sa tekstovima i njihovom slikom,produkcija je veoma dobra.

Cudno mi je malo onako bilo kad sam uzeo disk,BELI skroz...mislim da cak sama slika na predjem i zadnjem delu moze da prenese ono sto cemo kasnije i cuti...

Hvala na informacijama, mislim da ću ipak kupiti cd, treba dopuniti kolekciju :)! A i iako sam u prethodnom postu rekao na nemam potrebu da ponovo čujem album, sad bih ga ipak ponovo preslušao...

 

 

 

Kolko god stihovi bili licni,a prica malo teza,mislim da ovo nije promasaj...sta vise ljudi koji vole Boru imace utisak kao da su pricali i druzili se sa njim,ko sto rece Zoll,a iskrenim postovacima lika i dela Borinog ce to znaciti

Da, slažem se, mada mi je, kad sam shvatio tematiku albuma, prvo kroz glavu prošlo "Au, Boro, pa što ovo ovako?" ali sad kapiram da je verovatno ovaj album njemu poslužio kao neki ventil za sve što se izdešavalo... vreme će pokazati, ali mislim da ipak nije promašaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK, prvo slušanje je prošlo... Nema više političkih ekscesa, nema više bezobraznog humora, nema više pripovedanja o teškom životu - u suštini, sve što nije valjalo kod Čorbe na poslednjih nekoliko albuma sada je nestalo. Ali kada su tekstovi u pitanju, mora se priznati da je Bora mator za ovakve priče. Sve ja to razumem, zaljubio se čovek i to, ali u pitanju je patetika prve klase. Izuzimajući činjenicu koliko je koncept tj. priča albuma puna patetike, ovo je svejedno najbolji album Riblje Čorbe u poslednjih DOSTA godina, verovatno najjači još od solidne i zabavne Nojeve barke. Ali bih ga svejedno skratio za dve, tri pesme, pretpostavljam da bi to bile Muško od plastelina, Orfej i Odlazim.

 

Najjači momenti: Krilati pegazi (:rockdevil:), Uspomene, Razmažena devojčica i Radiću šta god hoću. Ocena se, pretpostavljam, vrti oko 8.5 ili 9 od 10, još ću razmisliti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za skracivanje se slazem,cak i za pesme koje si naveo! Favoriti nam se definitivno slazu,ja bih dodao i Jenkija,zanimljiv mi je solo,onako ako izuzmemo pricu pesme stvar je do jaja. Razmazena devojcica je Corba klasik,prepoznatljiv rif i Borino pevanje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Krilati pegazi je po meni model kako bi trebalo da izgleda sledeci album Riblje Corbe...Uvek sam vise voleo onaj koncept sa samo dve balade na albumu,cisto kao zacin,a ostale stvari da budu :rockdevil:

 

Svakako, čist heavy, samo još da je jedna solaža legla, mada ima onih tema sa tercama u sredini i na kraju pesme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fino zvuči novi album, mada sam se nadao da će biti više kao "Ovde". Mislim da je ova promena dobro došla, iako nisam veliki ljubitelj Borinih ljubavnih pesama sa poslednja 3-4 albuma. Valjda će uskoro početi turneju, pa da čujem ovo uživo, mada čuje se da je mator :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Сунце ти јебем, које је срање овај нови албум! Уметници дефинитивно не треба да буду срећни, очигледно из мизерије израња права инспирација.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Сунце ти јебем, које је срање овај нови албум! Уметници дефинитивно не треба да буду срећни, очигледно из мизерије израња права инспирација.

Hehe...slažem se ovo za inspiraciju, ali... misliš da je on bio srećan kad je radio ove pesme (ili bar veći deo njih)? Najveći deo albuma govori o tome kako on pati zbog svega što se tu desilo sa izvesnom devojkom, a uostalom, album se završava stihovima "Ja se zaista ne sećam kada sam bio ovako nesrećan"...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Сунце ти јебем, које је срање овај нови албум! Уметници дефинитивно не треба да буду срећни, очигледно из мизерије израња права инспирација.

 

Ti baš nemaš uši. Ovo je prvi album posle ne znam koliko godina na kome su isključivo rock pesme, plus par akustičnih balada. Nema više Danas krešu sponzori, Pičkin dim i slična sranja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Истина, али ми је музика толико неинспиративна, да просто немам речи. Кад вам ово каже човек коме је Рибља Чорба најбољи домаћи бенд свих времена и који зна текстове свих песама закључно са "Збогом Србијо", можете мислети колико ми је албум био гадан да превалим онако нешто преко тастатуре.

Немој, Принче, молим те само ти да ми причаш о ушима и слуху.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...